שְׁאֵלָה:
מדוע לאנתולוגיות יש מקום כה בולט בהיסטוריה של SF שנכתב?
Goodbye Stack Exchange
2011-01-24 09:51:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האובססיה שלי למדע בדיוני הגיעה אליי לראשונה באמצעות סיפורים קצרים, שנקראה באנתולוגיות ובאוספים של סופרים בודדים.

חזיונות מסוכנים ו היכל התהילה המדע בדיוני הם קריאה נדרשת פחות או יותר, ונראה כאילו במדפי ה- SF יש תמיד יותר מ חלקם באנתולוגיות.

מדוע אנתולוגיות הן חלק כה חשוב בתולדות המדע הבדיוני? האם זה ספציפי לז'אנר ה- SF והפנטזיה? האם יש איזו סיבה שפרסומים ממשיכים להוציא אותם?

ברצוני לדעת את הסיבות להצבעות הקרובות. שאלה זו מספקת את כל שש (ההנחיות לשאלות סובייקטיביות) (http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/), והיא די ניתנת לענות.
סוג זה של שאלה הוא ספקולטיבי. התשובות מזכירות כמה אנתולוגיות, אך אינן עוסקות בבולטותן כשלעצמן, וגם אינן יכולות להיות סובייקטיביות רבות. יכולת המענה שלה אינה ודאית אם לא מוטלת בספק. גם אם מישהו טען ויכוח טוב, זה עדיין יהיה יותר חיבור מאשר עובדתי. (כך שלמעשה הקריטריונים 4 ו- 5 אינם מכובדים).
השאלות אינן צריכות לעמוד בכל ששת הקריטריונים כדי לעבור, אלא לא לקבל "ציון" נמוך. כמו כן, הנחיה רביעית תבטל את כל השאלות אודות האירועים ההיסטוריים, ואת הנחיה חמש ניתן למלא בקלות. אם אתה לא אוהב את התשובות, הצבעה לסגירה הגיונית מעט, אלא כתוב תשובה טובה יותר!
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+19
Martha F.
2011-01-24 21:45:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שמקומה של האנתולוגיה בתולדות המדע הבדיוני הוא גורם למקומן של כתבי העת באותה היסטוריה. מדע בדיוני מוקדם פותח וטופח במגזיני העיסות כמו סיפורים מדהימים . (אשר נערך על ידי הוגו גרנסבק, האיש שעל שמו נקרא פרס הוגו).

הכותבים ל סיפורים מדהימים כללו את E.E. "דוק" סמית ', ג'ון ווינדהאם, פריץ לייבר ו קליפורד ד' סימאק.

מגזינים עיסתיים עיקריים אחרים כללו את סיפורים מדהימים , שלימים נשא את שמו ל אנלוג מדע בדיוני ועובדה ; סיפורי פלאים ; ו סיפורים מוזרים . במיוחד בשנות העשרים והארבעים של המאה העשרים הם היו היחידים ששילמו עבור כתיבת מדע בדיוני.

החל משנת 1937 העורך של סיפורים מדהימים היה ג'ון וו. קמפבל. שמו שימש בפרס קמפבל לסופר המדע הבדיוני החדש הטוב ביותר. אסימוב כינה את קמפבל "הכוח החזק ביותר במדע בדיוני אי פעם." הוא פרסם את הסיפורים הראשונים מאת לסטר דל ריי, A.E. ואן ווגט, תיאודור סטרג'ון ו רוברט היינליין (שכנראה לא צריך את הקישור, אבל אני אוהב להיות שלם). הוא היה גם זה שהתעקש על סיומו של " המשוואות הקרות".

האנתולוגיות אליהן אתה מתייחס, הן לרוב פרסום מחודש של היצירה. מהמגזינים האלה. באמת מגזיני העיסות (ועורכיהם) השפיעו על יצירת התחום.

חזונות מסוכנים הוא מקרה אחר - כל זה היה סיפורים מקוריים, והרלן אליסון התיר דברים רבים שאסורים במגזינים, כמו סקס וקללות. אני חושב שהוא ניסה לראות מה עלול היה להתרחש במגזינים אם לא היו להם המגבלות האלה. אבל אנתולוגיה כזאת אפשר היה להדפיס רק כשהיה כבר קהל של SF, ולכן זה יצא בשנת 1967, עשרות שנים אחרי תחילת העיסוק.

#2
+14
Mike Scott
2011-01-24 13:49:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לענות תחילה על הקל, מפרסמים ממשיכים להוציא אנתולוגיות מכיוון שהם חושבים שהם יכולים להרוויח כסף בכך. למרות שלמעשה יש מעט אנתולוגיות מקוריות שפורסמו בימינו.

השאלה האמיתית שלך היא, מדוע בכלל יש סיפורים קצרים של SF. הסיפור הקצר גווע כמעט, למעט ב- SF. אני חושב שזה בחלקו בגלל ש- SF עוסק ברעיונות, וסיפור קצר הוא אורך טוב לחקר רעיון ספציפי אחד, ובחלקו בגלל שיש כל כך הרבה פרסי סיפורת קצרים בתחום ה- SF. וברגע שהסיפורים הקצרים האלה קיימים, אנשים ירצו להדפיס אותם מחדש.

#3
+8
dmckee --- ex-moderator kitten
2011-01-26 23:04:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תן לי להציע סיבה קצת לא מפותחת מדוע סיפורים קצרים עשויים להיות חשובים יותר במדע בדיוני מאשר בז'אנרים אחרים: הנוף הבסיסי של מדע בדיוני אינו קבוע.

כדי להרחיב, שים לב שאם אתה רוצה לכתוב מערבי, אתה יודע מה זמין ביקום, אותו דבר עם סיפור בלשי קשה או רוב התעלומות האחרות. גם אם אתה זורק טוויסט בצורה של תת-תרבות לא ידועה יחסית, הכללים לא השתנו.

במדע בדיוני ובכמה ז'אנרים אחרים (פנטזיה, אימה) הכללים הם כמעט לחלוטין מחברים מחזיקים ידיים, אך קיימת הבנה בין הכותבים לקוראים לאילו סוגים של כללים ניתן לצפות, וכיצד לציין מהם הכללים או לסמן כי אנו משחקים מחוץ לגבולות הרגילים.

אז שאל, מה אם תשפוך את ליבך לסיפור עם מערכת חוקים חדשה והסיפור לעולם לא יתכנס, או שהוא יתכנס אבל הקוראים שונאים אותו? אם הסיפור הזה היה רומן הפסדת כמות עצומה של מאמץ וכסף. אבל, אם זה היה סיפור קצר או רומן חדש ההשקעה קטנה בהרבה. וחישוב דומה חל על הקוראים המרימים יצירה על סמך רעיונות חדשים (אישה).

אז, סיפורת קצרה היא דרך בטוחה עבור מחברים וקוראים לחקור את מרחב הכללים הקיים.

אך פירוש הדבר שרוב הרעיונות "החשובים" נאמרים לראשונה בסיפורת קצרה. אם יש חיי מדף לא טריוויאליים, יהיה עליהם לפרסם מחדש כחלק מספר. לפיכך, הרבה אנתולוגיות.

* מאוד * מעניין, אבל גם די ספקולטיבי. אם אתה יכול לגבות את זה, הייתי * שוקל * לבדוק זאת כתשובה.
זו אמנם ספקולציה, אך היא גם הסקה מצוינת מדוע מדע בדיוני, כמעט מכל הז'אנרים, מצליח להמשיך את המסורת של כתיבת סיפורים קצרים עשרות שנים לאחר שרוב הז'אנרים נעצרו. כעת, בכל מקום שמתקרב לספרים אלקטרוניים, ז'אנרים אחרים מנסים לתפוס מחדש הזדמנויות פיננסיות אבודות, אך מדע בדיוני (ופנטזיה) מקדים את המשחק בדרך זו. היא מעולם לא איבדה את מסורת הניסויים שלה בצורה הקצרה. רעיונות חדשים צריכים להתפתח והטפסים הקצרים כולל נובלות, מאפשרים מרחב יעיל לעשות זאת ללא סיכון גדול.
זה יסביר מדוע כמה סיפורים מתפרסמים לראשונה כסיפורים קצרים ובהמשך מתרחבים לרומנים.
#4
+4
indyK1ng
2011-01-26 02:29:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהאנתולוגיות הן חלק כל כך חשוב במדע הבדיוני בין השאר משום שכל כך הרבה מחברים מתחילים לכתוב סיפורים קצרים. לאחר מכן מתפרסמים סיפורים אלה במגזינים. ככל שהמחבר הופך פופולרי יותר, קשה למצוא את הסיפורים הללו ולכן מתפרסמים אנתולוגיות. יצחק אסימוב הצהיר באחת האנתולוגיות שלו (אני מאמין שזה היה זהב ) שהסיבה שהיו לו כל כך הרבה הייתה בגלל שסוכנו הצביע על כך שמדי כמה שנים יש לך דור חדש של אנשים שמעולם לא היה להם סיכוי לקרוא את הסיפורים המקוריים, וכך מתפרסמת אנתולוגיה חדשה. אנתולוגיות אחרות נכתבות כדי לשמור על המילה על סיפורי מדע בדיוני טובים.

tl; dr: אנתולוגיות מדע בדיוניות מורכבות כדי לשמור על המילה על סיפורים טובים בין אם הם ספציפיים למחבר ובין אם ספציפיים לנושא. / p>

תשובה נחמדה, אבל מלבד אסימוב וגולד, איך זה חל על מדע בדיוני במיוחד? או שמא אנתולוגיות כאלה פופולריות באותה מידה בכל התחומים?
עברתי שלב של אסימוב וקראתי אותו מדבר על זה. אני חושב שהרעיון הוא שזה חל על מחברי מדע בדיוני אחרים, אבל קראתי רק את אסימוב מדבר על זה. כמו כן, גולד היה האנתולוגיה האחרונה של אסימוב, כולל סיפור קצר באותו שם. tldr: אני די בטוח שזה חל על מדע בדיוני בכלל.
נראה כי סיפורים קצרים * חשובים יותר ב- SF מאשר בתחומים אחרים.
@neilfein, בספריה הציבורית שלי יש מספר אנתולוגיות של יותר ז'אנרים מאשר רק SF. אך ישנן גם אנתולוגיות "נושאיות", כמו "מערבונים שחורים" או "תעלומות חתולים" או "SF SF".
#5
+3
user14111
2014-06-30 15:40:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על שאלה זו ענה פלטשר פראט בפסקאות הפתיחה (המצוטטות למטה) של מבואו לאנתולוגיה של מרטין גרינברג מ- 1951 מסע לאינסוף :

מדע בדיוני הוא ייחודי בין קבוצות הספרות המודרניות בכך שהאנתולוגיה היא אולי הצורה האופיינית ביותר שלה. לא כי אין רומנים באורך הספר בתחום. יש כמה טובים מאוד; אך השיטה והחומר של מדע בדיוני מתייחסים היטב לסיפור הקצר. כותב המדע הבדיוני הוא ועליו להיות מודאג מתגובותיהם של בני אדם בסביבות אשר, לפי זמן או נסיבות, שונות באופן בולט מהעולם בו אנו מבלים את חיי היומיום שלנו. אם אותו סופר מפרט את תמונת עולמו המדומיין בכל פרט הגיוני אחרון, הוא מסתכן באיבוד המעקב אחר האנשים הבודדים עליהם הוא כותב. כלומר, הוא יוצא מסכת במקום סיפור; ולמעשה הרבה מדע בדיוני באורך הספר הוא יותר מדע מאשר בדיוני, ה מבט לאחור של בלמי הוא דוגמה מפורסמת. הסופר שבאמת מספר סיפור יכול בדרך כלל להרשות לעצמו רק הצצה לעולם השונה בו סיפורו מונח, מספיק כדי לציין את הקווים העיקריים שלו ומדוע מספקים לו הנאות, חובות וסכנות בשונה מאלה המקיפים אותנו בדרך כלל. br>
יתר על כן, מדע בדיוני מופיע בעיקר במגזינים בפעם הראשונה, וקורא המגזינים האמריקאי המודרני ביסס את דחייתו הסבירה לחלוטין בכך שהוא מוטרד מסיפורים ארוכים מאוד או מאבד את החוט של סוג של סיפור שדורש תמיד אלא לקרוא מקרוב בזמן ההמתנה לגיליון הבא שייצא. הסיפור הקצר בא אפוא לשלוט בתחום המדע הבדיוני, ואין זה מפתיע שאנשים שונים מצאו סיפורים קצרים רבים טובים מכדי להשאיר אותם לאסוף אבק בערימות של מגזינים מספרים אחוריים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...