שְׁאֵלָה:
מה הסדר / ציר הזמן של רומני "תרבות" של איאן מ 'בנקס?
Rusty
2011-01-12 22:46:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק סיימתי את פרט השטח מאת אין מ 'בנקס .... אני מכור ויש לי כמה שאלות על רומני התרבות:

 • האם יש סדר לרומנים ( מועדף או אחר)?
 • מהו ציר הזמן של הרומנים?
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+27
user56
2011-01-13 00:43:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהכרונולוגיה הפנימית תואמת בערך את סדר הפרסום. אבל אין הרבה מידע קנוני על כך, ברוב הספרים אין תאריך. ל שאלות נפוצות על תרבות בנקים של Iain יש ציר זמן (זמני (לא מעודכן).

הרומנים עצמאיים. אתה יכול לקרוא אותם בכל סדר. אולי כדאי שתקרא קודם את הרומן הראשון ( שקול פלבס ) כמבוא לתרבות, אך אין זה הכרחי בהחלט.

אתה יכול לקרוא אותם פחות או יותר בכל סדר. מדי פעם הם יזכירו משהו שקרה ברומן הקודם, אבל רק כהערת רגל היסטורית. בערך כמו שאתה יכול לקרוא על המהפכה בארה"ב ואולי להזכיר כמה עובדות היסטוריות על אנגליה, אבל אתה לא צריך לקרוא היסטוריה של אנגליה קודם כדי עדיין להבין (וליהנות) מהספר על המהפכה.
באופן אידיאלי היית רוצה לקרוא את Surface Detail * אחרי * שימוש בנשק - למעשה זו כנראה התחנה הבאה שלך!
ז'יל הקישורים שלך מתים כאן!
יש כאן http://www.i-dig.info/culture/culturefaq.html, אני לא בטוח אם זה אותו @Gilles התייחס אליו.
@DanKelley אני חושב שאני זוכר מדוע אתה מציע לקרוא _משטח פני__ אחרי _ שימוש בנשק_.אבל זה גורם לו להישמע כאילו זה כרוך בנקודת עלילה מרכזית, וזה לא ממש.זה יותר כמו ביצת פסחא, משהו מהנה אבל לא כמעט חיוני.בערך כמו לזהות את הארגון ברקע מסגרת הקפאה ב- _ Batlestar Galactica_.
היוצא מן הכלל היחיד שהייתי ממליץ עליו הוא "הפוכות" - קראו אותו אחרי משהו כמו שימוש בנשק.אם אתה לא יודע על טילי סכינים השיא קצת קשה לעקוב.
#2
+12
Andy
2011-01-29 18:16:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שאמר ז'יל, הסדר לא ממש חשוב.

באופן אישי הייתי קורא את "שקול את פלבס" לפני "תסתכל לרוח".

מתוך ויקיפדיה:

במובנים מסוימים Look to Windward משמש כהמשך רופף לרומן התרבות הראשון, שקול פלבס: הנזק המתמשך של GSV שנלחם במלחמת אידירן-תרבות, וזילר מחבר במיוחד עבודה להנצחת ההגעה אור מסופרנובה שהופעל במהלך המלחמה.


גיליתי שזה נותן לי תחושה טובה יותר של "יקום התרבות" שנחשפתי לסכסוך באידירן, וה לוח הזמנים שלאחר מכן חלף, יחד עם היקף האירועים העצום.

#3
+8
Max Williams
2014-08-12 17:19:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי דף ויקיפדיה זה http://en.wikipedia.org/wiki/The_Culture#Novels אם אתה שם אותם בסדר כרונולוגי שאתה מקבל (תאריכי כדור הארץ מוצגים):

 • מהפכות - (לא מוגדר)
 • שקול פלבס - 1331 לספירה
 • עודף - 2067 לספירה (משוער)
 • נגן המשחקים - 2083 לספירה
 • עניין - 2087 לספירה (משוער)
 • שימוש בנשק - 2092 לספירה
 • הסתכל לרוח - 2170 לספירה (משוער)
 • סונטת המימן - 2375–2567 לספירה (משוער)
 • פרט פני השטח - 2970 לספירה (משוער)
 • מצב האמנות - שונה (סיפור הכותרת מתרחש בשנת 1977 לספירה)

עם זאת, אני ממליץ לקרוא אותם לפי סדר הפרסום, כיוון שכך אתה חוקר את היקום באותו סדר כמו בנקים, ורואה נושאים מתפתחים וכו '.

מתנצלת על שבאת אליך כל כך מאוחר לאחר ההודעה שלך.דף ויקיפדיה מפרט כעת את ציר הזמן כמופיע לא בלוח השנה היוליאני ("AD") אלא במהלך "CE".אני תוהה אם אתה מכיר את ציר הזמן הזה, ובהגדרה, האם אני צודק לחשוב שזה יעמוד בעידן התרבות?
CE הוא בעצם שם לא דתי של "AD": במקום "אנו דומיני" הלטיני, שפירושו "שנת אדוננו", הוא מייצג "עידן משותף".התאריכים בפועל עצמם זהים - כך שהשנה זו שנת 2017 לספירה וספירה לשנת 2017.זו פשוט אלטרנטיבה חילונית.אז עדיין ארצית גרידא :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...