שְׁאֵלָה:
מהי רטקון, או המשכיות רטרואקטיבית?
Kyle
2011-01-20 11:42:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבין שזה קיצור של המשכיות רטרואקטיבית, אך האם מישהו יכול להסביר את הרעיון ולספק כמה דוגמאות להמחשה?

נשמע יותר כמו שאלה של Writers.SX מכיוון שהיא לא מוגבלת ל- SciFi
Retcon הועלתה מספר פעמים ב- Scifi היום / אתמול בלבד והיא דבר נפוץ מאוד במדע בדיוני סדרתי. זו שאלה בסדר כאן.
קראתי פוסט נוסף שדיבר עליהם כאן, אז חשבתי שיותר מראוי לשאול - כאן - מה זה.
לצחוק בקול רם! בדיוק הבנתי מדוע כדורי אמנזיה בטורצ'ווד נקראים רטקון.
Retcon הוא מושג חשוב שיש להבין כשמדובר במדע בדיוני, ולכן אני מאמין שהוא מתאים מאוד לאתר זה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+31
user366
2011-01-20 11:51:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל הגדרה מורכבת דיה מציגה את ההזדמנות לחורי עלילה: זה מורכב כאשר ישנם מספר כותבים (במקרה של תוכניות טלוויזיה וסרטים) וכאשר ישנן עבודות מרובות המתרחשות באותו עולם (במקרה של זכיינות ו סדרות).

פעמים רבות, בגלל רמת הפירוט, כותבים ומחברים אינם מודעים לאופן שבו הסיפור שלהם מתקשר עם שאר הקאנון של התפאורה, ובמקרים אחרים הם בוחרים להתעלם מכך למען סיפור סיפור טוב.

במקרים אלה, לשומרי ההגדרה יש שתי אפשרויות: הם יכולים לבחור להתעלם מהבעיה או שהם יכולים לבחור להציג המשכיות רטרואקטיבית (תיקון חוזר) כדי לתקן את הבעיה. : לשניהם היתרונות והחסרונות שלהם, אך בדרך כלל רטקון מוצג בפני מעריצים מרגיעים שאחרת היו מנוכרים מחוסר תשומת לב לפרטים.

דוגמה טובה להכרה חוזרת קיימת ב מסע בין כוכבים / em> כדי להסביר את ההבדל בין הקלינגונים בסגנון הישן, שנראים ומתנהגים כמו בני אדם, וקלינגונים בסגנון מודרני, שנראים ופועלים בצורה שונה באופן משמעותי. הסיבה האמיתית לכך הייתה משום שהסדרה הוותיקה חסרה את תקציב האיפור בכדי לגרום להן להיראות שונות באמת, אך בסדרה המאוחרת לא הייתה מגבלה כזו.

במשך למעלה מעשור הם התעלמו מהבעיה, אך חיברו סיבה לכך בסדרת הפריקוול מסע בין כוכבים: ארגוני : הקלינגונים סבלו ממחלה מתישה שגרמה להם להסתכל ולהתנהג כמו בני אדם. במקרה זה, ה- retcon משמש כדי להסביר חור בעלילה שהוצג כדי לפתור בעיות בהגדרה.

דוגמה נוספת תהיה הזכיינית מלחמת הכוכבים : ב תקווה חדשה אנו למדים שהכוח הוא איזה דבר מקיף שקושר את כולם ביקום וג'דיס כמעט קסומים ביכולתם להתאים את עצמם אליו. אבל ב אימת הפנטום , גם פריקוול, אנו למדים שג'דיס מסוגלים לנצל את הכוח בגלל ריכוזים גבוהים של אורגניזמים טפיליים מיקרוסקופיים הנקראים אמצע כלור.

עם זאת, במקרה זה ה- retcon הוצג משום שנראה שלוקאס לא היה מודע לשכחה או שכח מהבסיס המקורי לכוח.

"במשך למעלה מעשור הם התעלמו מהבעיה, אך חיברו סיבה לכך בסדרה המסעית" מסע בין כוכבים: אנטרפרייז: הקלינגונים סבלו ממחלה מתישה שגרמה להם להראות ולהתנהג כמו בני אדם. " - הם כן הזכירו זאת בקצרה בפרק "Deep Space 9 *" Trials and Tribb-ations ", שם נשאל וורף בנושא, ופשוט השיבו" אנחנו לא דנים עם גורמים חיצוניים. " זה רטון טוב יותר ש- * Enterprise *, IMHO. תשובה נהדרת BTW.
למעשה, לוקאס מתעד כשוחח על ממיכלוריאנים כבר בשנות השבעים, עוד לפני שיצא TESB. אז הם לא באמת היו רטקון מכיוון שהם פשוט לא כיסו על המסך לפני TPM.
#2
+9
HorusKol
2011-01-21 06:37:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דוגמה נוספת ממלחמת הכוכבים - השימוש הידוע לשמצה ב"פרסק "על ידי האן סולו כשהוא מתהדר במהירות של המילניום פלקון.

היא עשתה את Kessel Run בשתיים עשרה פרסק

בסופו של דבר זה היה מחובר מחדש באחד מספרי היקום המורחבים (כעבור כעשר שנים לערך) על ידי ההסבר כי מבריחי תבלינים נאלצים לדלג על פני מקבץ חורים שחורים - ככל שהספינה מהירה יותר, כך הם יכלו להתקרב. צניחו אל שדה הכבידה של האשכולות, וככל שהמרחק שלהם צריך לעבור קצר יותר כדי לעקוף אותו.

#3
+4
Kerry
2011-01-21 04:04:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דוגמה נוספת ניתן למצוא בספרי קומיקס. מארוול קומיקס יצרו דמות בשם "הביונדר" בסדרה הקומית המצומצמת שלהם 'מלחמות סודיות'. במקור הדמות הייתה הישות החזקה ביותר ביקום מארוול. הביונדר הוצג כחזק יותר מכל ה'ישויות הקוסמיות 'האחרות ביקום מארוול; בית הדין החי, נצח, מוות, שמיים, גלקטוס, כאוס וסדר וכו '. עם זאת, הדמות "נקשרה" מאוחר יותר והופעלה למטה להיות "קובייה קוסמית" לא בשלה ולא ההוויה הכל-יכולה שהוא חשב שהוא. כל זה נחשף מאוחר יותר בקומיקס של ארבעת המופלאים. מאוחר יותר התמזג הביונדר עם איש המולקולה והפך לקוביה קוסמית חיונית. הדמות עברה שינויים נוספים לאחר מכן.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...