שְׁאֵלָה:
כמה סביר שפרנק פול יוכל להחיות אחרי 1000 שנה בחלל
Brenton Taylor
2011-01-12 20:33:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה סביר שמדעית וגם רפואית שפרנק פול היה יכול להימצא בחלל ולהחיות אותו כמו ב 3001: האודיסיאה הסופית , 1000 שנה לאחר שהאל טילטל את שלו גוף מהתגלית?

חברו לספינה מטמורפוזז לתינוק חלל מבוסס אנרגיה, ממזג את תודעתו עם מחשב ואז חי בתוך מונוליט - אני די בטוח ש"המונוליט עשה את זה "יכסה את פרנק קפוא בצורה בה הוא יכול להיות התחדש בהמשך.
ארבע תשובות:
#1
+27
DampeS8N
2011-01-12 21:35:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה, זה גרוע יותר ממה שציפר אמר. בחלל אין שום דבר שהגוף שלך יאבד באמצעותו חום, ולכן אתה מאבד חום לאט לאט באמצעות קרינה. טמפרטורת הגוף המרכזית של פרנק הייתה מספיקה מספיק זמן כדי שהחיידקים במעיים שלו אכלו את דרכם ברוב גופו. מתפשט החוצה וצורך את גופו. הוא היה מתנפח, ואז משחרר זרם של נוזל מלא לחלל.

הוא היה יורה כמו בלון מים כשהקצה לא קשור. יציבות זו הייתה מובילה אותו ככל הנראה מכל מסלול מסוגל לתרשים, שהיה ממילא קלוש, שכן הוא כנראה היה צף יחד עם הספינה ונשרף באווירת צדק. או שהיה קלע לשמש או אל מחוץ למערכת השמש כגרסת בשר של החללית וויאג'ר.

רק קשה יותר למצוא, מכיוון שמסלולו יהיה בלתי ניתן לחישוב. אז זה יהיה כדור סביב מערכת השמש באורך של כ- 500,000,000,000 מיילים. (אם צדק לא הקנה לגופו מהירות נוספת, וגילוי נסע בכ- 50,000 MPH.)

עריכה

היה לי יותר מדי כיף לכתוב את זה.

האם ייקח ברצינות כל כך הרבה זמן עד שמצב הליבה שלך ירד לקפוא? אני יודע שלא תקפא מיד מוצק כמו שהם אוהבים להראות בסרטים, אבל תמיד חשבתי שתקפא במהירות מספיק כדי שפירוק חיידקים לא יגיע רחוק מדי
@merk: הדרך היחידה לאבד את החום הזה היא להקרין אותו. הוא מכוסה ונוגע בכיסויים שלו, והם נועדו להגביל את תנועת החום. הוא בעצם עטוף בתרמוס. בנוסף, הוא יתפוצץ על ידי השמש גם בתקופות.
#2
+9
Zypher
2011-01-12 21:10:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדעית ורפואית, לפרנק פול לא היה שום סיכוי לשרוד. החלל אינו מקפיא קריוגני. למעשה בגלל הוואקום גופך היה מתחיל ל מתפזר, והתאים שלך היו קפואים במבנה גבישי שיגרום נזק מאסיבי הן כשהם קפאו והן כשהם נמסו. גם אם אתה בחליפת חלל, בסופו של דבר היית כפוף לנושאים אלה - פשוט היית שורד עוד קצת עד שהסוללות / האלקטרוניקה / האטמים של החליפה נכשלים.

#3
+4
merk
2011-01-13 01:09:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהתחשב בדברים שאמרו האחרים, אני עדיין חושב שיהיה אפשר להחיות אותו, בהנחה שתמצא את גופתו והיא הייתה שלמה יחסית.

בעוד אלף שנים מהיום, בהנחה שאין לא איזה מגה אסון עצום שמחזיר אותנו לעידן האבן, תחשוב עד כמה נתקדם. רק שקול ננו-טכנולוגיה בלבד.

גם אם ה- DNA בגופו מושפל קשות, אתה יכול לקחת חלקים ממנו ואז להרכיב שלם. באמצעות רובוטים ננו אתה יכול לגרום להם להיכנס פיזית ולתקן כל גדיל dna ואז לתקן כל תא. לחלופין, באמצעות כל גדיל ה- DNA, לגדל גוף חדש. השאלה האמיתית היא המוח. אני יודע שתאי המוח יישארו באשפה - ייהרסו על ידי הקפאה ואז יובלו. אבל אולי זה לא כל כך חשוב, כל עוד אתה יכול למפות את הקשרים האישיים. אני לא בטוח עד כמה זה צפוי כי כאשר התאים קופאים ומתייבשים, אני בטוח שחלק / כל הקשרים הללו יישברו וייתכן שלא ניתן לחבר אותם בחזרה.

אז בעיניי, הגוף / DNA שלו כמעט ולא רלוונטי. אני חושב שנוכל לתקן את זה ו / או לגדל לו חדש די בקלות בשלב הזה בעתיד. בעיני הכל מסתכם במוח. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2742633/ זה לא ממש עונה על השאלה אם כי זה מעניק עדויות לכך שמבנים במוח יכולים להישמר לאחר מוות.

http://www.alcor.org/Library/html/braincryopreservation1.html וזה מעודד עוד יותר, אם כי כמובן מדובר בקפאה בתנאים מבוקרים ואופטימליים. אבל זה לפחות תומך בכך שאפשר להקפיא את המוח ולשמור על המבנים. בעתיד 1000 שנה אני לא חושב שזה יהיה משנה אם התאים עצמם כולם נהרסים. אתה יכול להשתמש בננו-רובוטים כדי לתקן אותם. אני חושב שזה רק משנה אם אתה עדיין יכול למפות את הקשרים העצבים האישיים. אם אתה יכול לעשות זאת, אני חושב שתוכל להחיות אותו.

מעט השפעות מזל והמוח הקפוא הזה יהפוך לפאזל עם יותר מדי פתרונות (-;
הייתי חושב שאם היו להם ננו-בוטים לתקן את כל גופו אז הם היו "מתקנים" את סוגיית העורלה החסרה שלו.
האם לבנות על תאוריה זו של היכולת לשחזר את הקשר ואולי לצמוח מחדש את התאים במוח, האם זה אכן ישחזר את המוח? איפה התוכן או הזיכרון במוח של פול?
#4
+1
user48
2011-01-12 22:08:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתקופה כזו הגוף היה מפוזר לחתיכות דרך התנגשויות רבות עם מיקרומטאורואידים, וה- DNA היה מתכלה בגלל קרינת חלל.

תלוי איפה גופתו אבדה. הסיכוי להיתקל בחומרים בחלל יכול להיות נמוך יחסית תלוי איפה בחלל אתה נמצא.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...