שְׁאֵלָה:
לאן הפסולת האנושית הולכת כשאתה הולך לשירותים ביקום מסע בין כוכבים?
Eight Days of Malaise
2011-01-23 00:51:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם אם החברה ב מסע בין כוכבים התפתחה למצב נטול מזומנים, זה עדיין משאיר את עניין הצואה והפרשות גופניות אחרות (לא זיעה או דם) להתמודד איתן.

לאן כל החומר הצואני והשתן הולכים?

לאחר שלא ראינו שום תיאור של שירותים או ארונות מים באף אחד מהסרטים או סדרות הטלוויזיה, חייבת להיות דרך להתמודד עם תפקוד גופני בסיסי זה. הם בכל זאת לא החבורה של בריידי.

הם אוכלים בסדר ושותים הרבה תה מהמשכפלים. והעמית של ניליקס בוויאגאר בטוח מבשל ארוחות אקזוטיות. כל מה שצריך לטפל בו בצורה היגיינית כלשהי. זה לא כאילו הם עומדים סביב חדר התחבורה ומעיים שלהם נשטפים לחלל. האם הם?

שיניתי את הכותרת מעט, אם אתה לא אוהב את זה, אתה מוזמן להחזיר אותה בחזרה.
זה יצטרך להיות שיקול חשוב במיוחד כאשר צוות מלא במינים שונים הדוגמים את המטבחים האחד של השני.
כמה תוכניות טלוויזיה וסרטים הציגו שירותים כלשהם? הייתה סצינה אחת בעונה הראשונה של בבילון 5 שבה סינקלייר וגריבלדי ניהלו שיחה קצרה בחדר הגברים, וזה כל מה שזכור לי.
כשהייתי צעיר מרושע, חשבתי שב"מסע בין כוכבים: הדור הבא "בני האדם התפתחו מעבר לצורך להוציא פיזית פסולת, כי מעולם לא ראיתם חדר אמבטיה בתערוכה.
ללכת לשירותים זה חוסר יעילות של זמן וציוד. Starfleet ממליץ לטייל בפסולת ישירות מהמעיים ושלפוחית ​​השתן. (רק צוחק)
עובדה מהנה, הכותבים התייחסו להיעדר מוחלט של שירותים או חדרי אמבטיה בסדרה במגע ראשון: "אני חייב לדלוף." - "דליפה? אני לא מזהה נזילה." - "האם אתם האנשים מהמאה ה -24 לא עושים פיפי?"
@DavidThornley הם מוזכרים כמה פעמים בבבל 5, כמו לוודא שאתה משתמש בדלת השנייה, הראשונה מיועדת למפיצי מתאן.
@chobok אני מאמין שג'ורדי עשה זאת בפרק או בסרט TNG כשהוא צריך להקל עליו אבל הוא לבד על הספינה ולא יכול לעזוב את חובת הגשר.
@DavidThornley: זו הייתה המחשבה המדויקת שלי. שירותים לא הופיעו בחלליות SciFi עד בבילון 5. אני חושב שיש התייחסות שניה לשירותים ב- B5, על הימנעות משירותים לצורך צורות חיים מבוססות גופרית. זה דומה לקריקטורות, כאשר רק בסרטים המצוירים ה"גרגירים "וה"ריאליסטיים" יותר יש שירותים
"לאן כל העניין הצואלי הזה הולך?" הוא נדחס והוזן בכפית למעריצים בצורה של "סף" ו"אוקונה השערורייתית ".
יש סיבה מדוע פיקארד מכנה את רייקר "מספר אחד".
אוי אלוהים שוב לא חדרי השירותים
במה לדעתך המשכפלים משתמשים כחומר בסיס?
אחת עשרה תשובות:
#1
+51
MPelletier
2011-01-23 10:38:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההתייחסות הטובה ביותר (ולדעתי בלבד) "בתכנית" לכך היא בפרק של Enterprise שנקרא לשבור את הקרח. הצוות מתעד סדרת תשובות לילדי בית הספר באירלנד ואחת השאלות היא "כשאתה שוטף את השירותים [על הארגון], לאן זה הולך?" קפטן ארצ'ר אומר למהנדס טריפ טאקר לענות על השאלה שהיא עושה בחוסר רצון באומרו (לא במילה) שפסולת מתפרקת למולקולות המרכיבות אותה וממוחזרת ככל שנדרש, כלומר מגפיים, מדים וכו '(ככל הנראה בשלב זה הם לא לא אוכל להפוך אותו למאכל כלשהו. אוכל אכן מוזכר מאוחר יותר כמלאי ו"טבעי ".)

לפי תקופת TNG, כפי שציין ציפר, פירוק החומר הוא ככל הנראה אטומי ( מילולית מילולית של הטיעון המטריד) והאוכל ניתן לשכפל גם כן, או פקסימיליה קרובה למדי. פסולת שולחן הושלכה באותה מידה (יש אזכור ב- DS9).

ישנם מספר פרקים המראים פסולת שולחן מוחזרת למשכפל, שם נראה שהוא נספג מחדש, כולל הצלחת.
@blueberryfields: פתאום אני מצטער על הבחור אביזרי שהיה צריך לנקות את הסט בכל יורה אם הם מפספסים ...
אני לא מבין מה הבעיה. אם המשכפל יכול לקרוע אטומים, ואולי אפילו יותר לחלקיקים, אז זה באמת לא משנה? גופות מתות יכולות להיות אוכל משכפל, ולהפוך למזון אמיתי או חומר אחר.
@Xaade זה הרעיון. יש גורם ick עם אנשים רבים, אם כי גם אם אתה הולך לרמה האטומית ...
@MPelletier - אני מניח שלא צריך לספר להם ממה מורכב החומר שחקלאים שמים על היבול שלהם.
@LeeLouviere הייתי מניח שכאן הולכים רוב הגופות.VIP מקבלים טקס והשקת טורפדו, אבל שרידי חולצות אדומות?אני חושב שזו שאלה חדשה ...
#2
+37
Zypher
2011-01-23 01:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי מערכת המדפים הטכניים ST: TNG, סעיפים 13.4 ו- 13.5, מי שפכים מושבים מחדש על ידי מערכת המשכפל, אם כי הם ישתמשו במלאי החומר המקורי הטרי שלהם ויחלו לצלול רק לחומר המוחזר במצבי חירום.

בסופו של דבר הם אוכלים קקי ופיפי משלהם?
@Eight Days: אם אתה עוקב אחריו מספיק רחוק במחזורים האקולוגיים, כולנו עושים זאת. זה אולי נותן רגע 'ick' כאשר אתה מבין זאת לראשונה, אבל ככה הדברים ...
ובכן, הם יכולים לעשות זאת על ידי שימוש בפסולת המוצקה כדשן לצמחים הגדלים על הסיפון.
זה דומה גם למה שהלובשים לובשים בדיונה.
כמו כן נרמז כי משכפלים אינם יכולים ליצור נוזלים, אלא רק להשתמש במים מהמערכת המאוחסנת על הסיפון, כך שזה לעולם אינו משוכפל אלא ממוחזר כשיש לך מימן וחמצן, אתה תמיד יכול להשלים את אספקת המים שלך, וגם עשוי להסביר את חוסר היכולת של לטינום להיות משוכפל גם.
@RoguePlanetoid: בעוד קאנון, הדברים שציינת אינם מדעיים מרחוק (אפילו ככל שמשכפלים מגיעים) הם היו פשוט חורי עלילה שהתמלאו בהסברים זורקים.
@PLL: לאו דווקא רגע 'ick'. אני מוצא את זה מרתק למדי שחלק מהאטומים בגופי עשויים להיות שייכים, למשל, ג'ינגיס חאן.
@RoguePlanetoid: אז כאשר הם מקבלים כוס מים, מה קורה? הם קורנים את המים בזכוכית המשוכפלת? חשבתי שלטינה היא רק תרכובת ייחודית במינה.
מה שהתבלבלתי לחלוטין הוא איך, אחרי כל כך הרבה שנים של הופעת זמן, נראה שאף אחד מעולם לא נתפס במעשה, כביכול.
@blueberryfields: הדברים שאנחנו רואים על המסך לא נבחרים באופן אקראי. כל זה נבחר בקפידה כדי להחזיק את העניין של הקהל ולהימנע מאיבוד נותני חסות.
@Keith Thompson: תאמין למה שאתה רוצה. אני בוחר להאמין שפסולת פשוט מועברת מאנשים מבלי להזדקק אפילו לשירותים: ד
@Eight ימי - יש לזכור כי המשכפל מפרק דברים לרמה המולקולרית. אז מה שהיה פעם "קקי ופיפי" הוא עכשיו לא יותר מפחמן, חנקן וחומרים מולקולריים שונים אחרים. בשלב זה, זה לא יותר קקי ופיפי מאשר ערימה של לבנים זה בית.
מפקד תחנת החלל הבינלאומית כריס הדפילד "מרים את המכסה" על מערכת התאוששות המים, מערכת המיחזור הנוזלית הראשונה שהוטסה בחלל שמנקה כמעט את כל "המים" (מים אפורים, שתן, זיעה) המיוצרים על ידי אנשי הצוות כדי שיוכלו לשמש שוב. כפי שאמר תושב תחנת החלל הקודם דון פטיט, "הקפה של אתמול הופך לקפה של היום."
#3
+11
Adam
2011-01-27 01:05:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה קלה: חומר גלם עבור המשכפלים.

#4
+5
RunnerRick
2011-01-26 11:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב"מסע בין כוכבים V "כשקירק, ספוק ומקוי נמצאים בחטיבה, קירק מתיישב על מה שנראה כמו שירותים. הסיבה היחידה שאני מאמין שמדובר בשירותים היא מכיוון שיש שילוט האומר משהו כמו "אל תשתמש בזמן שאתה נמצא ב- Spacedock." (מה עוד יכול להיות?)

אמנם אני מסכים עם התשובות שלעיל, אך אני מניח שגם המעצבים של הבריג ההוא לא רצו ש"אסור להחזיר את האסיר ".

מדוע יתייחסו אל האסיר לשורה אחרת? בסופו של יום, אטומים הם אטומים.
אה, תצפית נחמדה. אני מנחש שזו בדיחה פנימית, התייחסות למטוסים מסחריים שעשויים להיות בעלי הודעה דומה, אך ללא ספק לשדות תעופה. והסיבה שבגללה הם לא רוצים שתקפוץ לשם בשדה התעופה היא שהם מנקזים את הפסולת, ואף אחד לא רוצה את זה על הראש במהלך המבצע.
למטוסים אין את ההודעה הזו, אבל רכבות בהחלט היו רגילות.
נראה שטותי שיש סימן כזה בבריג. יכולתי להבין את הצוות שמציית לשלט כזה, אבל למה אסירים יעשו חרא?
@PaulWagland אולי למקרה שיש לנתח את הקקי והפיפי של האסיר למטרות אבטחה, כמו אם האסיר לקח סמים או אחסן חומרי גלם במקום בו השמש לא זורחת.
#5
+4
Schroedingers Cat
2011-11-02 18:16:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כהתייחסות צדדית, כדי לתמוך ברוב ההערות הללו, בפרק אחד של וויאג'ר (שנת הגיהנום), כאשר הם מצטמצמים מאוד באספקה, נאמר לצ'אקוטאי למחזר משהו שהוא שכפל עבור ג'אנוויי. המשמעות של זה היא שיש להם את המתקנים למחזר חומר עבור המשכפלים, וזה יהיה הגיוני להניח שפסולת אנושית - כמו גם כל פסולת אחרת - יכולה להיכלל בזה.

כמובן, לא נמסר פרטים על אופן מיחזור החומר, או על אופן העבודה של המשכפלים ומשתמשים במשאבים שלהם לייצור דבר.

סליחה - צופה במחסן 13, שם היא משחקת ג'יין !!!
#6
+3
OghmaOsiris
2011-11-02 10:57:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסרט התיעודי מסע המסע: סאגת מסע בין כוכבים - הדור הבא, ג'ונתן פרייקס עונה למעשה על שאלה זו בכך שהוא מציין שרק חדר אמבטיה אחד נמצא אי פעם במפה ממשית באחד האביזרים. .

אז אם אתה רוצה להיות טכני, היה רק ​​חדר אמבטיה אחד ב- Enterprise.

אז למה אתה אף פעם לא רואה תור של 100 איש שמחכים להיכנס לשם בסמוך לתחילת משמרת?
ובכן התור שם והוא לא שם בו זמנית. פשוט עוד לא צפינו בזה;)
מערכות טרנספורטר זעירות המוטמעות במדים שוללות את הצורך של הצוות ללכת פיזית לשירותים. כל מוצרי הפסולת מוקרנים ישירות לשירותים, בלי מהומה, בלי מוס!
@Beofett זה גם מכין צ'יפס ג'וליאן.
או שיש חדר רחצה אחד לחלק, כאשר כל מפה מייצגת רק קטע קטן מהספינה. ותמיד יש אפשרות לשירותים מרובים בכל חדר אמבטיה, מה שמקובל גם בבנייני משרדים.
@jwenting: ומגורי העמים ...
@LightnessRacesinOrbit בכל אחד מצילומי הרבעים האישיים בסרטים ובסדרות ST מעולם לא ראיתי דלת מובילה לשום מקום מלבד הכניסה ...
@jwenting: ואז אני מציע לשים לב מקרוב. :) רק דוגמה ברורה אחת: http://vignette1.wikia.nocookie.net/memoryalpha/images/6/67/Intrepid_class_crew_quarters.jpg/revision/latest?cb=20070318122913&path-prefix=en
#7
+1
Nihil
2011-11-02 06:20:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טבעי להניח שהוא מפורק במערכת המשכפל, אך ב- DS9 יש כמה אזכורים לניקוי של מערכות מערכות פינוי הפסולת, מה שמתנגש מעט עם ההסבר הזה.

יהיו חלקים מהמערכת שזקוקים לניקוי - למשל ליחידת החזרת המשכפל.
יתכן שלקרדאסים הייתה מערכת לניהול פסולת שונה ממתקני הפדרציה הרגילים.
#8
+1
Vallin
2015-06-11 16:52:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סביר להניח כי פסולת ביחידת השלכה תשטף למקום אחד באמצעות צנרת מסורתית ותופצה בתפזורת בשעה קבועה בכל יום, אשר תהיה חסכונית יותר באנרגיה מאשר שימוש בטכנולוגיית משכפל עם כל שטיפה, כמו גם חשבון. הצורך לנקות אותם.

כיצד יהיה להוסיף יותר צינורות ארוכים בספינה מאשר להשתמש במערכת טרנספורטר?
_ "מה יהיה יעיל יותר באנרגיה מאשר להשתמש בטכנולוגיית משכפל עם כל שטיפה" _ לפי אילו ראיות?
#9
+1
dean1957
2017-11-19 02:06:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי The Making of Star Trek בעידן קירק המקורי Enterprise NCC-1701 היה אזור "פסולת ומים מחדש" בגוף המשני.

#10
  0
Anthony X
2019-03-04 09:29:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שמציין MPelletier, הטיפול בפסולת (כל חלק מהנושא ממתקני השירותים ועד לסילוק חומרי הפסולת) מעולם לא זכה לאזכור על המסך מחוץ לרצף Q&A של ילדי בית הספר ב- ST: Enterprise, למרות שאני להזכיר במעורפל לפחות התייחסות אחת אולי מעורפלת ל"מיצוי פסולת "ב- DS9.

בהתחשב בכך שה- ISS מחזיר מים מפסולת אנושית, ובטבע הכל ממוחזר בסופו של דבר, סביר להניח שביקום ה"מסע בין כוכבים ", כל הפסולת תוחזר באופן כלשהו. אפילו על ספינה גדולה כמו ה- TOS Enterprise, השטח מוגבל, ולכן לא הגיוני לאחסן הוראות בשווי חודשים אם יש לך את האמצעים ליישם גישה חלופית. ב- TOS, יש רק אזכור של "מעבדי מזון", שאינם מציינים בבירור כיצד מכינים בחירות מזון (בין אם מסונתזו או נלקחו מחנויות), ולכן אין שום אינדיקציה אם קיימת "מערכת סגורה". טכנולוגיית המשכפל מתקופת TNG, לעומת זאת, תציע בבירור שעיבוד פסולת יהיה כמו משכפל המופעל לאחור, כך שטיפול בפסולת יכול להיות חלק ממערכת סגורה עם סינתזת מזון.

#11
  0
LazyReader
2020-04-22 08:39:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפקת פסולת מעולם לא מוגדרת הרבה ביקום מסע בין כוכבים. עם זאת, משכפלים אמורים להיות האמצעי העיקרי למחזר את הפסולת על הסיפון לדברים שימושיים. הדפסים כחולים לארגון D מציגים מיכלי אחיזה שונים לחומר אורגני ואורגני על סיפונה, ככל הנראה זהו חומר המזון של הספינה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...