שְׁאֵלָה:
בדיונה, האם שביל הזהב באמת היה הכרחי?
Jorge Castro
2011-01-22 09:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה להבין את הסיבה לכך שלטו השלישי התמזג עם חול החול ב ילדי חולית ומדוע הוא היה כה מחויב לדרך הזהב.

בדיוק סיימתי את את שלושת הספרים הראשונים ואני חושש שהחמצתי את הנקודה שבגללה המוח הקשה כל כך גרוע. על פי הערך בויקיפדיה, לטו רצה ללמד את האנושות לקח כדי למנוע סטגנציה, עד כדי כך שהוא מעניש אותם במשך 3,500 שנה בהיותו קיסר אכזרי.

מה שלא ברור לי זה איך זה באמת מציל את האנושות? בהתחשב בזוועות המלחמה הקדושה של מועדיב ושלטונו של לטו, היית חושב שיש כמה אנשי אצולה קדומים שרצים לא יהיה כל כך רע. ולמה הוא צריך להתמזג עם חול חול ואז לתת לתולעי החול להיכחד בכדי להשיג זאת?

בדקתי את המיני סדרה של דיונה וילדי חול בתקווה ש"המיועד לטלוויזיה " היבט יפשט את ההסבר על מחויבותו של לטו, אך הוא אינו עושה עבודה טובה בהסבר כי גם זה נראה כאילו מדובר בחזרה לנאומיו של לטו מדוע הדרך נחוצה.

איך הגעת לכנות את קיסר האל "לטו השלישי?" אני מסכים עם המונח, בהתחשב ברצח הפעוט, לטו השני, אך לעיתים נדירות אני רואה את האי-התאמה.
הפעוט מעולם לא היה דוכס ומעולם לא שלט, ולכן אין זה נכון לקרוא להם לטו השני.מספר ילדים שאינם פוסקים זה רק דבר אמריקאי.קיסר האל היה לטו השני.
@OrangeDog - אני מאמין שאני נעלב במעורפל מזה.בכבוד רב, PoloHoleSet I.
BTW, בספר 'ילדי חולית' מישהו כינה את לטו ככמרים של לטו השלישי ושל IIRC עליה, ראו בכך חילול השם.
שבע תשובות:
#1
+77
user366
2011-01-22 10:22:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שביל הזהב היה הכרחי עקב האירועים שנראים דרך המצפון ולא מומשים עד תום עד בית הפרקים: חולית .

ללא שביל הזהב, האנושות עומדת בקיפאון: היא תלוי יותר ויותר במלנג 'ואראקיס, בגילדת המרווח, בגסרית בנה ובכוחות האחרים. תבינו שבאמצעות השליטה במלנגה ובתכנית הרבייה של קוויזאת הדרך, המעצמות העיקריות של יקום הדיונה ממש שולטות בהמשך ההתפתחות של האנושות. כוח לא ידוע בשל שאננותו. לכן, לטו מנסה להנחיל שנאה כזו למבנה הכוח הריכוזי העומד בלב הקיפאון של האנושות, כך שבני אדם יעשו כל שביכולתם כדי "להתפזר": ללכת לקצה הרחוק ביותר של היקום הידוע כדי להימנע מלהיות קשור לאחד סמכות מרכזית. זה גורם לכוחות המבוססים לאבד את אחיזתם בהתקדמותה ובעתידה של האנושות.

לפיזור יש השפעה נוספת גדולה: פיתוח יכולתה של האנושות להימנע ממציבות, המאפשרת לחלק מהאנושות לחמוק מהכוח הבלתי צפוי. ביקום שבסופו של דבר יהרוס אותם. תופעת לוואי זו משחקת בכבדות בפרק הסיום הלא כתוב של הסדרה, לאחר מכן הותאם ל ציידים של דיונה ו תולעי חול של חולית .

בה, הכוח הלא ידוע משתמש בצורת מורת רוח כדי לאתר כל מהלך אפשרי שבני אדם יכולים לעשות ולספק את הנגד המתאים. כלומר, אם אני אדע מה אתה הולך לעשות לפני שתעשה זאת, לעולם לא תוכל להביס אותי. פיתוח היכולת להימנע ממצפון מאפשר לאנושות סיכוי לחימה נגד הכוח הלא ידוע.

עכשיו אני רוצה לקרוא מחדש את כל הסדרה. תשובה טובה!
התפתחות חוסר הנראות למצב הנוכחי לא הייתה תופעת לוואי של הפיזור; זה היה משהו שלטו גידל בכוונה. בקיסר האל, במהלך ההתעוררות של סיונה היא אומרת את זה: "אבל ראיתי דבר אחר! אתה לא יכול לעקוב אחר עקבותיי!", שעליו משיב לטו: "זו הסיבה שאתה חייב להתרבות ולשמור על זה."
@technophile נכון בדיוק. הנקודה העיקרית של העריצות האכזרית היא לגרום לבני אדם לנסות להתנקש בחייו. לטו היה קדמון, אז הוא ידע שהוא הצליח כשהוא הצליח לגדל אדם * שמסוגל * להתנקש בו.
@technophile בחירה לא טובה של מילה מצדי: התכוונתי שזו תהיה תופעת לוואי אם צופה בה צופה, ולא שהיא לא מכוונת. תוקן.
חשוב גם שהסטנדרט החדש מסוגלים לשרוד בסביבות שונות, והם גם חסינים מפני חיסול עצמם, ובכך מקטינים את יכולתם להיות נתונים לחוסר הידראוליקה הידראולית, ובכך שהמוצר שלהם (תבלין) מועיל יותר לאנושות באופן כללי על ידי לא נהרסים באותה קלות, וכך ניתן לייצר את המוצר שלהם (התבלין) במקומות רבים יותר מבלי שנראה על ידי המצפון.
@user366 המילה היא "תנאי מוקדם".
#2
+25
friggle
2014-02-12 09:22:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

את התשובות לשאלותיך ניתן למצוא ב אלוהים קיסר חולית כאשר לטו השני לוקח את סיונה למדבר.

האם שביל הזהב הכרחי? הוא אומר לסיונה:

"בלעדיי, בינתיים לא היו אנשים בשום מקום, אף אחד בכלל. והדרך להכחדה זו הייתה יותר מחרידה מהדמיונות הכי פרועים שלך."

האם prescience באמת כל כך רע? הוא נותן לה תמצית תבלינים מרוכזת ומתבונן אחר עקבות התבלינים שלה וחושב על מה שהיא חווה:

היא הייתה נושאת איתה לנצח אחר כך את המראות והצלילים והריחות הברורים. המכונות המחפשות יהיו שם, ריח הדם והקרביים, בני האדם המתכופפים במחילותיהם, מודעים רק שהם לא יכולים להימלט. . . בעוד כל הזמן התנועה המכנית התקרבה, קרוב יותר ויותר ויותר ... חזק יותר ... חזק יותר!

ואחרי שהיא מתעוררת, ומתחילה להשלים עם החזונות:

כמו המכונות האיומות של החזון האפוקליפטי הזה, הטורף יכול לעקוב אחר כל יצור שהשאיר עקבות.

לטו השני קובע כי המין האנושי היה כבר נכחד בלעדיו. שליטתו מנעה זאת מלהתרחש, אך מטרתו להסיר את המצפון היא להגן על האנושות מפני האיום הספציפי הזה לנצח.

הרומנים של בריאן הרברט מערבלים נקודה זו. האיום ממנו הציל אותם אינו חיצוני, אלא היה מגיע מתוך האימפריה הקיימת. שליטתו הקפדנית ביקום הידוע מונעת מבני אדם להמציא טכנולוגיה כדי לתת למכונות יכולת מדעית בזמן שהם עדיין פגיעים. תוכנית הרבייה שלו מבטיחה שלעולם לא ניתן יהיה להשתמש בה אם הומצאה.

+1 גדול ממני על היותי התשובה היחידה שמצטטת למעשה את קיסר האל.
האם זה לא היה אמור להיות מכונות ציידים מחפשים של איקסאן?אני חושב שהוזכר פרט נוסף כזה ...
#3
+15
John Anderson
2011-09-06 06:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שביל הזהב הוא הדרך היחידה להציל את האנושות מהכחדה.

יש לכך כמה הסברים אפשריים, יחד או נפרדים. חבל שהרברט נפטר לפני ששני הפרקים האחרונים נכתבו על ידו. בנו נופל מהסימן, לעניות דעתי.

אני מאמין שהמטרה העיקרית של שביל הזהב היא למנוע מעצמה אחת לשלוט במין האנושי. בני אדם יהיו עד כה נפוצים ביקום כדי למנוע הרס שיטתי וכי הם לא יהיו בשליטת משאב או כישרון אחד.

חשיפה לפניות היא מנגנון הגנה המונע ממשקיפים שנמצאים בעבר יכולים לשלוט בהיסטוריה האנושית העתידית. מכשיר הניווט Ixian שובר את מונופול גילדת החלל על מסעות חלל. "טנקי האקסלוטל" של טילאקסו מונעים מונופול מלנגי. כמו כן, תולעי התבלין החדשות יכולות לשרוד בסביבות רבות ושונות.

נראה כי הרברט התכוון גם להחזרת מכונות חשיבה, כאיום הכחדה. הייתי מאוכזב מהרברט אם זו הייתה המטרה היחידה של שביל הזהב. המכונות ששרדו של הג'יהאד הבוטלרי נמלטות לעולם רחוק כדי לבנות צי חלל מאסיבי. לאורך אלפי שנות בנייה הם יחזרו להשמיד את האנושות.

מטרתם של דוברי הדגים היא להציף את היקום בהתפשטות צבאית, ובסופו של דבר להיתקל במכונות. בתהליך הארוך הם הופכים למטרות המכובדות. המטרות המכובדות חוזרות בנסיגה, ומתמזגות עם בנסריט.

אני מעדיף להאמין שהרס אולטימטיבי מגיע מבפנים: ריקבון בליבה מתפשט החוצה. אני רוצה שאלמנט המכונה יהיה משני, ולא שהוא בהכרח. שימו לב שבעולם המודרני רבים מאיתנו נשלטים על ידי מכונות. זה מקל על מעטים לשלוט ברבים.

אל תזלזל בתפקיד הכוח. אנשים חפצים בזה יותר מכל דבר אחר. הרקוננים מייצגים את התרחיש הגרוע ביותר של בעלי השלטון. לשבור מקורות אפשריים של כוח אולטימטיבי זה מה שאני מאמין ששביל הזהב עוסק בו.

#4
  0
Usul
2016-08-02 15:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם רוב הדברים שנאמרו. עם זאת אחד ההסברים הפשוטים ביותר עשוי להיות גם נקודה תקפה. הרעיון של נבואה שמגשימה את עצמה הוא מה שיצר פול ומה מנסה לטו להימנע ממנו. הג'יהאד של פול היה מיותר לחלוטין והתרחש בגלל יהירותו של פול לחשוב שהוא יכול לשלוט בעתיד. כאשר לטו מתאר מדוע יש צורך בנתיב הזהב הוא קובע בבוטות שהוא מקווה ליצור עולם נטול ייעוד קבוע מראש עולם נטול חזון של אדם אחד. נראה לי שזה אומר שהתחממות כשהוא נלקח בצורה הקיצונית של מה שהיה לפול היא ה"מלכודת "כשהוא אומר את הצעד הראשון בהימנעות ממלכודת הוא הידיעה שהיא קיימת. בקיצור שביל הזהב הוא מחיקת המצפון השולט בגורל האנושות.

#5
-1
asawyer
2012-06-12 02:31:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באלוהים קיסר חולית, מונו מתאר את האימה שבשביל הזהב נמנע מלומר שזה היה כל כך נורא שהידע כמעט הרס / הרג אותו. אני ממליץ לך להמשיך לקרוא! זו סדרה נפלאה ולדעתי היא משתפרת רק אחרי "ילדים"

אני צריך להיות כנה.קראתי את כל הסדרה הראשונה.מעולם לא הבנתי מה שביל הזהב מנסה למנוע ואיך הוא מונע אותו עד שקראתי אותו בפורום זה.עצם האמירה "כולכם תמותו אם לא אוביל אתכם במשך 3500 שנה להתעלל בכם לאורך כל הדרך" אינה מספקת. "
#6
-1
Frank Herbert Fan
2017-07-06 22:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prescience הראה לו שהאיקסים ימציאו "מכונת מוות" שתמחק את האנושות. לטו השני מבטל את האירוע העתידי הזה בכך שהוא מביא את האימפריה לשליטתו. על ידי שליטה בתבלין ובדיונה, הוא שולט בכל הקבוצות ובמלאכותיהן. הוא גם משתמש בתוכנית הרבייה כדי לפתח בן אנוש חדש - חסין מפני מצפון. הוא לא יכול לראות את סיונה וצאצאיה וגם את מכונות המוות. זו המהות של שביל הזהב. הוא הקריב הכל כדי להציל את כולם. הוא לא עריץ, הוא קדוש מעונה - גיבור אמיתי! הדמות הבדיונית האהובה עלי. בר-אף. הוא גם מתאר את אגב ההתנקשות שלו ... התאבדות ערמומית מהוויה מבריקה ובעייתית. מסכן לטו ... שיהיה לך כלום וכלום. קורבן !!

אני לא מאמין שסיבת הכחדת האנושות נדונה בסדרה המקורית.בהפעלה מחדש (על ידי בנו) אנו למדים שהאיום היה מצד אומניוס, הבינה המלאכותית שהג'יהאד הבוטלרי נועד להשמיד.
#7
-2
user91784
2017-10-31 22:12:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שמה שכולם חסרים הוא מה שהובא ברומנים של בריאן הרברט.

לטטו הייתה גם גישה לעבר האנושות והוא הבין את המקורות האמיתיים של המין האנושי; שהם כבר מזמן ברחו ממכונות החשיבה ששלטו בהן כעבדים. בנוסף, כתוצאה מהפיזור התגלו המטרות המכובדות על ידי מבשר רעות, שרדף אחריהם חזרה לאימפריה הישנה.

אז בעוד האימפריה חשבה שהמדינים המכובדים הם כובשים, הם באמת במנוסה, מה שאומר שגן סיונה לא עזר במטרות המכובדות אלא כן עזר לחמוק מבשר רעות. כך ידע לטו שהאנושות צריכה ללכת בדרך הזהב כדי לשרוד.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...