שְׁאֵלָה:
בסטארגייט, איך תוכל לקבל נקודת מוצא עם קואורדינטות אחת בלבד?
Jorge Castro
2011-01-18 02:23:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי גרף זה כאשר אתה מחייג לשער אתה אומר לו לא רק לאן ללכת, אלא מאיפה אתה בא:

alt text

(מקור: ויקיפדיה)

תמיד תהיתי, האם נקודת המוצא לא תדרוש גם 6 סמלים? לאלו מכם שלא מכירים את כתובות stargate, מאמר זה ימלא אתכם.

הנה המאמר הקנוני על Stargates עצמם.

למה זה לא יכול להיות חמש? x-x, y-y, P? אם הסמלים מתייחסים לקבוצות הכוכבים, אפשר היה לחשוב פיסת טכנולוגיה כל כך מתקדמת תוכל לפצות על כך ששני החלקים שנראים כאילו הם חוצים בשמי הלילה לא באמת. אתה יכול לעשות את זה עם ארבעה, הכוללים מתמטיקה מורכבת יותר, אבל זה לא יאפשר לעשות זאת מהתבוננות בשמיים. זה יהיה הגיוני, עם זאת, ראשית לקבוע כיצד אני מאמין ששבעת הסמלים פועלים, אל הארץ וממנה: x-x, y-y, z-z, c; במכשירי DHD רגילים, הייתי אומר שהגביש 'c'enter' שאינו מתויג תמיד צריך להיות נקודת המוצא, כי אם היית
שמונה עשרה תשובות:
#1
+48
Goran Jovic
2011-01-18 02:36:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צודק. אם מדובר בכתובת בת שש ספרות, אז גם נקודת המוצא תצטרך להיכתב עם שש ספרות.

אך נראה כי סמל יחיד מתייחס לכדור הארץ: enter image description here

כמו כן, על פי:

סמל זה ייחודי ל כדור הארץ. בסרט, ד"ר ג'קסון מפרש אותו כמייצג את השמש מעל פסגת הפירמידה. כוכבי לכת אחרים מתוארים כבעלי סמלי מקור ייחודיים משלהם.

מקור: Wikipedia

פירוש הדבר שיש סמל ל כל כוכב לכת.

עם זאת, החלק שהכי פחות הגיוני הוא שבכל שער כוכב נתון, כל חיבור אחר דורש חיוג לכתובת ש תמיד מסתיים באותו סמל. הכתובות התקפות היחידות שחויגו מכדור הארץ, לכן חייבות להסתיים בסמל הפירמידה. כלומר, איזה סוג של שמישות זה :) אם זה תמיד זהה, אסור לתקן את זה במקום לדרוש מהמשתמשים לחייג אליו שוב ושוב.

במונחי אינטרנט, אני מניח שזה אומר שהם משתמשים [ניתוב מקורות] (http://en.wikipedia.org/wiki/Source_routing)? זה נהג להיות מקובל בחלק [דוא"ל שאינו אינטרנט] (http://en.wikipedia.org/wiki/UUCP#Bang_path).
אולי מכיוון שהשערים ניתנים להחלפה, הם משתמשים בסמל הסגירה כדי להתייחס לנקודת המוצא, במקום שיש להם נקודת מוצא קבועה לכל שער.
@13Tazer31: זה יהיה הדבר הכי קרוב להסבר. אבל, אני די בטוח שאני זוכר שהם נאלצו לכייל מחדש את השער לאחר העברתם מחדש, בכל מקרה.
@13Tazer31: וכך אתה נקלע לשטויות של מיקוד לנקודה בחלל, מכיוון שכוכב הלכת הזה ינוע סביב הכוכב שלו ואז סביב הגלקסיה, והגלקסיה סביב היקום.
@DampeS8N: אלא אם כן המודל בו השתמשו כדי למפות את היקום אינו מערכת הקואורדינטות התלת-ממדית האופיינית בה אנו משתמשים. באמצעות גישה רדיאלית, הכוללת מהירות ותאוצה, כמו גם שילוב זמן (עם משתנה נוסף להתפשטות היקום) במודל גם כן, ניתן יהיה לאתר את נקודת המוצא.
על פי [SG wikia] (http://stargate.wikia.com/wiki/Stargate) נקודת המוצא היא ייחודית לסטארגייט שלה, כך שהיא יותר גליף זיהוי של כוכב שער. האנלוגיה של אות סיום (\ 0 בחוטים תהיה גם מגניבה;) היא טובה. מדוע להשתמש: הגנה על ילדים! לגבי 6 הקואורדינטות, יהיו כמה הסברים אפשריים: 1) 3 סמלים מתארים מגזר או מיקום שמש, 3 סמלים מציגים את המיקום הרגיל של השער בגזרה / מערכת זו. 2) שני סמלים שווים קואורדינטה אחת (השווה 0-99 ל- 0-9), 3) אני לא זוכר את הפרק, אבל נראה שכתובות הן שם של שער.
זו התשובה הכי קרובה שנראית לי הגיונית. תודה לכל מי שהזכיר לי על שערים שצריך לכייל אותם מחדש, וההזכרות בהיקף של חור תולעת שלא צריך לדאוג למרחב האקלידי נשמע נכון. תודה לכולם!
אולי אנחנו מנסים לקרוא יותר מדי בתכנית ההתייחסות? בסרט המקורי היו קבוצות די מוגבלות של שקעים / שערים, כך שיש סמל ייחודי (כמו שלסינית יש שרתים למילים) לכל עולם לא היה צריך להוות בעיה גדולה. ואז, כשהוא הופך לסדרת תוכניות טלוויזיה ארוכות, הסדרה גברה על ההתייחסות. תכנית ההתייחסות למעשה מעולם לא הגיונית שום משמעות פיזית. זה רק מכשיר המאפשר לדמויות ללכת למקומות מעניינים ...
לפי הגיון זה, האם כל אחת משש נקודות הסמן לא תזדקק גם לשש נקודות משלהן, וכן הלאה ad infinitum? אם ידועות המיקומים האמיתיים של ששת הסמנים, מדוע הם לא סתם כך תיכננו במיקום היעד? כפתור אחד: יעד?
בהמשך הזיכיון הם מגלים כתובות שער של 8 ו -9 ספרות. אם יש את "נקודת המוצא" כדמות מסיימת, הוא כנראה חיוני כדי לציין "סיימתי לחייג".
@keithjgrant: בוודאי כפתור ה'היכנס '(אדום גדול בבוץ של ה- DHD או שווה ערך) עושה את זה ...?
@MarkEmbling ה- DHD והסטארגייט הם יחידות נפרדות, כפתור האדום הגדול "Enter" היה כנראה רק עבור ה- DHD (כמו התו ^ D), ואילו נקודת המוצא הייתה הדמות המסיימת עבור הסטארגייט עצמה (כמו \ 0 תווים).
@Izkata זה יהיה הגיוני, אבל אין שום סיבה שהכפתור לא יכול להקפיץ את ה"דמות "המסיימת גם עבור ה- PoO. אין ספק שזו תהיה חוויית משתמש טובה יותר ... זה ידרוש מה- Gate ליידע את ה- DHD מהי הדמות המתאימה, אבל בכל מקרה אנו יודעים שיש תקשורת דו כיוונית (קודי מצב / שגיאה וכו ').
אולי הם שונים עבור כל שער כוכבים כדי למנוע מהמטיילים ללכת לאיבוד. כמו, כל מבנה חניה בעיר שלי נראה פחות או יותר אותו דבר, אך ביציאת הולכי הרגל צבועים בצבע ראשוני אחר רק בכדי לעזור לרוץ את דעתך אם אתה טועה. לכן כשנוסעים באמצעות סטארגייט ושואלים את עצמכם היכן החנתם את מגשר השלוליות שלכם, תוכלו לחשוב לאחור על אותו סמל ייחודי שעליכם להקליד כדי להזכיר לכם.
פגם קל בתשובה זו.כשוויקיפדיה אומרת "כוכבי לכת אחרים מתוארים כבעלי סמלי מקור ייחודיים משלהם."זה לא אומר ש -39 הסמלים הניתנים לשימוש בשער כדור הארץ מייצגים כוכבי לכת שונים, זה אומר שסמל המוצא של כל כוכב לכת שונה.39 הסמלים מורכבים מסמל מוצא אחד (שונה לכל כוכב לכת) ו- 38 סמלים המתייחסים לקבוצות כוכבים בתוך שביל החלב.
#2
+38
user48
2011-01-18 04:46:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפיתרון ההגיוני היחיד הוא שסמל זה הוא "מחסל" המאפשר לחייג ליותר משבע כתובות, המשמשות לנסיעה לאטלנטיס או לגורל - אחרת הוא מיותר לחלוטין, מכיוון שנראה כי כל השערים יודעים את מיקומם ( נראה שעליהם להיות "מכוילים" לאחר העברה) ועשויים לשלוח אותו לשער המרוחק.

אודות בעיית הייחודיות, בתיאוריה סמלים אלה אינם מתייחסים לכוכבי לכת בודדים, אלא לאזורים שלמים בגלקסיה (" קבוצות כוכבים ") - בדרך זו כל כוכבי הלכת ליד כדור הארץ צריכים להיות בעלי אותו סמל מוצא.

הבעיה השנייה היא מדוע צריך שישה סמלים כדי לאתר כוכב לכת; במרחב תלת ממדי יש צורך רק בשתי נקודות כדי להגדיר באופן מלא שתי שורות שחוצות בנקודה אחת, כך שהכתובת המרוחקת תצטרך 4 סמלים בלבד.

סוף סוף הבעיה החזקה ביותר עם כל מערכת ההתייחסות הזו היא שהיא הוגנת לא יעיל ולא יציב; 36 נקודות הן קטנות מכדי לצפות שתמיד ניתן יהיה לתאר את הקואורדינטות של כדור הארץ במערכת זו. לפיכך, בעוד שגם גלקסיות אינן סטטיות הכתובות יהפכו די מהר לפסול או (למזלנו) משתנות.

חשבתי גם על דמות המסיים. אנלוגיה טובה תהיה מקש Enter. ובכל זאת, בעל סמל מקש Enter אחר בכל שער הכוכבים שם לא ממש משנה את נושא השימושיות.
במקום זאת '\ 0' ;-) ובכן, SG היא בהחלט אחת התוכניות הלא הגיוניות והלא עקביות, ומה שגרוע מכך שמערכת החיוג הזו היא מבט חטוף.
אה, '\ 0' הוא אנלוגיה טובה בהרבה.
לא, הסמל אינו ייחודי לאזור אלא ייחודי לשער הכוכבים עצמו! ראה את תשובתי לפרטים.
השערים מתאימים את מפות תיאום הכתובות שלהם לאחר התחברות לשער אחר.
אני לא מבין איך נדרשים רק 2 קווים לאיתור נקודה במרחב התלת ממדי.
@ThomBrannan עשה את המתמטיקה או קבל שני מקלות ותראה בעצמך. לשתי שורות בתלת ממד יכולות להיות אינסוף בלבד (כאשר הן חופפות), אפס (בדרך כלל כל הכתובות הלא חוקיות) או נקודת צומת אחת.
האם זה לא מתעלם מהמימד השלישי? אם יש לי קו שעובר על הרצפה שלי וקו מתוח מקיר לקיר בניצב, הם לעולם לא ייגעו בלי התייחסות לציר Z כדי לקרב אותם.
@ThomBrannan לא; הממד השלישי מקשה על מציאת קווים המצטלבים, אך כאשר הם עושים הם מגדירים אותו באותה מידה כמו ב- 2D.
אני חושב שאני צריך להמשיך ולא להסכים. באמצעות הדוגמה שלעיל, עם הקווים על הרצפה שלי וקיר לקיר, הדרך היחידה שאני רואה אותם מצטלבים היא אם אני מסובב את החדר שלי לאורך ה- POV שלי, לקו ספציפי בציר Z מהרצפה עד התקרה כדי להגיע את הנקודה המדויקת שאני רוצה. לחלופין, אם הייתי טס ורציתי למצוא את הנקודה הספציפית שבה שני הקווים חוצים, זו תהיה זווית הגישה שלי. N'est-ce pas?
@ThomBrannan לא מדובר בצומת אופטי אלא בפיזי (כלומר הנקודה שנמצאת על שני הקווים - כמו [כאן] (http://imgur.com/SzRV0)). ושוב, בדוגמה שלך שורות אינן מצטלבות, כך שזו רק כתובת לא חוקית.
@mbq: אם אתה צודק, הרווחת 200 דולר. משרדי החברה שלי נמצא ביוסטון, טקסס, לאורך I-10 בגובה של שבעים ושניים מטרים. זה צריך להיות קל מספיק למצוא ללא השורה השלישית, נכון? בוא וקח את זה.
@ThomBrannan לא מדובר בקואורדינטות קרטזיות, אלא באיתור נקודה באמצעות מיקומים ידועים של נקודות אחרות. בכל ממד שגובהו עולה על שורה אחת מוגדר על ידי 2 נקודות המונחות עליו. ושני קווים לא זהים יכולים לכלול לכל היותר צומת אחד. לכן, דרושות 4 נקודות מסודרות (סמלי שער) כדי להגדיר 2 קווים שעשויים להגדיר נקודת צומת אחת.
@mbq שבור את מה שאמרתי ככה, אם כן. המשרד שלי הוא סטארגייט המקבל, נקודת היעד. ה"קו "הראשון שלי הוא מעבר ליוסטון, לאורך I-10 ממזרח למערב, וה"קו" השני שלי הוא מהיסוד, שבעים ושניים מטרים. הנקודה הפיזית בפועל בה הם מצטלבים ובו קיימים 200 הדולר שלך תלויה לחלוטין בציר השלישי, "קו" הרחוב.
אני חושב שנזרק מהקוביה הראשונה שצוירה בסרט, שם דניאל מצייר שלושה קווים מסודרים המצטלבים. אבל הוא לינגוויסט. מה שאמרתי קודם, שאמרת לא נחשב כי זה היה צומת אופטי, קח בחשבון את שאר הדברים. אם אתה מתייחס לנתיב סטארגייט כזווית גישה, אתה צריך את כל שלושת הקווים כדי למצוא את האזור הנכון של החלל, מכיוון שקווים שנוצרו על ידי חיבור קבוצות כוכבים אינם תואמים בצורה יפה כמו שצוירו על הלוח.
@ThomBrannan שוב, מדובר בקווים אמיתיים, ולא ב"קווים "- אתה עדיין חושב להתייחס באמצעות קואורדינטות, המשתמשות בשלושה מישורים נורמליים לרוסרים ולצומת שלהם. הוספת שורה שלישית לא תביא שום מידע ורק תפחית את הסיכוי שהם יצטלבו בנקודה אחת. בכל אופן, הנקודה של ההודעה שלי היא שהמערכת הזו היא זבל מוגזם: המסוף מיותר ותיאור היעד נורא בזבזני, לא מובטח לעבוד ולא יציב.
@mbq אני מסכים שאם זה המקום בו שני קווים תלת-ממדיים נפגשים, אתה לא צריך שלושה מהם. כשמסתכלים איך מתייחסים לשערי הכוכבים, אזורי החלל האלה הם עצומים, שבילים שנעשו על ידי קבוצות כוכבים. והייצוג הגרפי של נסיעה בשער בסרט הוא של דרך מתפתלת ומסתובבת, ולכן אני לא חושב ששתי השורות הראשונות באמת מצטלבות, אבל יש צורך בשורה השלישית עבור וקטור הגישה. שוב, אני חושב שהמציא את הציור הראשון של איך זה עובד בסרט.
@mbq למרות שד"ר ג'קסון מתאר את המערכת כמשתמשת בצומת של 6 נקודות לתיאור יעד, הפרטים האמיתיים יודעים שמצביע על כך שזה לא המקרה. אם ננתח את זה באופן הגיוני, אנו יודעים כי עבור כל שערי הכוכבים הנתונים, לא יהיו 4 נקודות אחרות (שהמערכת שלהן היא 39 קבוצות כוכבים) שנחתכות באותם מיקומים בחלל. אז זה לא הגיוני שקואורדינטות שער הכוכב מתייחסות לצומת ביניהן.
@mbq האפשרות ההגיונית היחידה היא ששילוב סמלים מייצר מערך יציאות ייחודי, אשר בשילוב עם נוסחאות ההתאמה המובנות ב- DHD, נגרם להיט ייחודי אחד בלבד. זה הרבה יותר מתקבל על הדעת כי 39 הכוכבים נבחרו מכיוון שהמערכת המסוימת הזו, בשילוב עם נוסחאות DHD, מסוגלת לייצר שילוב ייחודי לכל מערכות הכוכבים.
#3
+28
user1027
2011-03-08 02:13:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסרט המקורי קיימים רק שני שערי כוכבים, אחד על כדור הארץ ואחד על עבידוס. בסדרה הם הרחיבו את הרעיון כך שיהיו Stargates רבים ברשת. ככזה, רבים מההסברים לכך אינם בסרט והם מפרקים שונים של SG-1. אנסה לצטט מקורות. אני גם אדון בשערי שביל החלב, מכיוון שאלו הם שעוסקים ב- SG-1, ומכאן מגיע הרוב המכריע של הידע המפורט שלנו על מערכת סטארגייט.

הדרך שחיוג לשער כדור הארץ עובד הוא שהם מחייגים לכתובת 6 הספרות עבור השער המרוחק, ומסתיימים בסמל נקודת המוצא. זו הייתה בעיה בסרט מכיוון שבסטארגייט ישנם 39 סמלים ( קישור) והם ניסו לחייג באופן אקראי. בהנחה שהם בכלל ידעו שיש צורך רק בשבעה, זה עדיין בערך 39 ^ 7 שילובי חיוג שהם יצטרכו לנסות. מכיוון שיש 9 שברונים (כתמים שבהם ניתן לנעול סמל), זה לא יהיה ברור בתחילה.

הסמלים נגזרים מכוכבים בשמיים על כדור הארץ. כל אחד מאלה תואם נקודות בנקודה בתלת ממד, אז כדי לחייג לשער, עליכם לדעת אילו 6 נקודות נמצאות סביב היעד שלכם. לחלופין, אתה יכול לרכוש ספר טלפונים עם רשימה של כתובות יעד תקפות, כך פעלה Stargate Command. הם אחזרו רשימה של כתובות תקפות בעבר מאבידוס ( קישור), והחלו לבדוק אותם כדי למצוא אילו עדיין תקפים. זה סיפק להם כוכבי לכת לחקור על בסיס שבועי נוח במיוחד. לאחר שנקלע למאגר עתיק של ידע, רשימת הכתובות התקפות שלהם הוגדלה על ידי ג'ק אוניל בזמן שהיה לו ידע עתיק ( קישור).

סמל נקודת המוצא היה אבן נגף גדולה (חח!) בסרט המקורי, שכן אבן הכיסוי שמנעה מכדור הארץ סטארגייט לעבוד לפני קבורתו חסרה את סמל נקודת המוצא. בתצוגת SG-1 הסבירו כי הוסבך עוד יותר בגלל היעדר מכשיר חיוג ביתי (DHD). ללא DHD, היה צורך לתכנן ולבנות דרך לשלוט בחיוג. בנוסף, הם היו זקוקים לכתובת מלאה בת 7 ספרות לפני שיוכלו לחייג בהצלחה.

הדרך שבה נקודת המוצא עובדת היא שלכל סטארגייט יש 38 סמלים זהים בכל השערים (תוך התעלמות משער אבידוס. בסרט, שהיה בו סמלים המתאימים לקבוצות הכוכבים על אבידוס). הסמל ה -39 הוא ייחודי לכל שער, והוא נקודת המוצא. אם יש לך DHD לחייג, הזן 6 ספרות ב- DHD ואז לחץ על הכפתור האדום הגדול. זה מורה לשער לנעול את נקודת המוצא ולהקים חור תולעת. ללא ה- DHD, SGC נאלצה למצוא את סמל נקודת המוצא, שעשה דניאל ג'קסון בסרט. זה איפשר להם לקבל את מערכת המחשב שלהם שמתממשקת עם סטארגייט לחייג לנקודת המוצא.

כפי שאחרים הזכירו, כוכבים נעים ביחס זה לזה, ולכן Stargates צריכים דרך כלשהי להסתגל לכך. עבור כל שערי הכוכבים שיש להם DHD, הם חלק מרשת תת-מרחב המעבירה מידע על היסחפות כוכבים, ומבצעים את ההתאמות הקטנות הדרושות לנסיעה חלקה ( קישור). מכיוון שסטארגייט של כדור הארץ חסר DHD, לנסיעות הראשונות דרך סטארגייט היו תופעות לוואי. כלומר האנשים הגיחו מהשער קרים ואבקו מכפור. בסופו של דבר סמנתה קרטר הצליחה לבצע התאמות במחשבי חיוג כדור הארץ לשם כך, והנסיעה העתידית דרך השער הייתה רגילה.

זה מאוד נוח לצופי הטלוויזיה שהתוכנית הייתה שבועית, אבל כמו במסעות הכוכבים (ורצח שהיא כתבה (האם ג'סיקה באמת הכירה את כולם בארה"ב? :)) וכו '), ביקום התוכנית הסיפורים של כל פרק לא בהכרח קורים על בסיס שבועי.
אני מאמין שדי ציטטתי שורה באחד הפרקים המוקדמים. לאחר שקיבל את כתובות השער מהקרטוש באבידוס, קרטר אומר משהו כמו: "נצטרך לבדוק כל כתובת באמצעות MALP ולא לחסל עוד כתובות חוקיות. אני מצפה שנמצא כתובת חוקית אחת לשבוע."
זכור היטב :) אם כי אני מניח ששנה ביקום התוכנית אמורה להיות בערך פרקים של עונה, כך שחישובים של שבוע היו דרך טובה עבור הכותבים להצדיק דברים, וכמובן להדגיש שהם עשו חישובים רציניים .
IMO כל הגליף של "נקודת המוצא" הוא נושא גדול עוד יותר לסרט. הם כבר ידעו שיש 7 גליפים להיכנס ("ג'קסון מצא את הגליף האחרון"), ולכן הייתי מצפה שצבא "למקרה, בואו נפוצץ אותם" פשוט ינסה לפתוח קודם בכוח. אחרי הכל, נותרו רק 39 שילובים אפשריים, עוד פחות בהנחה שלא ניתן לחייג לגליפים ספציפיים פעמיים.
#4
+16
Samuel Herzog
2011-01-18 06:58:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נקודת המוצא אינה דומה לקואורדינטות בחלל, זה יותר סימן אימות של סטארגייט עצמו.
זה גם הסמל היחיד השונה בכל סטארגייט, שביל החלב בדרך כלל יש 39 שארקים שונים, 38 מהם נפוצים לאורך כל שערי הכוכבים, ה -39 היא נקודת המוצא.

זה מוכח בנוסף על ידי ויקיה בשער בטא:

לאורך כל הפרקים שבהם מותקן שער בטא בחדר שער SGC (מ"ניצחונות קטנים "ועד" גאולה, חלק 2 "), סמל נקודת המוצא שלו זהה לשער אלפא. יש להניח שלא מדובר בקאנון, ובמקום זה נושא ייצור שנגרם על ידי שימוש חוזר באותו אביזר עבור שני סטארגייטס. כפי שמוצג ב"התבודדות ", נקודת המוצא של שער בטא היא .

אז זה לא עקבי - שער הבטא של AFAIR החליף את המקור בשלב מסוים, אך הסמל הסופי נותר זהה עד סוף הסדרה.
כאמור בציטוט, זו לא גרסת הקאנון אלא מגבלה בגלל מודל סטארגייט אחד בלבד ל- SGC.
#5
+8
Stewbob
2011-01-19 01:02:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר הסרט המקורי נכתב, 'רשת סטארגייט' נתפסה כרשת שערים זעירה מאוד. אם אתה פשוט לוקח את הסרט בערך נקוב, זה רק קשר בין כדור הארץ לאבידוס. תחת הנחת יסוד זו, הסמל היחיד לנקודת מוצא היה הגיוני ולא דרש מהכותבים להתאמץ במוחם להמציא משהו שיהיה מדויק למערך אחר של תנאים.

זה לא היה עד שהם הפכו לסדרה שצריך להוסיף עוד Stargates כדי לתת לתוכנית מספיק חומר ליותר משני פרקים. עד אז הם היו תקועים עם מערכת הקואורדינטות לשימוש מוגבל.

#6
+6
scope_creep
2011-01-18 05:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתם חושבים זאת, למען העקביות לכל הפחות. זה נעשה מדעית, זה יהיה נקודת מקור וקטור, שלדעתי יהיה 2 נקודות, בגיאומטריה האוקלידית. אולי הסיבה שזה צריך 6 נקודות עבור היעד, חורי התולעת לא עוברים במרחב האוקלידי.

#7
+3
Jonathan.
2011-04-26 06:11:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תהיתי זאת בעבר, במיוחד מדוע יש צורך בשישה סמלים לשער הסוף, כאשר ניתן להגדיר נקודה במרחב עם 3. בלבד. הסבירו כיצד השערים יכולים לנוע באזורם, למשל סביב הכוכב שלהם. מכיוון שהסמלים אינם מגדירים נקודה במרחב אלא תיבה, אשר זקוקה ל -6 סמלים כדי להגדיר את הקצוות / פרצופים. זה גם מסביר כיצד שער עוקף על ידי שער סמוך, ושערים צריכים מרחק מינימלי זה מזה.

באשר לסמל השביעי ניתן לחשוב עליו כמפתח Enter. אולי תחשוב למה? ובכן מכיוון שכתובות יכולות להיות ארוכות יותר, PoO תמיד מגיע אחרון, ומכיוון שכשמחייגים לשער דרך חלב באופן ידני (ככל הנראה ניתן לחייג את השערים ב- SGU גם באופן ידני, אך בשערי פגסוס לא ניתן), אין כפתור אדום גדול על DHD (השער הוא יומני ידני כשאין DHD או שהוא לא עובד / פגום) כדי להתחיל את החיבור כך שהסמל השביעי נמצא שם כאמצעי בטיחות.

או שניתן לראות בכך קיצור דרך לחיוג ל -6 סמלים נוספים כדי לאתר את השער הנוכחי (סוג של מאקרו). זו לא תשובה חזקה באותה מידה כי מדוע לא פשוט להשתמש בשתי כתובות סמל לשערים שהשער כולל להם את הסמל. (לא לכל השערים יש את אותם הסמלים) ועליכם לחייג ל -7 סמלים רק כאשר לשער שלכם אין את נקודת המוצא של השער המרוחק.

אינך זקוק לשישה קואורדינטות כדי להגדיר נפח שטח. כדור מוגדר על ידי נקודת המרכז שלו ורדיוס, ארבעה קואורדינטות. יתר על כן, שימוש בכדור הגיוני הרבה יותר מכפי שתיבה הייתה.
תיבה (בהנחה שזו קוביה) יכולה להיעשות גם עם 4
#8
+2
Nick Bedford
2011-04-15 04:32:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהמשך לתשובות האחרות, יש דבר אחד שלא הגיוני בעיניי, בהתחשב בעיבוד SG-1 לפיו השערים נבנו לא על ידי הגואולד אלא על ידי הקדומים (אני בטוח שהם > לא קראו לעצמם כך ...).

אם הקדמונים בנו את רשת סטארגייט, מדוע סמל נקודת המוצא מבוסס על גועולד חזק > ספינת פירמידה ???

הגואולד בחרו במשותף בסמלים הקיימים של סטארגייט, בדיוק כשם כיוונו את הטכנולוגיה מהמינים שכבשו. אולי תרצה לפרסם זאת כשאלה חדשה במקום כתשובה.
אז אתה אומר שגואולד לא רק השתמש / הזיז את השערים, הם גם שינו את הסמלים?
אני אומר שהם גואולד השתמשו בסמלים של סטארגייט בשפתם כדי להסתיר שזה לא במקור שלהם.
הם לא יכלו לשנות את זה, צוותי sg לא היו במקום שהסמלים לא היו והסמלים שונים. שאלה גדולה יותר היא אם הסמלים מבוססים על קבוצות כוכבים איך זה יכול להיות כאשר קבוצות הכוכבים משתנות לאורך זמן ושונות על פני כוכבי לכת שונים. בין השאר הפירמידות היו אתרי נחיתה ולא ספינות. אני חושב שזו רק בעיה עם goauld לבנות את שני מבטי הכוכבים בסרט אבל הקדומים בונים שערים רבים בסדרה.
#9
+1
Stanislav Brandejs
2014-09-16 08:52:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה, כשאתה מחייג, יש לך אפשרות לבחור בין 38 ערכי קונסטליישן לבין 1 עבור כתובת המכשיר המקומית. אני חושב שכשאתה מוסיף את סמל הפלנטה הנוכחי, אתה פשוט מוסיף (כאמור: שליחות קטלנית) את השער הנוכחי "מק" השער שלך, המחשב את מיקום עצמו באופן אוטומטי.

כאשר אתה אחרי סמל 6 מוסיף עוד אחד מ 38 התאספויות, אתה יכול לבחור אזור ייעודי (גלקסיה) וכשאתה מוסיף מ 38 לאחר מכן, אתה יכול להיכנס למחיצה סודית (כמו חלקים סודיים בקריפטה אמיתית: אם אתה מכיר את זה שם, אתה יכול לגשת אליו, אבל אם אתה לא, יש רק כמה צירופים אפשריים בעת חיוג, ב אחרים: פגעת גוץ).

הבעיה יותר היא הרעיון של חישוב מיקום כתובת מחדש (הם יכולים לחייג רק עבודות בגלל הרחבת החלל): אם אתה מוגבל עם 38 סמלים, אתה לא יכול פשוט לפצות תנועה של כוכבים-כוכבים בעזרת סמל אחר: פשוט לא עשית קו בין שתי נקודות. יש לך 3 010 936 384 שילובים אפשריים, אך מדידות שטח צריכות דיוק גדול יותר מזה, מכיוון שלמימד אחד יש לך רק 1369 שילובים. ואם אתה מדמיין רשת 1369 * 1369 * 1369 שאמורה לכלול מרחב בין-כוכבי שלם, בסופו של דבר אתה מקבל רשת די גדולה, ואתה בוחר רק אחד מהקבעים. אז זו הבעיה האמיתית בניתוב סטארגייט. זה יכול להיות יותר מדויק להשתמש בשער אחר הכי קרוב, להשתמש בכתובת המקומית שלו ואז לשלוש משתי נקודות מוצא, אך עדיין, מערכת זו תזדקק לכמה עדכוני משואות מד סטנדרטיים כדי להיות מדויקים ככל שיידרש.

#10
  0
Anon
2016-09-01 11:37:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאתה משתמש בשישה סמלים אתה משולש את המיקום של שער היעד, אתה רק צריך שהסמל הייחודי של כוכבי הלכת כנקודת מוצא מכיוון שאתה נמצא עליו כבר, אינך צריך לאתר אותו. אז לאחר איתור שער היעד הוא בעצם מצייר אליך קו ומחבר את השערים.

#11
  0
Miles12
2018-07-25 16:27:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חשבתי שאולי זה בגלל שכל כוכב לכת יכול להכיל יותר משער אחד, כך שנקודת המוצא אומרת לשער היוצא את כתובת השערים הנכנסים כדי שיוכלו לחייג בחזרה אחרת אם לכוכב לכת יש שני שערים ונסעת החוצה לא היית להיות מסוגל לחזור לאותו שער לא יידע לאיזה שער להתחבר.

עם זאת הרעיון של נקודת מוצא להיכלל לפי הצורך לחיוג עדיין פגום מכיוון שיש יותר כוכבי לכת בשער הכוכבים מכפי שהשער יכול להחזיק על פני טבעת החיוג שלו כפי שמוצג.

אמנם מעניין, אבל נראה שלא ענית לשאלה מדוע נקודת המוצא כוללת רק קואורדינטה אחת לעומת יותר.למה זה לא צריך גם 6 סמלים.
#12
  0
user79544
2017-03-10 10:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יכול להיות הגיוני אם יוצרי הכוכב (ללא ספוילרים) ישתמשו בכדור הארץ כנקודת המוצא כך שסמל כדור הארץ עשוי לייצג בפועל (0,0,0).

#13
  0
Aaron
2012-12-21 07:42:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink
באשר לסמל השביעי, חשבתי שהתברר שזהו הזדהות לשער היעד שממנו אתה מחייג שכן מחשב החיוג של אטלנטיס תוכנן רק לקבל חיבורים מכדור הארץ. היא לא הייתה יכולה לעשות זאת אם שער החיוג לא היה מזדהה, בהתחשב בעמדה הגלקטית של כדור הארץ הייתה משתנה בעשרת אלפים השנים מאז שעזבו אותה.

הבעיה הגדולה ביותר שלי בשערים היא, אם יש שלושים ושמונה סמלים זהים ושלושים ותשיעי ייחודי לכל שער, איך אוכל לחייג את סמל היעד, אם הוא לא קיים ב- DHD על כדור הארץ . אם יש למשל אלפי שערי כוכבים, האם לא יהיו לי 999 סמלים אחרים שאני צריך לבחור מהם, כל אחד מהם ייחודי לשער זה בנוסף לסמל האלף שיהיה כדור הארץ, ושלושים ושמונה הסמלים המתואמים?

זה יהיה הגיוני יותר להניח שיהיו שני סמלים זהים על השער כדי לסמן שהוא הסמל המיועד של כדור הארץ (נקודת מוצא) כדי לאפשר לחייג אותו ממיקום אחר מחוץ לתיבת השער הזה. מִגזָר.

האם אני הגיוני כאן?

אין סמל יעד. יש סמל ייחודי לשער המקור, זה שממנו אתה מתקשר ..
#14
  0
RebelDroideka
2015-10-14 07:35:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד חשבתי על זה כנקודת המוצא שהיא מקש 'enter', בעוד שחיוג בפועל טופל על ידי שלושים ושמונה (במקרה של שערי שביל החלב) ושלושים וחמישה (עבור שערי פגסוס וגורל) ) גליפים המייצגים קטעי כדור ברדיוס נתון סביב נקודת מרכז. הסמל הראשון ישויך לשני כדי ליצור קטע קו וכו ', ואז כאשר שלוש קטעי הקווים הוקמו, שער הכוכב מחפש שער יעד ברדיוס של הנקודה בה כולם מצטלבים.

שמונה כתובות שברון יכולות להשתמש בגליף המייצג גלקסיה אחרת, או ככל הנראה בשל המגוון המוגדל של הגלקסיות שנפתחו, כל גליף מייצג, בנוסף לנקודה בקצה שביל החלב / פגסוס / חיוג גורל כדור, ערך מרחק מוגדר, המורה לכוכב הכוכבים לחפש מרחק מוגדר מעבר לנקודה זו עבור שער היעד, ולהרחיב את קטע הקו.

#15
  0
Justin Trefney
2014-09-22 11:00:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יכול להציע דוגמה למקום בו אתה צריך 6 נקודות כדי לאתר משהו. בתור מתכנת cnc כשאתה מניח גוש מתכת במכונה אתה צריך 3 מיקומים לשבת עליהם (תחשוב שרפרף בעל שלוש רגליים לעולם לא מתנדנד) 2 y מיקומים כך שהוא לא יכול לנוע מצד לצד ומיקום az כך שהוא יכול לא מסתובב. כל יציקה ונתח גולמי של מתכת ממוקמים מ- 6 נקודות. ואז כדי לתכנת את המכונה להזיז את טחנת הקצה כדי לחתוך את החלק אתה צריך נקודת מוצא שקיימת כ- x0y0z0 אבל זה תמיד אותה נקודה ולכן היא נחשבת לקואורדינטה אחת במקום 3. רק מחשבה.

שרפרף בעל שלוש רגליים אינו 3 נקודות בממד ה- X בלבד; לפחות אחת מאותן 3 נקודות חייבת להיות בממד Z שונה כדי למנוע התנדנדות. יחד עם זאת זה יהיה זה שמונע סיבוב. כל השלושה ישמשו גם כעוגן כאחד ממיקומי המימד Y. תיארת בעצם רק 4 נקודות בפועל הנחוצות.
#16
  0
Todd Le Wraith
2013-10-18 00:02:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למי שמצטט את הסרט, זכור שהנימוק של מערכת הקואורדינטות מתפרק לחלוטין בסרט, בהתחשב בכך שהיעד (אבידוס) מתואר כ"גלקסיית קליאם, בצד השני של הידוע יקום ", אולם הקואורדינטות הן קבוצות כוכבים מקומיות. למרבה המזל הסדרה חידשה את אבידוס להיות בדרך החלב, קרוב למדי לכדור הארץ, אפילו. הם כנראה היו יכולים ליצור בסיס יותר מדעי למופע אם הם היו משנים יותר מזה, אבל מה לעזאזל, המגוחכות של כל זה (והלעג העצמי התכוף שלהם בהמשך) הוא חלק מהכיף. p>

#17
  0
EgyptianG0d
2012-08-08 13:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להעכיר את הבעיה שלך בעובדות נוספות. אם אתה מתקשר לאבידוס בזמן ששער עבידוס פועל, תקבל כתובת משנית: כדור הארץ בו אבד איש צוות מבוגר. באופן דומה, כאשר שער הר השאיין היה בשימוש, עקב ניסיונו של 'אלוהים' להשמידו, הופעל השער האנטארקטיקה. יהיה מעניין למצוא את הכתובת המשנית של אטלנטיס, מכיוון שהיא הגיעה לכדור הארץ, או הכתובת המשנית של גורל, אם היו הולכים לפי ההיגיון הזה למסקנה. יכול להיות שיש שער נוסף בגורל? האם יש כתובת גיבוי שלישונית וכדור הארץ נוספת? או ליד המקום בו הייתה אטלנטיס בעבר? האם מישהו יכול היה לברר על ידי ביקור בדסטיני, כיצד לבנות שלט על כדור הארץ כדי שיוכלו למצוא בהדרגה דרך לגורל, בדיוק כמו שעשה אלי לחזור לגורל.

בנוסף, אם אתה שם KINO על מקל, האם תוכל למשוך אותו שוב? מעניין כמה שאלות ספקולציות אלה מייצרות, לא? ספקולציה נוספת היא שאם ניתן לעשות שער במרתף של קרטר ... אה, כן; זה מסתבך מאוד, לא?

אמנם עובדות מעניינות, אך לא ממש ענית על השאלה. יש להוסיף תשובות נוספות רק כשהן מוסיפות מידע חדש.
#18
  0
Dra'aknor
2018-11-28 23:01:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנחת יסוד 1: סמלים הם ייצוגים בלבד של כוכבי לכת או מערכות - לא הפניה המבוססת על מיקומם.

הנחה 2: מיקום חייג הוא יעד ממשי המבוסס על גליפים רפרנציאליים - שאין להם מה לעשות עם כיוון המטרה בכיוון המרחבי עם המערכות או כוכבי הלכת המיוצגים על ידי הגליפים.

הנחת יסוד 3: המיקום המדויק של סטארגייט לא יכול להיות למעשה מרכיב של ה"כתובת "- בגלל שונים גורמים כמו מיקום סיבובי מסלולי ופלנטרי בזמן אמת של שער הכוכבים המקורי והיעד. התייחסויות נעשו רק בנוגע לחשבונאות "Drift Stellar" - המיקום של מיקום מערכת השמש בגלקסיה המארחת.

הנחת יסוד 4: אמנם יש תכנון מוכח ליקום כולו, אך ישנם אלמנטים אקראיים. דוגמה כזו היא שמיקום מדויק של יעד לא יכול להיות תלוי במיקום מרוכז בין נקודות בחלל המיוצג על ידי המיקום של שערי כוכב אחרים. (סיכויים בלתי אפשריים אפילו לקומץ Stargates - שלא לדבר על מאות - או אלפים ...)

(Axiom: עם השלמת רצף חיוג, "רשת" Stargate מנתבת חיבור באמצעות אות ממוקד אל הסביבה הכללית של יעד רשום סטארגייט, וממתין לתגובה מהיעד סטארגייט לפני נעילת אות ופתיחת חור תולעת (בדומה לאיתות העברת הנתונים "ENQ / ACK" של היולט-פקרד.)

הצהרות :

  1. נקודת מוצא (ללא קשר למיקומה, חייבת להיות כזו)
  2. מרחק מנקודת מוצא ליעד
  3. מיקום נטייה אופקי של היעד ביחס לנקודת המוצא
  4. מיקום הטיה אנכי של היעד ביחס לנקודת המוצא

מסקנה: נדרשים רק 4 רכיבים ממשיים.

אתה צריך שורה חדשה ריקה לפני רשימה.[עריכה] ערכתי את זה עבורך כך שזה ייעשה כהלכה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...