שְׁאֵלָה:
האם הטכניקות הטראפורמניות ממאדים אדומים / כחולים / ירוקים יכולות לעבוד על כוכבי לכת אחרים במערכת השמש שלנו?
Martha F.
2011-01-24 10:52:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטרילוגיה מאדים אדומים / מאדים ירוקים / כחול מאדים מאת קים סטנלי רובינסון מתארת ​​את תהליך הטרפורמציה של מאדים כך שבני אדם יוכלו לחיות שם . האם אותן טכניקות יכולות לעבוד על כוכבי לכת אחרים במערכת השמש?

למשל, האם טכניקות אלו יכולות לעבוד על כוכב לכת גזי כמו שבתאי? או שהם דורשים קרקע מוצקה? באופן דומה, האם הם יכולים לעבוד על כוכב לכת עם אווירה צפופה כמו ונוס, או שמא כוכב הלכת שונה מדי ממאדים מכדי לעבוד ללא שינויים משמעותיים?

יש ספר, (אמצא אותו) המתאר כוכבי לכת שטחיים, העבודה ולוחות הזמנים המעורבים. הכל עצום. אצל חייזרים היה להם מעבד אוויר אחד שיווצר את האווירה, אבל זה מציאות שהם יצטרכו 100 אלף מהם, וזה עדיין ייקח 200000 שנה. למשהו זר באמת כמו ונוס, זה ייקח יותר זמן.
@scope_creep למעשה ראיתי ספרות המצביעה על כך שניתן יהיה לבצע טרורפורמינג של מאדים תוך פחות מ -1,000 שנה. אולי פחות. אני אראה אם ​​אוכל לחפור את זה.
@Daniel, זה לא הרבה זמן ליצור אווירה. צריך להכין את כל החמצן והחנקן הזה.
צמחים עובדים במהירות, אם יש לך מספיק מהם שם בחוץ.
@Daniel, אני רואה שיחה ארוכה ופורה עולה. צמחים בדרך כלל זקוקים למחזור החנקן במקום לפני שאפשר לגדל את הצמח ולייצר חמצן ולעבד את co2. במציאות, אם זה היה כוכב לכת סלעי, החנקן היה מפוצץ את המשטר בכמויות עצומות על ידי מעבדים כימיים המכסים את כדור הארץ, אם הוא לא היה קיים. חמצן ייסדק ממים אם היה זמין, אך יידרשו לאלפי שנים להיפטר מהרגוליט מכיוון שהוא כוח עבודה וכוח. צמחים לא יתפסו עד מאוחר בשלב. האם חיידקי ציאנו בהתחלה, ואז חיידק רגיל, החזזיות.
אם תקראו בפועל את המאדים האדומים / המאדים הירוקים / המאדים הכחולים, תגלו שנדון בטרפורמציה של כוכבי לכת אחרים ופלנטואידים במערכת השמש.(וגם: * ירוק * הוא השני, ו * כחול * הוא הספר השלישי ... יש גם אנתולוגיה של סיפורים קצרים שכותרתם בפשטות * האנוסים * ... התייתרתי לערוך את הצו.)
שמונה תשובות:
#1
+22
Daniel Bingham
2011-01-24 12:45:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אותן טכניקות טרה-פורמציה המשמשות בסדרת האדום / ירוק / כחול מאדים לא יעבדו על ענקית גז. אבל צורה כלשהי של הטרפורמציה עשויה להיות. העניין של ענקי הגז הוא שהאטמוספירה שלהם מרובדת ובעלת הרכב משתנה. ליבותיהם בלחץ כה גבוה עד כי הם מותכים למעשה. לעולם לא נוכל לחיות שם למטה. עם זאת, ככל הנראה לענקי גז רבים יש שכבה באטמוספירה שתהיה הלחץ והטמפרטורה הנכונים למגורי האדם. יתכן שלא יהיה בה הרכב אווירה נכון.

ברוב ענקיות הגז יש אווירת מימן / הליום בעיקר. האווירה של מאדים היא בעיקר CO2. אז בסדרת האדומים, הירוקים והכחולים, מה שהם עושים גורם להתחממות הגלובלית הנמלטת (לשחרר יותר CO2 מאוחסן) להגביר את הלחץ האטמוספרי וטמפרטורת פני השטח. ואז הם נוטעים צמחים כדי להמיר את ה- CO2 ל- O2.

ככל הנראה לא ניתן להשתמש בטכניקות שינוי אטמוספרי דומות כדי להתאים את הרכב ענקיות הגז. זה תלוי במידה רבה בהרכב האטמוספירה בשכבת הטמפרטורה והלחץ הנכונה. יש כמויות זעירות של CO2 וחמצן. ומכיוון שהשכבות מרובדות, יתכן שיש שכבת חמצן או שכבת CO2. הם עשויים להתאים את הלחץ והטמפ 'הנכונים או לא. אם שכבת חמצן עושה זאת, אנו במצב טוב - אין צורך בביצוע טרור. אם זה לא עושה או שכבת CO2 עושה את זה, סביר להניח שזה לא יהיה ניתן לשינוי, כי כל חמצן שנוצר יעלה או ייפול לשכבה אחרת. אם, במקרה כלשהו מוזר, שכבת החמצן נמצאת רק מעט מעל שכבת ה- CO2, או מתחת לזה, זה הנסיבות היחידות בה טכניקות דומות יכולות לעבוד. הגדל את שכבת ה- O2 והיא תתפוס את השטח (אולי) שפונה ה- CO2. מצד שני, אם השכבה הנכונה היא הליום או מימן, אז הטכניקות המשמשות על מאדים לא יעבדו. פרק זמן. כמו כן, הדבר ידרוש איזושהי טכנולוגיה שתאפשר לנו לצוף פלטפורמות או ספינות אוויר די ללא הגבלה ללא הוצאות אנרגיה רבות מדי ברמה הנכונה באווירה.

במקרה של ונוס, הבעיה היא ההפך מזה שבמאדים. במאדים, הטרפורמציה כרוכה בגרימת התחממות כדור הארץ בורחת - בעצם. בנוגה הבעיה היא להפוך אותה. אז זה ידרוש טכניקות אחרות לגמרי.

לענקי הגז אין ממש משטח. יש להם גז ואז מרק ואז ליבת מימן מתכתית.
כן, אני חושב שהשורה התחתונה עם ענקיות הגז היא שתצטרך להוציא מסה מהמשוואה איכשהו עד שהמסה דומה לכוכב לכת סלעי. ובהתחשב בהומוגניות יחסית של שכבות, יהיה לך משהו מוזר ממש כמו כוכב לכת של יהלום, כמו בשנת 2063 של ארתור סי קלארק.
התחממות מבוקרת, באופן אידיאלי, לא בורחת.אתה לא רוצה שהאווירה של מאדים תעבור מעבר לכדור הארץ ישר לוונוסיה.
#2
+11
Tony Meyer
2011-01-29 13:16:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השלבים העיקריים המשמשים, אם אני זוכר נכון, הם (למעט דברים שנעשו רק כדי לשרוד):

  • חימום האטמוספירה באמצעות טחנות רוח, אסטרואיד ונקבים (חופרים אל תוך קרום כדור הארץ).
  • שינוי איפור האטמוספירה באמצעות מיקרואורגניזמים מהונדסים גנטית (GEM), חזזיות ואצות. דו-חמצני ומים, עם מערכת מראה.

כוכבי הלכת שיש לנו הם (למעט כדור הארץ ומאדים):

  • כספית: הרבה יותר חם מ כדור הארץ: במקום לחמם את האטמוספירה, כמו ב מאדים , המשימה תהיה לצנן אותה (כך שטחנות הרוח, פגיעת האסטרואיד ונקבים לא היו מועילים). אין מכסי קוטב להמיס. יש מעט מאוד אווירה, אז במקום לנסות לשנות אותה, המשימה תהיה יצירת מתאימה - הטכניקות מאדים (בהנחה שכל שאר הבעיות נפתרות) היו כנראה היה שימושי כאן.

  • ונוס: האטמוספירה הרבה יותר צפופה מכדור הארץ, ויש לה אותה סוגיית חום כמו כספית. אין שדה מגנטי המונע את התדלדלות האטמוספירה (כלומר הוא מתמלא כל הזמן), כך ששינויים שנעשו (למשל אבני חן, חזזיות, אצות) לא יוכלו להצטבר, כמו שעשו ב מאדים ( אלא אם כן שלב קודם איכשהו הוסיף שדה מגנטי).

  • צדק: הוא מורכב מהליום ומימן. גם אם ניתן היה להפוך אותו איכשהו למשהו דמוי כדור הארץ (אך עצום), הטכניקות של מאדים לא יועילו. עם זאת, ישנם 63 לוויינים ידועים, וגנימד, קליסטו, איו ואירופה דומים במובנים רבים לכוכבי הלכת הפנימיים.

  • שבתאי: זהה כמעט ליופיטר ( כלומר הטכניקות של מאדים אינן מועילות). 62 לוויינים ידועים; טיטאן ואנקלדוס מראים סימנים של פעילות גיאולוגית אך עשויים בעיקר מקרח.

  • אורנוס: זהה לשאר ענקיות הגז. לאור המרחק מהשמש, נראה סביר שלא רק ש טכניקות מאדים לא יפעלו על פני כדור הארץ, הן לא יספיקו גם כדי לחמם את הירחים.

  • נפטון: כמו אורנוס, אך קר יותר.

כפי שהציע @Pearsonartphoto, הלוויינים (במיוחד צדק ושבתאי) הם יעדים מתאימים הרבה יותר, למשל:

  • גנימד: יש לו מגנטוספירה (הלוויין היחיד במערכת השמש שיש בו), למרות שהוא קבור ביופיט, ואווירת חמצן דקה, אולי כולל אוזון. טכניקות ה מאדים לחימום האטמוספירה כנראה יעבדו, אם כי יש הרבה יותר מה לעשות (זה קר בכמאה מעלות צלזיוס מאשר מאדים על פני השטח). ככל הנראה שימוש באבני חן / חזזיות / אצות לשינוי האטמוספירה. המסת הקרח תהיה דרך טובה לייצר חמצן (תיאורטית הוא מומס בקרח) - עבור מים יש תיאורטית אוקיינוס ​​מי מלח תת קרקעיים, כך שזו תהיה יעד סביר יותר מכסי הקוטב ( במיוחד אם המשלחת כבר עבדה על חורים).

פובוס נהרס ב מאדים אדומים , מה שעוזר גם לביצוע הטרפורמציה ( אם כי זו לא הייתה המטרה) על ידי הוספת חום. זה לא יהיה אפשרי באחד מירחי צדק / שבתאי, מכיוון שזה לא ירחים עד למטה.

באיזה היבט בעל שדה מגנטי משפיע על האטמוספירה של כוכב הלכת? על ידי הסטת רוח השמש, זה עשוי להפחית את כמות המימן והליום בגובה רב שאבדו, אך בוודאי זו השפעה שולית מאוד בהשוואה לכוח המשיכה של כדור הארץ (קביעת מהירות בריחה) וטמפרטורת האטמוספירה (קביעת מהירות החלקיקים האטמוספריים).
לאחר @JonofAllTrades למדה פיזיקה פלנטרית, רוחות שמש יכולות להפשיט לחלוטין את כוכב הלכת של האטמוספירה שלו, כאשר מגנטוספירה עושה את רוב ההגנות (אם לא את כולן).
נראה שנוגה היא דוגמה נגדית חזקה. האם אתה יכול להצביע על מודלים ממוחשבים ברמת הכניסה השוקלת את ההשפעה היחסית של בידוד, כוח המשיכה, רוח השמש, הרכב הקרום וכו '?
אני לא מבין את החלק הנסתר.למה זה לא יהיה אפשרי?לירח צדק ושבתאי אין ירחים משלהם, אך לצדק ולסטורן יש מעל 60 ירחים אחרים לעבוד איתם.
#3
+10
Mike Scott
2011-01-24 13:46:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם אפילו לא יכלו לעבוד על מאדים - רובינסון האיץ את לוחות הזמנים בכמה סדרי גודל למטרות דרמטיות.

אפשר להתווכח על זה. האמת היא שאנחנו לא ממש יודעים מה יהיו מאזני הזמן בפועל. אנחנו אפילו לא קרובים לקבל את הנתונים האלה.
#4
+6
PearsonArtPhoto
2011-01-24 19:30:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אותן טכניקות לא יעבדו על כוכב לכת, אך הן עשויות לעבוד על ירח של מערכת השמש החיצונית. כמובן שטיטאן כבר מכוסה בגז חממה בלחץ גבוה יותר מכדור הארץ והוא לא חם במיוחד. זה אולי יעזור לחלקם, אבל כנראה שזה לא יהיה הפיתרון הסופי.

#5
+3
Omega Centauri
2011-01-30 08:35:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ענקי הגז באמת בלתי אפשרי לשנות את ההרכב של. ראשית הם מסיביים: פי עשרה עד מאות פעמים ממסת האדמה, ובעיקר מימן. כל חמצן שנוצר ישלב עם המימן (ואולי אלמנטים אחרים), וכנראה ייפול כגשם / שלג, ויאבד לאטמוספירה התחתונה. למעשה הגזים ככל הנראה מעורבבים באופן משכנע, כך שאי אפשר פשוט להתרכז בשכבה דקה עם טמפרטורה ולחץ נכונים בערך ובמסה סבירה נטו, אלא עליכם לשנות את הרכב כדור הארץ כולו. אם היו לך כל כך הרבה דברים זמינים, אתה יכול לבנות כוכב לכת אחד או כמה בעצמך קל יותר מאשר לנסות לשנות ענק גז.

אני גם חושב שעולמות מים (עם אוקיינוסים עמוקים) הם בעיה רצינית, חומרים מזינים היו שוקעים. לעומק, שבעולם מים אמיתי עשוי להיות מאות קילומטרים. אלא אם כן פעילות גיאולוגית כלשהי ממשיכה לערבב אותה (כמו שטקטיקת הפלטה עושה על פני האדמה), כל התרכובות המופקדות באופן מועדף במשקעים הם בזריזות (על לוח זמנים גיאולוגי), נאבדות מהביוספרה הפוטנציאלית.

#6
+2
Angus Glashier
2011-02-07 20:43:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם היו לך באמת כמויות אדירות של אנרגיה היית יכול לבנות שמשות מלאכותיות ולכסות כמעט כל כדור סלע בגזים הנחוצים לקיום החיים, לפחות לזמן מה. נראה כי הרבה טרחה. אין שום היגיון בכוכב לכת שלם כאשר אתה יכול ליצור כיפות בגודל עירוני מלאי חיים במחיר נמוך בהרבה.

אחרי הכל, אם היינו רוצים לחיות באווירה, מדוע שנטרח להשאיר את כדור הארץ המקום הראשון?

#7
+2
Robert Walker
2016-02-09 07:09:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא חושב שהם יעבדו על מאדים. ראשית, מואץ לוח הזמנים בענק. חברת מאדים מעריכה אלף שנים כדי להגיע למצב בו האוויר מספיק עבה כדי שיגדלו עצים ובני אדם יוכלו לשרוד ללא חליפות לחץ עם מכשיר נשימה של מערכת מים סגורה מסוג aqualung. ויכולים להיות אלפי, אפילו מאות אלפי שנים, להגיע לאטמוספירה עשירה בחמצן.

פחמן דו חמצני רעיל לבני אדם מעל ל -1% ריכוז באטמוספירה, אפילו עם הרבה חמצן. וזה תלוי שיש מספיק CO2 כדי שהאווירה תיכנס לאפקט חממה בורח.

בכלל לא ברור אם יש מספיק. לקבלת אפקט בורח אתה זקוק ל -10% מהלחץ האטמוספרי של כדור הארץ. ידוע על 2% מלחץ האטמוספירה של כדור הארץ.

כמות האנרגיה הדרושה לשחרור קרח יבש היא עצומה. כמיליארד מגה-טון אנרגיה כדי להכפיל את הלחץ האטמוספרי או כתשעה מיליארד כדי להגיע לריכוז של 10% שבו חממה בורחת עלולה להתחיל.

אם אתה מספק כל כך הרבה אנרגיה למאדים, זה קצב של כמה מגה-טון של אנרגיה שאתה צריך לספק בכל שנייה, והכל רק הופך את הקרח היבש לעדין - לא משנה שלא תחמם אותו, או את הקרח, או את הריבוליט והתעלם מכל ההפסדים לחלל.

הטכניקות שלו ייצרו כמה סדרי גודל של אנרגיה מועטה מכדי לעשות הרבה לאקלים של מאדים.

וזה לא מפתיע. תסתכל על כדור הארץ. נדרשים מיליארדי אנשים שנוהגים במכוניות ושורפים פחם במשך עשרות שנים כדי לחולל שינוי בטמפרטורה של כדור הארץ במעלה אחת. ואכן הדרך "הקלה ביותר" לחמם את מאדים היא כנראה ליצור גזי חממה מלאכותיים באמצעות עפרות פלואוריט. אבל זה עדיין פרויקט מגה. זה אחד עשר קילומטרים מעוקבים של עפרות פלואור שאתה צריך לכרות, וזה דורש תפוקה של 200 תחנות כוח גרעיניות שפועלות במשך מאה שנה, רק מה שהופך את גזי החממה לדבר היחיד שהם עושים עם כל הכוח הזה. וזה עובד רק אם למאדים יש מספיק CO2. ויש הרבה מה להשתבש בדרך.

האטמוספירה של כדור הארץ לא מספיק חמה מספיק בשביל מאדים, גם אם אתה יכול לשכפל אותה בקסם מאדים. אם אתה מצליח להיפטר מכל ה- CO2 ולהחליף אותו בחנקן וחמצן, הוצא את הפחמן מהאטמוספרה כך שהוא יהיה לנשימה - אז אתה מחויב להגביר את רמות גזי החממה לכל העתיד כדי למנוע ממנו להגיע כמו קר כמו אנטארקטיקה.

לדרישות האנרגיה עיין במאמר שלי: מדוע גרעינים אינם יכולים לטרפורם את מאדים - ארוז פחות אגרוף מאשר התנגשות שביט

עבור אחרים נושאים עיין במאמר שלי: צרות עם Terraforming מאדים

תשובה נחמדה ומפורטת.זה קצת לא ברור (במיוחד "בשביל לברוח אתה צריך 2% מזה של כדור הארץ." ממה של כדור הארץ?) אבל בסך הכל, שום דבר שאי אפשר לעשות בעריכה פשוטה.
#8
  0
Jersey
2013-07-23 02:21:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שנושא עצום הוא השימוש ב צמחים ואורגניזמים הנישאים על ידי כדור הארץ בכדי להפוך את כוכב הלכת למפרט שלנו. ראשית המאמץ לטרפורמנט אפילו גוף שמימי אחד הוא טיטני ביחס. אנו נושמים 21% חמצן, אך אנו יכולים לשרוד בגיל 15. ואז יש גורם לחץ האוויר (14.7 psi) והטמפרטורה. הגברת לחץ האוויר לא עשויה להיות בת קיימא מכיוון שכוח המשיכה עשוי להיות נמוך מדי לעלייה בלחץ האוויר. באשר לאטמוספירה, כמות החמצן הדרושה לשינוי כדי לשנות את האחוז תהיה אסטרונומית. אני מניח שאפשר להתחיל עם חזזיות וחיידקים, משהו עם צורכי מים נמוכים מאוד, ואולי מטאור קטן לפגוע באחת מכיפות הקרח הקוטביות של מאדים כדי להתחיל באסון התחממות כדור הארץ / חורף גרעיני. זה היה מעלה את הטמפרטורה, ממיס את המים ומציג ענני גשם. ש יכול להגביר את לחץ האוויר (אם כי באחוזים נמוכים) ואז להכניס חיידקי כדור הארץ וחזזיות שיעזרו לייצר חמצן, שתערובת נשיפת חמצן ולחות תגדיל את האחוז. אבל אתה מדבר על נפח עצום. לא יכולתי אפילו לנחש על כמה מיליארדי טון, או חלקיקים לאינץ 'מרובע, אנחנו מדברים עליו. מיזם כזה ככל הנראה יפשט את הרגל של כל ממשלה על פני כדור הארץ.

כעת "טיפוח" צורת חיים מקומית באמצעות גנטיקה עשוי להיות קל יותר, זול יותר ואולי קיימא יותר. יש חיידקים במאדים. בדיקה קטנה, מוזרק DNA כלשהו שקשור לכדור הארץ, ואולי נוכל ליצור זן היברידי / מוטציה שמתחיל את השלב הראשון בחיים. עדיין ייקח כמה תקופות לכדאיות, אבל זו מחשבה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...