שְׁאֵלָה:
כמה פעמים במהלך הרומנים של חולית דנקן איידהו מחולל?
user512
2011-01-25 05:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאורך הרומנים של דיונה הייתי רוצה לדעת כמה פעמים דנקן איידהו נהוג (משובט) לפני שהוא מגיע למעמד של קוויץ הדרך?

דואג להוסיף קצת הקשר למה אתה מוצא את זה מעניין?
לא ניתן להשיב על שאלה זו: דאנקן מוחזר כגולה פעמים רבות במהלך שלטונו של 3,500 שנה של לטו השני, ואף פעם לא צויין מספר הפעמים שהוא הביא.
אם אני זוכר נכון בסרט ההמשך של פרנק הברט תולעי חול של חולית מוזכר מספר, אך זו יכולה להיות גם הערכה גסה שערכו המחברים החדשים. מצטער שהשתדלתי לשכוח אי פעם לקרוא את הספרים החדשים, ולכן זה כל כך לא מדויק.
זה יכול להיות רק הדמיון שלי, אבל אני חושב שבספר אחד אחת הגולות שואלת באופן ספציפי את קיסר האל כמה גולות היו קודם, אך הוא מכחיש את התשובה באופן ספציפי.
שתיים תשובות:
#1
+26
R. Martinho Fernandes
2011-01-25 06:01:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי הוויקי של חולית:

לפחות גולה אחת של דאנקן איידהו מציגה בכל רומן החל משיונה חולית וכלה בתולעי חול של חולית.

כי מעט גולות שורדות מרומן אחד למשנהו (מ משיח חולית ל ילדי חולית , מ אפיקורסות של חולית ועד בית פרקים: חולית , ומ ציידים של דיונה ועד תולעי חול של חולית ), פירוש הדבר שארבע גולות דנקן מוצגות כדמויות ברומנים. אבל מספר הגולות שאינן מובחרות גבוה בהרבה מארבע.

אני לא זוכר שראיתי ספירה מוחלטת שהוזכרה באף אחד מהרומנים, אך נמנעתי מלקרוא דבר שלא נכתב על ידי פרנק עצמו, אז אני לא יכול לערוב לזה. אלא אם כן בריאן ו- KJA סיפקו מספר מוחלט, אני בספק אם אתה יכול לעשות יותר טוב מנחוש.

מכיוון שלטו השני המשיך להזמין גולות מבית Tleilax במהלך שלטונו של 3500 השנים, וכמובן שלא כל אחד מהם. אחד מאלה מוזכר, לא תוכל לקבל ספירה מוגדרת ומדויקת. לאחר שלטונו של לטו, המשיך בנסריט להשתמש בגולות הדאנקן שסופקו על ידי הטלילאקסו במשך חמש עשרה מאות שנה נוספות, ושוב, מספר לא ידוע מהם סופק. מדובר בסך הכל בחמשת אלפים שנה של גולות דנקן.

ב אלוהים קיסר החולית מוזכר שרק תשעה עשר מהגולות בהן השתמש הקיסר שאל מוות טבעי. רובם מרדו ובסופו של דבר נהרגו על ידי קיסר האל. זה לא עוזר מאוד להשיג ספירה כוללת מוחלטת.

אם הייתי צריך לספק אומדן, הייתי אומר כל דבר שבין מאה לחמישים (ממוצע אופטימי למדי של כשלושים שנה לגולה) לאלף גולות דאנקן (ממוצע פסימי יותר של חמש שנים לגולה). לא מרווח מאוד הדוק אבל זה מה שאני יכול לעבוד מהנתונים העומדים לרשותי.

תודה שענית על השאלה "הנסתרת" לגבי הגולות שאנו * מודעים אליהן.
@Mark Trapp: אני מניח שנכשלתי בחלק זה: האם הגולה במשיח אינה אותה הגולה המוצגת בילדי חולית? אופס! זה שבכופרת הוא גם זה שבפרק, וזה שנמצא בציידים הוא זה שבתולעי חול. :(
@Mark, @Martinho, הרבה יותר גבוה מזה. כשאתה קורא את הספרים, ברור שזה מאות, אם לא אלפים. יש פרדה אחת שאני זוכר שקראתי, גולה מופיעה, חדשה ממיכל האקסולטל, והיא מזכירה לטו השני את דאנקן המקורי, והוא הורג את זה מיד, שניות אחרי שהגיע ומטיל על רבים שהוא הרג מסיבה אחת.
@scope_creep נכון, אבל "חבורה שלמה" אינה תשובה מספקת במיוחד לשאלה "כמה?" התשובה של מרטיניו היא דרך נהדרת להפוך שאלה שלא ניתן להשיב אך אחרת כוונה טובה לשאלה עליה ניתן לענות.
@Mark, כל העניין של הגולה, מחוץ לספרים בהם הם אנושיים וניתן להרוג אותם ואילו לטו השני לא יכול להיות, ולכן הוא מספק מכשיר עלילתי כדי להמחיש דיכוטומיה בין אדם לאל. לא חיוני לדעת כמה גולות קיימות, העלילה רק מחייבת את קיומן.
@scope_creep כל זה נהדר, אבל זה לא מה שהשאלה נשאלה.
@Mark, הוא המרכזי שלה מדוע מספר הגולה אינו מוגדר באמת.
#2
+7
JdeBP
2014-02-17 06:39:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנציקלופדיה חולית מספקת נקודת מבט אלטרנטיבית מעניינת על כך.

מחוץ ליקום (בערך, בכל מקרה), ה אנציקלופדיה בפועל עצמה מכיל 21 ערכים ל איידהו, דאנקן. אחד מאלה אינו גולה, כמובן. הערך השני והשלישי מכסה את אותו אדם. אז זה 19 גולות עם ערכי אנציקלופדיה. (לא, הם לא התשע עשרה שמתו מקרי מוות טבעיים.)

ביקום, על פי ה אנציקלופדיה עצמה:

"שבר וולבק" מצביע על כך שלפני 13663 סבלו תשעה דאנקנים ממות אלים ותשע עשרה מתו מסיבות טבעיות. נתונים ידועים כיום כלא מדויקים ביותר. היומנים של לטו השני במאגר דאר-אס-באלאט כבר הצביעו על כך שמעל לעשרים גולות של דאנקן לא הצליחו לשרוד את הראיון במגע הראשון עם דוברי הדגים, והסקר הראשוני של היומנים מגלה שהיו יותר משבעים דאנקנים שנמסרו על ידי בנה טילילקס.

אותו ערך מציין כי הגולה של דאנקן איידהו משנת 13663 היא השנייה הארוכה ביותר שנרשמה ברשומות, שחיה שישים שנה. 70 גולות מעל 3500 שנה הם אורך חיים ממוצע של 50 שנה, כמובן. יותר מ 70, והממוצע נמוך יותר.

ביקום של אנציקלופדיה , התשובה ביקום היא לפיכך "אנחנו לא יודעים, כי גילינו שהיו הרבה יותר ממה שהותר להם להיות. ". למרות ש אנציקלופדיה שונה באופן רשמי מהרומנים המאוחרים, שבהם יש כמובן עוד גולות אחרי ה אנציקלופדיה Duncan-The-Last, זה ספקולציה הוגנת כי "מספר שרק Bile Tleilax מכירים" הוא התשובה הנפוצה ביקום.

זמן מעניין: ביקום ה אנציקלופדיה גם הגולה של דאנקן איידהו משנת 12301 היא קוויזאת הדרך, שנהרג על ידי דוברי הדגים כמעט מיד. אבל כנראה שלא הרשית זאת בשאלתך. ☺

המספר הממוצע מניח כי גולה חדשה נוצרת רק עם מותה של קודמת וכי היא נוצרת מיד באותו רגע בזמן. סביר יותר להניח כי לטילאקס ישבו "חלקי חילוף" או שהם התחילו רק בתהליך יצירת הזמנה ברגע שהזמנה נכנסה. גידול של גולה מרמז שלוקח קצת זמן לקרות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...