שְׁאֵלָה:
האם "מלחמת הזמן" הוצגה רק בדוקטור הו "החדש"?
Tony Meyer
2011-01-21 09:17:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מרכיב עלילתי מרכזי בסדרת "דוקטור הו" החדשה הוא מלחמת הזמן בין הדאלקים לורדי הזמן.

אף פעם לא ממש צפיתי ברופאים השישית או השביעית, ולא ראיתי סרט רופא שמיני. האם "מלחמת הזמן" מוזכרת ב"קלאסית "מי, או שמא הוצגה רק עם הרופא התשיעי? (כלומר, ככל הנראה קורה בין שמונת הרופאים והתשיעית).

בדוק את שאלתי https://scifi.stackexchange.com/questions/225510/genesis-of-the-daleks-and-the-link-with-the-dalek-invasion-of-earth שם אני שואל כמה הערות מבראשיתשל הדאלקים?אם זה יקבל תשובות יכול להיות שימושי?
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+38
Tony Meyer
2011-01-22 12:02:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"מלחמת הזמן" (שימו לב שהאירוע מדויק יותר "מלחמת הזמן הגדול האחרון", כפי שהיו לפחות שניים אחרים) הוצגה בפרק הראשון, רוז, מעונת הדוקטור הו 2005 בהשתתפות הרופא ה -9, אך אירועי המלחמה עצמה כרוכים בגלגולים קודמים של הדוקטור.

במילים אחרות, הוא הוצג על ידי דוקטור הו "חדש", אך כולל את הרופאים של הסדרה והסרט המקוריים.

דוקטור הו (הסרט משנת 1996, שמציג את הרופא השמיני) אינו מתייחס ל"מלחמת הזמן "; אולם זהו לא סיפור העלילה היחיד שמציג את הדוקטור השמיני: יש גם סדרת ספרים שכותרתה הרפתקאות הרופא השמיני.

"מלחמת הזמן" אינה מוזכרת ישירות באלה, או, אבל יש מכשיר עלילה דומה (אך מובהק) (לרחף לפרטים).

בספרים אלה, הדוקטור מנגב את גליפרי וכל ארבעת לורדי הזמן מלבד ארבעה מההיסטוריה על מנת להצילם מ פרדוקס הסיעה . אין כרגע רומנים שמסבירים כיצד משוחזרים גליפרי ולורדי הזמן לפני אירועי "מלחמת הזמן הגדול האחרון" זמן מה לפני אירועי רוז , למרות שהרומנים מכילים הסבר כיצד ניתן להשיג זאת. דייויס אמר במפורש (ב מגזין Doctor Who # 356) שמדובר בשתי אסונות נפרדים המשפיעים על גליפרי ועל לורדי הזמן.

בדרמת השמע אלמנט האפוקליפסה, ה 6 רופא מתנגש שוב עם הדאלקים. ראסל טי דייויס אמר כי ייתכן שזו הייתה "התכתשות פותחת" של מלחמת הזמן (ב דוקטור הו שנתי 2006 : תעתיק של חוקיות מפוקפקת). סיפור זה מהווה חלק מקשת ה אימפריה דלק , הכוללת סיפורים על ה 5 , 7 ו 8 הרופאים כ נו. הפקה זו שודרה במקור בשנת 2000, שנים רבות לאחר שהרופאים החמישי, ה -6 וה -7 חדלו להופיע בפרקי טלוויזיה, אך לפני תחילת הפרקים בהשתתפות ה -9. לא ידוע אם דייויס חשב על האירועים הללו כאשר הוא פיתח במקור את מלחמת הזמן, או שמא הקישור הוא רטקון למיניהם.

בפרק הרופא העשירי יום הדין, הדוקטור קובע כי גם התחדשות ה ו ה -8 נלחמו במלחמת הזמן. הסיבה להתחדשות הרופא השמיני מתוארת בליל הרופא, שם מחליט הרופא להיות מעורב באופן פעיל במלחמת הזמן.

פרטים נוספים על מלחמות הזמן ומקומם בקנון דוקטור הו יכולים להיות נמצא ב- ויקיפדיה וגם ב קובץ אינדקס Tardis.

ראוי להזכיר כי נכון לספיישל 50 שנה, נחשפים האופי המדויק של התחדשות הרופא השמיני והתחדשות הרופא לדוקטור ה -9.
#2
+8
Paolo
2012-02-10 21:49:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראסל דייוויס הזכיר פעם כי אנשי הזמן התחילו את מלחמת הזמן עם קו העלילה בראשית הדאלקים - הם שלחו את הדוקטור הרביעי חזרה לתחילת קיום הדאלקים כדי לנסות למנוע את יצירתם. מאז תחיית הדאלקים הזכירה את הדאלקים שיצרו עותק של הרופא ושל חבריו לשלוח לגליפרי להתנקש בחיי המועצה העליונה. לבסוף בזכרון הדאלקים, דברוס מתגאה בדוקטור השביעי שהדאלקים יטאטאו את גליפרי .... ויהפכו לורדי הזמן החדשים.

זה בהחלט נבנה במהלך הסדרה הקלאסית.

#3
+6
Chris Tybur
2011-01-21 10:05:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני הסדרה החדשה של ד"ר הו, הדאלקים מעולם לא ממש ניהלו מלחמה בלורדי הזמן עצמם. הם ניסו לתקוף את כדור הארץ כמה פעמים, אך המטרה הכללית שלהם הייתה להשיג שליטה על כל היצורים החיים, ולא רק על לורד טיים. די חד פעמי מהם.

האם "חדש" מה -8 או ה -9?
אני חושב ש"חדש "פירושו התחדשות הסדרה, החל משנת 2005.
האם אנחנו אצל הרופא ה -9 עכשיו?
לא, אנחנו ב -11.
ועכשיו ה -12
#4
+4
David Roberts
2011-01-21 10:37:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש עלילה דומה ברומן הרופא השמיני כרוניקות גליפרי, שם גליפרי נהרס על ידי הרופא, אך זה לא נובע מהתנגשות עם הדאלקים.

עריכה: אך בעמוד דף ויקיפדיה של מלחמת הזמן, נכתב כי ראסל ט 'דייויס אמר כי מדובר בשני דברים שונים, אך לאנס פרקין אמר שהם עשויים להיות אותו אירוע, הרופא היה שם פעמיים (החלפת היסטוריה של מישהו, עם אותה תוצאה).

#5
  0
RL6245
2014-10-06 22:39:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מאמין שזה היה בין שתי הסדרות. אף על פי שזה לא הוזכר בסרט 96, לורדים בפעם אחרת הפסיקו להופיע בפרקים בגלגול החדש (למעט המאסטר). זה מרמז כי הם ודאי מתו מתישהו בין סיום זמנו של הרופא השביעי לתחילת שנות ה -9. רופא המלחמה לובש גם בגדים דומים לרופאים ה -8 וה -9, כך שסביר להניח שמלחמת הזמן הייתה באותה תקופת זמן. כמו כן, לורד טיים ודאלקים נקלעו בעבר לקרבות רבים, מה שיכול היה להיות סיבה להתחלת המלחמות (כלומר הרופא הרביעי שניסה למנוע את יצירת הדאלקים). מקווה שזה היה מועיל.

#6
  0
user66716
2017-07-14 02:31:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל שיכולתי לדעת, הפעם הראשונה שמוזכרת מלחמת זמן היא בד"ר Who Monthly בסביבות 1980, עיין כאן. זה היה סיפור מעניין למדי אבל נקבע לפני שהדוקטור הראשון עזב את גליפרי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...