שְׁאֵלָה:
מה מקורו של הבורג של מסע בין כוכבים?
Reinstate Monica - Goodbye SE
2011-01-13 14:14:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם היה הסבר כלשהו על מקורו של הבורג ממסע בין כוכבים?

ראיתי את רוב תוכניות הטלוויזיה אבל לא קראתי שום ספר - האם זה מוסבר שם?

לא תשובה, אבל אני חושב שבשלב מסוים מישהו הציע כי V-yer, מתוך מסע בין כוכבים: הסרט, היה יוצר הבורג. במהלך נסיעותיו הוא למעשה נסע לעבר ויצר את הבורג כתאונה או משהו כזה.
@Pablo - כן, שמעתי את זה בעבר. לא יודע איפה.
ספקולציות באתרים רבים יתקבלו לרוב בתגובות המבקשות ממך לגבות את התשובה, או פשוט להצביע. זה תלוי בהקשר. (נראה שאנשים סולחים יותר על ספקולציות בתגובות מאשר בתשובות, למשל).
@neilfein - הגיוני, תודה.
@J.PabloFernandez Shatner "The Return" מציע ש- Vger הוא חלק מהבורג: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Return_%28Star_Trek%29
האם יש לך קשר ל- Nomad מ- TOS?
@J. פבלו פרננדז, אני מרתק, אבל זה היה V'Ger, שהיה למעשה החללית Voyager 6 שהושקה מכדור הארץ. הוא נחת על עולם הבית של בורג שם הם "תיקנו" אותו ושלחו אותו בחזרה החוצה.
@Teknophilia אתה צודק ואני יודע שזה V'Ger ... לא בטוח מה חשבתי כשאני מקליד את ההערה.
שאלה ישנה, ​​אני יודע, אבל אחד מספרי וויליאם שטנר מסע בין כוכבים (בוודאי שאלה * חייבים * להיות קנון) הם צריכים לנסוע לעולם הבית של בורג. אני לא יכול לחשוב על הפרטים כרגע, אבל אני מאמין שהיה בספר גם קצת מהמקורות של בורג. אנסה לחפור את זה מעליית הגג בהמשך ...
שמונה תשובות:
#1
+83
Mark Embling
2011-02-03 04:20:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה סוקר בסדרת הספרים מסע בין כוכבים: גורל של דייוויד מאק. אם זה נחשב לקאנון או לא עומד לדיון, אבל זה בהחלט סיפור טוב. לסיכום בקצרה רבה, קיים גזע מתקדם ושנאת זרים המכונה Caeliar, והטכנולוגיה שלהם היא כזו שהחליפו את גופם (שהיה ככל הנראה בעל אופי ביולוגי כמונו) בחלקיקים המכונים catoms. הקטומים האלה מאפשרים להם כל מיני יכולות. עם זאת, הם דורשים מקור אנרגיה, שאחד מהם ממוקם במרכז כל עיר של Caeliar (/ ספינת חלל).

אירוע שבו אחת הערים הללו נהרסה ונשאבה אל העבר הרחוק. מותו של מקור הכוח בעיר זו הביא לכך שהניצולים נדרשו למקור אנרגיה. עם הזמן הם נעשו נואשים יותר ויותר עד שבעצם נפשם התודעתי (והמוסר וכו ') אבד ו"יצר "הקטימות שלהם (מחוסר מילה טובה יותר) השתלט על מנת להבטיח את הישרדותם. עם הזמן נולדו הבורג: הננו-הוכחות של בורג הם גרסה מעוותת ופגועה (ופחות מסוגלת) של כותרות Caeliar. .. ואני דיבצתי שם את הסיפור. שווה לקרוא אותם כדי להבין את זה בצורה נכונה.

אני לא אוהב את זה: / ... מצפייה בהרבה ST;בעיניי, הם הוסיפו הומאנואידים עם AI שהשתלטו על המופע ("מוח הכוורת").בסופו של דבר, מלכה צנחה החוצה.הסוף.
@n00dles, הוא לא סיים את הסיפור.מה שקרה היה שהקלייאר הושלכו אחורה בזמן עם כמה בני אדם, ששורדיהם התנגדו להצעת הקלייאר להתמזג איתם כדי ששתי הקבוצות יוכלו לשרוד את כדור הארץ העוין.כשהם יורדים לקליאר אחת ששרדה ושלושה בני אדם, הקלייאר האחרון מכריח אותם להתמזג איתה, אך בשלב זה היא מטורפת ופועלת על פי אינסטינקט, בעיקר רעב וצורך לקלוט אחרים כדי להבטיח את הישרדותה שלה.הנקבה הבודדת (ניצולה אנושית) הופכת למלכה הראשונה, הזכר האנושי הבודד למזל"ט הראשון.
@KeithMorrison אה זה מרגיש קצת יותר טוב.האם זהו סיפור המקור הכללי המקובל של הבורג אז?או שזה פשוט נתפס כסיפור מוצא אפשרי אחד?
זה סיפור די נהדר @n00dles - ומבחינת הקאנון הרחב שלאחר הנמסיס Trek מואר (שמנסה מאוד להיות עקבי בתוכם), ההשפעה שלו ארוכה.אם לא סדרת טלוויזיה קצרה, זה היה עושה סדרת קומיקס נהדרת של IDW
#2
+71
StasM
2011-01-13 15:17:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבין שאין תשובה מוגדרת אבל ב- זיכרון-אלפא כתוב כי בורג היה תוצר של הגדלה קיברנטית של אורגניזמים חיים שהתקדם עד לנקודה בה הם חדלו להיות המינים שהם היו לפני כן והפך לבורג. מוח הכוורת התחיל כנראה כאמצעי תקשורת ושיתוף המידע (בדיוק כמו האינטרנט) וככל שמינים הסתמכו עליו יותר ויותר (בדיוק כמו שאנחנו באינטרנט) הם איבדו בהדרגה את יכולת התפקוד בלעדיו (בדיוק כמו אנחנו ... טוב, אולי עדיין לא :) והפכנו למוח הכוורת.

קישור נהדר. אבל נראה שהמקור הוא ספקולטיבי ולא קנוני - נכון?
באופן אישי, אני מאמין שאנחנו הולכים לזה. ואני שמח.
בהתבסס על המאמר ש- StasM מקשר אליו, נראה שזו תוצאה של התאמת יצירות דלות מדי מכמה פרקים. זיכרון-אלפא די טוב ב [לדבוק במה שהוא קנון באופן סופי] (http://memory-alpha.org/wiki/Memory_Alpha:Canon_policy).
בורג יכול לתפקד בלי מוח הכוורת ... הם פשוט לא מתכננים מה הם עושים כי הם לא יודעים מה לעשות לבד.
ובכן, הייתי אומר שאנחנו כבר שם. אני לא חושב שאני יכול לתפקד יותר מדי זמן בלי האינטרנט.
@Bobby זה לא בדיוק מדויק. מזל"ט בורג יחיד יכול לתפקד באופן מלא ללא קשר לקולקטיב. הדבר היחיד שמשתנה זה הוראות. הראשון הופך ל"הקמת חיבור לקולקטיב בכל מחיר ". השנייה הופכת למה שעבד עליו בזמן שהחיבור אבד.
@fredsbend: זה נכון, עבור חלקם. אבל אנחנו גם רואים שרוב המזל"טים שמנותקים הם די מבולבלים, לא ממש יודעים מה לעשות ולפעמים מתחילים לנדוד כי פתאום יש להם מוח משלהם. וזה לוקח להם זמן להתאושש ולהתאים לחשוב לבד. אף על פי שבעה מתוך תשע הם דוגמה מצוינת לתפקוד של בורג ללא הקולקטיב, אך המל"טים שאיתם נקלעה לכוכב הלכת הזה אינם.
למשחק הווידיאו מסע בין כוכבים: מורשת יש סיפור מקור לבורג - אם כי באופן אישי לא חשבתי שהוא טוב במיוחד. ברור שלא קאנון.
הבעיה בתיאוריה זו היא שישויות שהוטמעו לאחרונה תלויות גם בקולקטיב.משהו בוודאי מכריח את התלות הזו.
#3
+27
Brian Ortiz
2011-03-15 07:48:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש תיאוריה מעניינת הכוללת את החללית Voyager 6 (V'Ger) המוזכרת ב- Memory Alpha: http://memory-alpha.org/wiki/Voyager_6#Apocrypha

"מסע בין כוכבים: מורשת" הציג את התיאוריה לפיה תרבות הבורג של המאה ה -20 הייתה גזע שליו. כאשר V'Ger נתקל בהם, הם למדו את התכנות שלו, תיקנו את המבחן ושלחו אותו למשימתו. כאשר ו'גר חזר למערכת סול הוא לא מצא את יוצרו, אלא "נגע ביולוגי". החללית חזרה לעולם הבית של בורג והצטרפה אליהם, ותכנותה התפשטה ברחבי הקולקטיב. פרצה משהו ממלחמת אזרחים. כמויות אדירות של ידע, כולל מיקומו של כדור הארץ, אבדו בסכסוך שנוצר, והבורג של המאה ה -24 נולד.

אני חושב שזה קצת מתיחה, אבל מעניין בהתחשב בכך שעדיין לא ידוע דבר על כוכב הלכת המכונה.

החלק הרלוונטי ב מסע בין כוכבים: מורשת ניתן לראות בסרטון זה: מקור הבורג

המשחק המקוון של מסע בין כוכבים לוקח את הרעיון הזה ומשחק איתו כיוון שסוכנות הבורג דומה במראה לגוף הפנימי של V'Ger.
@ClaraOnager זה מעניין! כמעט גורם לי לרצות לשחק בו.
הבורג הם בני אלפי שנים .. VGer לא.לכן VGer לא יכול היה ליצור אותם
@Chris הקטע לא טוען כי V'Ger "יצר" את הבורג בכלל ...
#4
+8
Rob
2011-02-21 06:44:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ספקולציות: ב"מסע בין כוכבים: וויאג'ר "כשהם פוגשים את הבורג לראשונה, נאמר (אולי על ידי ג'אנוויי) כי הבורג משיג מידע חדש רק על ידי הטמעה. הם לא (או אינם מסוגלים) לערוך מחקר משלהם (זו הסיבה שוויאג'ר מלווה בחלל בורג). הייתי מניח שהבורג היו בשלב מסוים צורת חיים פרימיטיבית (לא ברור לי מה הם בורג למעשה ) שדרך תרגול אבולוציה באמצעות התבוללות - ובשלב מסוים הם התקדמו טכנולוגית ( ולכן ראוי לשם)

אני אוהב את הרעיון הספקולטיבי - שונה לגמרי מהתיאוריה המסורתית, "הם היו אורגניים והתנסו בהגדלה ששגתה".
אם אני זוכר, המחשבה שלי באותה תקופה (אולי מישהו אמר זאת בפרק ההוא), הייתה משום שבבורג חסר רגש רב, תהליך הדמיון ולכן מחשבה חדשנית הייתה זרה או בלתי אפשרית עבורם כמין. לכן חוסר היכולת לעשות מו"פ.
ה- Borg DO מבצע מחקר, למשל, זה הוזכר מספר פעמים שהם ביצעו בדיקות על חלקיק אומגה, והם ניסו וחקרו באופן פעיל במטרה למצוא דברים חדשים להיטמע (למשל הפשיטות שלהם לחלל הנוזל). אני מאוד בספק שיש להם מתקני מחקר ייעודיים מכיוון שהם אף פעם לא מוצגים ורוב כלי הבורג הם מטרה כללית לקיצוניות כבר
@TomJNowell: אני מסכים. תמיד הבנתי את התפיסה של הטמעת ידע כדרך קלה ומהירה להשיג ידע נוסף, לא כדרך היחידה לאסוף ידע.
הם היו יכולים להטמיע את היכולת לבצע מחקר, אולי.כמובן שקצת קשה לדמיין איך יהיה המין המקורי הזה.מינים 0 (למחסור במונח טוב יותר) עשויים אפילו לא להיות אנושיים מרחוק.
#5
+7
KeithS
2013-02-22 02:17:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

מסע בין כוכבים: קשר ראשון יש מידע כללי רב על האופן בו הפכו הבורג למה שהם היום; ביסודו של דבר, הם התחילו כגזע אנושי המחפש שלמות פיזית, אותם חקרו על ידי פיתוח ושילוב של אלמנטים מכניים בפיזיולוגיה שלהם. בסופו של דבר, האלמנטים המכניים יותר הגיעו לשלוט בביולוגי. מלכת בורג מצהירה בגלוי בעת חקירת נתונים כי היא רואה בחולשתה הגדולה ביותר של בורג את שרידי האנושות הנותרים (הומאנודיזם?), דבר שהבורג שואף כל הזמן "להתעלות" כשהם מטמיעים ומתאימים (בניגוד לנתונים, חיוני) חפץ המבקש להיות אנושי יותר). עם זאת, הסרט אינו מפרט את ציר הזמן או את שם הגזע המקורי שהפך לזרעו של קולקטיב בורג. נראה שהם עצמם שכחו את זה כלא חשוב.

#6
+2
Derfguy
2015-06-24 21:59:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני זוכר שקראתי תסריט Voyage שנדחה שכותרתו "מקור המינים", שם הגששים הננו שמטמיעים מינים בבורג בוצעו למעשה כנשק, אך הנשק נכשל והפעיל את הממציאים שיצרו את המין.

האם אתה יכול לספק קישור לגיבוי זה?
תסריט זה נשמע כאילו הוא הושאל מהסיפור האחורי לסדרה "ברסקר" של פרד סברהגן.הקבלנים יצרו מכונות לשכפול עצמי כדי להשמיד את המירוץ האדום.לאחר שברסקרס חיסלו את המירוץ האדום, הם פנו לבונים ואז החלו להתפשט בשאר הגלקסיה בכוונה להשמיד את כל החיים.הסיפור הראשון, "בלי מחשבה", הופיע בשנת 1963, והדים ליצירתו של סברהאגן נמצאים בסיפורי מדע בדיוני רבים.
#7
+1
The Extinct Surgeon
2013-08-11 17:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין עדויות, אך האמינו כי רביעיית הדלתא היא מקורו של קולקטיב בורג. גם מקורם הביולוגי אינו. היא האמינה שהם ציוויליזציה מתקדמת אנושית שנמאס לה להיות לא מושלמים. הם רוצים להשיג שלמות, אז הם התחילו להטמיע מינים. הוואדוואור היו מהראשונים שנתקלו בבורג, הבורג הטמיע רק קומץ מערכות כוכבים.

#8
+1
Valorum
2019-09-26 02:10:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב התסריט המקורי של Q, Who?, גינאן מדבר על מקורו של הבורג. היא לא מעבירה לנו היסטוריה מלאה, אך כן מציינת שהם עתיקים, לפחות 100,000 שנה כחברה / מין.

GUINAN: הם תערובת של חיים אורגניים ומלאכותיים שפותחה במשך אלפי מאות שנים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...