שְׁאֵלָה:
האם פיליפ ק 'דיק צפה ב"בלייד ראנר "לפני מותו?
JuanZe
2011-01-13 02:34:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם פיליפ ק 'דיק הצליח לצפות בגרסה מלאה של להב ראנר לפני מותו או סתם חומר לא ערוך?

המהדורה של להב ראנר תאריך על פי ויקיפדיה ו- IMDb היה 25 ביוני 1982. פיליפ ק 'דיק נפטר כמה חודשים לפני כן, ב -2 במרץ 1982.

ראיון מדהים עם PKD המדבר על בלייד ראנר זמין כאן: http://youtu.be/oAXQ2ox-33c
שתיים תשובות:
#1
+91
Mike Scott
2011-01-13 03:24:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא, הוא מעולם לא ראה את הסרט שהושלם, אבל חשב מאוד על הקטעים שהוא כן ראה. יש עותק כאן של מכתב ששלח לחברת ההפקה:

11 באוקטובר 1981

Mr. ג'ף ווקר, חברת לאדה,
שדרות וורנר 4000, בורבנק, קליפורניה 91522.

ג'ף היקר:

במקרה ראיתי את ערוץ 7 פרוגרמת הטלוויזיה "Hooray For Hollywood" הערב עם הקטע ב- BLADE RUNNER. (טוב, למען האמת, לא ראיתי את זה במקרה; מישהו טיפס אותי ש- BLADE RUNNER הולך להיות חלק מהתוכנית, וכדי להיות בטוח שיצפה.) ג'ף, לאחר שהסתכל - ובמיוחד אחרי האזנתי להריסון פורד לדון בסרט - הגעתי למסקנה שזה אכן לא מדע בדיוני; זה לא פנטזיה; זה בדיוק מה שהריסון אמר: עתידנות. ההשפעה של BLADE RUNNER פשוט תהיה עצומה, הן על הציבור והן על אנשים יצירתיים - ואני מאמין, על מדע בדיוני כתחום. מכיוון שאני כותב ומוכר עבודות מדע בדיוני במשך שלושים שנה, זה עניין בעל חשיבות מסוימת בעיני. בכל הכנות אני חייב לומר שהתחום שלנו הולך ומתדרדר בשנים האחרונות. שום דבר שעשינו, באופן אינדיבידואלי או קולקטיבי, אינו תואם את BLADE RUNNER. זה לא אסקפיזם; זה סופר ריאליזם, כל כך גרגירי ומפורט ואותנטי ושכנע מאוד, ובכן, אחרי הקטע מצאתי את "המציאות" הרגילה של ימינו חיוורת בהשוואה. מה שאני אומר הוא שכולכם ביחד יצרתם צורה חדשה של עייפות של ביטוי גרפי ואמנותי, שטרם נראה. ואני חושב ש- BLADE RUNNER עתיד לחולל מהפכה בתפיסות שלנו לגבי מדע בדיוני ומה יכול להיות יותר.

תן לי לסכם את זה ככה. מדע בדיוני התיישב באטיות ובבלתי-נמנעת למוות מונוטוני: הוא הפך לנטוע, נגזר, מעופש. פתאום אתם נכנסתם, כמה מהכישרונות הגדולים ביותר שקיימים כיום, ועכשיו יש לנו חיים חדשים, התחלה חדשה. באשר לתפקיד שלי בפרויקט BLADE RUNNER, אני יכול רק לומר שלא ידעתי שעבודה שלי או מכלול רעיונות שלי יכולים להיות מוגדרים לממדים מדהימים כל כך. חיי ועבודתי היצירתית מוצדקים ומושלמים על ידי BLADE RUNNER. תודה ... וזה הולך להיות הצלחה מסחרית אחת. זה יתגלה כבלתי מנוצח.

לבבי,

פיליפ ק. דיק

אני מאמין שהוא הזכיר לחבר שזה היה כאילו הם שמו מצלמה בראשו וצילמו אותה. הוא התרשם מאוד :)
זה ממצא מצוין, אבל זה לא ממש מאשר שהוא לא ראה את הסרט שהושלם, רק שהוא ראה כמה קטעים.
"הצלחה מסחרית"
#2
+21
Valorum
2017-10-11 23:58:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיליפ ק. דיק ראה רק עשרים דקות מהסרט לפני מותו.

על פי חברו הקרוב ואיש אמונו של דיק מאיר ווילסון (שדיבר איתו מדי יום עד מותו) פיליפ דיק מעולם ראה את הסרט שהושלם .

פיליפ ק 'דיק פגש רק את רידלי סקוט פעם אחת - ביום בו הוזמן פיל לצפות בחודשי האפקטים המיוחדים שלפני הבכורה של בלייד ראנר. למרבה הצער זה יהיה היחיד מתוך כמה קטעי סרט שהוא יראה. הוא גם ראה משהו בתוכנית טלוויזיה כלשהי. פיל עבר במרץ 1982.

לאחר שהכרנו את פיל כמעט עשר שנים, ידידותנו התגברה לנוחות ברמה שאתה בדרך כלל מקבל רק עם השנים החולפות. הייתי איתו או דיברתי בטלפון כמעט כל יום בשנה האחרונה לחייו. השנה שכללה את הביקור בסטודיו בו ראינו את הדגמים לסטים וחלק מהאביזרים ושאר דברים מגניבים. אותו יום נצרב במוחי. . . אפילו אלה 35 שנים אחר כך.

...

עם זאת, האפקטים המיוחדים שפיל ראה באותו יום היו אלו שבאמת ניצחו אותו. (הכניסו את מחשבת "שחררתי לכם את זה".) ישבנו אחד ליד השני כשרידלי מאחורינו. כשמונה אנשים שהו באולפן בזמן שאישה צילמה אותנו.

הוסבר שהמוזיקה שנשמע היא לא זו שתשמש בסרט. סצנת הפתיחה מהסרט שהושמע, ואחריה סצנות עם הבלמפ, העיר והמכוניות המעופפות. ככל שהתקדמה סצנה אחר סצנה, הרגשתי את כל מצב הרוח של פיל משתנה.

כשהקליפ הסתיים, פיל פנה לסקוט בפליאה. "קלטת את הלך הרוח המדויק אליו התכוונתי בספרי! אני לא יכול לחכות לראות את הסרט כולו כי זה היה מאוד מרשים. זה כמו שאתה יכול לראות במוחי. "

הצד השני של פיליפ ק. דיק. sup >

דיק הוזמן על ידי הבמאי רידלי סקוט להקרנה מיוחדת של סצינות הפתיחה של הסרט. בנוסף הוא סייר בסט, צפה בחלק מהירי, שיחק עם האביזרים וראה כמה מה"דייליונים "מגיעים מחבילת העריכה (כמו גם את צילומי" מאחורי הקלעים "על Hurra for Hollywood) אז הוא בהחלט ידע קצת איך ייראה המוצר המוגמר על המסך הגדול ואישר את מה שהוא ראה.

"אז ראשית ערכנו לו סיור מהיר בחנות ה- EEG, שלדעתי עשויה ליישב אותו. אבל דיק לא נראה מרשים, גם כשהראנו לו את כל אומנות ההפקה והדגמים האמיתיים שהשתמשנו בהם לצילומי אפקטים מסוימים. (ואז, אחרי שדיק ורידלי קיימו פגישה), נכנסנו לחדר ההקרנה. "

" דיק היה קצת שמור בהתחלה, "נזכר רידלי סקוט. "עד שהשבענו את האורות, הדלקנו את המוזיקה והפעלנו עבורו את הגלגל", מוסיף דרייר.

עם זאת, על פי מפקח המקדמים של בלייד ראנר, "דיק לא ' לא אומר מילה בהתחלה. הוא ישב שם עשרים דקות כמו פסל. ואז האורות נדלקו, ודיק הסתובב אלי. הוא אמר בקול העגום הזה, 'אתה יכול להריץ את זה שוב?' אז השחזר השלכן והריץ אותו שוב.

"עכשיו האורות עולים שנייה זְמַן. דיק מסתכל לי ישר בעיניים ואומר, 'איך זה אפשרי? איך זה יכול להיות? אלה לא התמונות המדויקות, אלא המרקם והטון של התמונות שראיתי בראשי כשכתבתי את הספר המקורי! הסביבה היא בדיוק כמו שדמיינתי את זה! איך היית עושה את זה? איך ידעת מה אני מרגיש וחושב ?! '

"תן לי להגיד לך, זה היה אחד הרגעים המצליחים ביותר בקריירה שלי", מסכם דרייר. "דיק הלך מסוחרר."

קטע ספר: מה פיליפ ק 'דיק באמת חשב על' בלייד ראנר '

אתה יכול לראות תמונת קובץ של סקוט ודיק בביקורו בסטודיו. ברקע מופיע מה שתואר (על ידי הצלם קים גוטליב) כ "ערכת הסטורי של האפקטים המיוחדים" של הסרט.

black-and-white photo of Ridley Scott and Philip K. Dick in the studio, both smiling

אלוהים יודע למה אני נותן שפע ל _ לך_ ;-p
@Möoz - אני יכול לומר בענווה אמיתית ש [זה מאוד מוערך] (https://i.imgur.com/SF6BDLq.gif).
המשמעות היא ש- PKD נחסך מהקול ...


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...