שְׁאֵלָה:
מה הייתה תרומתו של אסימוב לרובוטיקה בעולם האמיתי?
Goran Jovic
2011-01-14 22:34:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יצחק אסימוב הוא אחד הדמויות החשובות (אם לא החשובות ביותר) של רובוטיקה במדע בדיוני. האם הייתה לו השפעה על התפתחות הרובוטיקה בעולם האמיתי (במדע או בתעשייה)?

האם זה באמת נושא? טעיתי בעבר בפוסטים, אז אני מודה שאין לי מושג מה כאן או לא בנושא. :)
@John: זו שאלה לגבי השפעה של יצירות מדע בדיוניות ספציפיות (שכתב יצחק אסימוב) על מדע וטכנולוגיה בעולם האמיתי. אני לא חושב שזה אופטופיק רק בגלל שהוא קשור איכשהו לעולם האמיתי. אם יש סיבה נוספת מדוע אינך חושב שזה נושא, אנא אמור.
@neilfein: הגדול ביותר, כמו הכי חשוב. ההשפעה שהשפיעה עמוקות על המספר הגדול ביותר של מדענים וטכנולוגים בולטים; שתוארו או שוכללו ברוב עבודות אחרות של מדע בדיוני או עבודות מדע; אשר השפיעו על מספר גדול של אולמות ייצור תעשייתיים ברחבי העולם ... כל אחד מהמדדים הללו הוא בסדר, כל עוד הוא רלוונטי, יחסית מדיד ולא "כי זה נשמע ממש מגניב" סוג של טיעון סובייקטיבי.
על השאלה הזו עדיין ניתן לענות רק בחוות דעת. זה גם נכשל ברוב [הקריטריונים לשאלה סובייקטיבית טובה] (http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/).
@neilfein אפילו בגרסה המקורית לא הייתה סובייקטיביות רבה (קצת לגבי החשיבות בהתאמה של השפעות שונות) והיא אכן עמדה בהנחיות מס '1, # 3 ו- # 6. העריכה שלי צריכה להיות כתובת # 2 ו- # 4. באשר למס '5, זה תמיד רעיון טוב, גם לשאלות שאינן סובייקטיביות במיוחד.
למעשה, זו שאלה יותר ניתנת לענות. אין סיבה שהיא גם לא יכולה לבקש הבהרה כיצד ומדוע. (כן, אני יודע שהאתר הזה היה כשהאתר היה צעיר ונאיבי. :) לשאול את ה"מה "במקום" הגדול ביותר "זו בהחלט שאלה ראויה של SE. אשמח לראות יותר תשובה מעמיקה לכך כעת.
שמונה תשובות:
#1
+25
morganpdx
2011-01-15 00:38:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, בתור התחלה, הוא טבע את המונח 'רובוטיקה'.

עריכה: הייתי מוסיף כי שלושת החוקים בהחלט עוררו כמויות אינסופיות של דיון בתחום ה רובוטיקה בכל הקשור לאתיקה.

אני לא מבין מדוע התשובה הזו מתקבלת. יש לו הרבה קולות, אבל בהחלט לא מועיל במיוחד לתשובה מלאה. זה צריך להיות חלק מהתשובה הגדולה יותר.
בשביל מה זה שווה, יש רק 3 שאלות על אסימוב (בסך הכל 713 שאלות) על הבינה המלאכותית החדשה. SE: https://ai.stackexchange.com/search?q=Asimov+is%3Aquestion.אין יותר פעילות ב- Robotics.SE
#2
+17
Stu Pegg
2011-01-25 23:41:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שאסימוב הוא הראשון שמתעד את האתגרים והמלכודות שבניפוי באגים במערכת (במיוחד בכל הקשור לבדיקת קופסאות שחורות), ואשליה של תאימות זדונית שנראית שתוכניות (רובוטיות או מחשוביות) / i> ליהנות ממנו.

לעתים קרובות אני חושב על SPD (Speedy) כשמנסים להבין דפוס התנהגות מוזר במיוחד.

#3
+15
aquaherd
2011-09-14 02:39:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רובוטים ב- SF שקדמו לאסימוב אופיינו בעיקר באופן פרנקנשטיין או גולם; השמדת הרובוט תציל את היום ותסיים את הסיפור. לפיכך הוא החלוץ בסובלנות לאינטליגנציה לא אנושית ולא אורגנית.

לפני אסימוב הוצג על ידי [אוטו בינדר] רובוטים טובים (http://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Binder) בסיפורו הקצר ["אני, רובוט"] (http://en.wikipedia.org/wiki / I, _Robot_ (short_story)) בגיליון [ינואר 1939] (http://www.isfdb.org/cgi-bin/pl.cgi?56361) של * סיפורים מדהימים *.
ממצא מדהים! אני מניח שהחלפה של 'חלוצים' בתשובה הנ"ל שלי עם 'אלוף' או 'פופולרי' עשויה למצוא את הסכמתך?
סליחה, לא התכוונתי להישמע ביקורתית - כמובן שאסימוב היה גם "חלוץ" - אני פשוט לא רוצה שהקלסר המפורסם הרבה פחות יישכח לגמרי.
המגזין שהוזכר על ידי @user14111 [זמין ב archive.org] (https://archive.org/details/Amazing_Stories_v13n01_1939-01.Ziff-Daviscape1736)
#4
+7
Adam Davis
2011-01-25 20:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על ידי הצגת רובוטים אינטליגנטיים דמויי אנוש, הוא קידם את תחום המחשבה מהו רובוט, כיצד הוא מתייחס לבני האדם ולטבעו האנושי שלו, ואיזה תפקיד יש למלאכות האמנות למלא באנושות.

#5
+6
Chad Levy
2011-11-27 16:11:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מאמין שתרומתו דומה מאוד לזו של רודנברי או כל יוצר מדע בדיוני מצליח אחר:

הוא נתן השראה לאנשים להיות מדענים, לעזור לבנות את העתיד שרק קודם היה בסיפורת.

אז אז הוא תרם רק בעקיפין.תרומתו הייתה יותר לאנושות, שהתאימה את עצמה (באמצעות מדענים) לרעיונותיו.
#6
+1
Anonymous Type
2012-02-28 18:17:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלב גדול, מכוניות DARPA, בוטים הומניפורמיים חלקיים מהמזרח, צורות אינסופיות של מזעור - לכולם יש עקבות של אסימוב.

אבל מהסוג שאסימוב חשב עליו? אני לא חושב שניתן לענות באופן מלא על שאלה זו כרגע. למשל, אפילו לא הגענו לנקודה שבה אחד משלושת החוקים של הרובוטיקה אפילו רלוונטי.

#7
+1
Shokhet
2015-03-21 00:43:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור לעיל, הוא מטבע את המונח "רובוטיקה".

אסימוב טבע את המונח "רובוטיקה" בסיפורו "שקרן" משנת 1941, אם כי מאוחר יותר העיר כי האמין אז שהוא רק השתמש במילה קיימת, כפי שאמר בזהב ("דברי הימים הרובוטים")

( ויקיפדיה )

עם זאת, נראה שזה קשור לזה. באותו מאמר ב- זהב, כותב אסימוב (עמוד 167-168 במהדורת הזהב (הראשון, 1995) של הזהב)

אני בעצמי מעולם לא עבדתי עם רובוטים , אפילו לא כמו שראיתי אחד, אבל מעולם לא הפסקתי לחשוב עליהם.

אבל הוא תרם לתחום הרובוטיקה בדרכים אחרות:

ג'וזף פ. אנגלברגר, שלמד באוניברסיטת קולומביה בשנות החמישים, נתקל ב אני, רובוט ונמשך מספיק מה שקרא כדי לקבוע שהוא הולך להקדיש את חייו לרובוטים. p>

[...]

פגשתי רובוטיסטים אחרים כמו מרווין מינסקי ושמעון י 'נוף, שגם הם הודו, בעליזות, בערך הקריאה המוקדמת שלהם בסיפורי הרובוט שלי.

( אותו מאמר, עמוד 167 )

המאמר (על פי הספר) היה מוגן בזכויות יוצרים בשנת 1990, שנתיים לפני ש את מותו בשנת 1992, כך שספק שהוא התחיל ללמוד עם רובוטים באותה נקודה מאוחרת.

#8
  0
Avner Shahar-Kashtan
2012-02-28 20:13:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה לבצע חיפוש ב- Google Scholar אחר " שלושה חוקי רובוטיקה" ולראות מה עולה. אף על פי שאף אחד מהטכנולוגיות האמיתיות (או, ליתר דיוק, טכנו-פלפול) ששימש אסימוב אינן למעשה ראיות כיום ("מוח פוזיטרוניק" הוטבע כמחזה על "אלקטרוני", כאל פוזיטרון <-> אלקטרונים), הבסיסי מושגים עדיין מובאים בכל פעם שאנשים דנים במערכות אוטונומיות ובאחריותם כלפי המפעילים והעובדים שלהם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...