שְׁאֵלָה:
מדוע ואיך התפתח היקום של מסע בין כוכבים לחברה נטולת מזומנים / חסרת מסחר?
Slick23
2011-01-21 07:52:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד תהיתי את זה ... אני זוכר התייחסויות חולפות להיעדר מערכת כסף ב- TNG (משהו על נטישת החיפוש אחר עושר חומרי), אך האם הוסבר אי פעם מדוע ואיך ומתי זה קרה? האם יש הסבר קנוני? ומה מניע אותם במקרה זה - מדוע ללכת לעבודה אם אינך מקבל תשלום וכמובן שלא צריך לשלם כי אין כסף לקנות דבר? האם כל הגזעים העיקריים היו חסרי כסף?

"כלכלת מסע בין כוכבים" של Stardestroyer.net: http://www.stardestroyer.net/Empire/Essays/Trek-Marxism.html
@fennec: בקושי ניתן לצפות לאובייקטיביות ממסה שנמצאה באתר המוקדשת כולה להוכחת כי מלחמת הכוכבים עדיפה על מסע בין כוכבים בכל דרך אפשרית. האמת הפשוטה היא שכל המערכות הכלכליות המוכרות לנו כיום מבוססות על התמודדות עם בעיית ניהול המחסור במשאבים בסיסיים, וטכנולוגיית המשכפל של Star Trek מבטלת את הבעיה המהותית הזו. לא משנה בכל מערכת כלכלית שהפדרציה תשתמש בה אינה קפיטליסטית ואינה קומוניסטית משום ששניהם אינם רלוונטיים מכדי להתייחס ברצינות.
אני חושב שזה יהיה מאוד מעניין להתמקד בסדרה או בסרט בחיים מחוץ לכוכב החלל בפדרציה. אני מניח שהיו כמה פרקים שלפחות התחככו בזה, אבל הם נרתעים מהכלכלה הקשה של אופן הפצת החומרים והקרקע בפדרציה. האם הכרם של פיקארד היה באדמה שהיו אבותיו לדורותיהם? אני מתאר לעצמי שהם היו יכולים לצבור את זה כשאנשים אחרים עוזבים את כדור הארץ לעולמות אחרים ... אדמות על כדור הארץ הולכות ויגדילו את הערך עד שיהיו פחות אנשים על זה, על ידי קטסטרליזם או קולוניזציה של עולמות אחרים.
זה המדים.אין כיסים, אז אתה צריך ללכת בלי כסף.:)
@MasonWheeler כמובן שזה לא אובייקטיבי, ויש בו מעט תעמולה (אחרי הכל, זה כתוב כאילו על ידי קצין קיסרי של האימפריה הפולשת :)).אבל הנקודות שלו עדיין עומדות - אין שום פגם בכך.ועדיין יש הרבה מחסור בפדרציה - המשכפלים נמצאים בשימוש רב בכוכב החלל, אבל יש הרבה עדויות לכך שהם לא כל כך נפוצים בפדרציה כולה, והם עדיין זקוקים לחומרי גלם.אני מצפה שהם יהיו שימושיים ביותר להכנת דברים כמו מעגלים משולבים - זעירים וקשים לייצור.ואתה לא יכול לשכפל בית.
@MasonWheeler "כל המערכות הכלכליות ... מבוססות על ... ניהול מחסור במשאבים בסיסיים".זה עדיין נכון בפדרציה, רק שהמשכפלים מסירים מחסור בפריטים פיזיים.המחסור החדש הוא ביצירות ייחודיות, בין אם מדובר ביצירות אמנות או בתוכניות הולוגרמה חדשות.המחסור בפדרציה הוא של כוח אדם.אתה יכול לשכפל ספינת כוכבים, אבל מי ימנע ממנה להישבר בזמן שאתה יוצא לחקור?מי מעצב את הדור החדש של הטכנולוגיה?מי שומר על הכל פועל?כעת יש לי 20 ספינות כוכב: מי צוות אותם, כאשר הצוות שלי יכול ליצור ספינות כוכב משלהם?
ארבעה עשר תשובות:
#1
+116
MPelletier
2011-01-21 08:02:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההסבר הטוב ביותר מגיע מפיקארד ב- מסע בין כוכבים: קשר ראשון. הוא מסביר כי בעתיד בני האדם חרגו מהצורך לרכוש סחורה ומבקשים לשפר את עצמם.

טיול ב- ST: אף אוזן גרון נותן סיכום טוב של איך זה קרה. לאחר יצירת קשר ראשון עם הוולקנים, בני האדם הבינו שיש ליקום הרבה יותר מאשר עצמם. בתוך 100 שנה נפתרו מלחמה ורעב בכדור הארץ.

כמו כן, ג'ין רודנברי היה ככל הנראה קומוניסט. ;)

בעוד שלג'ין רודנברי היה מושג כללי לאן הוא רוצה להגיע עם היקום של מסע בין כוכבים, סביר להניח שהוא לא הציג מסחר מכיוון שהוא היה מעוניין להעלות סיפורי מדע בדיוני טהורים על המסך (תחשוב של כמה פרקים ישנים וכמה הם קרובים למדע בדיוני עיסת ישן). אז בעצם, (ולהשלים עם התשובה המצוינת של זיפר), נוכל לומר שהיקום של מסע בין כוכבים הוא חסר מזומנים / חסר מסחר כמו שהוא ללא שירותים (אתה אף פעם לא רואה את השירותים) . במילים אחרות, זה לא.

עם זאת, (רוב) בני האדם אינם מונעים על ידי רכישת סחורות. מבט על כמה רגעים מרכזיים של ציר הזמן נותן לנו מושג כיצד נוצר שינוי זה:

  • 2026-2053: מלחמת העולם השלישית - 600 מיליון הרוגים, ממשלות רבות הרסו. בשלב זה, אנו יכולים להניח שרוב האנשים היו מודאגים יותר מההישרדות היום יומית בשממה גרעינית משהו.
  • 2063: זעפרם קוכראן ממיר טיל גרעיני לספינה הראשונה שעשויה ליצור אנוש. , עוף החול. אותו שהולך למהירות עיוות מושך את תשומת ליבם של אוניית וולקן סמוכה, שיורדים ומציגים את עצמם. אשר רעב ומלחמה מורגשים. הכל תחת עין פקוחה של וולקנים.
אם היית צריך להיות קומוניסט בארצות הברית, שנות ה -60 היו תקופה טובה להיות כך.
זיפר מספק קונטרה מעולה, הייתי אומר. ה- DS9 שלי חלש :(
לעזאזל, כשסקוטי הצטרף לסטודנט על החוקה ב"מכונת הדין ", קירק אמר" הרגע הרווחת את המשכורת שלך במשך השבוע ". ככל שהתייחסו להערותיו של פיקארד, אני משתוקק לחשוב עליהם כאילו הם נובעים מהגרסה הצבאית של "אליטיסט מגדל השן" שמא מעט קשורה לאופן שבו הדברים עובדים "על הקרקע". שום דבר לא בהכרח רע, רק לא בתחום המומחיות של פיקארד.
@David: הייתי לוקח את מוד כדוגמה מצוינת לכך שלא כל בני האדם אינם חמדנים ב"מסע בין כוכבים "וכי יש למעשה מטבע וכי זה חשוב לחלקם.
הדבר המצחיק הוא שגילוי כונן עיוות, הבסיס לכל מה שאחרי, היה מונע כספי לחלוטין. אוי אירוניה מתוקה!
מצא התייחסויות אחרות לכסף. במפגש בפארפוינט, ד"ר קרשר רוצה לקנות בד ומבקש שיחויב לחשבונה בארגון כאשר הוא יגיע (לא הנוסח המדויק).
ובמפגשים עם סוחרי פרנגי, אנשים משתמשים במזומן בקלות בכדי לשלם סחורות ושירותים שונים, כך שמטבע קיים, גם אם הוא אינו משמש לעתים קרובות לפחות בסחר בין בני אדם (ככל הנראה צורה כלשהי של סחר אלקטרוני דואגת לרוב ההחלפות, דבר שאנחנו מתקדמים גם עכשיו).
היו גם משפחות מטוסים עצמאיות, לפחות ב ST: Enterprise. אתה יכול להיות בטוח שהם לא סיכנו חיים ואיברים נגד כוהנים לטובת "טובת הכלל".
רודנברי היה בהחלט מתקדם באופן קיצוני. אבל אני חושב שזה מה שהופך את מסע בין כוכבים לכל כך ייחודי. זה לא מראה את העתיד כמו רק המאה ה -20 / 21 עם טכנולוגיה עתידנית, או מראה איזשהו עתיד פוסט-אפוקליפטי כמו 90% מה- Sci-Fi המודרני. רודנברי מנסה להקרין את האבולוציה התרבותית של האנושות במאות השנים הבאות על סמך מגמות היסטוריות. ומבחינה היסטורית, חברות הולכות ומתקדמות: סקסיזם / גזענות / הומופוביה-> סובלנות, פלוטוקרטיות / אוליגרכיות / מונרכיות-> פופוליזם / שוויוניות וכו '.
מבחינה טכנית, ראית שירותים ... ב ST V בהפסקת הכלא. הם גם מופיעים על שרטוטים לספינות הכוכבים :-)
לא היו שירותים במפעל הראשון. היה אחד על ההדפסים הכחולים של המפעל השני.
ג'ין רצה עתיד מזהיר שבו האנושות הייתה במקום טוב. הוא הרגיש שאובססיה לבני אדם לעושר היא זו שגרמה לרוב כאב הלב שלה והייתה הסיבה העיקרית שהאנושות לא התכנסה כדי לתקן את הבעיות בעולם ולהיות מתקדמות במיוחד. אז כדי שבני אדם יתקדמו, לא היה צריך להיות כסף בכלל. סופרים מאוחרים יותר לא הצליחו להבין כיצד אנשים יכלו להשיג דברים (כמו בד) ולכן המטבע תמיד התגנב פנימה. הוא לא הסתייג מכאלה, אך לעתים רחוקות עצר את זה או גרם לסופרים לשנות את התסריטים שלהם.
אני חייב לך 5 מטים של לטינה מצופה זהב על התשובה הזו (אני מקווה שאירוניה של תגובה זו נבחנת בשאלה).
ב- TOS "צרות עם משבשים" בהחלט מתרחש מסחר, הבחור הסוחר מנסה למכור שבטים!
@Ryan זה למעשה עולה בקנה אחד עם האידיאולוגיה המרקסיסטית שרודנברי אהב כמובן לא מעט - "הקפיטליסט" השמיד את הקפיטליזם על ידי פיתוח "המכונה האולטימטיבית" ובכך מאפשר לסוציאליזם אמיתי (ששמו שונה מאוחר יותר ל"קומוניזם ") (אם כי המשכפל הואבהחלט מתאים יותר ל- TUM מאשר לכונן העיוות; אולי זו הייתה אחת הטכנולוגיות שנרכשו באמצעות סחר עם תעודות סל?).האירוניה האמיתית היא שמרקס יקרא לרודנברי אוטופי שאין לו עסק לדבר על סוציאליזם אמיתי, כי אף אדם לא יכול לדמיין סוציאליזם: P
אני חושב שהיחס למסחר ולכסף הוא יותר כמו: “מתוק!השגתי את ההישג הגדול הזה עבור הפדרציה!אה, וגם עשיתי קצת כסף ..... מגניב.בכל מקרה, הישג גדול !!! ”כסף השאיר את המוקד המרכזי של האנושות כמניע שליטה מאחורי שיפור עצמי.
#2
+82
Zypher
2011-01-21 08:54:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהחלט הייתה מערכת כסף ביקום מסע בין כוכבים. זו הייתה מערכת מבוססת אשראי (לעזאזל אפילו היחידה המוניטרית נקראה אשראי הפדרציה).

ראית זאת במיוחד בסדרת DS-9 שם מילאה תפקיד בולט יותר (כמו גם הפרנגי) בחנות. גם כיום אנו עוברים למערכת מסוג זה עם כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי, אם כי מזומן הוא עדיין סוג מטבע תקף. כמו כן, עליך לזכור כי מרבית הסדרות הללו הונחו על ספינות צבאיות בהן יש פחות צורך בכלל כסף.

אף על פי שהיו בתקופה של מחסור לאחר פוסט, עדיין היו שימושים בכסף - המתוארים במאמר בויקיפדיה שהוזכר לעיל.

שימושים אלה מסתכמים ב:

  • כלי חליפין בין הפדרציה המאוחדת של כוכבי הלכת לממשלות אחרות
  • אמצעי להקצאת תקציב פנימי ב הפדרציה המאוחדת של כוכבי הלכת
  • דרך של אזרחי הפדרציה להחליף חפצים על אובייקטים שלא ניתן לשכפל
כמו כן, תלוי כמה ברצינות אתה מתייחס לטרק של ג'יי ג'יי כחלק מקאנון, ... בבר בהתחלה, קירק אומר לברמן "המשקה שלה [של אוהורה] עלי". זה מרמז שקירק הולך לשלם עבור המשקה שלה, שמשמעותו מטבע כלשהו, ​​ארגו, לא חברה נטולת מזומנים.
זו חברה נטולת מזומנים בכל הדרכים החשובות. כיום אנו עשויים להשתמש בכרטיסי אשראי, אך החברה שלנו עדיין מבוססת סביב צבירת עושר. ואילו חברות הפדרציה אינן מונעות על ידי קפיטליזם. אתה עדיין זקוק למערכת כלכלית להפצת משאבים, ולכן זיכויים משמשים כמטבע לעסקאות ומדידת הערך היחסי של משאבים ושירותים. אך הזיכויים שמוקצים לכל אזרח פדי מבוססים ככל הנראה על צרכיהם (גודל המשפחה / מספר התלויים / היכן שהם מתגוררים) במקום עיסוק / דרגה.
אפילו ב- DS9 הוזכר כי הפדרציה השתמשה בכסף אך לא כל כך. אצטרך לצוד את הפרק, אבל אני זוכר שסיסקו החזיק פעם אחת מעל ראשו של קווארק את האפשרות לגבות שכר דירה עבור הבר שלו ... עם המשמעות שהם לא גבו ממנו כל הזמן. אבל בהחלט הייתה כלכלה בחלל עמוק 9, וקווארק היה מוביל כלכלי בקהילה ההיא. בסוף הסדרה ניתן לפרש כי ברית פרנגי הולכת לכיוון הכלכלי של כלכלת הפדרציה ללא מזומנים.
יש גם את השורה בסרטון ההיכרות של ג'נסיס ב"מסע בין כוכבים 2 ", שם קרול מרקוס מבקשת מסטארפליט לממן המשך מחקר. יש להניח שזה מתייחס לאיזושהי הקצאת משאבים, כמו שאתה אומר.
#3
+62
Chris B. Behrens
2011-09-03 01:32:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"טכנולוגיית המשכפל של מסע בין כוכבים מבטלת .... מחסור"

לא כך. שיחה זו מהווה טקס מעבר לכל מגמת אקון. אמנם הרבה דברים יפסיקו להיות נדירים, אך כאשר אתה יורד לנעלי פליז, משכפל אינו משבש כמעט כמו שאתה יכול לחשוב. עם ייצור אנרגיה מסורתי עדיין צריך לקרות. גם אם זהו כוח אנטי-חומר סופר-דופר, מישהו עדיין צריך לעצב, ליצור ולנהל זאת במידה מסוימת.

שנית, מישהו צריך לעצב את הקניין הרוחני המיוצג על ידי המשכפל. דפוסים, אלה Thingiverse. אנשים עשויים לעשות דברים קטנים בחינם, אבל משהו מסובך כמו פאזר, למשל, ידרוש הוצאה משמעותית של זמן ומאמץ, שהם מעטים. לגמרי לא מושפע מכל זה, בעיקר נדל"ן.

רביעית, כל השירותים האנושיים שאינם ייצור עדיין כפופים. גם אם תוכלו להשיג רופא הולוגרפי, מה לגבי הופעות אמנותיות ויצירות? אולי רובוטים נכנסים לשחק כאן, אבל כל עוד בני אדם הם הלקוחות, במידה מסוימת בני אדם הולכים לספק את השירותים. היסטוריונים? מורים? מדענים חוקרים?

חמישית, ברור שיש פריטים שהם מעבר לסולם השכפול. DS9 היה ממולא עד זימים עם ספינות משא ... ככל הנראה מה שספינות המטען מעבירות אינו ניתן להעתקה, או לפחות לא כלכלית. לְהִתְנַגֵד. ללא קשר לשווי השוק של החפץ (משכפל יהלומים, למשל), האם יש חפץ שתוכל לייצר שיכול לשלם את שכר הדירה / המשכנתא שלך? כנראה שלא.

המשכפל יהווה ברכה גדולה וייצג גידול אדיר בעושר לכל החברה, אך לאנשים עדיין יהיו מקומות עבודה, כסף ומסחר.

תמיד נראה לי שזה לא שהפדרציה התפתחה מעבר למסחר, אלא שהיא הייתה עשיר מאוד, ללא דמיון. כשאתה עשיר מאוד, אתה יכול להעמיד פנים שאתה מעבר לדאגות מהותיות - כשאתה עני, ברור לך שאתה לא.

תשובה מצויינת, מוסברת היטב וברורה.
"ככל הנראה מה שספינות המטען מעבירות אינו ניתן לשכפול, או לפחות לא כלכלית" - ממש הלאה. ישנם כמה דברים הידועים כבלתי ניתנים לשחזור - למשל חומר אנטי. אפילו עבור פריטים הניתנים לשכפול, שכפול לרוב משתמע להניב מוצר נחות; זה סביר, אך אוכל או שתייה משוכפלים לא יטעמו כמו הדברים האמיתיים, ולחומרים אורגניים משוכפלים אחרים יש הבדלים ניתנים לזיהוי (אין זה סביר שמשכפל יכול לשחזר בדיוק כינור סטראדיווארי עתיק מיושן, אם כי בפרק אחד של TNG זה משתמע מכינורות אפשרי).
לכן, אפילו עם משכפלים הקיימים, תמיד יהיה שוק לדבר האמיתי; כלי נגינה אמיתיים מכות ביד או מגולפים ביד, ציוד ספורט אמיתי (במיוחד פריטי אספנות כמו מזכרות בייסבול של סיסקו), סקוטש אמיתי או יין דם (משפחתו של פיקארד היא חורשים למשל; אם הדברים המשוכפלים היו יכולים להשוות הם לא היו טורחים), שורשי קאווה אמיתיים וכו 'וכו' וכו '.
תפיסה זו היא רק צעד נוסף על עקומת אוטומציה ארוכה שהחלה עם המהפכה התעשייתית. כאשר מוצר הופך את הקפיצה מלהיות ייצור באמצעים אוטומטיים, אתה רואה ירידה במחיר ובאיכות - מכיוון שהמוצר כל כך הרבה יותר זול, אנשים מוכנים לסבול רמת איכות נמוכה יותר. במוצרים מסוימים רמת האיכות מתאוששת לרמת אומנות היד, אך באחרים היא מעולם לא עשתה זאת, אפילו לא כל השנים מאוחר יותר. עבור מוצרים אלה, טוב מספיק הוא מספיק טוב - אבל זה לא מונע דרישה מוגבלת יותר לגרסאות באיכות גבוהה יותר.
מעתיקים לא מבטלים את המחסור בכל הדברים, מן הסתם, אך זה מבטל את המחסור ברוב הדברים עד כדי כך שלאדם ממוצע לא יהיה צורך לדגמן את חייו סביב הצטברות עושר. זה יכול להיות קשה לאנשים מסוימים להבין כרגע, אבל גם בחברות הקפיטליסטיות שלנו, ישנם אנשים רבים העובדים בחינם. הסיבה היחידה לכך שאנשים רבים יותר לא עושים זאת היא שהכל עדיין עולה כסף (אוכל, דיור, חינוך, תחבורה וכו '). אך אוטומציה, שכפול ואנרגיה זולה מבטלים הרבה מכך.
זו תשובה יוצאת דופן, תותחת במיוחד! הנקודה השלישית שלך היא פרובוקטיבית למדי: איך מגיעים לחללי מגורים טובים יותר? האם כולם מקבלים מקום על החוף או שמא מדובר בזכות אחרת ולא כספית? הנקודה הרביעית שלך טובה גם כן. אמנם נכון שאנשים מוכנים לעבוד תמורת יותר מכסף בעתיד (גם עכשיו - תסתכל על תוכנת קוד פתוח), מה לגבי אלה שרק מסוגלים לעשות עבודות סתמיות יותר, כמו כרייה או בנייה (שניהם קיימים ביקום) )? בשביל מה הם עובדים?
+1 תשובה מעולה. שים לב כי ייתכן שספינות המטען של DS9 נשאו מטען משוכפל; DS9 הוא מאחז שוליים המספק נתיבי סחר לכמה סמכויות עיקריות שאינן פדרציה (ומכאן שאינן מבוססות משכפל).
אז מה שאתה אומר זה שעם מספיק כסף הקומוניזם עובד?
זו למעשה שאלה גדולה בכלכלה, ונושא שעליו נוצרו ספרים שלמים, ואכן, קריירה שלמה. התשובה הקצרה היא לא - ניסויים טבעיים כמו מזרח ומערב גרמניה וצפון קוריאה הדרומית מראים שהבעיה בקומוניזם היא, כשלעצמה, קומוניזם ולא גורם חיצוני כלשהו. התשובה הארוכה היא, בהינתן כמות מסוימת של ביזור והשתלה עם מערכת שוק חופשי, כמו שאתה רואה בסין, אתה יכול, למרבה הצער, לשמור על האופי הדספוטי של מערכת קומוניסטית לאורך זמן, לכל הפחות.
הנקודה השנייה שלך, לפחות, בטלה ומבוטלת בגלל [תנועת הקוד הפתוח] (http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source_movement), עם דברים כמו [אובונטו] (http: //en.wikipedia. org / wiki / Ubuntu_ (operating_system)) (ובכן, לינוקס באופן כללי), [Firefox] (http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox), [LibreOffice] (http://en.wikipedia.org/ wiki / LibreOffice) ואחרים. יהיו תמיד אנשים בסביבה שמוכנים לעבוד בפרויקטים גדולים בזמנם הפנוי. וסביר להניח שאפילו יותר מהם בחברה "משתפרת" כמו הפדרציה.
קוד פתוח לא החליף את כל התוכנות המסחריות. ולא כל תוכנות הקוד הפתוח הן בחינם. לאנשים תמיד יהיו בעיות מהותיות, ופתרון בעיות אלו תמיד יקל על עבודה אינטלקטואלית מורחבת. פתרון בעיות אלה פירושו שהזמן לא צריך להיות חלוף.
אנרגיה היא יחידת המידה העיקרית עם משכפלים. נדרש לפחות e = mc2 אנרגיה כדי ליצור פריט, בתוספת הקניין הרוחני המעורב (התוכנית / מידע כיצד לבנות אותו). מקורות האנרגיה של מסע בין כוכבים זהים לזה שלנו - סולארי, גרעיני וכו '. עליהם לייצר חומר אנטי - שהם מבזבזים כמות גדולה של אנרגיה - ואז משתמשים בו כמחסן של אנרגיה (כלומר, לתדלק). מאיפה הם משיגים את האנטי חומר הזה? מקורות אנרגיה שונים, כגון שמש, גאות, רוח, גרעין (ביקוע והתמזגות), גיאו-תרמית ומקורות אחרים הם כולם קנונים.
המשמעות היא שהכלכלה שלהם מבוססת בעיקר על יחידות אנרגיה. זיכוי פדרלי שווה לכמות אנרגיה מסוימת. העובדה שהיא נסחרת גם לגופים שאינם פדרליים רק מציגה את תועלת הכסף.
ארתור סי קלארק אמר כי "בעתיד יחידת המטבע תהיה קילוואט-שעה".
"האם יש חפץ שתוכל לייצר שיכול לשלם את שכר הדירה / המשכנתא שלך?" בטח, בית. אם בהשוואה לאנלוגי "לא אותו דבר, אלא סוג" של היום בהדפסת תלת מימד, ניתן להרכיב בתים קטנים תמורת כ -5,000 דולר ארה"ב (אכן, חמשת אלפים דולר). בוא נשחק לפי הכללים שלך ונניח שרק העלויות משתנות; שכחת ארנונה / ביטוח / וכו ', 5,000 דולר במשך 20 שנה בריבית של 5% זה משהו כמו 30.50 דולר לחודש. אפילו הלוואה ל -5 שנים היא קצת יותר מ- 92 דולר לחודש. הבעיה בטיעון 'אקון 101' היא שהיא מניחה פחות מדי ארגון מחדש חברתי לנוכח שינוי פרדיגמה.
אבל כל האחרים יכולים לייצר את אותו הבית, אז אתה שוב באותה סירה. כלומר, אלא אם כן הדרך בה אתה מייצר בתים היא בעלת ערך מיוחד - אתה בונה בית אומנים.
FWIW, לטיניום מכובד זהב לא ניתן לשכפל באופן קנוני, ולכן הפרנגים משתמשים בו כמטבע. באחד הרומנים השותף של ווסלי מצא את הדרך לעקוף את המגבלה הזו, מה שגרם לתגובה באותה רמה כאילו מצאנו דרך לזייף כספי נייר המוניים, אך באופן זמני בלבד (זה היה למעשה "זהב פיות" והפך חזרה) וכספר, זה לא קנוני.
לוקח את אלה אחד אחד: 1. העיצוב נעשה כך שלא צריך להמשיך. בניית מקורות נוספים תלויה בצורך. 2. לדברים חדשים לגמרי, כן. אולם ביקום בו כל צרכיך מטופלים בכמות מסוימת של אנשים יחקרו דברים רק בגלל שזה מעניין. IP כבר לא משנה כי, ובכן, כבר אין צורך בכסף. הדבר היחיד הדרוש יכול להיות שמירה על ייחוס הגילוי. בגלקסיה זו יש כ -200 מיליארד מערכות סולאריות. ביקום, הם יכולים לבנות מתקנים למגורים כמעט בכל מקום. אדמות כבר אינן נדירות.
4. אמנים יוצרים כי הם רוצים - ולכן אתה מוצא כרגע חבורה מהם ברחובות. היסטוריונים / מורים = מחשבים. מדענים חוקרים - ראה מס '2 לעיל .5. אני לא יכול למצוא שום סיבה אמיתית לכך, אלא שהסופרים הרגישו שהם צריכים להעביר מטענים. במקרה זה אוניות אלה אינן משקפות את מציאות המצב ... אלא אם כן הן גדושות במלאים משכפלים ... הולכים הלאה: לא תהיה לי משכנתא או שכירות אם הייתי משכפל את הבית שלי. הבנק לא היה הבעלים של זה, הייתי. כל רעיון "בעלות" ישתנה ככל הנראה באופן קיצוני.
אדמות כשלעצמן אינן נדירות. אדמה שקרובה להתפתחות רצויה היא. אדמה כשלעצמה אינה נדירה כעת.
@Izkata אתה מפסיד את הנקודה.קוד פתוח / תוכנה חופשית * אינה חינמית *.זה עדיין נדיר.זה עדיין זקוק לעבודה.זה עדיין זקוק להפצה.זה עדיין זקוק לתיעוד, הכשרה.אם אדם אחד מחליט לעזור ב- Firefox, הוא לא יכול להשתמש באותו זמן כדי לעזור גם עם Linux.זה המשמעות של מחסור - אתה לא יכול לאכול את העוגה שלך פעמיים.רק בגלל שהתוצר הסופי לא נמכר תמורת כסף לא הופך אותו לחינמי - זה עדיין אומר שלא יצרת במקום אחר משהו אחר, מקרה אופייני של עלויות הזדמנות.
@StarPilot לא עבור המשכפלים של מסע בין כוכבים.הם בכלל לא יוצרים חומר - הם מרכיבים אותו מחדש.לכן הם עדיין עושים חקלאות וכרייה - הם זקוקים לחומרי הגלם.ואפילו בייצור, משכפלים לא נמצאים בשימוש בכל מקום רחוק - הם בולטים מאוד בספינות כוכב-כוכב, אך אותן ספינות * אינן משוכפלות (אם כי יש להניח שיש הרבה חלקים משוכפלים מהם הם בנויים, אם כי לאבאופן בלעדי).והם מושלמים לספינות כוכבים - עדיף לשאת חומרי גלם שתוכלו לעצב לכל חלק חלופי מאשר אלפי חלקי חילוף.
@Luaan שים לב שהנקודה השנייה עליה הגבתי הייתה ההבדל הפשוט-מול-מורכב.הדוגמאות שלי הן דברים מורכבים שהתשובה אומרת שאינם סבירים בשל מורכבותם, בהשוואה לדברים פשוטים.
@Luaan גם [ראה שאלה זו] (http://scifi.stackexchange.com/questions/11280/how-can-replicators-work-without-mass-energy-conversion), המצטט מהמדריך הטכני של כותבי TNG - משכפלים_ יכול_ לבצע המרה ישירה של חומר / אנרגיה, אך יש להניח שזה פחות יעיל משימוש חוזר בחומר קיים.
@Luaan, זה קנון שהם כן יוצרים חומר באמצעות המרת אנרגיה.מובילים סורקים, מפרקים חומר לאטומים, ממירים את האטומים לאנרגיה, "מקרינים" את האנרגיה למקום היעד, ממירים את האנרגיה לחומר, ומרכיבים מחדש את הפריט ה"קרן "אטום אחר אטום, מקשרים מחדש את האטומים שהוא נשבר וסופם.למעלה עם שכפול כמעט של הפריט המקורי שקורה.משכפלים עושים חלק מתהליך זה: הם לוקחים דפוס יעד נתון, שולפים אנרגיה ממקורם, יוצרים חומר אטום אחר אטום, קושרים אותם לתבניות הנכונות ויוצרים עותק כמעט מושלם של דפוס היעד המקורי.
@Luaan מאוחר יותר הם עדכנו את הטכנולוגיה שאפשרה לשכפלים "להשתמש בחומר גלם" כדי לקצר את האנרגיה הקיצונית של בניית כל פריט אך ורק מאנרגיה.התקדמות זו מיוחסת לספוק בזמן שהוא כיהן כקצין מדע במהלך TOS.זה היה רק אחד מהפרויקטים הרבים האישיים שלו שהוא העסיק את עצמו בזמן שהם התנהלו באומץ לגלקסיה.
@StarPilot האמת היא שזה רעיון טיפשי למדי להכין משהו מאנרגיה אם אתה יכול להכין אותו מחומר.במיוחד כשמשתמשים בכורים נגד חומר כדי "ליצור" את האנרגיה הזו - אתה פשוט מבזבז כמויות אדירות של אנרגיה שהופכת חומר לאנרגיה לחומר שוב, אפילו באמצעות היתוך וביקוע להמרת ברזל לכל מה שתרצה יהיה יעיל יותר.אבל אתה צודק, היו הרבה שינויים בין TOS ל- TNG ביכולות כדור הארץ והפדרציה, כמו גם כלכלתם, תרבותם וכו ';השניים הם יקומים שונים מאוד.
@Izkata: "תמיד יהיו אנשים בסביבה שמוכנים לעבוד על פרויקטים גדולים בזמנם הפנוי."נכון לחלק מהפרויקטים אך לא לכל הפרויקטים.פשוט נסה להשתמש בקוד פתוח בצנרת עצורה שלך.כולם רוצים להיות בוחני משחקים אך פחות מוכנים ללמוד ג 'לכתוב אותם.תמיד יהיו פרויקטים מייגעים אך נדרשים שידרשו תמריץ יותר מאשר אהבה לעבודה מסוג זה שתושלם.לפיכך הצורך בכסף או צורת תשלום אחרת כלשהי כדי שיסיימו.
@MarkRipley שלא לדבר על כך שכולם * חושבים * שהם רוצים להיות בוחני משחקים.העבודה בפועל היא די מייגעת וקשה מאוד.אנשים רוצים לשחק במשחקים, ויש וועדה מסוימת לשחק במשחק לפני מישהו אחר או לשחק בגרסאות שונות של המשחק, כיוון שרעיונות מושלכים ונזרקים.תופעת "הגישה המוקדמת" האחרונה מראה בבירור שהערעור יכול להיעלם במהירות, למרות העובדה שלמשחקי גישה מוקדמים רבים יש איכות הרבה יותר גבוהה אפילו מכמה כותרים שיצאו כראוי :)
הנה קצת כיף בנושא: http://www.nationalreview.com/article/445938/jobs-prosperity-capitalism-should-focus-latter.
@Luaan אתה צריך לשאת את החומר בספינת כוכב או שיהיה מקום לאחסון פנוי בתחנת חלל.זו הסיבה שהם בדרך כלל פשוט הולכים ישר למסלול האנרגיה לחומר ב- ST, בכל הדורות של אותו יקום.בגלל מקום מוגבל.הם מקבלים למעשה שטח אחסון רב יותר באמצעות משכפלים המשתמשים רק באנרגיה.כזכור, ככל שהספינה קטנה יותר, כך שדה העיוות צריך להיות קטן יותר כדי להזיז אותה.ככל ששדה העיוות קטן יותר, כך לוקח פחות אנרגיה ליצור.
לעומת זאת, במתקני @Luaan פלנטסייד ככל הנראה יהיו שטח גדול לאחסון.הם צפויים להשתמש בצורה פחות יקרה של שכפול, לשאוב מחומר גלם ולהשתמש בזה בתהליך של יצירת אובייקט יעד רצוי.באשר לספינות משא שמעבירות סחורות --- פריטים שאינם משוכפלים ייחשבו כמוצרים "יוקרתיים".ירקות שגדלו "באופן טבעי" בגינה ונשלחו לעולמות שהגבילו את החקלאות המקומית ייחשבו ל"מותרות "על פני אותם ירקות שנזרקו במשכפל.חשוב על חקלאות אורגנית לעומת תעשייה.
@StarPilot וכאן אתה טועה.החומר מרוכז ככל שאנרגיה מקבלת בנסיבות רגילות, וקל מאוד לתמרן (פשוט הכניסו אותו לקופסה).ספינות חלל של הפדרציה משתמשות בכורים של חומר אנטי-חומר לצורך כוח, בעלות צפיפות אנרגיה * נמוכה יותר * מאשר חומר רגיל (מכיוון שכמחצית מהאנרגיה הולכת לאיבוד כנייטרינים), והדלק שלהם מאוד נדיף וקשה לטפל בו.הבעיה העיקרית שיש לך היא שיש את החומרים * הנכונים *, אבל זה נפתר באמצעות המשכפלים ההמרתיים בכל מקרה - אתה פשוט משתמש בחומר הנוח ביותר ומשנה אותו לכל מה שאתה צריך.
טענת עלות הקניין הרוחני-עלות לקויה, אני מאמין.ברגע שיש לך מודל עובד, הוא יתפשט במהירות, ואם הוא טוב מאוד, יהפוך לכל מקום.בנסיבות אלה, החדשנות תהיה איטית ומודלים אחידים סטנדרטיים נפוצים.באשר לחדשנות, תגמולים כלכליים אינם רלוונטיים בכלכלה שלאחר מחסור, ולכן ככל הנראה תגמולים חברתיים (מוניטין ו / או מעמד, למשל) יהפכו למניעים הדומיננטיים.והרי ברגע שמטפלים ברוב הצרכים, מה עוד תעשה עם הזמן שלך?חדשנים שנולדו חייבים לחדש.
#4
+17
Omega Centauri
2011-01-21 10:40:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא את קיומם (או כמעט) של כסף בניגוד מוחלט לבילוי המועדף על הדמויות העיקריות - פוקר. קשה לדמיין שפוקר הוא אותו משחק אם השבבים הם רק סמנים חסרי משמעות.

הפסיכולוגיה של pocker מחייבת שיש "עור במשחק" משמעותי. אם זה רק כמה שבבים חסרי משמעות שאבדו, ולא תשלום של חודשים אם קוראים לבלוף שלך, הרבה יותר קל לעצב את הביטחון. בטח, יש להם הבנה תיאורטית של כסף, אבל זה לא אותו דבר כמו הבנת כסף של מישהו שנאבק לשלם את שכר הדירה.

הצ'יפס ייצג, אם לא כסף ... מה? הו, האפשרויות הפנפיות בכך מעקות את המוח! ;)
גם אם הם לא היו נושאים ארנקים, היה כסף ביקום, כך שזה לא היה מושג זר עבורם.
אני זוכר כמה פעמים שהיו דיבורים על "הפסד משכורת של חודשים" בשולחנות הפוקר, לפחות במשחקי הקצינים הזוטרים - בעיקר בעוברים.
תמיד הנחתי שהם מייצגים מנות משכפל או אנרגיה. הם נמצאים על ספינת חלל מבודדת שמבלה תקופות ממושכות בחלל העמוק. הארגון מתוכנן כמובן לספק את צרכי האנרגיה של כל נוסעי כוכב-הכוכב והנוסעים שלא-כוכב-ים, אך עדיין יש כמות מוגבלת של אנרגיה זמינה עבור הולודקים, משכפלים ורכיבים קריטיים של הספינה. אז תזדקק לדרך לקצב את האנרגיה הזמינה לשימוש פנאי. זה כנראה אומר שלכל אחד מהסיפונים מוקצה באותה כמות זיכויים שאפשר להעביר בכל חודש לשימוש באנרגיה.
הצ'יפס היה כמובן זמן הולודק.
האם זה לא מרמז על כך שכל המשחקים שאינם מניבים כסף עבור הציון הסופי שלך יהיו משעממים? אמנם אני לא משחק פוקר, אך באופן אישי אני לא מסכים עם זה, ואני אוהב לשחק במגוון משחקים אחרים (וירטואליים ולא וירטואליים) אחרים. אני נהנה מאוד מאלה, אם כי משחק על כסף אמיתי הורס לי את הכיף.
אני עם @O.R.Mapper. האם אף אחד מכם פשוט לא שיחק כדורסל עם החברים שלכם בשביל הכיף? רוב התחרויות אינן כרוכות בתגמול כספי. לעזאזל, עשיתי את הדבר המדויק הזה: שיחקתי פוקר בלי להמר על כסף. הצ'יפס רק כדי לעקוב אחר מי שמנצח.
לפחות בפרק אחד הוזכר שווי של חודש של סוג של חובה, אולי ניקיון, אבל אני לא זוכר מה בדיוק.
שיחקתי פוקר באמצעות צ'יפס שלא נקשר לכסף הרבה פעמים.אתה פשוט משחק עבור "נקודות", כמו שאתה משחק עבור כל משחק לוח אחר.זה עובד מצוין עד שמישהו "קונה" שוב סתם, הורס הכל.
באופן מעניין, @DCShannon, אנשים משחקים פוקר בצורה שונה בהרבה כאשר כסף אמיתי אינו על הקו.
#5
+12
Mike Scott
2011-01-21 12:58:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למה: מכיוון שג'ין רודנברי רצה להראות שהפדרציה היא מקום טוב יותר מאמריקה העכשווית, וזו אחת הדרכים שהוא בחר לעשות זאת.

איך: הוא כתב את התסריטים בצורה כזו .

אני חושב שהוא מחפש הסבר בתותח
הוא אולי מחפש אחד, אבל זה לא אומר שהוא צריך להשיג. לרוב השאלות מסוג זה אין הסברים מקאוניים שבאמת הגיוניים, ואין זה יוצא מן הכלל - הם דברים שנמצאים בבדיון כמכשירים עלילתיים או כרעיונות מגניבים, וגם לא אקסטרפולציות. אם ג'ין רודנברי היה באמת יודע לנהל חברה חסרת כסף, הוא היה גובה פרס נובל לכלכלה, ולא מפיק תוכנית טלוויזיה.
כפי שמעידים התשובות הנכונות כאן, יש הסבר בקאנון.
+1 - אוטופיות קלות כשאתה שולט בנרטיב
#6
+12
Robert Brim
2011-02-23 20:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעניין לציין גם שבאחד הסרטים ( מסע בין כוכבים IV: בית המסע ; גם זה עם הלווייתנים), קירק קובע אין להם כסף בכסף העתיד.

#7
+10
Jimmie Ray Giboney
2013-03-15 11:35:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שמה שג'ין התכוון היה "חברה נטולת מזומנים", בכך שכל המטבע הוא וירטואלי, ולא פיזי. שמור לעתיקות שעדיין נאספו על ידי אספנים. אוורה היה צריך לקנות את הטריבל שלה מסיראנו ג'ונס עם קרדיטים של הפדרציה. סיראנו ג'ונס היה סוחר. הרקורט פנטון מוד, עסק גם בכסף. כל הכורים האלה שהוא העביר אליהם את כלות הזמנת הדואר האלה. קירק הזכיר גם את העושר בפרק הורטה. עושר הועלה שוב בפרק ההוא על בן האלמוות שהיה בעל כדור הארץ שלו. אולם לעבור לשם עלותו היא אלמוות. יש הרבה התייחסויות לעושר וכו '. פשוט אף פעם לא מוצג מזומנים עד שהפרנגי יובא למשוואה. הו, אל נשכח, שנציג הפדרציה יצטרך לבקר באותו כוכב לכת כדי לאסוף את קטע הפעולה של הפידס! לא ניתן היה לשכפל את צורת המטבע של הפרנגי שהמציאו וכך לזייף, כלומר את הלטינה המודפסת בזהב. עריכה: זוכר כשקפטן קירק שוחח עם סקוטי על "שפוטר" ו"השתכר את שכרו "בפרק אחד זה? בהיבט אחד, אנשים שיש להם השכלה גבוהה, אני מניח, ידעו בכל זאת על כסף מזומן כחלק מההשכלה שלהם. אבל אם הם לא רגילים להוציא את זה, או לראות את זה, או לקבל את זה, על בסיס יומי, מדוע הם היו מדברים כאילו הם עדיין היו? כמו כן, נקודת עניין, בעוד שלניצולי מפרץ בוטניקה של הספינה הסליפית לא נראה שיש חששות כספיים, לאנשים של ספינת הציפורים של סליפין בהחלט! קפטן פיקארד נאלץ ליידע את העשיר לשעבר, מכיוון שחשבונות הבנק שלו לא צברו עניין, הבחור המסכן! אני יודע שהפרקים הם במאות שונות. הנקודה שלי כאן היא שאחרי שקראתי עוד כמה, אני יכול לראות עכשיו שיש פרקים הסותרים זה את זה בשאלה האם כסף עדיין קיים במאה ה -23 או לא.

#8
+8
JohnWinkelman
2011-02-24 03:52:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני זוכר את המושג "זיכויי טרנספורטר" (למשל קיצוב אנרגיה) שהועלה בפרק אחד של DS9. כמו כן, בהתחשב בכך שטכנולוגיית המשכפל מאפשרת להם להיות תרבות לאחר מחסור, אין צורך לרכוש את הצרכים הבסיסיים של החברה האנושית - אך אין זה אומר שהרצון לעשות זאת נעלם.

#9
+8
KeithS
2011-09-29 21:11:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בחברה הנוכחית שלנו, כסף הוא מאגר ערך שאינו תלוי בסחורות מהותיות אחרות בעלות ערך. מנקודת מבט מאקרו מאוד, מטרתה היא בראש ובראשונה להסדיר את הגישה של אנשים ושל גורמים חברתיים אחרים (כמו ממשלות ותאגידים) למוצרים או שירותים סופיים, יקרי ערך, באמצעות מערכת סחר. זה מוכר כמעט בכל המערכות המוסריות שאתה לא יכול פשוט לקחת את כל מה שאתה רוצה; אם כולם היו עושים זאת, הגזע האנושי היה מדלדל את משאבי כדור הארץ לפני זמן רב. המטרה המשנית של המטבע היא לאחסן ערך בצורה ניידת; פיסת נייר שעליה כתוב "100" היא הרבה יותר ניידת ועמידה ממה שרוב הדברים 100 דולר יקנו.

עם זאת, כסף אינו המערכת היחידה האפשרית או אפילו הסבירה של הסדרת סחורות ושירותים, או של ערך אחסון. רודנברי הציע מערכת המבוססת בעיקר על רצון טוב; המחשבה האנושית חרגה מעבר לצורך הקטן לגייס עושר ובמקום זאת התמקדה בשיפור המין שלהם בצורה של ידע מוגבר. רצון טוב זה, בתורו, מוביל לכלכלה "לאחר מחסור"; כאשר 7 מיליארד האנשים בעולם הזה כבר לא צריכים להוציא כסף על כלי נשק כדי להרוג אחד את השני, הרבה זמן, כסף וכישרון מתפנים להתמקד בשיפור החיים בכלל (רפואה, ייצור מזון, דיור, אקלים וכו ') . בחברה כזו, לחבריה לא יהיו כוננים פרימיטיביים כמו חמדנות.

מערכות אחרות נרמזו בסדרות אחרות, במיוחד במצבים שבהם המשאבים נדירים מהרגיל (וויאג'ר) או בהם סחר עם אחרים מירוצים היו נפוצים מהרגיל (DS9). לטיניום (מאגר חומרים בעל ערך הדומה לזהב) וזיכויים (מאגר אלקטרוני כלשהו בעל ערך הדומה למספר המייצג את יתרת הבנק שלך) נתפסים באופן נרחב כמדיום לסחר בזמן הפלנטה או בין גזעים. ניתן לראות בזיכויים לפעמים מילה נרדפת ל"מנות ", כמו" זיכויים משכפל "או" זיכויים הולודק ".

ברור שגזעים אחרים בסדרת מסע בין כוכבים מבוססים על אלמנטים של מחשבה אנושית שננקטו בצורה הטהורה ביותר שלהם, עם מערכות מסחריות שתואמות. הוולקנים מעריכים את ההיגיון ואת התבונה כל כך גבוה שהם מדחיקים את כל הרגש כדי להימנע מניתוח וקבלת החלטות מזהמים. בתוך הקאנון, הם היו ההשראה העיקרית לבני האדם "להתפתח", וכנראה שיש להם תיעוב דומה של חמדנות ועידוד של "קומוניזם אידיאלי" כפי שאנו מכנים זאת. הקלינגונים הולכים כמעט לגמרי בדרך אחרת; ברברים הפונים לאינסטינקטים הבסיסיים שלהם, שמורים מפני ניהיליזם טהור רק על ידי תחושה חזקה של כבוד ומשפחה; בדרך כלל משתמע כי סחורות ושירותים מיוצרות בדרך כלל, מופקות ומופצות מלמעלה למטה בסגנון סטליניסטי. הרומולנים מעוצבים על פי האימפריה הרומית; מערכת ממשלתית פוליטית ביותר שיכולה רק לשרוד כל עוד היא יכולה לכבוש ולנצל עולמות ועמים חדשים. הפרנגי, כמובן, הם הקפיטליסטים האוברים; השוק החופשי הוא אלוהות בפני עצמה, והמטבעות נמצאים בכל מקום בחברה שלהם. הקארדאסיאנים ב- TNG וב- DS9 הפכו ל"רומולנים החדשים "לאחר שהרומולנים עצמם נסוגו מכיבוש טהור כדי להעניק להם מורכבות יותר של אופי. לדומיניון ולמרוצי ילדיהם יש גם השפעה רומאית כלשהי, אך המייסדים עצמם לווים על ארכיטיפ של הוויית העל, כל כך חזקים שהם "צמחו" ודאגו לסבלם של יצורים פחותים. בדומה לקלינגונים, המערכת מלמעלה למטה; הכל ממשיך מהמייסדים. לפעמים, הגזעים המנוגדים הללו מביאים את הטבע האפל יותר של בני האדם; למשל, הפדרציה נוקטת במלחמת חיידקים (מחלה שתוכננה במיוחד כדי להשבית ולהרוג מייסדים) במטרה לסיים את מלחמת הדומיניון.

#10
+7
scotty
2011-01-21 08:01:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שזה היה פשוט שהם התפתחו מעבר לזה, למטרות אצילות יותר. פיקארד תמיד היה אחד שמסביר זאת.

#11
+4
anoxm
2014-05-09 01:35:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קלות גישה לאנרגיה ויצירת משאבים כמעט אינסופית.

כלכלות מוניטריות מונעות באופן מסורתי על ידי נדירות משאבים והאנרגיה הנדרשת לרכישתם ושימוש בהם. כשהכסף הוא אמצעי עקיף להמרת משאב אחד למשנהו.

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת האנרגיה כל כך זולה שאי אפשר למדוד אותה, והיא יכולה לשמש ליצירת משאבים באמצעות שכפול וטכנולוגיות ייצור וכרייה מתקדמות אחרות. גם אם אנרגיה או משאבים אינם נדירים ובעלי ערך, יש לא צריך כסף, לא צריך סחר חליפין, לא צריך סחר.

לכל אחד יכול להיות כמעט כל דבר.

#12
+1
Christopher
2015-02-19 23:21:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה הראשונית של כריס ב.הרנס נכונה. מעתיקים היו מפחיתים הרבה ממה שאנחנו מכנים מחסור כלכלי, אך עדיין נדרש אנרגיה כדי לייצר אותו, וכוח אדם מיומן לתחזוקה / תיקון. וקרקע מן הסתם היא ותמיד תהיה סופית, ומכאן נדירה.

אני מאמין שכלכלת מסע בין כוכבים מאפשרת רמת חיים גבוהה לכל האזרחים, מכיוון שמזון, ביגוד וחומר תעשייתי משוכפל למקלט יהיה זול לייצור, אם לא בחינם. עם זאת, עדיין יהיו לך אלה שמרוויחים פחות מסיבות שונות, ואלה שמרוויחים יותר בגלל כישרון או יכולת ייחודית יקרים במיוחד. עדיין יהיה לך עוני, אך לא מהסוג הנורא שפוקד את העולם לעתים קרובות מדי. יהיו תנועות נדל"ן וחזה, שנוצרו על ידי מחסור בשטח המגורים יחד עם הביקוש הרב אליו. אני מצלם 70-80% מההכנסה יעבור לקרקע ולשימוש באנרגיה, שכן כל השאר יהיה בחינם / זול בטירוף.

מה שלא ישתנה, ולעולם לא ישתנה, הוא הטבע האנושי.

זה מתנגש עם מה שאנחנו יודעים על כלכלת מסע בין כוכבים.
יש כמה בעיות עם התשובה. אפיגנטיקה ומדעי המוח הפריכו את טיעון ה"טבע האנושי "בצורה נקייה. הייתי מציע לצפות בהרצאות של ד"ר רוברט סאפולסקי ושל ד"ר גאבור מאטה כדי להשיג הבנה טובה יותר. לגבי משכפלים ... לא. אתה לא צריך אותם. מה שנדרש הוא שפע באנרגיה, ייצור מזון, דיור, ביגוד, טיפול רפואי, חינוך, מים נקיים, אוויר נקי ותחבורה (בין היתר). שפע כזה כבר הופק על פני כדור הארץ כבר עשרות שנים ויש לנו את היכולת לעשות הרבה יותר עם פחות.
טכנולוגיה ומשאבים מעולם לא היו הנושאים שלנו ... הנושאים שלנו נעוצים בשימוש מתמשך במערכת סוציו-אקונומית מיושנת הרואה הכל מנקודת מבט של יעילות עלות ורווחיות ... לא זמינות משאבים ומה ניתן להשיג מנקודת יעילות טכנולוגית.תוך שימוש במדע העדכני ביותר. אני יכול להבטיח לך שהאוכל כבר מיוצר בשפע עצום (מספיק כדי להאכיל 10 מיליארד איש בשנה) - אנחנו פשוט מבזבזים מעל 40% ממנו בגלל אסתטיקה ונותנים אותו לבעלי חיים. אנרגיה: גיאותרמית, סולרית ורוח - ניתנת לביצוע במשך עשרות שנים בשפע עצום.
@Deks מעולם לא שמעתי על ד"ר.Sapolski או Mate לפני כן, ולא היכרת עם אפיגנטיקה או מדעי המוח, על איזה הרצאות היית ממליץ?חיפשתי בגוגל את שמותיהם אבל אין לי מושג לאן ללכת משם.אתה יכול להמליץ על חומר קריאה כלשהו?באמת סקרן כי פניות ל"טבע האנושי "נראות לי תמיד כצורה של יד מנופפת.
בהחלט ... אתה יכול להתחיל בזה: https://www.youtube.com/watch?v=Uwhihv2T5FA הייתי מציע לראות את כל העניין, אבל אם אתה רוצה להגיע לקטע הרלוונטי עם ספולסקי ומייט, התחל מ- 9 דקות. כמובן, ישנם חומרים אחרים אליהם תוכלו לגשת באופן מקוון על שני הגברים הללו ... בעיקר ב- YouTube בזמן שפרסמו את הרצאותיהם.
#13
  0
Deks
2016-11-21 02:25:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאלו שאולי לא מודעים לכך ... ג'ין רודנברי השתתף בכמה סמינרים שערך ג'ק פרסקו בנושא Cybernation (כפי שכונה אז). כיום, שמו שונה ל"פרויקט ונוס "... ו הליבה של הפרויקט נקראת כלכלה מבוססת משאבים.

בעיקרון, היא מתארת ​​מעבר לחברה חסרת כספים בה מטבע, סחר וכל צורה של עבדות אינם קיימים. ולפני שאתה מבטל זאת כפנטזיה, יש לזכור כי RBE מבוסס על אוטומציה טכנולוגית - כלומר רובוטים, מכונות ואלגוריתמים מבצעים את כל העבודה המלוכלכת, ואילו בני האדם משוחררים להמשיך בדברים עליונים.

כל בני האדם ייחשפו גם להשכלה כללית רלוונטית, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות. מושגי הרכוש, הממשלות וכו 'כבר לא קיימים. מדוע? ובכן, כשאתה חי בחברה שמייצרת דברים לפי דרישה או שיש דברים נגישים לפי דרישה, אין לך שום צורך בבעלות. p>

הטכנולוגיה שלנו (בעולם האמיתי) עלתה על רמה זו לפני כ- 40 שנה צריך לקחת יותר מדי זמן כדי להיכנס לכל הפרטים המורכבים, אך די לומר שרודנברי מבוסס על רעיונו של פדרציה חסרת כסף על כלכלה מבוססת משאבים.

כלומר, אינך זקוק למשאבים אינסופיים בכדי שיהיה לך מחסור לאחר. תסתכל על זה ככה, האנושות כיום מייצרת מספיק יבולים כדי להאכיל יותר מ -10 מיליארד בשנה, ובכל זאת, הרבה מהתוצרת הזו (מעל 40%) מושלכת על סמך העובדה שהיא לא נעימה מבחינה אסתטית (אחרת אין שום דבר רע עם האוכל עצמו - הוא עדיין מזין / אכיל). ואז, הרבה ממנו הולך להאכיל את בעלי החיים (וזה מיותר מכיוון שביולוגיה אנושית אינה דורשת חלבון מן החי כדי לחיות או לשגשג - יש מספיק מחקרים על ביקורת עמיתים המאשרים את זה ) והשפעותיו על האקלים הודות לחקלאות של בעלי חיים בכלל (ייצור כמויות אדירות של מתאן שהוא אפילו יותר גרוע מ- CO2, ופליטת מתאן מקיפה נתח טוב ממספר שינויי האקלים). בכל מקרה, מה שאתה צריך כדי להשיג מחסור לאחר פוסט הוא שפע (או יותר ממספיק). והיה לנו את היכולת לעשות במשך עשרות שנים. יש כמות עצומה של אנרגיה גיאותרמית שניתן לקצור בשתי דרכים. .. הרי געש וקידוחים עמוק אל כדור הארץ (היה יכול להיעשות מאז שנות ה -50 בגלל שאנחנו מייצרים יהלומים סינתטיים מאז).

גם אין לנו בעיה עם דיור. .. יש יותר ממספיק להסתובב. בארה"ב לבדה, יש מספיק בתים ריקים כדי לאכלס כל הומלס בערך פי 6. באיחוד האירופי יש די דיור לאכלס כל אדם חסר בית פי 3.

סין בנתה מאות ערים חדשות וריקות בטווח של 15 שנים בלבד.

יש לנו גם מדפסות תלת מימד שיכולות לבנות בתים בתוך כ- 24 שעות, או חצי זמן רב יותר.

הייתי משער שהאנושות החליטה שהגיע הזמן לנקות את מעשה ... ולמעשה לקח להם 50 שנה למגר מלחמה, עוני ומחלות (לכל 2 הצהרות שמגיעות מ- Deanna troi - פעם אחת במהלך סדרת TNG ופעם שניה במהלך הסרט Contact First - זה היה בסרט שהיא למעשה הצהירה על מסגרת הזמן).

עכשיו, זכור שבעוד שהפדרציה אכן דומה למעט RBE, זה לא RBE שהתממש במלואו מכיוון שיש בו עדיין אנשים בעמדות כוח, מנהיגים, בתי כלא / 'משטרה' וכו '. המערכת נשמרה עבור TNG מכיוון שרודנברי לא תפס את הרעיון המלא של RBE ואיך זה עשוי לעבוד, או שהסופרים פשוט רצו לשמור על דברים קשורים במקצת - ובנוסף, טרק היה תוכנית שנעשתה לטלוויזיה אמריקאית ... הוצגה ב עד כדי כך תרבות קפיטליסטית.

בנוסף, לטרק היו הרבה כותבים, שרבים מהם הקרינו את הרעיונות שלהם על הפדרציה מהיום הנוכחי (למרות שדברים כאלה פשוט לא היו קורים בחברה כזו ברגע שלוקחים בחשבון אפיגנטיקה ומדעי המוח במשחק - אבל אז שוב, סופרים רבים גם לא ידעו על הדברים האלה, ועל ידי צפייה מחדש של הרבה TNG, אני יכול לראות את הבורות שלהם מראה - המידע היה קיים אז, אם כי יש להודות, כנראה היה קשה יותר לגשת אליו בגלל חוסר אינטרנט באתר בכל מקרה, הפדרציה ב- TNG ייצגה עתיד אפשרי שבו המדע והטכנולוגיה משמשים לרווחת כולם, כמו גם להגנה / שמירה על כדור הארץ, ושם כולם נחשפים ל השכלה כללית רלוונטית (הפיכה לגנרליסטים), חשיבה ביקורתית (יכולת להטיל ספק במידע שניתן להם, לעצמם, לתרבות שלהם, לרקע וכו ') ולפתרון בעיות - אנשים כאלה מבחינה טכנית יהיו בעלי צורך במנהיגים או בפוליטיקה, ואכן כ הוא מהמחשבה האמיתית, פוליטיקאים אינם פותרים בעיות (הם מאומנים בעיקר בפוליטיקה, לא בדברים שהאנושות וכדור הארץ זקוקים להישרדות, שגשוג או קיימות).

אנשים רבים יטענו שאנחנו כן אין לי ידע או משאבים נחוצים כדי לפתור את הבעיות שלנו ... אבל לא היו בעיה כבר חלק גדול מזה 100 שנה - אני יכול לפרט יותר ולספק ראיות למי שעשוי להיות מעוניין (ממקורות אמינים).

אבל זכור שאני משתמש בדוגמאות אמיתיות כדי להראות כיצד הפדרציה יכלה להשיג את מה שהיא עשתה.

למעשה, מה שראינו בפדרציה של המאה ה -24 היה צריך לקרות לפחות ה- 23 ... עד ה- 24, זה היה צריך להיות הרבה יותר מתקדם, מכיוון שהתקדמות מדעית וטכנית מתרחשת בקצב מהיר יותר משיעורים אקספוננציאליים ככל שמשולבים יותר אוטומציה והחברה הופכת טכנולוגית ומדעית יותר כתוצאה מכך. רוב האנשים חושבים בצורה ליניארית, וזו אחת הסיבות שבגללה זו בעיה עבורם לחשוב שנוכל לעבור בקלות לחברה חסרת כסף בעצמנו - הם תקועים בחשיבה הנוכחית מכיוון שזו התרבות שבה הם גדלתי וכיום גר בה.

#14
  0
WVR Spence WestVirginiaRebel
2020-01-04 11:12:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שזה היה עם הצגתם של משכפלים, לפחות בתקופתו של קירק נראה שעדיין הייתה להם מערכת אשראי. בפרק אחד, הוא שואל את ספוק כמה סטארפלייט השקיעו באימונים שלהם & כמובן שספוק נותן לו מספר מדויק. ויש להם חנויות מסחר, סוחרים כמו סיראנו ג'ונס, גם שוק שחור לדברים כמו רומולאן אל אסורה, וכלכלה תת-קרקעית מבוססת לטינה. ראינו גם ב- DS9 במיוחד שלמרות דבריו של פיקארד במגע ראשון, חמדנות לא נעלמה מהטבע האנושי.

גם עם משכפלים אין מחסור מהותי, אך כפי שמישהו הזכיר יתכן מחסור של מקוריות, של יצירתיות בהמצאת מוצרים חדשים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...