שְׁאֵלָה:
מי המציא או עשה תיאוריה של המשכפל?
Anna
2011-01-20 23:22:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נאמר לי שמדען המציא תיאורטית את הרעיון של משכפל, כמו זה שמשמש במסע בין כוכבים.

האם מישהו יכול לאשר זאת, או לצטט את השימוש הראשון במשכפל -טכנולוגיית סוג במדע בדיוני?

יש הבדל בין מכונה שיכולה לשכפל את עצמה לכזו שיכולה לשכפל משהו אחר שרירותי. ייתכן שתרצה להבהיר זאת מכיוון שאתה מקבל את שתי התשובות.
והבדל עצום בין ממציא "משכפל המסע" (בתוך היקום) לבין הרעיון של מכונת שכפול. אני לא בטוח למה זה בכלל מתויג כ"טרק כוכבים "בהתחשב בכך שהתשובה שנבחרה קרובה הרבה יותר לתפיסה של המשכפלים מסטארגייט; http://stargate.wikia.com/wiki/Replicator
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+10
geoffc
2011-01-20 23:41:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באחד הרומאנים של טום סוויפט, שהחל בשנת 1910 (!!! הייתי המום מהפרט הזה. בספרייה בקוטג 'שלי היו 40 כרכים, כמו הכרכים של הרדי בויז ואני קרא את כולם מדי שנה) היה רומן שבו השתמש בציקלוטרון, ומכיוון שהוא האיץ דברים קרוב למהירות האור, הם נהיו 'מסיביים' יותר על ידי הזרמת אנרגיה לתוכו, הוא יכול היה ליצור אטומים כבדים יותר, ומינוס כמויות ענקיות של פרטים, יכול לייצר ממנו חומרי בסיס, מהם הוא יכול היה לייצר 'דברים'. כילד זה היה כיף גדול לקרוא. בנוסף, אני זוכר שכשנודע לי על כך בשיעורי פיסיקה, חשבתי על הדוגמה הזו כדי להפחית את הנושאים שלה.

כשאני מספר על זה עכשיו, כמבוגר, אני מבין שההשעיה העצומה של חוסר האמון נדרשת ... בכל זאת סוג של דוגמא.

עם קריאה חוזרת של הערך בוויקיפדיה אני רואה שהסדרה שגדלתי איתה הייתה הסדרה השנייה, שנכתבה בטווח 1940-1960. בכל זאת אני זוכר את זה לטובה מנעוריי!

טום סוויפט - אחד מגיבורי הבנים הקלאסיים!
@Michael לגמרי! בכל קיץ, במשך כחמש שנים, קראתי מחדש את כל 40 אלה. איזו תקופה נהדרת בחיים!
FWIW, כותרתו של הספר הראשון של טום סוויפט היה "טום סוויפט והאופנוע שלו". מדע העל היה בסדרה השנייה.
במשך שנים הרגשתי ששניים מהחברים הכי טובים שלי הם טום סוויפט ובד ברקלי. אני חושב שגדלתי על אותה סדרה שעשית.
#2
+8
13Tazer31
2011-01-20 23:42:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחזהו של קרל צ'אפק מ- 1921 R.U.R. (הרובוטים האוניברסאליים של רוסום)

נראה שזו הפעם הראשונה שדיברו על מכונות לשכפול עצמי.

ב- 'M33 באנדרומדה' (1943) מאת AE van Vogt מדבר על עצמי משכפל מפעלי נשק.

זה בערך המוקדם ביותר שיכולתי למצוא.

פון נוימן כמובן, לשכפול עצמי של מדע אמיתי.
#3
+8
Mike Scott
2011-01-21 00:09:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה בטח חושב על ג'ון פון נוימן, ועל עבודתו משנת 1966 תורת ההעתקה האוטומטית . מכונות שכפול עצמי מכונות לפעמים לכבודו מכונות פון נוימן.

ואז בשנת 1986, ק. אריק דרקסלר פרסם את מנועי הבריאה , שהיה החשבון הפופולרי הראשון של מכונות שכפול עצמי מיקרוסקופיות, או ננוטכנולוגיה.

ק 'אריק דרקסלר, האיש עם שם ג'יימס בונד. קראתי את הספר עוד היום, והוא עשה עתיד קודר באמת בזווית אחת ואולי מעבר מחברה מסוג 1 לחברה מסוג 2 במסגרת זמן ברת השגה. זה הסב להרבה אנשים פחד אמיתי, כולל הנסיך צ'רלס, שהתחיל את תסמונת התיקון מלתוסיה? בחזרה לרשות הציבור והבטיח עתיד בכוכבים. כמעט כל ספר SF אחר כך שמפנה לננו רץ עם המושגים בתוכו.
אם אני מדבר כמגמת כלכלה בבית הספר הישן, אני רואה את מלתוס מרים את ראשו הזוהר מהקבר כמעט כל הזמן בדיוני מדיניות ציבורית, מנפט, לאוכלוסיית יתר כביכול. רק מראה לך את מצב החינוך המחורבן באמריקה. עם זאת, אני אגיד שלא כל מה שדרקסלר מזהיר כלפיו, מול בעיית "האפור האפור", נשען בהכרח על יהירות מלתוסית.
#4
+2
thedaian
2011-11-03 01:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה המקובלת גורמת לי לחשוב שאתה בעצם שואל לגבי מכונות משכפלות עצמיות, אבל הנה אחת הדוגמאות המוקדמות ביותר לשכפול של מסע בין כוכבים שאני מכיר:

האיש שהתעורר, רומן scifi שפורסם במקור בשנת 1933, הזכיר אנשים בשנת 15,000 לספירה כבעלי מכונות שיכולות ליצור כל סוג של חומר באמצעות אספקת חומרי גלם (בעצם הכניסו לכלוך ועלים, הוציאו זהב וכסף )

#5
+1
David Thornley
2011-01-22 21:44:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע אם זו ההופעה הראשונה, אבל בשנת 1945 פרסם ג'ורג 'או' סמית 'שני סיפורים בסדרה הנוגלית של ונוס שעסקה במשכפל. ב"משלוח מיוחד "דון צ'אנינג מראה כי משדר החומר החדש יכול לשמש כמשכפל. ב"מיליוני פנדורה ", הצוות המשווה צדדי של ונוס צריך להמציא משהו שאינו ניתן לשכפול על מנת להקים מחדש מערכת מוניטרית.

#6
+1
PLL
2011-01-23 05:07:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיפוריו הקצרים של פרימו לוי על ה'מימר ', משנת 1966 (תרגומים לאנגלית הופיעו באוסף משנת 1990 היום השישי וסיפורים אחרים ), הם דוגמאות מוקדמות למדי. , אם כי בהחלט לא המוקדם ביותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...