שְׁאֵלָה:
מהו המקום הטוב ביותר להתחיל בוורמהמר 40k?
jedihawk
2011-01-14 09:04:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי שלושה ספרי אומניבוס המכילים 9 סה"כ 40,000 סיפורי וורהאמר. לפני שאזכיר אילו מהם יש לי, על איזה ספר היית ממליץ כמקום טוב להתחיל את הסדרה?

קשה לענות ללא הבהרה כלשהי; "הטוב ביותר" הוא מונח סובייקטיבי במקרה הטוב.
חשבתי לשאול את זה די הרבה זמן. תודה :)
לא בטוח אם אתה עדיין יכול למצוא את זה בימינו, אבל המדריך המקורי של Rogue Trader הוא פריימר מצוין בעולם ה- Warhammer 40k.
@neilfein _ "הטוב ביותר" הוא מונח סובייקטיבי במקרה הטוב.(הבנתי את הנקודה שלך).
ארבעה עשר תשובות:
#1
+20
Upgrayedd
2011-01-19 05:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור יקום עשיר כמו Warhammer 40k, הייתי ממליץ להתחיל עם סיעה שאתה הכי אוהב. אני מניח שמאז שתפסתם 3 ספרי אומניבוס שאתם עוסקים ב -40 אלף לפחות במידה מסוימת. באופן אישי הכי נהניתי מסיפורי הרפאים של גאונט והורוס כפירה (אף על פי שאני מאמין שום אומניבוס עבור הורוס). אבל אם אתה עוסק באלדר או אורקים או כל דבר אחר, הייתי מתחיל בספרים שמציגים את הסיעה ההיא. ישנם כל כך הרבה סיפורים מקבילים שאפשר לקרוא אותם בכל סדר שלא הייתי מודאג מכך לפגוע בנקודה המתוקה של סדר הסיפור. תהנה!

רעיון טוב. החלטתי להתחיל עם סיפורים על המשמר הקיסרי.
ראוי להזכיר גם שלמרות שיש * טונות * של ספרי WH40k, הם לא בהכרח כולם נקשרים בצורה עקבית כלשהי. סיפורי הרוחות של גאונט הולכים כמובן יחד, אך הם אינם קשורים לחלוטין לסדרת זאב החלל או לסוכנים האחרונים, מלבד העובדה שכולם מוגדרים ביקום WH40k.
#2
+13
AncientSwordRage
2012-01-25 15:35:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם ספרי אייזנהורן וגם ספרי הכופר הורוס מכוונים להכיר לך את WH40K בצורה כלשהי.

אייזנהורן

זהו אומניבוס של שלושה ספרים המפרט היבטים שונים של האינקוויזיציה הקיסרית, שהם כמו "משטרת החלל" של התפאורה, וזה באמת נותן טעם של תפאורת הגרים האפלה בכללותה. הוא מכסה את כל שלושת סדרי האינקוויזיציה (קסנוס, מללוס והרטיקוס) וכן כמה חייזרים (כולל אלדר), כוחות נפש, שחיתות ונחתים בחלל.

כפירת הורוס

סדרה זו מתחילה ב- Horus Rising ומטרתה להניח חלק מהסיפור האחורי המשוער שמאחורי היקום הנוכחי 40K של Warhammer. למעשה, ה צריך להיות הספרים הראשונים שקראתם, שכן הם מתרחשים באלף ה -31, 10 אלף שנה לפני סיפור העלילה הנוכחי. עד כה קראתי רק את הספר הראשון, אך הוא מסביר את הדברים היטב.

הסיבה היחידה שאזהר מנסה לקרוא את כל הכפירה של הורוס היא שהיא נמצאת כעת ב 18 / 24 / 49 ספרים, שלא נגמרו ונכתבו על ידי כמה מחברים ולכן סגנונות הכתיבה ישתנו. הוא עוסק גם בתמונה הגדולה של רקע WH40K המתמקד במרינס חלל, ולא נותן את אותו התחושה האישית כמו אייזנהורן . עם זאת, הוא מכסה כמה חייזרים ושחיתות. זה עובר בקנה מידה גדול של הגדרת WH40K היטב.

אזכיר גם שלכל הקודקודים יש תיאור 'מבוא' לצבאות שעושה דרך ארוכה למלא את חלקם ב היקום.

אני משני את ההמלצה הזו, אבל הייתי שם פחות דגש על קריאת ספרי הכופר הורוס בסדר ההוצאה. לא קראתי כמה מספרי HH ומאלה שקראתי קראתי את חמשת הראשונים לפי הסדר ואת האחרים בסדר שרירותי. שלושת הספרים הראשונים בהורוס כפירה בהחלט הולכים ביחד ובסדר, אז אני ממליץ לקרוא את כל שלושת אלה ראשונים אם אתה רוצה לצלול לתוך הורוס כפירה. אבל עבור האחרים, רק הסתכלתי על התיאורים והביקורות שלהם באמזון, בויקיפדיה וב- Goodreads ובחרתי את אלה שנשמעו לי הכי מעניינים.
עלי כנראה לתקן את התשובה הזו. אני תמיד מנסה לקרוא ספרים לפי סדר, אבל עד עכשיו קראתי רק את הספר הראשון.
'3st' = '30'?
@Windle אני מתכוון ל -31
#3
+8
aramis
2011-05-14 22:44:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מציע לקרוא סקירה כללית של התפאורה לפני שצוללים ברומנים; הרומנים לא עושים עבודה נהדרת בכך, מכיוון שהם מכוונים בעיקר לאוהדים קיימים של משחקי השולחן. ואז בחר כל אומניבוס וללכת משם.

לעתים קרובות תוכל למצוא מהדורות ישנות יותר של כללי 40K בזול בפחים המשמשים בחנויות המשחקים, ומידע היקום שם מתעכל הרבה יותר בקלות ומאפשר למצוא הפלג המועדף עליך קל יותר.

#4
+4
Raven13
2011-07-26 21:20:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רק רציתי להוסיף שהוצע להתחיל באוסף הסיפורים הקצרים תן לגלקסיה לשרוף כמבוא ליקום WH40k, ואז לעקוב אחר תחומי העניין שלך משם. התחלתי באופן אישי עם LtGB, ואז קראתי את עורבי הדם: שחר המלחמה אומניבוס , ואז משם לרומנים של המשמר הקיסרי ואולטראמרינים. לפעמים מצאתי צורך לחפש באינטרנט מידע רקע שחסר לי (למשל ההיסטוריה והתרבות של האלדר).

אף פעם לא שמעתי על זה. תודה! אני אראה אם ​​אוכל למצוא אותו לקינדל שלי.
#5
+3
Horus
2011-07-25 05:55:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אייזנהורן / רוונור

Ciaphas Cain: Hero of the Imperium / Ciaphas Cain: Defender of the Imperium מאת Sandy Mitchell

Space Wolf 1 & 2

אולטראמרינות

אבירים אפורים

פטיש הקיסר

רוחות הרפאים של גאונט

מלאכי דם

עורבי הדם

אה, מה? אני חלק מהציבור המיועד לשאלה זו (מעולם לא קראתי אף אחד מ- Warhammer 40k) ואין לי מושג מה משמעות תשובתך. אני מניח שמדובר בכותרות, אך מדוע עלי לקרוא אותם ובסדר זה?
#6
+1
divided
2011-01-14 19:49:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יכול להגיד שאי פעם הכנתי ספרים של Warhammer, אבל מניסיוני, אני תמיד מתחיל לקרוא ספרים בתחילת סדרה. לדוגמא: אם הספר הראשון שפורסם בסדרה בסופו של דבר הוא הספר השלישי מכיוון ששני פריקוולים מתפרסמים שנים אחר כך, אני תמיד מתחיל עם הפריקוולים.

מוסכם. בדרך כלל אני מתקרב ליקום. אבל אני לא רואה רצף רב עם הספרים האלה.
לרובם אין רצף לפי ציר הזמן. בטח, טרילוגיית exterminatus היא טרילוגיה עוקבת, ולספרי אייזנהורן יש רצף, אך לקו הכללי אין.
אני מסכים לגבי פריקוולים, עם תנאי נוסף: הם צריכים להיכתב על ידי המחבר המקורי, אחרת קראתי תחילה את החומר "המקורי" ואז את הפריקוולים. (אם כי לא קראתי שום Warhammer.)
לכולם: לא רק שהסדר שפורסם של ספרי WH40K אינו קשור לאופן שבו הוא נפרש ביקום, הוא נכתב בעיקר על ידי צוות הספרייה השחורה; ** tl; dr **: אין 'התחלה' לסדרה, וגם אין מחבר מקורי.
#7
+1
Noah Custer
2012-11-05 03:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתשובה לז'יל והורוס ההמלצה האישית שלי מתחילה בסדרת משמרות קיסרית כמו רוחות רפאים או סניפי הדיוטות. הם יתנו לך נקודת מבט של האדם הממוצע. לאחר מכן ימיים חלליים או סדרות מבוססות אינקוויזיציה יהיו חכמים. סדרת מלאכי הדם היא אחת שאני ממליץ עליה בגלל הדימויים החזקים והסיפור הטוב שלה. אחרי זה זה תלוי בך. הרשימה שיש לי היא גרסה מורחבת לתשובת הורוס מינוס מעטים שלא קראתי.

אייזנהורן / רוונור: מכסה את האינקוויזיציה ואת האורדים השונים. הפייבוריט האישי שלי היה סדרת Ravenor.

Ciaphas Cain: Hero of the Imperium / Ciaphas Cain: Defender of the Imperium מאת סנדי מיטשל: אחת הסדרות האהובות עלי. העלילה סובבת סביב גיבור האימפריה המאמין שהוא פחדן. קליל מאוד בהשוואה לסדרות אחרות.

אולטראמרינות: סדרת ים סטנדרטית בחלל עם נושאים של כבוד וחובה. עולם נהדר אבל הדמויות מעט יבשות. האויבים הם כאוס וטירנידים.

אבירים אפורים: נהנתי גם מהסדרה הזו. מכסה את האבירים האפורים ומלחמותיהם נגד דיימונים. הוא מכסה את האינקוויזיציה ושיטותיה וקשר לאבירים האפורים.

רוחות הרפאים של גאונט: סדרת משמרות קיסרית, בין חברי היא שנאה או אהובה. סדרה זו נחשבת ללחם והחמאה של סיפורי המשמר הקיסרי. התחושה הכללית היא של להקת אחים או סדרה אחרת של מלחמת העולם השנייה.

מלאכי הדם: סיפור נהדר על זוג אחים בלגיון מלאכי הדם. קראתי את אומניבוס והייתי ממליץ לך לעשות זאת גם, יש סיפור קצר שמגלה מימד אחר של האנטגוניסט.

צ'נסרים אחרונים: רומן זה הוא רומן משמר קיסרי שעוסק בלגיון עונשין ובדמות הראשית קייג '. מכסה תוהו ובוהו, הטאו, והנידים. באמת סדרה טובה.

#8
+1
Technomancer
2013-10-29 17:02:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שכבר כמה אנשים כבר המליצו, אני חושב ש"אייזנהורן "הוא ספר 40K נהדר של Warhammer והוא מקום די טוב להתחיל בו.

נהנתי מאוד גם מסדרת נושאי המילים, שמתחילה ב"אפל שליח ", אם תרצה לחפור בעולם המושחת של נחתים בחלל הכאוס.

בסוף בבלוג שלי הכנתי למעשה רשימה של הצעות לקוראים חדשים, שתרצה לבדוק: הצעות לקוראי 40,000 חדשים

#9
+1
Baconator
2014-04-15 02:58:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממליץ להיכנס לאתר ווריהמר 40k wikia ולחקור קצת בכל סיעה (הפסקאות הראשונות בערך הן בדרך כלל סקירה של המאמר המעורב).

אתה יכול לעשות זאת על ידי חיפוש רק בכמה מהפלגים העיקריים וקריאת חלק או כל המאמר שמופיע. למשל, אם אתם אוהבים בני אדם, פשוט חפשו ב"אימפריום האדם "ותמצאו מאמר המסקר את האימפריה האנושית ואת פלגיה הפנימיים וכן מפרט כמה מהאויבים העיקריים של האנושות. בתוך מאמר זה יש רשימה של פלגים זרים גדולים.

"כמה מינים זרים וכוחות אפלים (כוחות הכאוס, הטירנידים, האלדר, האלדר האפל, האורקים, הטאו, הנקרונים וכו ') מערערים יותר ויותר על עליונותם של האימפריום והמקום השולט ביותר באנושות בגלקסיה ".

משם פשוט קרא על כל מה שנראה לך הכי מעניין. הורוס כפירה לכאוס ונחתות חלל, אומניבי הימי החלל (כמובן) עבור נחתות חלל וכו ' ספרים ממוקדים בכל זאת במרינס חלל.

#10
  0
demonkoryu
2011-12-13 16:14:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אייזנהורן, הרוחות של גאונט, זאב החלל, הורוס כפירה, בסדר הזה, בערך.

#11
  0
Jared Tritsch
2012-11-05 04:03:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני באופן אישי התחלתי עם תן לגלקסיה לשרוף ועם קאיפאס קיין. משם נכנסתי למרינס בחלל עם הסדרה Ultramarines ואחריהם שותי הנפש.

אבל ללא ספק השניים החביבים עלי ביותר היו סדרת אייזנהורן ורומני קיפאס קין.

#12
  0
Loken
2013-11-07 05:57:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התחלתי לקרוא רק לאחרונה את Warhammer 40k. קראתי את שני הספרים הראשונים בכפירת הורוס ולמרות שבתחילה לא הבנתי כמה דברים זה אחר כך מבהיר. באמצע דרך הורוס רייזינג (הראשון) היה לי מושג די חזק על עולם הוורמהמר 40k ומצאתי שהספרים קלים להבנה ולקריאה.

#13
  0
user3703438
2014-06-06 13:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמי שנהנה לשחק במשחקי המחשב, אך עדיין לא שיחק בשולחן העבודה, אלה המלצותיי על סמך האופן בו עקבתי אחריו.

התחל תחילה בספרי הכופר הורוס; הורוס עולה, אלים מזויפים וכו 'ואז התחל את גלקסי בלהבות ואז את מעוף אייזנשטיין. לאחר שני הספרים הראשונים יהיה לך מה שלדעתי הוא אחיזה סבירה ביקום 40,000 בכל הקשור לאימפריום של האדם מול הכאוס ומדוע יש לגיונות בוגדים. לאחר מכן תוכל לעבור לגלות את שאר קסנוס, אורקס, אלדר וכו '.

הספרים הם קריאה די קלה, אך אל תיתן לזה לדחות מישהו מכיוון שהם ממוקדים פוליטית למדי ושזורים בכמה טוב נרטיב.

עם זאת החיסרון, בעניות דעתי ביותר, הוא שאני מתחיל למצוא את "האימפריום של האדם" הוא ארגון רע. במיוחד כשהורוס הוא Warmaster או שקראתי אותם לא נכון עוד לפני שהכפירה נכנסת. כמובן שלוקן וחבריו הם עדיין חבר'ה טובים :). אולי ספוילר שם סליחה :(

אז לך עם ספרים 1-4 של Horus Heresy אם אתה כמוני והתעסק רק בפריפריה של W40k.

#14
  0
JT Thomas
2018-12-27 12:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התעסקתי בקצוות WH40K במשך שנים, ואז חבר השליך עלי חבורה של ספרים, בעיקר באמצע סדרות שונות. מה שאני יכול לעשות בשלב זה הוא להמליץ ​​על כל דבר מאת דן אבנט או סנדי מיטשל. אף אחד מהם לא נמצא בסכנה של זכייה בהוגו, שלא לדבר על ערפילית, אך לשניהם יש תלות אם "החוט הטוב קורע". דבר אחד שמייחד אותם הוא שכל אחד מהם עיצב סדרה בסיפורת היסטורית קיימת, והתאימה אותה לסביבת WH40K. לאבנט יש את סדרת רוחות הרפאים של גאונט, המבוססת על הסדרה "שארפ ..." (שון בין התחילה את דרכו), ומיטשל מבסס את צ'יפאס קין, HERO OF THE IMPERIUM, על סדרת "פלאשמן" של מקדונלד, שהיא למעשה איטליה דקונסטרוקציה. של שארפ. עכשיו קראתי כמה אבנט, אבל אף אחד לא של גאונט, עדיין. במקום הגבוה ברשימה שלי, מבוסס על המלצות מרובות. אני יכול להמליץ ​​על קין ללא סייג. 3/4 דרך האומניבוס הראשון, וזה גם כתוב היטב במקום על התפאורה, וגם מהומת צחוק.

אלה יותר בקיאים ממני: האם יש שם פסטיש הורנבל או אוברי / מטורין?

זה נקרא יותר מבוסס המלצה מאשר תשובה ממשית למקום הכי טוב להתחיל כלומר.ספרים אלה טובים לא אלה אנא התחל כי X. גם נראה שהפסקה האחרונה היא שאלה משל עצמה ולכן עדיף שתערוך אותה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...