שְׁאֵלָה:
איך כונן FTL אמור לעבוד ב"מסע בין כוכבים "?
Ioannis Karadimas
2011-01-12 13:26:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הצלחתי להבין את זה. האם מישהו? אני יודע שזה עוסק באנטי-חומר ובאיזה סוג של כור, אבל מה הוא אמור לעשות?

די טוב, תודה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+36
Samuel Herzog
2011-01-12 13:56:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התגובה חומר-חומר-חומר היא רק מקור האנרגיה לעבודה שהיא צריכה לעשות. האנרגיה שנוצרת על ידי הכור משמשת את נאסלי העיוות לבניית שדה העיוות: זה מעוות את רצף הזמן-זמן.

כך שהחללית עצמה לא מואצת; שדה העיוות גורם לספינה "ליפול" לכיוון שאליו היא צריכה ללכת. יש לכך כמה תופעות לוואי, מכיוון שנעים בכיוון שאינו ישר קדימה מיואשים מאוד בגלל הנזק שנגרם לגוף הספינה.

אתה יכול לדמיין את זה כאילו יהיה כוח כוח משיכה חזק ב מול החללית שגוררת אותו דרך החדר.

Image of the NX-01s warpfield

כפי שאתה יכול לראות, רצף הזמן-מרחב בחזית הספינה דחוס, מאחור זה נמתח. באזור האפור בהיר החדר הרגיל לא שונה. כתופעת לוואי צופה מחוץ לשדה העיוות רואה את הספינה מתוחה (כמו בסוף ההקדמות).

זה יסביר מדוע, בעונה 7, קיימת מגבלה על כמות ה"התעוותות "שנעשתה, והנזק המבני למרחב המשנה. תודה!
שמחה לעזור, הוספתי תמונה נוספת כדי להסביר אותה קצת יותר טוב :)
זה גם עוזר שהם חששו שגלקסיה אחת תהפוך קטנה מדי אם ימשיכו להגביר את מהירות הספינות. זו חלק מהסיבה שהם מקדשים מחדש גורמי עיוות מ- TSO ל- TNG והפכו את עיוות 10+ לאינסופי.
הרעיון של חלל מלפנים דחוס ומרחב מאחור מתרחב הוא כיצד אמור לעבוד כונן אלקובייר התיאורטי, אך אין לזה שום קשר לאופן בו מקורות מסע בין כוכבים הסבירו את הדברים. לדוגמה, המדריך הטכני של Star Trek Voyager בכתובת http://www.cygnus-x1.net/links/lcars/star-trek-voyager-technical-manual.php (אשר נכתב לצוות ההפקה לשימוש כהפניה. ) אומר בעמ '. 32 כי שדה העיוות "תולה את הספינה בבועה של תת-שטח. במילים אחרות, הספינה קיימת חלקית ביקום אחר."
האם המונח אינו "נאסל עיוות" בניגוד לגונדולה?או שמא הבנתי לא נכון מה מייצר את תחום ה- wap?
@maguirenumber6 - נראה כי [עיוות גונדולה] (http://cs.memory-alpha.wikia.com/wiki/Warp_gondola) הוא התרגום בצ'כית (ואולי גם בשפות אחרות), אולי שמואל הרצוג אינו אנגלית מקוריתרמקול - אבל אתה צודק, המונח המשמש בגרסה המקורית של התוכנית, ובגרסאות באנגלית של מדריכים טכניים וכאלה, הוא "עיוות נאסל".
#2
+8
OghmaOsiris
2011-07-13 09:39:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סוג זה של כונן עיוות מכונה כונן אלקובייר, שהוצע על ידי הפיזיקאי המקסיקני מיגל אלקובייר. זוהי שיטה ספקולטיבית של מסע בחלל הכוללת יצירת בועת / טבעת עיוות המתכווצת לחלל מול המלאכה ואז מרחיבה אותה שוב מאחוריה. אלקובייר מניע את המרחב סביב החללית, שנשאר נייח בתוך הבועה, וכתוצאה מכך המלאכה מגיעה ליעדה מהר יותר מאשר האור היה במרחב הרגיל.

אלא שמיגל אלקובייר הציע את המערכת בשנת 1994, כהסבר מדעי אמיתי לכונני עיוות מסע בין כוכבים. זהו ראשי תיבות - כונן עיוות היה קיים במדע בדיוני לפני שהמדע האמיתי יכול היה להסביר זאת בצורה אפשרית.
אבל התיאוריה שלו מתקיימת. יידרשו אנרגיה של כמה כוכבים בכדי להזיז את המסה של ספינת כוכבים ב- FTL, אך המתמטיקה תקפה, חחח
מידע נהדר, +1 ממני :)
חוקר נאס"א, הרולד ווייט, הציע כי שינוי הגיאומטריה של חלוקת החומר האנרגיה האקזוטית באלקובייר מנע מבועה לסופגנייה, ואז מתנודד בעוצמת האנרגיה, מוריד את דרישת האנרגיה ההמונית לכדי 700 ק"ג או פחות.
תשובה זו תהיה טובה יותר אם היא תסביר מהו כונן של אלקובייר. זו כרגע מעט יותר מתשובה לקישור בלבד.
@RobertF התאכזבתי לגלות כי הניסויים של נאס"א באזור זה נחשבו איפשהו בין בדיחה למתיחה על ידי קהילת הפיזיקה הרחבה.
נערך כדי לנסות לספק הסבר לגבי הדרך המוצעת בה יעבוד נסיעה באלקובייר
#3
+3
LazyReader
2018-10-18 10:09:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כונן ה- Warp הוא מנוע מתקפל לחלל בגיאומטריה משתנה. אין למעשה נסיעה מהירה יותר ממהירות האור, אלא מגדילה את עיקול החלל סביב הכלי ומעבירה אותו מאחוריהם. דומה מאוד להליכון כשהוא נע מאחורי אדם. בעוד שחוקי הפיזיקה קובעים כי שום אובייקט אינו יכול לנוע מהר יותר מאור, אין חוק כזה הקיים שמאפשר מניפולציה במרחב במהירות כזו. כך מאפשר להם לנסוע בשנות אור רק בשעות או ימים. עם זאת כמות האנרגיה לביצוע משימה זו בחיים האמיתיים היא משמעותית. אולם אם "חומרים" מסוימים יכולים לזרז מניפולציה יעילה. דבר אחד מסע בין כוכבים מקבל את זכותו הוא דרישות הכוח לנסיעה למניפולציה בחלל; דרישות האנרגיה משמעותיות. ליבת העיוות על סיפונה של הספינה היא כור השמדת חומר. עם קילוגרם יחיד של חומר / אנטי חומר בהשמדה המפיק 179 פטג'ולים או 49.7 שעות טרוואט.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...