שְׁאֵלָה:
איזה סיפור מדע בדיוני הציג מאיץ לינארי לשיגור חלל?
Saiboogu
2011-01-15 02:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנסה למצוא סיפור שקראתי לפני כמה שנים - לא זוכר אם זה היה קצר באינטרנט או משהו בדפוס, אם כי אני די בטוח שזה לא היה יותר מאורך נובלה.

הגיבור בנה מאיץ לינארי המבוסס על פסגת הר ומתפרש באוויר לאורך קילומטרים (בלון מוגבה, אני חושב) כדי לשגר מטענים ובסופו של דבר מאוישים. כמובן שהם מתמודדים עם בעיות חבלה / ריגול רגילות וכו 'וכו'.

מצלצלים בפעמונים כלשהם? נראה שזו תוצאת החיפוש המובילה כשאני מנסה לחפש בגוגל והתשובה הראשונה שקיבלתי כאן. אני חושב שהסיפור נכתב לאחרונה.

התחיל שפע, אולי עם הפיכת הבטא לציבורית מישהו עשוי לקבל השראה לאתר זאת - לצערי הניסיונות שלי בגוגל זה נכשלו. זה לא סיפור DD Harriman, די בטוח שזה בכלל לא היינליין - אני חושב שמתיו ניקולס צודק שזה היה פרסום מקוון בלבד מהשנים האחרונות.

אני זוכר את הסיפור הזה וגם חיפשתי אותו, אם כי אני גם לא זוכר את השם. אני מאמין שזה היה זמין רק באינטרנט והייתה סדרת סיפורים על אותו מהנדס. אני מסכים שהפלטפורמה הושעה מבלונים (מחוממת השמש). הייתה גם תקרית של אחד מעובדי התחזוקה שקפץ מהרציף וצנח למטה לריגוש בו. אני מקווה שמישהו אחר יודע איפה למצוא אותו.
כן, זה בהחלט אותו סיפור. אני מקווה שאחד מאיתנו יבין את זה.
אני אוהב שהוספת שפע לכך, אך נראה ששאלות "עזור לי לזכור" אינן מותרות ויש לסגור אותן.
יש לך ציטוט? ראיתי את זה שנסגר לאחרונה שלא התנסח כשאלה .. תחשוב שזה היה קצת מוגזם, אבל בכל מקרה יש לי את זה מכוסה.
מצאתי את הדיון על מטה. מוזר, ואני מקווה שנוכל איכשהו להתיר שאלות מסוג זה כאן.
אני מסכים. נראה שזה ממש מתאים לאתר שאלות ותשובות מדע בדיוני.
שבע תשובות:
#1
+19
Saiboogu
2011-01-27 02:33:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגשר לחלל מאת מייק קומבס. ביליתי היום עוד כחצי שעה עם גוגל כשהאתר התחיל להזכיר לי שהשכר נגמר. ישנם גם כמה סיפורים נוספים שמציגים את אותו גיבור, כמו שנזכר במתיו ניקולס.

תודה שגילית את זה ... הסתכלתי בעבר אבל לא מצאתי כלום.
@MatthewNichols עדכנתי את התשובה הזו כיוון שהקישורים כיוונו לאתר מת. הוספתי קישור לסיפור אבל האם אתה יכול לוודא שהוא בהתרסה זה?
זה הסיפור הנכון. תודה על עדכון התשובה.
#2
+8
David Thornley
2011-01-15 21:59:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יותר מאורך נובלה, אבל מאיצים לינאריים היו חשובים ברומן של היינליין "הירח הוא פילגש קשה", והגיבור נורה לכדור הארץ על ידי אחד.

הצביעו על תשובה טובה, אבל לא זו אני חושב עליה. אני חושב שזה נכתב יחסית לאחרונה (5 השנים האחרונות בערך).
#3
+6
Stewbob
2011-01-19 00:54:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מאז ומתמיד שקראתי את זה, אבל אני בטוח ב -95% ש- DD Harriman בנה מאיץ לינארי בצד הפסגה של פייק ב"האיש שמכר את הירח "מאת היינליין.

אני לא זוכר שום דבר על בלונים שאוחזים בו או נושאים אותו, אבל זה עבר יותר מ -25 שנה. :)

ויש בהם גם כמה סיפורים קצרים אחרים עם DD Harriman.
כן, ל- DD Harriman יש קרוסאובר עם לזרוס לונג, במיוחד אמו של לונג.
אכן.
#4
+2
Stewbob
2011-01-21 02:04:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החימום הסולארי והבלונים גורמים לי לחשוב שזה יכול להיות הסיפור הבא:

דוד חלל מאת JJ Coupling (שם אמיתי ג'ון ר 'פירס)

סיפור זה פורסם במגזין Astounding Science Fiction בפברואר 1954. אני לא יכול למצוא שום תקציר מקוון או טקסט לסיפור שיאשר זאת. אני מקווה שזה יקל על הזיכרון של מישהו.

מעניין. אני רוכן לעבר לא - הבלונים המחוממים על השמש לא היו נקודת עלילה מרכזית ואני כמעט 100% בטוח שקראתי את הסיפור באינטרנט כך שסיפור קשה למצוא מאת מדהים בשנות ה -50 לא צפוי שיהיה. :) תודה על הממצא - אבל אני אבלה קצת זמן עם Google כדי לראות אם אוכל למצוא טקסט או תקציר של מחמם החלל.
#5
+1
geoffc
2011-01-19 03:37:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעולם האמיתי יותר, ישנו סימולטור התנועה (כמו סימולטורי טיסה של מטוסים) בבסיס מגדל CN בטורונטו, שתיאוריה כי השתמשו בגרעין החלול של המגדל כמאיץ לינארי לתיירות החלל. . :) סיור ביקום אני מאמין שהם קוראים לזה.

במתכונת סדרת ספרים ארוכה, יש FireStar מאת מייקל פלין, שם הדמות הראשית מפתחת שלב יחיד למסלול משגר, אך הונאת מתחרותיה מתחרה איתה, ואחד בונה את הבומר, אקדח סילון דלק שמשגר לצד הררי (ומפציף אותם למסלול).

#6
+1
2bev
2011-01-22 08:00:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני די בטוח שזה היה "יום שישי" מאת היינליין.

לא. אני מעריך תשובה, אבל יום שישי לא ממש דומה לעלילה שתיארתי לעיל ...
היינליין כתב מאיצים לינאריים למספר סיפורים. לדוגמא, * Starman Jones * תיאר מערכת חישוקים ששימשה לעזור לספינות להאיץ כדי לברוח ממהירות. זה לא יפתיע אותי אם הייתה מערכת שיגור מאיצים לינארית מוזכרת באופן משיק אי שם ב * יום שישי * אבל זה בהחלט לא היה מרכזי בעלילה.
#7
+1
Zeiss Ikon
2018-08-23 17:38:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני תוהה אם זה יכול להיות "המרימים הכבדים" מאת דין אינג. הגיבור מעורב בתאונת דרכים נוראית בה מעורב משאית חצי עמוסה ולא מוגנת כנער, ומפתח אובססיה לכל החיים לחיסול הובלת מטענים בכבישים. לאורך זמן זה מתבטא בהיותו מהנדס, פותח חברה הנושאת מטען כבד ב"דלתות "- מרכבי הרמה היברידיים ותזוזות אווירוסטט - ועל גבי מסילת מגלב מהירה, ובסופו של דבר משגר למסלול עם מאיץ לינארי אופקי המבוסס על מערכת הרכבות של מגלב.

השאלה נענתה והתשובה התקבלה על ידי השואל לפני למעלה משבע שנים
וכנראה שהמערכת נתקלה אוטומטית בשאלה כחמש דקות לפני שעניתי.מצטער, לא בדקתי את התאריך - אבל אני עומד בתשובתי כאפשרות נוספת שתואמת את האלמנטים העלילתיים שניתנו, ולכן אולי שימושית לאנשים שלא ממש מחפשים את * הגשר לחלל *.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...