שְׁאֵלָה:
האם שלושת חוקי הרובוטיקה מוגדרים במפורש באחד מסיפוריו של אסימוב?
JuanZe
2011-01-14 21:34:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוצה לדעת אם שלושת חוקי הרובוטיקה מוגדרים במפורש באחד מסיפורי הרובוט של אסימוב. באיזה אחד? אני שואל את השאלה הזו כי אני זוכר שקראתי משהו על החוקים שחובר על ידי העורך שלו.

אני זוכר כשקראתי את הסיפורים שד"ר קלווין (או מישהו אחר) אמר שהחוקים שצוטטו ("אסור לרובוט ...") הם קירובים בלבד למתמטיקה המורכבת הכרוכה ביצירת מוח פוזיטרוני.החוקים בפועל הם חלק מההגדרה המבנית של מוחו של הרובוט ולכן לא ניתן להפריד ממנו בקלות. לפיכך הייתי אומר שהתשובה היא "לא, לא מוגדרת במפורש בצורתם המדויקת" אם כי לא מצאתי הצעת מחיר שמישה כדי לספק תשובה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+27
Bill the Lizard
2011-01-14 22:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי המאמר בוויקיפדיה על שלושת חוקי הרובוטיקה:

הכללים הוצגו בסיפורו הקצר של 1942 Runaround אם כי הם נקלטו בכמה סיפורים קודמים.

סיפור 1942 זה זמין ב ארכיון האינטרנט; שלושת החוקים נמצאים בעמ '. 100, עמ ' 1.

אבל כן, אסימוב ריכז אותם יחד עם המו"ל החביב עליו באותה תקופה: "אסימוב מייחס את שלושת החוקים לג'ון וו. קמפבל משיחה שהתקיימה ב- 23 בדצמבר 1940. קמפבל טען כי לאסימוב יש את שלושת החוקים כבר בראשו ו שהם פשוט צריכים להצהיר במפורש. " http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Laws_of_Robotics
#2
+10
David Thornley
2011-01-15 22:08:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שלושת החוקים מפורטים במלואם ברבים מסיפורי הרובוט שלו. זה היה חשוב במיוחד בחלק מסיפורי דונובן ופאוול ב- I, Robot מכיוון שהם שיחקו עם דברים שעלולים להשתבש.

אסימוב קבע גם את חוק זרות, כי אסור לרובוטים לפגוע או לאפשר פגיעה באנושות כמין. זה נאמר לראשונה ב * רובוטים ואימפריה *. http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Laws_of_Robotics#Zeroth_Law_added
#3
+1
Joseph Giorandino
2013-08-26 00:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חוקי אסימוב מפורטים ברבים מסיפוריו הקצרים, כמו גם ברומנים של אליהו ביילי. למעשה, ברבים מהסיפורים הקצרים שהחוקים היו חלק בלתי נפרד מהעלילה, היו החוקים שפורסמו בהתחלה, כלשונם ("רובוט אבוד קטן" עולה בראשם).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...