שְׁאֵלָה:
מה הקשר בין קראש שלג לתקופת היהלומים?
thelsdj
2011-01-16 04:48:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי ששני הרומנים הללו של ניל סטפנסון מתרחשים באותו היקום.

אילו קשרים קיימים בין שני הרומנים ואיך קו הזמן?

אחד תשובה:
#1
+35
Dori
2011-01-16 05:21:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מתוך ויקיפדיה:

עידן היהלומים ניתן לראות כמתרחש באותו יקום כמו Snow Crash , שנים רבות אחר כך. קריאה זו מבוססת על קשר בין YT, דמות מרכזית ב קראש שלג , לבין העלמה הניאו-ויקטוריאנית הזקנה מיס מת'סון ב תקופת היהלומים , שמפילה אליה אזכורים אלכסוניים עבר כסקייטבורד קשה. זה יגדיר את תקופת היהלומים כ-80-100 שנה לאחר שלכת שלג .

עדויות תומכות נוספות לקשר בין שני הרומנים הללו כוללות:

  • סיפורו הקצר של סטפנסון "כובע הסימולאון הגדול" המתייחס הן למטאברס שנצפה ב נפילת שלג והן לרפובליקה המחולקת הראשונה שנראתה ב תקופת היהלומים ( סיפור קצר נוסף שמשתלב בסביבה של תקופת היהלומים ואף חולק דמות הוא "קטע מהכרך השלישי והאחרון של שבטי חוף האוקיאנוס השקט ").

  • התייחסויות לגופים מעין לאומיים מאורגנים בזכיינות (FOQNE) בשני הרומנים.

כאשר הם נלקחים כחלק מציר הזמן של Snow Crash, The עידן היהלומים מספק תובנה לתפאורה של קודמתה. בשיחה עם מירנדה, דמות אחת מספרת לה כי מדינות הלאום בעולם קרסו כאשר התקשורת האלקטרונית החלה להשתמש במערכת ממסר בלתי ניתנת למעקב שלא אפשרה לאכוף מיסים על עסקאות מקוונות (ששימשה מאוחר יותר כמרכיב עלילתי באחר עבודותיו של סטפנסון, Cryptonomicon ). משולל המימון שלהן קרסו ממשלות רחבות היקף, וממשלות קטנות ורצוניות כמו הבורבקלבות המתוארות ב קראש שלג צצו במקומן.

שני הרומנים עוסקים בטכנולוגיה כמעט "פרימיטיבית" המחליפה טכנולוגיית שימוש עולמית עכשווית, במובן של תכנות מחדש של הנפש באמצעות קריאות שומריות קדומות ב קריסת שלג (המשתמשת גם ברמיזות ל פרוצות בבליות מעבירות נגיף מידע כמו מחלה המועברת במגע מיני), והרעיון של ננוטכנולוגיה מתפשט ומתקשר באמצעות יחסי מין, ועובר מגוף לגוף כמו וירוס. שני הרומנים משתמשים באיום עתיק, כמעט פרימיטיבי, על הטכנולוגיה והאידיאולוגיה המודרנית "המערבית" (הרפסודה ב התרסקות שלג ואגרופי ההרמוניה הצדיקה ב תקופת היהלומים ). סטפנסון בוחן את רעיון החלוקה הטכנולוגית ואת השלכותיה החברתיות והכלכליות לקיצוניות תוך שימוש במהפכות חברתיות אלימות, אך לא כולן יחד.

+1 ההתייחסות לכך שאני _מתחרש_ נתנה לי צחקוק (YT הישן והטוב כל כולו!).תהיתי על זה כל כך הרבה שחשבתי שאשאל כאן;מישהו היכה אותי בזה.זה של Cryptonomicon אם כי החמצתי וזה מעניין במיוחד.אני מניח שהקשרים במעגל הבארוק לפי עמותה.ילד אשמח לראות סרט ביקום ההוא, המתפרש על פני הדורות!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...