שְׁאֵלָה:
בסדרת Dune, מדוע הם לא משתמשים במחשבים ובטכנולוגיות הקשורות לתכנות?
PearsonArtPhoto
2011-01-12 05:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אף פעם לא ממש הבנתי את זה לגבי הסדרה. יש להם מסעות בחלל, אך רוב הדברים האחרים ביקומם נראים פרימיטיביים בהשוואה לשלנו.

מכונות רבות ב- IX.https://en.wikipedia.org/wiki/Ix_(Dune)
הם אכן משתמשים בהם, אך נזהרים שלא להרחיק לכת.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+85
StasM
2011-01-12 05:30:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא מחובר ל ג'יהאד בוטלריאן - מסע הצלב נגד מחשבים וטכנולוגיות AI שהשאירו אותם אסורים באופן אוניברסלי. העונש על הפרה הוא מוות.

מתוך מילון המונחים במקור חולית :

ג'יהאד, באטלריאן: (ראה גם המרד הגדול) - מסע הצלב נגד מחשבים, מכונות חשיבה ורובוטים מודעים החל בשנת 201 BG והסתיים ב- 108 B.G. הציווי הראשי שלה נותר באוק. תנ"ך כ"לא תעשה מכונה בדומה למוח אנושי. "

אנחנו עדיין ביישנים בנוחות מהפרת פקודה זו.
@Bill אז הריגת AI.SE לא באמת בגלל שאלות ברמה נמוכה? (-;
* לעולם לא תשיג אותי בחיים! *
@MateenUlhaq * "אנחנו, אה, לא ... התכוונו? התוכנית כולה הייתה להוציא אותך להורג בהמשך ..." *
#2
+28
Elzo Valugi
2011-01-12 16:14:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם משתמשים ב מנטטים , המקבילה האנושית למחשב, שהגיעה עם יכולות אנליטיות - המקבילה לתכנות, ועם יכולות מנמוניות - המקבילה לאחסון נתוני מחשב (מסדי נתונים).

לנסיעה בחלל הם משתמשים ב נווטים שהם גם מקבילה למחשב ניווט וניבוי מיוחד.

אני סקרן אם המנטטים מהיקום של Fallout מגיעים מדונה?
@Teknophilia כן, זו התייחסות ברורה.
#3
+24
Tangurena
2011-01-12 05:38:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד מספרי הפריקוול של בנו של הרברט: מסע צלב, מתמלא בעבר בו המחשבים השתלטו על כוכבי הלכת המוקדמים שהתיישבו על ידי האנושות. ההתקוממות להפלת הציוויליזציה המחשב / קיברנטית / רובוטים נקראה ג'יהאד באטלרי (אחד הקרבות האחרונים שכלל זיגוג ועיקור כדור הארץ). זה היה כל כך טראומתי שבעקבות הרס המחשבים, אסור היה להשתמש במחשבים, או אפילו במכונות שעבדו כמו מוח אנושי.

אהבתי את הספרים האלה אבל הרגשתי שהם מפספסים את הסימן ברצינות.כשקראתי את חולית כילד דמיינתי את הג'יהאד הבוטלרי הוא דבר פוליטי ופילוסופי.ואז בריאן הרברט הולך וממציא קנון שבו הייתה ממש מלחמה נגד רובוטים.זו רק אחת הסיבות שמעולם לא רכשתי לגמרי את עבודתו של בריאן הרברט.
#4
+13
Goran Jovic
2011-01-12 05:29:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ספוילרים קדימה, רחף לראותם:

מכיוון שמכונות שחושבות כובו במהלך הג'יהאד הבוטלרי מכיוון שהן מייצגות חיקוי סוטה של ​​המוח האנושי. הם משתמשים במקום זאת במנטות (מחשבים אנושיים). עם זאת, אם אני לא טועה, איקסים עוברים על הכלל הזה, ועולמות אחרים סובלים זאת בעיקר בגלל שהם זקוקים לטכנולוגיה שלהם.

כמעט לא ספוילר ...
#5
+13
WolfOdrade
2012-02-07 12:12:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סדרת הרומנים אינה לגמרי עקבית לגבי מה בדיוק מהווה מחשב ואיזה סוג של מגבלות מוטלות על ידי האיסורים הג'יהאד הבוטלרי.

ב דיונה זה תחילה נראה כי הגבול נעצר במה שהיינו מכירים כבינה מלאכותית המסוגלת לעבור מבחן טיורינג - במונחים מעשיים כאשר חוקר אנושי שאינו מסוגל לראות נבדקים אינו יכול להבדיל בין תגובות כתובות (או מוקלדות). לשאלות שנשאלות גם על האדם וגם על המחשב. זה יאפשר אחסון נתונים, עצות החלטות (אם / אחר הצהרות) ומערכות בקרה אוטומטיות באמצעות מכונות מדינה. אפשר היה לחשוב שזה יהיה נחוץ לעיבוד אותות הנדרש לתקשורת בין כוכבית לכל הפחות. ביסודו של דבר, ב חולית לא נראה ש השלמת טיורינג נענשת במוות :-)

נראה שהרברט מעלה את הרף ב אלוהים קיסר חולית . מונו (סגן לטו השני) נצפה על ידי דאנקן איידהו כמסתיר תדפיסים ממשהו מאחורי דלת נסתרת של מה שדאנקן מניח שהוא מחשב המשמש לאחסון נתונים פשוט, מה שגורם לדאנקן להעלות השערה כי מונו 'בודק את גבולותיו של הבוטלרי. איסורי ג'יהאד. זה מעיד על כך שכל סוג של התקן אחסון דיגיטלי מהווה מחשב "בדמותו של האדם" ... כעת HTML (בימינו) יהיה אסור. זה בסדר עד כה מכיוון שהוא הופך את ההישגים של המהנדסים הביולוגיים והמכניים למרשימים עוד יותר, והיקף הטכנולוגיות המשמשות ביקום הדיונה מוגבל בשלב זה למה שנראה באראקיס עצמו, שהוא די פרימיטיבי אך מרתק. p>

עם זאת, בספר הבא פרנק הרברט עוקף ב אפיקורסים שם הוא הולך מחוץ לכוכב ומתאר מכשירים כמו T-Probe, מכשירי עינויים / חקירה שיכולים בעצם להחזיק תודעת סובייקטים זיכרון דיגיטלי, וחוקרים יכולים לשאול ולתפעל את הייצוג הדיגיטלי של התודעה ולבצע שינויים בנושא. אלה מעולם לא העלו שאלות או נראו מדאיגים מבחינה מושגית, אולם בשלב זה ב אפיקורסים לאנשים היו דברים חשובים יותר לדאוג ...

אז זה קופץ קצת אבל הייתי משער שבדומה לדתות שלנו, הכללים מתפרשים אחרת על ידי אנשים לאורך זמן.

#6
+5
user64
2011-01-12 05:31:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממה שזכור לי, היה מרד מחשבים לפני תקופתו של פול אטריידס, אז הם התחילו להכשיר אנשים להיות מחשבים אנושיים (Mentats).

#7
+5
user100501
2018-05-17 02:39:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אחד הדברים המעניינים ביותר בסדרה. כפי שאחרים ציינו בתשובותיהם הקוליות, הג'יהאד הבוטלרי, שנלחם נגד מכונות שניסו להשתלט על החברה האנושית, הביא לאיסור אוניברסלי על מה שאנו מכנים AI.

עם זאת, עם זאת, כדור הארץ Ix, ובמידה פחותה יותר ריצ'זה, נתפסים כמובילים בתחום הטכנולוגיה והם מעט אמונים בגלל הפלירטוטים שלהם עם גבולות הכלל נגד AI. ואכן, בספרים המאוחרים יותר רואה לטו את לידתו מחדש של AI ב- Ix כנפילה אפשרית של האנושות, אך אינו מביס אותם לחלוטין. דנקן איידהו (גלגול נשמות) חושב שזה בגלל שלטו לא יכול שלא להיות מוקסם מהאפשרות של עתיד אדם-מכונה משותף.

איידהו: "הוא היה מוקסם מרעיון האדם והמכונה. קשורים זה לזה באופן בלתי נפרד, וכל אחד מהם בודק את גבולות האחר. "

חקר זה של הרעיון הוא בערך ככל שהיבט ה- AI של Dune מגיע.

זו אחת מהנחות היסוד של הסדרה שאין AI, אבל היא עולה לעתים קרובות למחצה. על ידי ריסון היבט מסוים זה של התקדמות טכנולוגית, הרעיון של חברה פיאודלית עם דוכסים וברונים, לחימה מלחמת יד ביד, פילגשים וכו 'הופך לאמין.

#8
+3
asawyer
2012-06-12 03:11:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המחשבה שלי היא שהם פשוט לא נחוצים. פיטר דה פריס אומר משהו כמו

"הדברים האלה היו צעצועים בהשוואה אלי. אתה בעצמך הברון יכול היה להעלות עליהם את הביצועים"

#9
  0
user111898
2019-02-19 01:07:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם משתמשים במחשבים, אך האינטליגנציה שלהם מוגבלת. מחשבים עם AI (בינה מלאכותית) אסורים. אי אפשר שלא להשתמש במחשבים בחלל ולבנות כלי נשק וספינות לייזר.

התשובה המקובלת כבר מזכירה את ג'יהאד בוטלריאן.לנסיעה בחלל יש להם את הנווטים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...