שְׁאֵלָה:
מי שולט ביקום בסוף סאגת הדיונה?
Mark Rogers
2011-01-18 23:41:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עוד באותו יום קראתי את ספרי ה -2 / 2 הראשונים Dune הראשונים ואני תוהה מי בסופו של דבר ישלוט ביקום בסוף הסדרה. אני יודע שהיה קיסר אטרידס תולעת חול ששלט במשך כמה אלפי שנים ואז הוא התאבד בגלל סטגנציה גלקטית.

מבחינת פרנק הרברט, ולא בנו, ששולט ביקום ב סוף סאגת הדיונה?

** וואו, זה צריך תג '[SPOILER-ALERT]' **!
זה לא צריך [התראת ספוילר] בכותרת. הכותרת מספיקה בכדי לציין בפני מישהו שלא רוצה לדעת מה קורה בסופו של דבר שלא ללחוץ עליו.
ארבע תשובות:
#1
+32
SandChigger
2011-01-30 13:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסוף House of Chapter: Dune , ספר הדיונה האמיתי האחרון של פרנק הרברט, איש אינו "שולט ביקום", ואפילו לא הגלקסיה.

המטר הנכבד -מסובב- Gesserit Murbella הפך לראשן של שתי קבוצות הנשים, והגולה של דאנקן איידהו נמלטה עם שייאנה ואחרים באונייה הלא מוחזקת ב- Chapterhouse Planet. האם האימפריה הישנה תוצף על ידי כל מה שברוחם של האויבים המכובדים היא שאלה גלויה. או ארגון ומהסכנה להימחק מאסון טבע או מלאכותי יחיד.

אף אחד לא שולט בסופו של דבר בדוניברס.

האם אתה יכול לתמוך בקביעה זו לגבי נקודת שביל הזהב, או שמא מדובר בפרשנות טהורה? מכיוון שקיבלתי את הרושם (הרבה לפני שבריאן הרברט עלה למקום) שהמטרה של שביל הזהב היא לגרום לכך שהאנושות תשרוד את המכונות שחוזרות.
זו תשובה טובה; נכון בכל דרך ככל הידוע לי.
@chaos: SandChigger נכון. הרברט מסביר את שביל הזהב במפורש למדי ברומנים שלו, אם כי רק פעם אחת.
@Noldorin הבנתי את שביל הזהב היא גם יותר בכיוון של פרשנות הכאוס. שביל הזהב נעשה כדי להפעיל את הפיזור כך שהאנושות תפוצה כל כך רחבה ברחבי היקום, עד שהמכונות לא יכולות למצוא את כולן. התניה של האנושות כנגד כל סוג של דיכוי וממשל הייתה רק אמצעי.
@OliverS: שניהם צודקים, במובן מסוים. מעולם לא הוזכר במפורש בסאגת הדיונה המקורית * של פרנק הרברט, אילו אירועים עתידיים הרות אסון לטו השני ראה הקיסר האל, ורק בנו הוא זה שהופך אותם לקונקרטיים על ידי הכנסת מכונות החשיבה לספר בספר האחרון.
`... ספר הדיונות האמיתי האחרון ...` אמר נאף !!
נראה לי שאני זוכר את האומר של לטו שזה היה כדי למנוע שליטה באנושות, אך בעיקר כדי למנוע אי פעם שליטה מוחלטת על ידי כל מי שיש לו מצפון.
אם אפשר לומר שאדם כלשהו ישלוט ביקום, זה היה דאנקן איידהו.הוא בעצם שיאה של הסדרה כולה - תערובת מושלמת של בינה אנושית, מנטט, רבייה ובינה מלאכותית - כהוויה העליונה האולטימטיבית.
#2
+3
scope_creep
2011-01-19 03:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעל החרב, דאנקן איידהו, הגולה נועד להיות מנטאט מעולה, והוא נועד לבצע תכנון רחב ביותר של גלקסיות למרחקים ארוכים במיוחד עבור האנושות. אני זוכר את שלטון הגולה במשך 40 או 60,000 שנה.

אני לא זוכר את מרווח 40k. מה קורה אחר כך?
לטו השני הופך לתולעת חול. לפני כן, במצב של נבג שנוצר חלקית, אני חושב שהוא שולט במשך 3 אלפים שנה, ואז הוא מורחף. באותה תקופה הוא אימן את הגולה למנטאט באמצעות הרג חוזר ונשנה ושיבוטים חדשים מטנקי אקסולוטל. כל הסדרה הסתיימה לדעתי 100 אלף שנה. ארבעת הספרים הראשונים מתפרשים על פני 3-4 אלף שנה, אך הגולה נוצרת ונהרגת כל העת במשך אלפי השנים על ידי גזעים שונים, איקסים, רקדני פנים והמגוונים המכובדים. זה החוליות הפועלות העליונות שמפקחות על שביל הזהב, או הפיזור כדי לוודא שהוא מוצלח.
@Elzo Valugi, קראתי את הסדרה המקורית בערך 6 פעמים, בכל פעם שאתה מוציא ממנה דברים חדשים.
זה לא "הכלל של גולה". דאנקן נהיה שליט הגלקסיה רק ​​בספר האחרון ואנחנו לא יודעים לכמה זמן ... עדיין.
מעניין כיצד דאנקן בסופו של דבר "קוויסאץ הדרך האולטימטיבי" כתוצאה מכך. מידע כלשהו על האם היה זה בהערותיו של הרברט או שמא מדובר ביצירה של בריאן וקווין (הכופרים האולטימטיביים של DUNE)?
#3
+1
M. A. Golding
2015-12-23 11:37:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אף דמות עם שם אינה שולטת ביקום בסוף סאגת החולית. קיימת אימפריה בין-כוכבית ענקית בחולית השולטת באלפי או מיליוני מערכות כוכבים.

אך ישנם מאות מיליארדי כוכבים בגלקסיה שלנו ומאות מיליארדי גלקסיות בחלק הנצפה של היקום. לפיכך שולטת אימפריית החלל האנושית בחולית על טיפה זעירה בים החלל.

וקיסר החלל החייזרי האדיר ביותר שיכול להיות קיים ביקום הדיונה שאינו ידוע לדמויות והקוראים אינו שולט ביקום, מכיוון שהוא אינו שולט באימפריה האנושית.

אם האימפריה בחולית שלטה ביקום, האצילים הגבוהים ביותר בחולית לא היו דוכסים. יהיו מלכים השולטים בממלכות, כפופים למלכי המלכים (מלכים לכוח השני) שיהיו כפופים למלכי מלכי המלכים (מלכים לכוח השלישי) ועד מלכים לשלטון 47, מלכים ל -99 כוח, מלכים למעצמה 457, מלכים למעצמה 1,826 ומעלה עד הקיסר.

#4
  0
akaioi
2017-09-10 07:25:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה - אף אחד!

זה חלק גדול מלטו השני להתגרות בפיזור. הוא רצה שהמין האנושי יתפשט כל כך רחוק, עד שאף עם אחד, אף כוח אחד - ואפילו לא מצפון - לא יוכל ללכוד את כולם באותו עתיד. ב- Chapterhouse אני מאמין שמישהו מעריך את אוכלוסיית ה- Scattering כ"מגה-טריליון ".

עם זאת, בבירור בשכונה המקומית יש כלב גדול, כלומר רקדני הפנים. אנו מקבלים רמזים לכך שיש שם פלגים מרובים שגישתם למטרות המכובדות הייתה "קבל אותם!" אבל רקדני הפנים לשעבר טילאקסו היו אלה שבעטו בתחתם ו החרימו כמעט את כל הנשק הסודי שלהם. העובדות הללו רומזות שלפחות באזור המקומי, ה- FD הם הצמרת.

הממ ... פשוט עלתה לי בעיה ... אוקיי, נציין שה- BG השתלטו למעשה על הקופות. על ידי כניעה אליהם. גמביט נחמד, אבל יש בעיה. זוכר את כל אותם בחורי "קבל אותם" שם בפיזור? הם שונאים את קופות החולים עם תשוקה בוערת. יתכן שהם לא יקנו את הרעיון "אה, אנחנו הרבה יותר נחמדים עכשיו שעברנו מיזוג תאגידי עם בנה גסרית". אני חושב ששילוב BG / HM ירש הרבה אויבים חזקים!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...