שְׁאֵלָה:
מה היה האסון שקרה ב"הדרך "?
MatthewMartin
2011-01-12 02:57:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגוגל שלי אומר שהאסון ב" הדרך "אינו מוסבר.

בהתחשב במה שאנחנו יכולים לראות על המסך, מישהו יכול להגיע להסבר טוב יותר כיצד העולם קיבל את זה?

נראה כי שאלה זו אינה נושא מכיוון שהיא מדברת על ספר / סרט שאינו מדע בדיוני או פנטזיה.
@MajorStackings -אני לא מסכים. הספר והסרט נאמר במפורש כי יתקיים בעתיד, לאחר איזשהו אירוע אפוקליפטי. למרות שהמחבר טוען שזה "לא מדע בדיוני", זה רק דוחף אותו הלאה לקטגוריית "פנטזיה"; http://www.nybooks.com/articles/archives/2007/feb/15/after-the-apocalypse/
זהו סיפורו של מסע חסר תקווה של אב ובנים בעולם חסר תקווה. אין שדונים. אין קרני לייזר. רק קוקה וחיוך.
@MajorStackings לא מדע בדיוני ולא פנטזיה זקוקים לאלפים או קרני לייזר כדי להיות מדע בדיוני / פנטזיה.
אנחנו לא מתכוונים לחשוב הרבה על איך זה קרה;הקטסטרופה היא הנחת יסוד שאנחנו לא צריכים לנתח.אם כן, אם כן, המאפיין הבולט ביותר - ולדעתי לא מציאותי - הוא שכל החיים _האינם-אנושיים_ נראים בלתי אפשריים.הייתי מצפה מכל הקטסטרופות שהוצעו עד כה תאפשר לצורות חיים פשוטות רבות לשרוד, וכי בני אדם יהיו נוטים יותר להיעלם, אם כי גישה למטמונים נעולים או ארוזים מסייעת להם.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+16
Rodger Cooley
2011-01-12 03:05:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כזכור, זה לא היה מוסבר אבל היה לו קשר לאש (ים) אדירים. הסרט מראה את זה במידה מסוימת, אך הספר מדבר על שמיים אפורים, חיי צמחים מתים, רעידות אדמה וכו '. מכיוון שזה קרה פתאום, אני מניח סוג של אסון טבעי פלנטרי, כמו מטאור או שביתת שביט.

מעניין לחשוב ולדון מנקודת מבט מדעית , אך מיותר לחלוטין לדרמה האנושית ... מלבד יצירת סביבה עוינת.

ספר נהדר, לדעתי .

ספר נהדר, אבל הלה מדכא!
אני חושב שלקחו את הרעיון שלא להסביר את מקור האפוקליפסה מ [יום הטריפידים] (http://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_the_triffids).
אהבתי את הספר, אבל ה"הכל מת ונשרף הרגיז אותי קצת; כלומר, היקף האסון היה הכרחי לדרמה האנושית, אבל לא היה מציאותי מבחינה מדעית. או שהכל ייעלם (כולל אותנו) או שזה היה לא. כדי שהכל * למעט * אנשים ייעלמו? יותר סובייקטיבית, הרגשתי כאילו האדם הוא חיה חברתית, היינו מתכנסים למובלעות, ולא להתמסר לקניבליזם. מדברים על מודל מזון שאינו בר קיימא. אם כולם גוועים ברעב, מאיפה מגיעים כל האנשים האכילים האלה שהם מאכילים?
[החבר'ה האלה] (http://en.wikipedia.org/wiki/Donner_Party) אולי לא מסכימים איתך ...
#2
+16
nathan
2012-01-11 17:43:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הנראה התוצאה של הר געש סופרוול מתחת לפארק הלאומי ילוסטון פרץ. מדענים מאמינים שהתפרצות געשית גדולה שתכסה את כדור הארץ במעטה של ​​עשן סמיך במשך זמן רב מאוד, ותחסום את השמש, יהרוג את חיי הצומח ואז הכל איתו. זה מסביר מדוע יורד שלג אפר באופן קבוע, וגם את רעידות האדמה והשריפות. מטאור או מים נגועים הם הגורם המופרך.

כמו כן, הקניבלים אוכלים אנשים שמדיפים את שאריות המזון מתקופות טרום אפוקליפסה, ואני לא יודע אם שמתם לב אבל כמעט לא נשארו אנשים , כך שכל מקורות המזון נגמרים, בין אם מדובר בפחית שעועית משומר או באב וילדו.

אני חושב שתשובה זו היא ככל הנראה המדויקת ביותר, בהתחשב באהבתו הידועה של מקארתי לארה"ב המערבית, גם אם המדע לא תואם לחלוטין, אני מרגיש שסביר יותר שתרחיש זה היה ההשראה.
#3
+14
merk
2011-01-12 04:43:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא קראתי את הספר - רק ראיתי את הסרט. אני עדיין מרגיש בר מזל בכל פעם שאני שותה פחית קולה מצפייה בסרט הזה :)

תהיתי מה יכול להיות שגרם לעולם ללכת לעזאזל. מהסרט, כפי שהזכירה התשובה של רודגר, נראה שיש שריפות ורעידות אדמה, שלא לדבר על מה שנראה כמו מזג אוויר קר בהרבה.

הדברים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם שיגרמו לשריפות ורעידות אדמה יהיו פגיעת מטאור או התפרצות געשית מסיבית כלשהי.

אני לא חושב שקראתי שום דבר שמראה שהתפרצות מסיבית תוביל לרעידות משנה (רעידות) ארוכות טווח. אני לא בטוח שגם פגיעת מטאור תעשה זאת. הייתי חושב שאם פגיעת מטאור תעשה זאת, לא יישארו חיים על פני כדור הארץ מפגיעה כה גדולה. שניהם עלולים להוביל למזג אוויר קריר יותר בגלל חסימת אור השמש. אני לא זוכר - האם היה גשם חומצי בדרך? אם כן, אני חושב שזה יותר אינדיקטור להר געש מאשר מטאור.

באמת תלוי בגודל המטאור, אני מניח. שניהם עלולים לגרום לרעידות אדמה, שריפות ושמים כהים.
@merk - אם נשף סופר-וולקן מספיק גדול, ככל הנראה יהיו לו השפעות ארוכות טווח עם רעידות ואחרי רעידות: הוא גם יכול עדיין לנשוף (מלכודות דקאן התפרצו במשך מאות שנים).
#4
+12
Wad Cheber stands with Monica
2017-05-05 01:47:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TL; DR: אנחנו לא יודעים.

דבר אלוהים:

המחבר, קורמאק מקארתי, מסרב לגלות מה קרה:

אין לי דעה. זה יכול להיות כל דבר - פעילות וולקנית או מלחמה גרעינית. זה לא ממש חשוב. כל העניין הוא עכשיו, מה אתה עושה? בפעם האחרונה שנשבה הקלדרה בילוסטון, הייתה כל יבשת צפון אמריקה תחת רגל אפר. אנשים שצללו באגם ילוסטון אומרים שיש בליטה ברצפה שגובהה עכשיו כ -100 מטר וכל העניין פשוט פועם. מאנשים שונים, אתה מקבל תשובות שונות, אבל זה יכול להימשך עוד שלוש עד ארבע אלף שנה או שזה יכול להימשך ביום חמישי ...
- מקור

מה שאנחנו יודעים הוא שבמהלך תכנון הספר שאל מקארתי את הפליאו-ביולוג דאג ארווין (חבר שהוא מכיר מעבודתו כעמית מחקר במכון סנטה פה) על המטאור ש הרג את הדינוזאורים:

יום אחד לפני מספר שנים, לאחר שבדק את דוארו ושפך את הקפה שלו, מקארתי עשה את דרכו בזהירות במסדרון במכון. הוא חלף על פני חלון החלון, עם המדרגות שבהן היה מכורבל ד"ר זן בפינה, על פני הספה האדומה והארוכה בה שכב תלמיד כיתה שרוע, ונכנס למשרד הפינתי של חברו דאג ארווין. ואז הוא התחיל לשאול על אפוקליפסה. בפרט, הוא רצה לדעת על הכחדה - המטאריט הקרטיקון-שלישוני שחיסל את הדינוזאורים לפני 65 מיליון שנה ...

ארווין אמר למקארתי על הסיכוי אחרי המטאוריט הקטלני: גודל השממה, קריסת מערכות אקולוגיות, נשירת הפסולת והגזים. , מסע פוסט-אפוקליפטי של אב ובנו. ארווין חייך - אז זה מה שעשה מקארתי, הוא חשב.
- מקור

ארווין עצמו כתב מאמר בנושא זה, ואין לו תשובות קונקרטיות - למרות הידידות שלו עם מקארתי:

אם קורמק מקארתי יודע מה גרם לפורענות בדרכים, הוא לא מספר, וכולנו נותרו לשער. האם זה היה חילופי גרעין? התפרצות געשית מאסיבית? ההשפעה של אובייקט מחוץ לכדור הארץ? אנחנו לא יודעים, ובמובן מסוים, זה לא ממש משנה.
- מקור


תיאורים בטקסט:

גם אלה אינם מציעים ראיות חותכות.

האסון עצמו:

השעונים נעצרו בשעה 1:17. גזירה ארוכה של אור ואז סדרה של זעזוע מוח נמוך. הוא קם וניגש לחלון. מה זה? היא אמרה. הוא לא ענה. הוא נכנס לשירותים והשליך את מתג התאורה אבל הכוח כבר נעלם. זוהר ורדים עמום בזכוכית החלון. הוא צנח על ברך אחת והרים את המנוף כדי לעצור את האמבטיה ואז פתח את שני הברזים עד שהם יגיעו. היא עמדה בפתח בבגדי הלילה שלה, אוחזת במשקוף, מערסלת את בטנה ביד אחת. מה זה? היא אמרה. מה קורה?
- הדרך , קורמאק מקארתי

תופעות לוואי של האסון:

ההשפעות המתמשכות של קטלליזם כולל:

 • כמעט הכחדה של כל החיים, כולל בני אדם, בעלי חיים אחרים (למשל, ציפורים, כלבים, צבאים, דגים וכו ') וצמחים. במהלך "ימינו" של הרומן, החיות היחידות שאנו נתקלים בהן הן שרידי שלד וכלב בודד שנובח מרחוק; אין צמחים חיים (עד כמה שאני יכול לקבוע), אך האיש מוצא כמה פטריות מורל בשלב מסוים. , ושכבת אפר המכסה את כל הנוף.
 • שמים נותרו מוסתרים לחלוטין על ידי מעטה כבד של עננים אפורים כהים.
 • ברומן יש רעידת אדמה אחת, אך איננו יודעים אם מדובר בחלילה חד פעמית, או שמא תופעה תכופה הקשורה לאסון.

תיאורים בטקסט לעומת מה שאנו יודעים שיקרה לאחר אחת התיאוריות המוצעות לרוב אודות אופי האסון ב הדרך :

רמזים אלה אינם מצביעים על אף אחד תיאוריות המוצעות בדרך כלל אודות מה גרם לסופו של העולם - שינויי אקלים, מלחמה גרעינית, פעילות געשית או השפעה של אסטרואידים.

מלחמה גרעינית:

 • מדענים אומרים כעת כי חילופי הגרעין לא יחסלו את כל החיים על פני כדור הארץ, ואפילו את כל בני האדם:

למרות שהכחדה של המינים שלנו לא נשללה במחקרים ראשוניים על ידי ביולוגים, זה עכשיו נראה כי זה לא יתרחש ... צריכת החמצן על ידי השריפות תהיה לא משמעותית, וכך גם ההשפעה על החממה האטמוספירה על ידי ייצור פחמן דו חמצני.
- מקור

 • אם אנו מניחים שמקארתי התכוון לרעידות האדמה להיות תוצר לוואי של האסון, המתרחש לעתים קרובות במשך שנים רבות לאחר תחילת האסון, עלינו לשלול לוחמה גרעינית. כל הגרעינים בעולם לא יגרמו שנים לרעידות אדמה.

 • הרומן לא נותן לנו סיבה מועטה או לא להאמין שהקרינה מהווה איום על האיש והילד, אך זה יהיה דאגה משמעותית לאחר מלחמה גרעינית.

השפעת אסטרואיד / מטאור:

 • האיש רואה "גזירה ארוכה של אור" כאשר האירוע מתרחש. אם הוא היה קרוב מספיק כדי לראות את הבזק ההשפעה של חפץ גדול מספיק כדי להרוג כמעט את כל החיים על פני כדור הארץ, הוא היה קרוב מדי לשרוד יותר מכמה שניות.

 • כפי שמסביר ארווין, השמיים הכהים והיעדר הצמחייה ב הדרך אינם מסכימים עם ההשלכה האמיתית של השפעה של אובייקט מחוץ לכדור הארץ:

גיאולוגים ופליאונטולוגים (החוקרים מאובנים) חקרו כיצד צמחים ובעלי חיים הגיבו לשש ההכחדות ההמוניות הגדולות של 600 מיליון השנים האחרונות, כמו גם אירועים קטנים יותר כמו התפרצויות געש ענקיות. האורגניזמים הראשונים המופיעים שוב הם לעתים קרובות שרכים וצמחים פורחים עשבים המתרבים ומתפשטים במהירות. בים חיידקים רבים וכמה אצות התפשטו במהירות. כריתת יערות המתוארת ב"דרך "תשחרר חומרים מזינים מהיבשה לנהרות, אגמים ואוקיאנוס, ותעודד צמיחה נוספת.
- מקור

" במקום שיהיו שמיים אפורים נראה כמו בייג'ינג, זה יהיה למעשה שמים כחולים, כמו זה, "אומר לי ארווין אחר הצהריים, כשהוא מתכוון מחוץ לחלון שלו אל הגבעות המתגלגלות לכיוון סנטה פה. "יהיו גם הרבה יותר שרכים. אבל בגלל מה שהוא ניסה להשיג, הוא היה צריך לקחת רישיון אמנותי כלשהו. הספר הזה עסק בנו. "
- מקור

שינויי אקלים:

 • שינויי אקלים גורמים לכל מיני סוגים. של נזק לכדור הארץ, אך איש אינו מציע ברצינות שהוא יוביל לתופת עולמית, להכחדת כל חיי הצומח ובעלי החיים, רעידות אדמה, פיצוצים או כהה מוחלטת של השמיים במשך עשור או יותר. ג'ארד דיימונד מתאר את התרחיש הגרוע ביותר של קריסה עולמית הנגרמת על ידי פעילות אנושית ההורסת את הסביבה - בקיצור, עולם בו החיים קיימים, אך הוא הרבה פחות נעים:

הרבה יותר סביר מתרחיש יום הדין הכרוך בהכחדה אנושית או קריסה אפוקליפטית של הציוויליזציה התעשייתית יהיה 'רק' עתיד של רמת חיים נמוכה משמעותית, סיכונים גבוהים יותר באופן כרוני והתערערות במה שאנו רואים כיום כמה מערכי המפתח שלנו. br> - התמוטט , ג'ארד יהלום

פעילות וולקנית:

 • התפרצות של הר געש יהיה קטסטרופלי ביבשת שעברה, אך היא לא תהרוג כל יצור חי על פני כדור הארץ.

 • , האיש רואה הבזק של אור כאשר האפוקליפסה מתחילה, ואם הוא באמת יכול לראות הר געש מתפרץ, הוא כל כך קרוב להר הגעש שהוא יהיה מת תוך דקות. כל מי שחי במרחק של מאות קילומטרים ממנו ימות גם בעתיד המיידי. הוא לא יסתובב כעבור עשר שנים עם בן שעדיין לא נולד כשההתפרצות התרחשה.

מסקנה :

איננו יודעים מה גרם לאפוקליפסה; העדויות שמסר מקארתי אינן תומכות לחלוטין באף אחד מהגורמים המוצעים בדרך כלל לאפוקליפסה; ומקארתי אומר שזה לא משנה.

#5
+7
Tangurena
2011-03-25 07:19:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מאפשר לקורא / לצופה להכניס את "האירוע הנורא ביותר" שלהם לסיפור, כמו גם לא להכשיל את הסיפור עם סיבת האסון. הסיפור הוא על הניצולים שמנסים לחיות.

#6
+6
Lukekelly75
2011-08-03 02:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר האיש והילד מדברים עם הזקן אלי, הוא מזכיר שהיו לנו האזהרות, אך לא שמענו עליהן (או משהו כזה). זה חייב להצביע על אסון אקולוגי אדיר שהתחממות כדור הארץ גרמה לו. אני חייב להסכים עם הכרזה שלמעלה, הסיבה לפורענות באמת לא רלוונטית בסיפור. זה לא אמור כפרשנות למצב האקולוגי של הפלנטה אלא כתפאורה המספקת מצוקה קיצונית בה נס החיים וחיי המהות של האנושות שלנו ממשיכים להיאחז, אם כי בעדינות רבה.

#7
+4
sean keven
2012-09-08 02:54:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זוהי ללא ספק השפעה של אובייקט זר על כדור הארץ. בסרט, האיש מתוודע לראשונה למשהו לא בסדר כאשר זוהר כתום מהבהב מדמם לחלונות חדר השינה שלו ... כל הצמחייה ובהמשך חיי בעלי חיים מפסיקים להתקיים .... ספינות גדולות מוצגות לולאות על אדמה יבשה הרחק מהאוקיאנוסים. . כל הדברים הללו מצביעים על השפעה מטאורית. רק מטאור אחד בגודל ההשפעה של צ'יקסולוב לפני 65 מיליון שנה יספיק בכדי ליצור אירוע ברמת הכחדה, שיגרום לאירועי צונאמי ברחבי העולם, ויחמם את האווירה באופן מיידי בכדי להרוג כמעט את כל צורות החיים, במיוחד חיי הצומח. שכבת אפר בסטרטוספירה תחסום את קרני השמש, כך שאף צמח לא צומח. בעלי חיים, מתים, עצים נופלים. עשר שנים מאוחר יותר, כשהסרט מתרחש, יש לך קבוצות קטנות של אנושיות המתקשות להיאחז, ונחשפות היכן שהן יכולות. החלק העצוב ביותר של הסרט הוא הילד, שמעולם בחייו לא ידע דבר מלבד הנוף האפור שעבר עליו.

#8
+4
Luis Garcia
2012-09-08 23:58:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שון קבן, אני יכול להבין מדוע אמרת את מה שאמרת, במיוחד על אותו מטור שנקרא צ'יקסולוב. חיפשתי אותו ומצאתי את הסרטון הזה. בסרטון ראיתי שאחרי עשר שנים האבק נעלם, אז אולי בגלל זה אמרת שזה היה כשהסרט התרחש. עם זאת, היה עדיין הרבה אבק בסרט, ואם היה מדובר במטאור גדול, הבית הקטן בו גרו לא היה מגן עליהם. כל מקום שנסגר יכול היה לראות אור כתום / אדום בוהק, בנוסף האבק היה צריך להתנקות לאחר כשלוש שנים, במיוחד חמש. אני רק מקבל את זה מהסרטון, אבל הילד היה בן חמש בספר, נכון? אולי השחקן היה בן שבע או עשר בסרט אבל בספר הוא היה כביכול בן חמש.

אוקיי, עכשיו למה שקרה לדעתי:

אני חושב שזה הר הגעש העל בפארק ילוסטון. למה?

 1. זה היה גורם לעולם להיכנס לאפר זמן רב ולהפוך אותו לקור מאוד בזמן שהוא הורג הכל.
 2. זה יגרום לרעידות אדמה ולרעידות משנה במשך זמן רב לאחר מכן. חלק מרעידות האדמה הללו יכלו לייצר צונאמי ולגרום לסירות להופיע על היבשה כמו בסרט.
 3. הר הגעש הזה היה חזק מספיק כדי להצית הרבה דברים, אך לא היה לו מספיק כוח להרוג את כל מה שעל כדור הארץ עם התפרצותו. עם זאת, מה שהיה יכול להרוג הכל היה השריפות שהצית, שיכולות היו להתרחק הרחק מהאזורים שנפגעו. זה אומר שהאש הייתה יכולה להגיע רחוק מאוד אבל לא לכוח או לבה של הר הגעש. בסרט ראית את רוב הבתים שרופים ונהרסים, אך במקום בו התגורר האב יכולת להבחין רק בשריפה קלה.

עכשיו, מדוע זה לא יכול היה להיות מטאור או נשירה גרעינית? זה לא יכול היה להיות מטאור מכיוון שמטאור בעל הכוח להרוס כל כך הרבה באזור יוכל להשמיד את רוב העולם, כולל הבית בו התגורר האב. יתכן שזה היה מטאור קטנטן ורק השפיע על הצד הזה של העולם, כלומר אירופה ואסיה לא היו יכולות לקבל את המכה המלאה אך עדיין מתפקדת היטב תוך שהיא לא טורחת לעזור לאף אחד באמריקה מכיוון שסביר להניח שכולם מתו.

לא יכולות להיות שום פצצות גרעיניות מכיוון שהן לא היו גורמות לרעידות משנה או רעידות אדמה 5+ שנים אחרי, וכמעט שום דבר לא נראה מופרז ולא בטוח לצרוך. כמו כן זה היה הורג כל דבר באזור שהוא פגע בו, ולא רק הצית דברים במשך זמן רב.

זה בדיוק מה שאני חושב ואני לא מומחה, כיוון שאני רק בן 13 אבל אני עדיין לא אידיוט. אולי רק מישהו שלא יודע הרבה על הדברים האלה. עם זאת אני באמת חושב שזה היה הר געש סופר.

כמו כן, מטאור לא היה פוגע מבלי שאיש ידע זאת מכיוון שכרגע אנו יודעים מתי מישהו יפגע, או לפחות יהיה לו רעיון וככל הנראה היה מסוגל לעצור אותו. שמעתי על הרקטות האלה בהן הם יכולים להשתמש כדי להרחיק מטאור מכדור הארץ. אם זה היה עצום עם כמות גדולה של כוח זה היה בלתי ניתן לעצירה אבל אם זה היה קורה הכל היה נשרף. אולי זה היה נשירה גרעינית אם כי אני בספק. הסיבה היחידה שיש לי את זה בראש הייתה בגלל מקלט הפצצה שמצאו, אבל נראה כי מקלט הפצצה היה מספיק טוב להתפרצות געשית בהשוואה למבנים האחרים.

אני לא מאמין שיש אסון מתקבל על הדעת שעלול לגרום למה שמתואר בספר. עם זאת, התשובה שלך משכנעת, ובוודאי שהיא קרובה ביותר לתיאור. אני מצביע על כך.
#9
+2
user1331
2011-03-23 14:34:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו כן הוזכר בספר כי הציפורים היו מתות ונשכחו די הרבה זמן וכי הים "כבר לא מריח ים". מצאתי שהאחרון הכי מחריד. אם תצפה בחלק שבו שוטף האיש את שיער בנו במים, תראה שהמים צהובים ירקרקים.

#10
+2
75926529
2012-04-04 07:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בספר הדרך הפניות עשויות מבזק ובומים ואיזה זוהר כתום פורח שגורם לי לחשוב על ענן פטריות מפצצה גדולה. אבל האפר בכל מקום גורם לי להתחשב מאוד בתיאוריה של הר הגעש ילוסטון. דבר כזה היה מעכיר את האווירה במשך שנים, וזה גם הגיוני.

אפר יורד גם גשם לאחר שפצצה גרעינית מתפוצצת (נשירה גרעינית).
#11
+2
Sherman
2012-06-08 02:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מטאוריט. בסרט יש זריקה של סירות וספינות המונחות ליד כביש מהיר שנהרס. אני לא חושב שגרעינים היו יכולים לגרום לזה.

#12
+1
Sim
2012-08-11 11:04:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם התיאוריה שזה היה הר געש ענק. זה יסביר את רעידות האדמה ואת המחסור התמידי באור השמש בגלל ענן אפר גלובלי, שמסביר את ירידת הטמפרטורה ואת האפר הנופל מהשמים. הצמחים מתו ככל הנראה בגלל חוסר אור שמש, הקור ואולי האפר הנופל. מכיוון שצמחים מהווים בסיס למערכת אקולוגית אז כל בעלי החיים מתו בסופו של דבר. אני חושב שזה אמין שבני אדם יוכלו לשרוד במשך תקופת זמן כלשהי על ידי ניתוק משרידי החברה (שימורי מזון, בני אדם אחרים, חרקים קפואים) אך בסופו של דבר כל מקורות המזון ייצרכו וכל האנשים ימותו. הזקן (אלי) מזכיר שהיו אזהרות מפני אסון זה. אני חושב שהמדע יכול לחזות אם הר געש עשוי להתפרץ וגם לחזות עד כמה ההתפרצות תהיה גדולה. רעידות האדמה שנגרמו על ידי הר הגעש יגרמו גם לצונאמי גדול שיסביר מדוע יש סירות וספינות המונחות לצד כביש מהיר הרוס.

מדוע יש לי זיכרון ספציפי שהם נתקלים באייל עם עיניים זוהרות ששותים מהמים המורעלים, מה שהופך את בשר הצבאים לא טוב לאכילה?מצטער לסטות מהנושא, אבל האם אני חושב על סיפור פוסט-אפוקליפטי אחר ??


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...