שְׁאֵלָה:
מהן העבודות השונות לקולנוע וטלוויזיה המבוססות על עבודותיו של פיליפ ק. דיק?
Mark Rogers
2011-01-12 03:02:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיימתי לאחרונה את הסדרה הגדולה "Total Recall 2070" שהתבססה על היקום של פיליפ ק. דיק. לתערובות האבסורדיסטיות של פיליפ ק 'דיק לבעיות פילוסופיות עם Sci-Fi יש טעם ייחודי, אז אני מחפש כל עבודות טלוויזיה או סרט המבוססות על כתביו.

כבר ראיתי את "Total Recall" ו"בלייד ראנר ".

פרסמתי זאת בתשובה לשאלה אחרת מוקדם יותר, אך הספר הבא עשוי לעניין: "עולמות מזויפים: פיליפ ק. דיק על הסרט" מאת בריאן ג'יי רוב, ספר מעט לא מפורק אך בהחלט שווה קריאה אם ​​אתה אוהד PKD!
גם IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001140/
האם מותר כאן כאן לשאלות ברשימה? לבעיה אפשרית בשאלות "רשימת X" (גם לשאלות בעלות תשובות סופיות לכאורה), ראה תשובתה של פאולה להלן. כמו כן, התשובה המקובלת נעשית כעת שלמה. האין זה טיעון לסגירת שאלה זו?
אני לא מתכוון לשקר, זו כנראה ההגדרה של שאלה ברשימה, כך שאם היא תיסגר אני לא מתעצב על אף אחד, לא כך בכל מקרה. עם זאת, אני טוען שזו שאלה פופולארית מאוד נפוצה שדורשת תחזוקה מינימלית בלבד, וגם הקהילה כאן וגם קהילת המדע בדיוני בכלל מועשרת מעט בכך שיש לה משאב זה. כמו כן עלי לציין ששאלתי את השאלה הזו עוד לפני שסיימנו להגדיר מה היה הנושא ומחוצה לו ובזמן שהוא היה בנושא, עשה מזה את מה שתרצה.
ארבע תשובות:
#1
+34
DampeS8N
2011-01-12 03:16:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי את כל אלה מלבד Confessions d'un Barjo מכיוון שזה צרפתי וממש קשה למצוא אותו. ראית כבר את הטובים באמת, אני חושש. Screamers ו- Imposter הם סרטים רעים טובים, Next is fun. השאר הם די בלה.

 • Blade Runner - Do Androids Dream of Sheep Electric
 • Screamers - Variety Second
 • סך הכל - אנחנו יכולים לזכור את זה בשבילך סיטונאי
 • וידויים ד'און בארחו - וידויים של אומן זבל
 • מתחזה - מתחזה
 • דו"ח מיעוט - דו"ח המיעוטים
 • משכורת - משכורת
 • סורק בחושך - סורק בחושך
 • הבא - איש הזהב
 • לשכת ההתאמה - ההתאמה צוות

בקרוב יבוא

 • ואליס - אלבמות 'בחינם ברדיו (אולי, כביכול יש לה נעשה לזמן מה ואפילו הוצג; לך מצא אותו, תמוך בו, ובקש שהם יוצרים את ההמשך! זה יתבסס על הספר ואליס !!!)

לא ידוע סטטוס

סך כל ההיזכרות, בערך מבוסס סרט באופן רופף יכול לקבל. יש מרפאה שעושה את מה שמרפאת ה- Recall בסרט עושה, ואזכור מעורפל של כפסקה אחת לשאר הסרט. הסיפור האמיתי מורכב משרביט קסמים, חייזרים, והבטחה למנוע את סוף העולם. בֶּאֱמֶת. אני יודע.

מאז שנכתב זה היה גם [פרק פיילוט] (http://www.amazon.com/Man-High-Castle/dp/B00RSGFRY8/) של "האיש בטירה הגבוהה" עבור אמזון, ואמזון הזמין [סדרה מלאה] (http://io9.com/the-man-in-the-high-castle-gets-series-order-from-amaz-1686515015).
תשובה זו זקוקה מאוד לעדכון נכון;אולם לאור Dreams Electric: The World of Philip K. Dick, זה יהיה טיפשי לעשות זאת עד שזה ישודר או בוטל או כל מה שקורה.
הייתי ממליץ לבדוק גם את הסרט "eXistenZ" מפיו של דייוויד קרוננבר משנת 1999, שמבוסס באופן רופף או בהשראת הסרט "שלוש השלבים של פאלמר אלדריץ '" של דיק. יש לו כמה קווי דמיון של סיפור ונושאים של מעבר לעולם מורכב (שימוש בסם בספר ובקונסולת הקונסולה בסרט) כל כך עמוק שכשאתה עוזב קשה לדעת אם באמת עזבת או שאתה עדיין נמצא. בנוסף, הדמויות בסרט (טד ואלגרה) בסצנה אחת אוכלות ממזון מהיר שנקרא Perky Pat's Food, ואילו ליין הצעצועים ב"שלושת הסטיגמטה "קוראים Perky Pat.
@mzywiol, עבור אחת, תשובה מתייחסת לשאלה שנשאלה.מה הם העבודות השונות המבוססות על כתיבת x מחברים."תשובתך" הייתה המלצה המבוססת על עבודה דומה, שאינה עונה על השאלה שנשאלה.אמנם לא רחוק, אך למרבה הצער אם אתה משתמש במילים "ממליץ" פירוש הדבר שסביר להניח שאתה לא נותן את התשובה לשאלה מכיוון שלא המחבר חיפש, מקווה שזה יעזור.
#2
+7
jedihawk
2011-01-12 03:17:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה אלה שאני מכיר:

 • Blade Runner
 • דוח מיעוט
 • משכורת
 • מתחזה
 • סורק בחושך
 • הבא
#3
+4
David Thornley
2018-06-11 20:32:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמזון הפיקה סדרה נוספת בשם חלומות חשמליים , שהיא סדרת פרקים מסוג אנתולוגיה בהשראת דיק. סיימנו לצפות בעונה הראשונה באמזון פריים. הטעם הוא פיליפ ק 'דיק, אך הפרקים לא נצמדים מקרוב לסיפורים. הסוף של "Autofac", למשל, שונה מאוד מהסיפור.

FWIW סדרה זו שודרה במקור בערוץ 4 בבריטניה.
#4
+2
Paula
2015-06-06 13:58:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו כן מופע הטרומן מבוסס על פסק זמן משותף ולאחרונה הסדרה בהפקת אמזון; האיש בטירה הגבוהה

האם תוכל לספק הוכחות כלשהן לכך שמופע טרומן התבסס על "פסק זמן משותף"? ההבנה שלי היא שזה היה [בהשראת כמה פרקים של אזור הדמדומים] (http://www.wsj.com/articles/SB10001424053111904060604576574592522839126)
כן בטח. אם אתה זוכר, Time Out Of Joint מקיף אדם בחיי היומיום "הרגילים", עם החיים הרגילים. יש לו את החששות והדברים שלו, אבל נראה שהכול רגיל. פתאום הוא מתחיל להבין שמשהו בחייו שגוי, בגלל כמה פרטים (העיתון, הרדיו וכו '). על מנת לגלות מה לא בסדר הוא מנסה להמשיך רחוק יותר, אך נעצר שוב ושוב, עד שמגיעים לרמות פרנואקיות כלשהן.
בסוף מוצגים כמה דברים שקשורים לירח שלא מופיעים במופע טרומן והכל, אבל הרעיון שמישהו שולל בהקשר מלאכותי זהה. (נאמר גם שהוא בהשראת האלגוריה של אפלטון על המערה).
זאת אומרת, זה אולי לא נלקח ישירות כמו בלייד ראנר, למשל, אבל יש בו קצת השראה כמו ששותה עיר כהה מ- Ubik.
המושג "[האדם מתברר שהוא חי בעולם מזויף] (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/PlatonicCave)" הוא כמעט לא חדש. אני זוכר כמה סיפורים עם טרופ דומה.
ובכן, מדע בדיוני מקבל הרבה השראה מיצירות מוקדמות, יתר על כן בקולנוע. אם אתה מבצע מחקר, היית מגלה שיש הרבה מאמרים שחושבים ששתי העבודות האלה (שאני אוהב, שתיהן) קשורות בצורה הדוקה כלשהי. אני לא יודע על מה חשב התסריטאי בזמן שכתב את זה, או אם הם לקחו כמה זכויות באופן רשמי, אם לזה התכוונת. במקרה כזה מצטער שלא הבנתי נכון.
@Paula מה שאתה אומר נכון לגמרי. עם זאת, אם נאפשר תשובות המבוססות על מה שעשוי להיות מבוסס על עבודות של PKD, בהתבסס על קווי דמיון שנמצא, הרשימה עשויה להיות בלתי מוגבלת ... מה שאינו מותר כאן. לכן, אני מציע לך להגביל את תשובתך למה שמוכיח כי מבוסס על עבודות של PKD. האם * מופע הטרומן * מפרט אותה באופן רשמי כהשראתה?
@AndresF. היי! טוב, כנראה ש- Warner Bros אכן קנה את ה- Time Out של זכויות משותפות (יכולתי למצוא רק כמה קישורים, הנה לך [קישור] (http://www.philipkdickfans.com/mirror/websites/pkdweb/TIME%20OUT% 20OF% 20JOINT.HTM) [קישור] (http://archive.wired.com/wired/archive/11.12/philip_pr.html)) כפי שקראתי פעם, ושמרתי אותו לזמן מה, על מנת ליצור סרט. עכשיו, עד כמה שקראתי אפילו עם הרכישה הזו, ** פסק זמן משותף ** אינו "מבוסס" באופן רשמי על יצירה זו או לפחות אינו אומר זאת בסרט.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...