שְׁאֵלָה:
מה יהיה הסבר טכנולוגי סביר מדוע קורות הפייזרים בצבעים שונים?
RunnerRick
2011-01-27 12:22:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב"מסע בין כוכבים "כאשר ספינת Starfleet מפטרת את הפאזרים שלה, צבע האפקט הוא בדרך כלל אדום / כתום, אך לפעמים כחול (בתנאים וההגבלות). זה נכון בדרך כלל גם עבור זרועות הפייסר (כאשר ירוק הוא לפעמים הצבע עבור הגדרת ההלם ב- TOS).

אני מבין שהצבע הוא ככל הנראה אסתטיקה שנבחרה על ידי מעצב אפקטים חזותיים, אבל מה היה הסבר טכנולוגי סביר להיות?

לדוגמא האם הצבעים יכולים להצביע על טמפרטורות או שינויים בהספק?

שבע תשובות:
#1
+25
user48
2011-01-27 17:11:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנו יודעים מעט מאוד על פאזות - הם פולטים "קורות נאדיון", אך "נאדיונים" אינם ידועים למדע המודרני ומעט מסופר עליהם בסרטים. עם זאת, מכיוון שאור מפאזרים נראה בחלל, כנראה שדכויות אינן יציבות ומתפוררות, ומפיקות אור - אז אפשר לשער כי האנרגיה של הפוטונים המיוצרים היא פרופורציונאלית לאנרגיית הנדיון, ובהנחה זו ככל שהקרן כחולה יותר היא אנרגטית יותר (מהירה יותר? מסיבית יותר? נרגשת יותר?) הנדיונות בקורה הם. מה שההשפעה של עובדה זו על כוחה ההרסני של הקורה הוא סיפור מורכב עוד יותר.

אולי כחול פחות חזק מאדום כי הם שופכים יותר אנרגיה?
@Neth, אני בספק אם הם מאבדים את מרבית האנרגיה שלהם בגלל פליטת אור. זה יהיה הרבה אור.
#2
+17
PearsonArtPhoto
2011-01-27 20:08:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שלפייזרים, ממש כמו לייזרים, יש מגוון סיבות שונות לכך שהצבע יכול להיות שונה. באופן כללי, לייזר בעל הספק גבוה יותר יהיה כנראה כחול, אך לא בהכרח. צבע הלייזר תלוי בחומר המרכיב אותו, וקצת בצורת אזור פליטת הלייזר של המכשיר.

הסיבה שבגללה כחול בדרך כלל מציין אנרגיה גבוהה יותר היא גבוהה יותר באורכי הגל של האור יש יותר אנרגיה מאשר באורכי הגל הנמוכים יותר, בהתחשב באותה כמות של פוטונים.

אני מצפה כי פאזות קשורות איכשהו מבחינה טכנולוגית לייזרים, ושקיימת תופעה דומה. כמובן, שלא לדעת באופן ספציפי כיצד פאזרים עובדים, קשה לומר.

תשובה זו אני מרגישה שהיא תקפה גם כן. הלוואי שיכולתי לקבל יותר מאחד! (+1 לפחות)
פאזות לא יכולות להיות בדיוק כמו לייזרים. לא תוכל לראות או לזהות אותם בחלל, עד שהם יפגעו במשהו ...
#3
+9
Mark Rogers
2011-01-27 22:56:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יכול להיות שהשלבים נצבעים בכוונה בצורה מסוימת מסיבות טקטיות באותו אופן שבו חיילים לובשים מדים מסוימים כדי לזהות אותם כחבר או אויב, כמו גם כדי לזהות חיילים מיוחדים מאחרים. סיבובי עוקבים נכללים לעיתים קרובות בירי אמצעי לחימה כדי לסייע בירי ישיר ובמעקב אחר הכוונה.

עם רמה זו של טכנולוגיה מתקדמת, נראה כי ספינות היקום של מסע בין כוכבים יכולות לצבוע את הקורה ככל שתרצה. / p>

#4
+6
MPelletier
2011-01-27 17:11:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא זוכר שום אזכור קנוני על צבע. אם אתה צופה בפיילוט של אף אוזן גרון, Broken Bow, ה phaser מוצג והדמויות אכן מביעות בלבול מסוים אם הפייסר נמצא בהלם או הורג.

הסבר סביר (אבל אני תודו שזו ספקולציות) יהיה חומר המקור / התגובה המשמש ליצירת הקורה. לשלטי ניאון, למשל, יש צבעים שונים מכיוון שהם משתמשים בגזים אצילים שונים.

#5
+5
NorbyTheGeek
2012-01-12 02:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יכול להיות שזה קשור ל תדר התהודה של קרן הפייזרים.

ב- הטוב משני העולמות , שלבי מורה לנתונים לשנות את תדירות הפאזרים הארגוניים במהלך הקרב הראשון שלהם עם קוביית בורג.

SHELBY: נתונים, תנודות התהודה של הפייזרים משתנות. הגדרות אקראיות. שמור עליהם להשתנות. אל תיתן להם זמן להסתגל.

כשאנחנו רואים את התוצאה על המסך, נראה כי צבע הקורה משתנה עד שלבסוף הם משתחררים.

כמו כן , מתוך ה מסע בין כוכבים: החלל העמוק תשע מדריך טכני :

כאשר פאזרים מופעלים על ידי ספינה עם מגן הסיט פעיל, הקורה נעולה בתדר לשנייה- להזמין הרמוניות של פליטת המגן. זה מונע מהקורה להשפיע על המגנים ולהעמיס אותם יתר על המידה, או לדחות חזרה אל ספינת הירי.

זה יכול להסביר מדוע גזעים שונים בחלל עשויים להיות בעלי קורות צבע שונות - סביר להניח שכל סוג של טכנולוגיית מגן תפעל בטווח תדרים שונה, ולכן פאזות (ואולי משבשות) יצטרכו לפעול בתדר מקביל כדי להתאים.

#6
+4
Adam
2011-01-27 22:59:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הנראה, הם בנויים באמצעות טכנולוגיות וחלקים שונים. לדוגמא, הייתי מתאר לעצמי שהם ישתמשו בעדשת קריסטל כלשהי כדי למקד את האנרגיה, מבני קריסטל שונים מייצרים מאפיינים חזותיים שונים. .

#7
+4
Omega Centauri
2011-01-29 03:33:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להגיב על הסיבות הטכנולוגיות של מארק לעיל. אם אתה מניח שהדברים האלה מהונדסים מאוד, הצבע הוא רק אנרגיה שאובדת מהקורה. אז זה צריך להיות לא רצוי מבחינה השפעת נשק. כך שהקרן הגלויה היא ככל הנראה תופעת לוואי מהונדסת בכוונה, כך שהמשתמש יוכל לראות לאן הוא ירה. זה יהיה נחמד שיש צבעים שונים כדי להיות מסוגל להבחין בין מקורות שונים (כמונו לעומתם), או סוגים שונים של משתמשי נשק (אנשי צוות חמושים קלים לעומת כוחות צבאיים מלאים וכו ')שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...