שְׁאֵלָה:
מה שמניע FTL במדע בדיוני הוא הסביר ביותר מדעית?
Goodbye Stack Exchange
2011-01-16 09:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדע בדיוני השתמש בנסיעות חור תולעת, היפר דרייב, טלפורטציה, ואפילו בטיסת תת-FTL בשילוב עם מסעות בזמן - כדי להשיג דמויות לשם ושוב. אפילו סופר מדע בדיוני קשה לארי ניבן השתמש בכוננים מהירים יותר מאשר אור, והוא מודה שהם היו אך ורק מכשיר עלילתי.

האם יש מערכות FTL במדע בדיוני האפשריות מנקודת המבט של הפיזיקה של ימינו?

(בהשראת שאלה זו.)

האם זה לא יהיה מתאים יותר ב- Physics.SE? אם כי, זו שאלה נחמדה
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+18
Teknophilia
2011-01-29 06:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסיעת FTL אינה מאפשרת (באופן קפדני) פיזיקה, אולם ניתן לבנות כונן עיוות המאפשר אשליה של נסיעה במהירות FTL על ידי דחיסת שטח מול ספינה והרחבתה מאחור. זה יאפשר לספינה לעבור ממקום למקום מבלי להפר חוקים, מכיוון שהספינה נוסעת במהירויות תת-אור, ובכל זאת עוברת ממקום אחד למקום מהר יותר משיטה מסורתית במהירויות תת-אור. זה מה שהארגון (וכל ספינות אחרות ב- ST) אמורים להשתמש בו.

זֶה. גם חורי תולעת. ויש כמה השפעות קוונטיות שכנראה לא, אבל יכולות להיות מוגדלות.
נכון, אני לא מאמין ששכחתי מזה. אבל אני מניח שחור תולעת לא נופל תחת טכנולוגיית FTL, זה יותר שער.
@Daniel: חורי תולעת הם היפותטיים בלבד, ומחלוקת מאוד. הפיזיקה עדיין לא מקבלת אותם.
@Noldorin הם היפותטיים בלבד. כל ה- FTL הוא היפותטי בלבד. לפני מאה שנים שידור מידע אלחוטי היה היפותטי בלבד. מה הכוונה שלך? כמו כן, האם הם "מתקבלים" או "שנויים במחלוקת" ובין אם לאו. יש הרבה דברים בפיזיקה שהם "שנויים במחלוקת". זה מה שקורה במדע שהוא חצי מתמטי וניסיוני.
@Daniel: אין צורך להיות כה הגנתי? אני פשוט מדגיש כאן נקודה חשובה. נראה שאנשים לא מסייגים את הצהרותיהם כאן, וכפיזיקאי, אני די בזכויותיי לציין זאת!
@Noldorin למדתי בפיזיקה, אז לא פיזיקאי מן המניין, אבל אני איתך שם. לא התכוונתי להיות הגנתי. אני קצת מתעצבן כשאנשים אומרים "ובכן זה עדיין תיאורטי" כאילו מבטלים רעיונות. אחרונה שבדקתי, גשרים של איינשטיין-רוזן היו תיאורטיים, אך לא כל כך שנויים במחלוקת. החלק המפוקפק היה האם הם באמת יכולים לתמוך בנסיעות או לא. בין אם הם יכולים אי פעם להיות גדולים או יציבים מספיק. זה היה לפני זמן מה, כך שזה יכול היה להשתנות. בכל מקרה, הבנתי גם שההסמכה היא שהנחה!
@Daniel: אני גם לא פיזיקאי * מלא *, אבל לא בטוח להניח שהמשתמש הממוצע כאן מבין היטב בפיזיקה (בניגוד לפיסיקה SE). בכל מקרה, בואו לא נסתלק בגרונות של השני על שום דבר. :) אני לוקח את הנקודה שלך; אכן היו מאמרים תיאורטיים שנכתבו על חורי התולעת ומה לא. נראה שאתה יודע שהם מאוד שנויים במחלוקת בכל מה שקשור לפיזיקה שאינה פיצוחית, אז אני אשאיר את הנקודה שלי שם. הם דברים מעניינים, גם אם הם תלויים בהרחבות משוערות לתיאוריה הקיימת.
רק לראיה: המברק האלחוטי הוא מעל מאה שנה: http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_telegraphy
#2
+10
PearsonArtPhoto
2011-01-16 10:34:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן לפחות 3 מערכות אשר כרגע מתקבלות על הדעת, אם כי כרגע אין כמעט מספיק ידע לנסות אחת מהן.

  1. המערכת האנגלית המשמשת ב- Orson Scott Card הסדרה של אנדר לתקשורת מיידית היא לפחות מתקבלת על הדעת.
  2. לציון הכללי של חור תולעת יש כמה אפשרויות, אם כי כאמור, זה ייקח הרבה אנרגיה.
  3. כל כונן שמזכיר. יתכן שמרחב מתקפל אפשרי.
  4. o>

    אלה הם היחידים ש- 3 אני יודע עליהם, וכולם לכאורה לא סבירים, אז ...

איך עובד הנגלה בספרים של קארד?
אני חושב שהוא משתמש בקרן ההסתבכות הקוונטית, שנראה שמשדר מידע מהר יותר מאור כרגע, אם כי זה עדיין לא הוכח לגמרי, אז ...
למעשה ההפך מוכח. אינך מעביר מידע מהר יותר מאור עם הסתבכות קוונטית. היחסות לא נשברת.
הכונן של אלקובייר, המתאר "בועת עיוות" מסע בין כוכבים המאפשר נסיעה ב- FTL בעוד שאינו כפוף לתורת היחסות המיוחדת של איינשטיין, נראה בשלב זה מתקבל על הדעת תיאורטית. פשוט אין לנו עדיין טכנולוגיות לייצור אנרגיה עם יכולת מספקת להעברת כמויות "אמיתיות" של חומר (כמו 200,000 טון מטוס כוכב-חוקת).
@DrG: באמת? ככל הנראה אתה צודק מכיוון שהרבה אנשים הצביעו על הצהרתך, אך חשבתי שמסע מידע באמצעות הסתבכות קוונטית אכן משדר מידע ftl. האם יש לכך מקור שאוכל להשתמש בו כדי לחנך את עצמי מחדש? (אני אכה קודם בוויקיפדיה, כמובן ... אבל, מעבר לזה?)
#3
+7
aramis
2012-12-06 00:03:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נאס"א בוחנת כביכול כמה אלמנטים מכונן עיוות אלקובייר. זה הופך את זה לסביר ביותר בכך שמדענים בפועל עובדים על היישום המעשי.
נאס"א: כונן עיוות מתי?
Techland.time.com נאס"א עובדת למעשה על כונן עיוות FTL

בעקבות זאת, סוגים שונים חורי תולעת קיימים למדי.

כונני Hyperspace (כוננים שדוחפים ספינה ליקום חלופי ומקביל עם ערך שונה עבור C או מתאם שאינו 1: 1 לזמן המרחב ה -4 D שלנו) הם סבירים .

קיפול החלל אינו סביר, אך מוסבר בקלות ואינו סביר לחלוטין.

N-space FTL שאינו כרוך בדחיסה / הרחבת זמן המרחב אינו סביר כמעט לחלוטין.

צריך ** דרך ** יותר upvotes imho
#4
+5
Michael
2011-01-17 01:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כונן היברידי יכול להיות אפשרי, מכיוון שאיננו יודעים אם קיים איזשהו מרחב יתר או לא ...

ערוך: אם קיים יקום מקביל, או הרחבה של היקום הזה, בו מגבלת מהירות האור אינה חלה, או שהיא גבוהה יותר, כלומר "מרחב יתר" שבו FTL מעשי (ביחס ליקום זה) אפשרי. אפשרות נוספת היא מרחב ההיפרס של סדרת הקרן של אסימוב, בה מרחב יתר הוא נקודה אחת שניתן לקפוץ אליה לכל נקודה ביקום. עם זאת, קיומו של מרחב כזה אינו ניתן להוכחה כרגע, עד כמה שידוע לי.

+1 "אין לנו הוכחות לכך שזה אפשרי" הוא בהחלט טוב יותר מ"כל מה שאנחנו יודעים אומר שזה בלתי אפשרי "(כמו בנסיעות אחרות של FTL).
#5
+1
Omega Centauri
2011-01-30 08:56:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח שאם אחת התיאוריות (כגון תורת המיתרים), שיש לה יקום עם כמה ממדים בלתי נראים, אז אתה פותח כמה אפשרויות. בדרך כלל הוויכוח עובר מ 2D ל 3D, כאשר היקום הדו-ממדי הוא משטח כמו פיסת נייר מגולגלת, אם אתה יכול לנסוע בממד השלישי (האסור) אתה יכול לקדוח לחלק רחוק של הנייר. אז אתה יכול לדמיין אם אתה יכול לנצל מימד רביעי (או יותר), שכל ההימורים אינם פעילים.

תורת המיתרים כוללת מימדים "מכורבלים", שנשמעים חסרי תועלת לתנועה, למרבה הצער.
@neilfein: כן, הם כביכול זעירים מכדי שנוכל למדוד / לזהות כרגע, אבל זה מדע בדיוני, אז אולי יש דרך. אני חושב שיהיה סביר יותר שממדי תורת המיתרים יהיו שקולים ל"מרחב המשנה "של מדע בדיוני ואולי נוכל לשלוח אותות או חלקיקים דרך תת המרחב והם מסוגלים לנוע שם יותר מהר מאור? (או שאולי אפשר להפיק משם אנרגיות עצומות? אני מאמין שהסיבה שהמימדים הנוספים האלה מוצעים היא "לדלל" את כוח המשיכה, אז אולי אפשר לקצור משם את אנרגיית הכבידה הזו?)
אין בתורת המיתרים שום דבר שיגיד כי אין יותר מ -4 הפסקות פיזיות בנוסף ל -7 הממדים "המפותלים" בתוך מחרוזת. אחד יכול פשוט להחליק לאורך מימד נוסף ופשוט "סיידסטפ" חוקים קונבנציונליים.
#6
+1
Izkata
2011-11-10 19:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://en.wikipedia.org/wiki/Burkhard_Heim

Burkhard Heim (9 בפברואר 1925 - 14 בינואר 2001) היה תיאורטי גרמני פִיסִיקַאִי. הוא הקדיש חלק גדול מחייו למרדף אחר תיאוריית השדה המאוחדת שלו, תורת ההיים. [1] אחת משאיפות ילדותו הייתה לפתח שיטת מסע בחלל, אשר תרמה למוטיבציה שלו למצוא תיאוריה כזו. [2]

בשנות החמישים (כן, לפני מסע בין כוכבים), היים הציע מהו למעשה עיוות, הכולל שדות מגנטיים עזים. למרבה הצער, כרגע אין באפשרותנו לבדוק תיאוריות אלה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...