שְׁאֵלָה:
מדוע בדיוק הועיפו פחי-הפח מתוך חור התולעת?
Mark Rogers
2011-01-26 22:43:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסדרה Deep Space Nine בסופו של דבר סובבת סביב חור התולעת של באג'וראן והקרב בין פאה-עילי לנביאים. מלחמת וראית'-נביאה מתמקדת בניסיון של פאה-עילי לחסל את הנביאים ולקחת את חור התולעת. מוטיחי הפאה הם בעלי מוטיבציה לעשות זאת מכיוון שהם נבעטו מחור התולעת והם רוצים לחזור פנימה.

מה שאני לא זוכר, או אולי לא הוסבר לי מעולם, הוא הסיבה שהמכשירים פאה היו הוצא מחור התולעת מלכתחילה?

האם כל הרומנים או החומרים המשלימים שופכים אור על כך?

זה לא באמת עונה ישירות על השאלה, אבל תמיד הנחתי שה- Pah-wraiths נועדו להזכיר את המוטיב [המלאך שנפל] (http://en.wikipedia.org/wiki/Fallen_angel).
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+26
user366
2011-01-27 00:26:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא: אין שום דבר ביצירות קנוניות או מורשות שמסביר בדיוק מדוע גורשי הפאה גורשו.

הדבר היחיד שאנחנו יודעים הוא שהם נחשבו "נביאי שקר", אבל זה יכול פשוט להיות תוצר של מאות שנים של תעמולה באג'וראנית.

במציאות, עטיפות הפאה הן דוגמה לדור הקודם של מדע בדיוני שבו אתה יכול להיות בעל כוחות אנטגוניסטיים חד-ממדיים. הדבר היחיד שהקהל אמור לקחת ממניעיו של הפאה הוא שהם רעים, מנסים להשמיד את הגיבורים והם מקור הכוח העיקרי של הנבל שהקהל אמור להיות לדאוג לגול דוקאט.

זה די מוזר. אני לא יודע שאני זוכר של- TNG היה שום "אנטגוניסט מרושע ללא עוררין". אפילו הבורג לא היו * מרושעים *, רק אגרסיביים וחד-אופקיים.
שלא לדבר על גול דוקאט הגדול של מארק עלימו, שצריך להיות אחד הנבלים המדהימים ביותר אי פעם.
@Daniel חד מימדי, ולא * מרושע *, הוא כנראה דרך טובה יותר לאפיין אותם: עדכנתי את תשובתי. כמו עטיפות הפאה, לבורג מקבלים מוטיבציה חד ממדית - התבוללות - ולמעט פרק ה"טוויסט "הנדיר (כמו" אני, בורג "), אין להם תרבות מלאת בשר או היסטוריה שהקהל יכול להתייחס אליה: ב- TNG, הבורג = הרס הפדרציה. רק לקשר הראשון ולוויאג'ר קיבלו הבורג יותר מממד אחד ותכונות הניתנות לזיהוי.
@MarkRogers גול דוקאט (ולורה לפניו ב- TNG) היו החשובים יותר: הם משתמשים בכוחות האנטגוניסטים (פאה-עילי ובורג, בהתאמה) כדי להתברג עם הגיבורים: הנבל העל הוא פוקוס, ולא הכוח מאחוריו. . זאת בניגוד לצילונים שבבטלסטאר גלקטיקה או בורג בוויאג'ר שדמיין מחדש, שם נעשה מאמץ עצום להסביר מדוע הסילונים / בורג עושים את מה שהם עושים ומספקים דרכים לקהל להזדהות עם סיפור הרקע שלהם במקום זאת. של פשוט לומר "הם רעים" ולהתמקד באמירה, קאוויל ברוב הסדרה.
אולי פירשתי את מה שאמרת לא נכון, אני מניח שאמירתך כי המניעים של פאה-ווית'ים לא נחקרו במטרה להשאיר את אור הזרקורים על המניעים של גול דוקאט.
@Mark זה נכון. גול דוקאט היה הנבל, המעטפתים היו כלי הנשק שלו.
@DanielBingham באנושות TNG וזה שהביא את הגרוע ביותר באנושות היה הרשע.
"אני לא יודע שאני זוכר של- TNG היה איזה" אנטגוניסט מרושע ללא עוררין "" - מפלצת הסליים ב * Skin of Evil * די הייתה, אם כי ברור שזה חד פעמי די חריג.
נגילום ב- TNG עונה 2 * עשוי * להתאים גם לתווית המרושעת ללא עוררין
#2
+3
Valorum
2018-10-28 23:19:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המשמעות, על פי הקומיקס הקנוני Q Gambit ו- DS9: מה שאתה משאיר מאחור היא שה- Pah-Wraith הם אנטגוניסטים לא רק לנביאים אלא גם כל שאר היצורים איתם הם חולקים את מישורי הקיום הגבוהים יותר כמו גם את אלה (במישורים התחתונים) שאינם סוגדים להם כאלים.

ככזה, נראה ש האחיזה העיקרית בין הנביאים לפאה-וריטים היא שהווריטים הם בעצם חבורה של מטומטמים מגלומניים

דוקאט: האם באמת חשבת שעוטפי הפאה יבחרו בכם להיות השליחים שלהם? בקרוב עטיפות הפאה ישרפו על פני ביג'ור, בית המקדש השמימי, רבע האלפא. אתה יכול לדמיין את זה? יקום שלם הלהבות, להישרף לנצח נצחים. הנביאים שלחו לי מתנה. השליח האהוב שלהם, נשלח כמו מלאך נקם כדי להרוג את השד.

enter image description here

#3
+1
Samantha A
2016-07-20 11:24:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד חשבתי שהן מקבילה טובה לסכסוך דומיניון לעומת הפדרציה. הבעיה היחידה שלי היא היעדר הבשר. הכינו את עצמכם, החלק הבא הוא פילוסופי מאוד ...

אם אתם מאמינים בתיאוריה לפיה הנביאים מתים בג'וראנים, עלו, התגלגלו והתפתחו לאלילה, יכול העטפת הפאה להיות נשמות מגעילות ומעוותות. של באגורנים מתים שחיו חיים מקיאווליים, רמאים ומפותלים (כלומר קאי ווין, האם היא תירקב במערות האש RIFC).

אם כן, הסיבות לגלותן יכולות להיות שהם יצרו מחלוקת בתוך המקדש השמימי. על ידי הנמקה שבג'וראנים יהיה עם טוב יותר אם הם יתערבו (כלומר מפסיקים את הכיבוש) או אומרים לבג'וראנים לחיות מסיבות אנוכיות, מניעים בחיים כולל צבירת עושר, כוח.

ברור שבג'וראן פאה רבים היו אולי לא מסכימים איתם, אך בהנחה שבג'ור הוא כמו ארה"ב המודרנית, אולי זה היה פיצול די שווה (חושב קיטוב פוליטי). זה הגיוני שאם אתה מחזיק בשני סטים שונים לחלוטין של אידיאלים המנוגדים באופן זהה לזה (עטיפות שכר היו אומרות שהנביאים היו חלשים על כך שהם לא נועזים וניצים) שבסופו של דבר יהיה מאבק כלשהו למשהו כמו חשוב כמו קיומו של באג'ור.

זו הנחה גדולה, אך כשרואים כיצד דעות אלה יהיו דומות לדעותיה של הפדרציה בנוגע לפרוטוקול עם ציוויליזציות פחות מתקדמות (Prime Directive), אני חושב שאני מעדיף את האמונה הזו.

כמו שקירה הייתה אומרת, זה עניין של אמונה.

תיאוריה מעניינת.אך האם יש תמיכה לכך במסגרת המופע?
מאת TrekBBS TheGodBen "בגרסה המקורית של התסריט (שצולם) סיסקו היה מת. ובכן, גופתו מתה אך הכרתו עלתה למקדש השמימי והוא נלכד שם לעולם לא ישוב. לאחר שצילם אותה, היה אייברי ברוקסהסתייגויות מהדימוי של גבר שחור שנראה כמפקיר את אשתו ההרה והוא חשש שזה הופך את סיסקו למודל לחיקוי גרוע, ולכן ביקש לשכתב את הסצנה כדי להבהיר שהוא יחזור יום אחד.הסכים וזה הסיום שהגיע לפרק. "
בהתחשב בעובדה שהכוונה המקורית (מוות מרומז, שינוי צורה) של סיום זה מראה כי המקדש השמימי הוא גן עדן באג'וראן, הוא גם יחזיק את נשמות המתים.ישנן עדויות מרומזות נוספות לכך עם הצהרתו הסופית של קאי אופקה בפני סיסקו 'ניפגש שוב' ואז שום הופעה של דמותה שוב, למעט חזונות.שום דבר גדול וקונקרטי, רק רמזים הקשריים וקטעים קטנים שנראים לכיוון הזה.אל לנו לשכוח שהרשת אמרה לצוות הכותבים לפטר את הסיפורים של ביוראן
#4
  0
user24562
2014-04-07 23:12:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ה- Pah-Wraiths היו מרושעים כפי שניתן לראות בפעולותיהם של חסידיהם. הם כל הזמן יוצאים למלחמה ומעולם לא ניסו לעשות שלום. הם מרושעים מאותה סיבה ש ארס במיתולוגיה היוונית היא רעה. המלחמה השנייה בהנהגתו של דוקאט באה בעקבות מלחמה ראשונית עם הקבוצה הראשונה של פאה-ווית'ים שנרשמה בספרות. הקבוצה השנייה של פאה-ווית'ים ניהלה מלחמה שלישית נגד הנביאים שניסו לעלות את אותם הנעולים במערות האש.

#5
  0
Roger H. Werner
2016-04-26 01:20:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בניגוד לגלגולי מסע בין כוכבים קודמים ואחריו, ל- DS9 יש תשתית מטאפיזית חזקה. בפרק הראשון הקהל מכיר את "חייזרי חור התולעת" או את "נביאי באג'וראן" וככל שמתקדמת הסדרה חשיבותם של גופים אלה גוברת. עד העונה האחרונה אנחנו בבירור מעורבים בסטורילין קלאסי למדי לעומת רע. מבחינה זו מסע בין כוכבים מקביל לקו העלילה של "הכוח" במלחמת הכוכבים וזה "הצד האפל;" למשל, "הנביאים" וה"פאה וורתים ". זה לא מרמז שכותבי מסע בין כוכבים מחקים את מלחמת הכוכבים. אני רק אומר ש- DS9 מעסיקה עלילה מבוססת היטב לעומת רוע. קו העלילה הזה הרבה יותר ישיר בסרטי מלחמת הכוכבים והוא גדל בחשיבותו ב- DS9 עם התפתחות התוכנית.

מרבית הסיפורים, הסרטים ו / או תוכניות הטלוויזיה המעסיקים את הטוב לעומת הרע ממעטים לפרט את ההיסטוריה של הגיבורים הטובים / הרעים המתחרים מכיוון שהבנתם שכוחות מתחרים אלו היו קיימים תמיד בצורה אחת או אַחֵר. כתוצאה מכך אני לא בטוח אם יש ליישם את המושג מימד אחד על גיבורי DS9 שאינם גופניים. בתחילת סדרת DS9 רמזנו בתוקף כי חייזרי חור התולעת או הנביאים הם כוח לתמיד ובהמשך מוצגים פאה-ווית'ים כפטגוניסטים שלהם - לפחות על באג'ור. הסופרים יכלו כנראה לקבל הזדמנות ליצור סיפור של שתי קבוצות ישויות אלה מכיוון שהסדרה הייתה על יושבי DS9 זה יעביר את הדגש של הסדרה לבג'ור.

אולם עם התפתחות הסדרה, האלמנטים המטאפיזיים של הסיפור מתפתחים במידה ניכרת ונראה לי שהיה צריך לפתח סיפור גב מטאפיזי חזק יותר. אני מבין מדוע המטאפיזי של הבג'וראן היה מבריק. ככל הנראה במהלך העונה הראשונה קלט מקהל ה- DS9 הצביע על כך שהם בדרך כלל לא מתעניינים בבאג'ור ובתרבותה. מכיוון שכל תוכניות הטלוויזיה חיות מתות על אישור הקהל, אי אפשר להאשים את הכותבים בכך שהם מספקים סיפורים שהקהל אוהב. סיפור להבנת הישויות הלא גופיות. ברור כי ג'ין רודנברי יצר את הפדרציה כממשלה חילונית לחלוטין שעודדה מינים חברים בודדים להתייחס לדת ולאמונה כפי שמציגה אותם המסורת. באג'ור הייתה חברה רוחנית עמוקה. אנו עשויים להניח שכדור הארץ אינו כזה. מה שלא נראה לי מובן הוא חוסר העניין המוחלט של כוכב צי בנביאים למרות העובדה שהם חיסלו צי שלם של ג'ם-הדר. אולי נושא מטאפיזי ברובו היה קשה לטפל בתכנית אחת, אך ניתן לתהות מדוע לא פותחה לפחות קשת סיפור אחת. אני חושד שהאלמנט המטאפיזי התפתח עם הזמן כמעט כמחשבה אחרונה. קשת סיפור בתחילת הסדרה עשויה היה להעשיר את הפרקים הבאים.

אז, * מדוע * הועברו פאה-ווירית'ים?זו אמנם הערכה מעניינת של התוכנית, אבל אני לא רואה איך היא עונה על השאלה העומדת בפנינו
#6
  0
kenny87
2019-03-03 09:24:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד חשבתי שהם נבעטו מחור התולעת מכיוון שניסו להשיג שליטה על המקדש השמימי ולהרוס את הנביאים (DS9: "דמעות הנביאים"). למעשה, בציר הזמן החלופי שנוצר בקומיקס Q Gambit, הם הצליחו להניע את הנביאים להכחדה. 1 ויש בהם קצת יותר בתוכנית מאשר להיות רק "נביאי שקר". נכון שזה כל מה שהם היו לפני עונה 6, כשהיו לך פרקים נהדרים כמו "The Reckoning" ו- "Tears of the Prophets" - כאשר השליח גול דוקאט שלהם משחרר אחד מתוך חפץ בג'וראן. אני חושד שזה רק בגלל שהכותבים עצמם רק התחילו לשטוף את הסיפור האחורי בעונה החמישית. 2

אבל בסך הכל, כן הם לא היו המוקד של להראות אז לא היה צורך ליצור סיפור משוכלל. אם כי באופן אישי הייתי רוצה לראות היבט זה של היקום DS9 נחקר קצת יותר.


1 https: //memory-beta.fandom. com / wiki / The_Q_Gambit, _Part_6

2 https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Pah-wraithשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...