שְׁאֵלָה:
כיצד נקבעת קנוניות של עבודות נגזרות עבור מלחמת הכוכבים?
MPelletier
2011-01-19 07:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לכל סוגי העבודות הנגזרות, כלומר:

 • סרטים
 • רומנים
 • ספרי קומיקס
 • עבודות כתובות אחרות (כולל חומרי RPG)
 • סרטים מצוירים
 • משחקי וידאו
 • סרטים נגזרים (כגון סרטי Ewok הידועים לשמצה ועוד מבצע חג לשמצה. )

על פי אילו כללים הופך משהו ל" קאנון "ומי אחראי להערכת יצירה שפורסמה?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+111
Valorum
2015-01-26 05:32:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קנוניות ביקום מלחמת הכוכבים נקבעת החל מאפריל 2014 על ידי קבוצת עבודה המורכבת מנציגי דיסני ולוקאספילם המכונה קבוצת סיפור הסיפור של לוקאספילם.

הראשי השינוי שנעשה הוא שמערכת הקאנון הישנה (G-Canon, T-Canon וכו ') הושמעה ממסלול ו רק ששת הסרטים המקוריים (הטרילוגיה המקורית וטרילוגיית Prequel, כפי שניתן לראות ב מהדורת Blu-ray 2011), מלחמת הכוכבים: תוכנית הטלוויזיה "מלחמת המשובטים", הסרט "מלחמת הכוכבים: הסרט המשובט" ותוכניות הטלוויזיה "מלחמת הכפולים: המורדים" נחשבות לחלק מהקנון הרשמי של מלחמת הכוכבים .

כל שאר המאפיינים, למעט כמה יוצאים מן הכלל, נקבצים כעת תחת דגל יחיד המכונה " Star Wars: Legends ". נראה כי חריגים אלה כוללים את הסרט חידושים (שם הם מפרטים באופן ספציפי על דברים הנראים על המסך) ו- מאגר מלחמת הכוכבים (המחליף את אתר האינטרנט הישן של מאגר המידע / אנציקלופדיה ה).

"בעוד לוקאספילם תמיד השתדל לשמור על הסיפורים שנוצרו לאיחוד האירופי בקנה אחד עם תוכן הסרטים והטלוויזיה שלנו, כמו גם עקביות פנימית, לוקאס תמיד הבהיר שהוא לא נראה לאיחוד האירופי. הוא הגדיר את הסרטים שיצר כקנון. זה כולל את ששת פרקי מלחמת הכוכבים, ואת שעות התוכן הרבות שפיתח והפיק ב"מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים ". סיפורים אלה הם האובייקטים הבלתי ניתנים להיסטוריה של מלחמת הכוכבים, הדמויות והאירועים אליהם כל שאר הסיפורים חייבים להתיישר. " Starwars.Com - מלחמת הכוכבים האגדית מורחבת אוניברסיטה מתפתחת דף חדש

בהגדרה, הנכסים האחרים שנחשבו במקור ל "G-Canon" ו- "T-Canon" ( דרמטות הרדיו של מלחמת הכוכבים, מבצע מלחמת הכוכבים, קודם לכן תוכנית הטלוויזיה "מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים", סרטי Ewoks, תוכנית מלחמת הכוכבים: תוכנית DroidsTV ו מלחמת הכוכבים: תוכנית הטלוויזיה של Ewoks), יחד עם כל הסצנות שנמחקו (מסרטי התיאטרון), גרסאות תיאטרליות קודמות של הסרטים, פרשנויות, ציטוטי ראיונות, יצירת סרטים תיעודיים, סרטי תעודה מאחורי הקלעים, רעיון ספרי אמנות וגרסאות קודמות של התסריטים נחשבים כעת כולם כמאפייני " אגדות ". מאפיינים תוצרת אוהדים ועבודות פארודיות (כגון סדרת לגו של מלחמת הכוכבים ומבצעים של איש משפחה) נשארים לגמרי מחוץ למסגרת הקאנון


הלאה, הכל מאפיינים עתידיים (סרטים, ספרים, קומיקס, משחקים ו סיפורים קצרים) יהיו מורשים ועומדים באופן מלא בכללי קבוצת הסיפור של מלחמת הכוכבים בנוגע למעמד הקאנון, אלא אם כן צוין במפורש. זה כמובן אינו כולל הדפסים עתידיים של ישנים כותרות אשר יתויגו בבירור עם הבאנר "אגדות".

למעט החריגים המפורטים לעיל, ה רשימה המלאה של יצירות קאנון (עבר, הווה ועתיד קרוב) עומדת כעת כדלקמן.

סרטים

 • פרק א ': איום הפנטום (והרומנים של טרי ברוקס ופטרישיה ריד)
 • פרק ב': התקפת המשובטים חזק> (והרומנים של RA סלבטורה ופטרישיה ריד)
 • פרק שלישי: נקמת הסית (והרומנים של מתיו וו. סטובר ופטרישיה ריד)
 • פרק ד ': תקווה חדשה (והרומנים של אלן דין פוסטר, ריידר ווינדהם ואלכסנדרה ברקן)
 • פרק V: האימפריה מכה חזרה (והרומנים של דונלד פ. גלוט, ריידר ווינדהם ואדם גידוויץ)
 • פרק VI: שובו של הג'די (והרומנים של ג'יימס קאהן, ריידר ווינדהם וטום אנגלברגר)
 • פרק VII: הכוח מתעורר חזק > (והרומנים של אלן דין פוסטר, מייקל קוגג ואליזבת 'שייפר)
 • מלחמות המשובטים (והרומן מאת קארן טרוויס)
 • > רמאי אחד (והרומנים של אלכסנדר פריד ומאט פורבק)

תוכניות טלוויזיה

רומנים

 • Lords of the Sith מאת פול ס 'קמפ
 • טרקין מאת ג'יימס לוקנו
 • שחר חדש מאת ג'ון ג'קסון מילר
 • משרתים של האימפריה: קצה הגלקסיה מאת ג'ייסון סי פריי
 • עזרא ' s Gamble מאת ריידר וינדהאם
 • Disciple Dark מאת כריסטי גולדן

קומיקס

 • קאנן: הפאדוואן האחרון מאת גרג ויסמן
 • מלחמת הכוכבים מאת ג'ייסון אהרון
 • מלחמת הכוכבים: דארת 'ויידר מאת קירון גילן
 • Vader Down מאת ג'ייסון אהרון וקיירון גילן
 • לנדו מאת צ'רלס סול
 • פו דאמרון מאת צ'רלס סול
 • אימפריה מרוסקת מאת גרג רוקה
 • האן סולו סולו האן מאת מרג'ורי ליו
 • Chewbacca מאת גרי דוגן
 • הנסיכה ליה מאת מארק ווייד
 • ספיישל מלחמת הכוכבים: C-3PO מאת ג'יימס רובינסון
 • דארת 'מול: בנו של דתומיר מאת ג'רמי בארלו
 • יורש הג'די מאת קווין הרן

פורמטים אחרים

ישנם גם כ -40 רומנים, רומנים זוטרים וספרי עיון שפורסמו תחת הדגל של מלחמת הכוכבים: המסע אל הכוח מתעורר , מלחמת הכוכבים: המסע אל הג'די האחרון חזק> כמו גם מספר גדול (וגדל) של ספרים שיוצאים לאור במקביל להשקת סרטים של מלחמת הכוכבים 7, 8 ו -9 ו סרטים עצמאיים של מלחמת הכוכבים (רמאי אחד וסולו). זה כולל מספר ספרי עובדות כגון 'כל מה שאתה צריך לדעת', 'מלחמת הכוכבים האולטימטיבית', 'הכוח מתעורר: חתכים מדהימים', 'הכוח מתעורר: מילון חזותי', 'ספינות הגלקסיה' ו'מלחמת הכוכבים ב -100 סצנות 'יחד עם רומנים כמו' אחרי 'ו'כוכבים אבודים' ו'לפני ההתעוררות 'וכו'.

באופן כללי, כל אחד ספר או נכס שפורסמו לאחר אפריל 2014 נחשבים לקאנון אלא אם כן צוין במפורש שהוא לא .

ההערות אינן לדיון מורחב;שיחה זו [הועברה לצ'אט] (http://chat.stackexchange.com/rooms/60025/discussion-on-answer-by-valorum-how-is-canonicity-of-derivative-works- נקבע).
אתה מזכיר כי המילון החזותי של TFA הוא קנון.מה לגבי מילונים חזותיים אחרים?כמו כן קאנון באנלוגיה, או שהם הוסרו מקאנון בקאנון הגדול?
@Randal'Thor - אלה שנכתבו לאחר 2014 נאמר במפורש כקנון.אלה שלפני כן הם מאותו סוג של קאנון מוזר * קאנון כל עוד זה מסכים עם הסרטים * שנדמה שהרומניזציות משתלבות בו.
#2
+16
Dori
2011-01-19 07:52:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש מאמר בוויקיפדיה בנושא: קאנון מלחמת הכוכבים.

כתוב:

הקאנון של מלחמת הכוכבים מורכב מששת סרטי "מלחמת הכוכבים", יחד עם כל עבודות הספין-אוף המורשות באופן רשמי ולא סותרות לששת הסרטים . כפי שהוגדר פעם על ידי רישוי לוקאס:

יש לנו את מה שאנחנו מכנים Canon, שהוא התסריטים, החידושים והיצירות האחרות שקשורות ישירות להמשכיות, ואז יש הרבה דברים שוליים , כמו הסדרה הישנה של מארוול קומיקס, שאנחנו לא באמת מנסים לעבוד על המשכיות כשאנחנו מתכננים פרויקטים חדשים. אפילו למשחקים האינטראקטיביים של LucasArts יש הנחת יסוד, סיפור רקע עם דמויות שחקנים שאנו מנסים לקשור לרצף הכללי. זה סוג של התחייבות אלוהית. אנו יוצרים את היקום הזה ככל שאנחנו הולכים, אבל מישהו צריך לשים את האצבע על כל מה שהגיע לפני כן.
- אלן קאוש, מתוך סודות מלחמת הכוכבים: צל האימפריה

בהמשך המאמר יש פירוט נוסף, בין מה שלוקאס חושב כקנון לבין היקום המורחב, לבין רמה אחרת המוגדרת כ- G-canon, T-canon, C-canon , S-canon ו- N-canon.

קיבלתי תשובה נוספת המשקפת את השינויים האחרונים. שים לב שתשובה זו הייתה תקפה בזמן שהיא נמשכה.
אנשים רבים השחיתו את הפוסט הזה, בניגוד למדיניות: http://meta.scifi.stackexchange.com/questions/5229/is-it-acceptable-to-edit-in-this-answer-is-wrong-header-into-a-wrong-but-upvot אל תעשי את זה.
@user1027: למדיניות זו אין שום קשר ל"וונדליזם "כאן.המדיניות הכללית היא לערוך שאלות / תשובות ישנות כדי שיישארו רלוונטיים לאנשים בעתיד.במקרה זה, העריכה הייתה פשוט כדי להבהיר שהתשובה אינה מעודכנת, ואין בה שום דבר גס או זדוני.אם יש מדיניות אחרת לגבי דרך טובה יותר להשיג זאת (נניח, להוסיף את המידע החדש לתשובה הקיימת ולהמיר לוויקי בקהילה), בסדר.אבל לא ראיתי אחד בעצמי.
#3
+7
Rincewind
2016-05-13 17:36:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הלכתי לחפש ומצאתי מספר דברים שעשויים לענות על שאלתך -

קנוניות

כשיש מספר "רשמי" יצירות או מדיה מקורית, השאלה מה יש ומה לא קנוני יכולה להיות לא ברורה. זה נפתר על ידי הרחקה מפורשת של מדיה מסוימת ממעמד הקאנון (כמו במקרה של מלחמת הכוכבים), על ידי הקצאת רמות שונות של קנוניות למדיות שונות (כפי שהיה במקרה של מלחמת הכוכבים לפני שזכיינית נרכשה על ידי דיסני). , על ידי בחינת רשמי לטיפולי תקשורת שונים אך מורשים בהמשכיות שלהם אך לא לרוחבם או כלל לא נפתרים. יש חשיבות מיוחדת לשימוש בקאנון בכל הקשור לאתחול מחדש או דמיונות מחודשים של זיכיונות מבוססים, כגון סרט מסע בין כוכבים משנת 2009, בגלל הדרכים בהן הוא משפיע על חווית הצופה.

מלחמת הכוכבים canon במקור היה קיים בכמה רמות. הרמה הגבוהה ביותר הייתה סרטי מלחמת הכוכבים המקוריים, והצהרותיו של ג'ורג 'לוקאס; בדיוני קשירה מהיקום המורחב של מלחמת הכוכבים היו בעלי רמה אחרת של קנוניות. המערכת המורכבת תוחזקה על ידי לילנד צ'י, עובדת לוקאספילם.

לאחר שדיסני קנתה את הזיכיון, כל החומר שפורסם לפני 25 באפריל 2014, ולא היה אחד מסרטי מלחמת הכוכבים או הסרט המצויר של CGI The Clone. מלחמות הוכרזו כהמשכיות "אגדות", וסימנו אותן כבר לא כקנון רשמי. כל החומרים הבאים מתקיימים באותה רמה של קאנון, כאשר קבוצת הסיפורים לוקאספילם הוקמה כדי להבטיח שום סתירות בין יצירות הקאנון. / strong>

ב- 30 באוקטובר 2012 נמכר לוקאספילם לחברת וולט דיסני תמורת 4.05 מיליארד דולר. לאחר הרכישה הקימו דיסני ולוקאספילם את קבוצת הסיפורים לוקאספילם, ועדה שתפקידה לעקוב ולהגדיר את ה"קנון "במטרה לאחד בין הסרטים, הקומיקס ותקשורת אחרת עם הקאנון הקיים.

ב- 25 באפריל 2014 הסירו לוקאספילם ודיסני את כל עבודות היקום המורחב מהקנון. הם הודיעו כי שבעת הסרטים הקיימים וסדרת הטלוויזיה "מלחמת המשובטים" הם "האובייקטים הבלתי ניתנים למצב" של סיפורי מלחמת הכוכבים. לחומר שפורסם בעבר תויג מחדש תחת תווית "אגדות", ותוכן עתידי יציג חזון אחר של אנשים, מקומות ואירועים לאחר שובו של הג'די. הם גם הודיעו כי כל סיפורי מלחמת הכוכבים העתידיים יהיו מחוברים וברמת קאנון שווה כמו הסרטים, עם הנחיות המגיעות מקבוצת הסיפורים של מלחמת הכוכבים. בנוסף, הוכרז כי סרטי טרילוגיית ההמשך לא ילכו בעקבות אותו סיפור כמו עבודות היקום המורחב המתרחשות לאחר אירועי שובם של הג'די. רומן הקאנון הרשמי הראשון בהמשכיות המתוקנת היה מלחמת הכוכבים: שחר חדש מאת ג'ון ג'קסון מילר, שהוא רומן פריקוול למורדי מלחמת הכוכבים. הוא שוחרר ב -2 בספטמבר 2014.

קביעת קנוניות (Canon canon)

הקאנון של מלחמת הכוכבים הוגדר לראשונה ראיון משנת 1994 עם סו רוסטוני של רשיון לוקאס ועם אלן קאוש בגיליון 23 של "Star Wars Insider". הבשורה, או הקאנון כפי שאנו מתייחסים אליו, כוללת את התסריטים, הסרטים, דרמות הרדיו והרומניזציות. יצירות אלה מסתובבות מסיפוריו המקוריים של ג'ורג 'לוקאס, וכל השאר נכתבו על ידי סופרים אחרים. עם זאת, בינינו קראנו הכל, וחלק גדול ממנו נלקח בחשבון בהמשכיות הכוללת. כל קטלוג העבודות שפורסמו מורכב מהיסטוריה רחבה - עם הרבה צילומי יריות, וריאציות ומשיקים - כמו כל מיתולוגיה מפותחת אחרת.

מדיניות זו זכתה לעידון נוסף והושכלל לאורך השנים. האתר הרשמי של מלחמת הכוכבים פירט גם את תפקיד מקורות הקאנון, היקום המורחב או "האיחוד האירופי" וכיצד הם משתלבים בהמשכיות הכוללת של מלחמת הכוכבים. בתגובת "שאל את מועצת הג'די" משנת 2001 מאת סטיב סנסוויט (מנהל קשרי מעריצים) וכריס סרסי (עורך של לוקאסבוקס באותה תקופה), נאמר כי:

כשזה מגיע לקאנון המוחלט, הסיפור האמיתי של מלחמת הכוכבים, עליך לפנות לסרטים עצמם - ורק לסרטים. אפילו חידושים הם פרשנויות לסרט, ובעוד שהם נאמנים במידה רבה לחזונו של ג'ורג 'לוקאס (הוא עובד די מקרוב עם מחברי הרומן), השיטה בה הם נכתבים מאפשרת הבדלים קלים. החידושים נכתבים במקביל להפקת הסרט, ולכן וריאציות בפירוט אכן מתגנבות מדי פעם. עם זאת, יש להתייחס אליהם כאל תיאורים מדויקים מאוד של סרטי מלחמת הכוכבים הבדיוניים.

ככל שמתרחקים מהסרטים כך פרשנות וספקולציות נכנסות יותר. LucasBooks פועלת בחריצות כדי לשמור על היקום המורחב של מלחמת הכוכבים מגובש ואחיד, אך מבחינה סגנונית, תמיד יש מקום לשנות. לא כל האמנים מציירים את לוק סקייווקר באותה צורה. לא כל הכותבים מגדירים את הדמות באותה צורה. התכונות המיוחדות של מדיה בודדת נכנסות לתמונה. פרשנות קומיקס לאירוע תהיה ככל הנראה פחות דיאלוגית או בקצב שונה מגרסה חדשה. משחק וידאו צריך לנקוט בגישה אינטראקטיבית שמעדיפה משחק. כך גם משחקי קלפים ומשחקי תפקיד חייבים לייחס מאפיינים מסוימים לדמויות ולאירועים על מנת להפוך אותם למשחקים.

האנלוגיה היא שכל פיסת סיפורת מלחמת הכוכבים שפורסמה היא חלון ליקום "האמיתי" של מלחמת הכוכבים. . חלק מהחלונות קצת יותר מעורפלים מאחרים. חלקן מופשטות בהחלט. אך כל אחד מהם מכיל נאגט של אמת.

The Holocron

עד 1996, הרישוי שמר על התנ"ך הביתי של חומרי עזר, ככל שנפח הפרסומים, העובדות והדמויות גדל לממדים כה מסורבלים, עד שהיה קשה לדעת כל מה שרלוונטי לפרויקט מסוים. לבסוף הם החליטו שיש לעשות משהו בכדי לארגן את אוסף המדיה הגדול והולך שכתב את היקום של מלחמת הכוכבים. פותחה מערכת של קנון שארגנה את החומרים למה שהיה ולא מתאים לסיפור מלחמת הכוכבים.

בשנת 2000 מינה רישוי לוקאס את לילנד צ'י ליצור מאגר מעקב רציפות המכונה " הולוקרון ".

ההולוקרון חולק לחמש רמות (לפי סדר הקדימות): G- קנון, T- קנון, C- קנון, S- קנון ו- N- קנון. רמות אלה כבר אינן בשימוש לאחר 25 באפריל 2014.

G-canon היה הקאנון של ג'ורג 'לוקאס: נחשב לקנון המוחלט, והוא כלל פרקים I – VI (הסרטים שיצאו באותה תקופה) וכל הצהרות מאת ג'ורג' לוקאס (כולל הערות הפקה שלא פורסמו ממנו או ממחלקת ההפקה שלו שאף פעם לא היו רואים את הציבור). אלמנטים שמקורם בלוקאס בתסריטים, סצינות שנמחקו, ספרי עיון, ספרי עיון, מחזות רדיו ומקורות עיקריים אחרים היו גם G-canon כשלא היו בסתירה לסרטים ששוחררו. G-canon עקף את הרמות הנמוכות יותר של Canon כאשר הייתה סתירה.

T-canon היה Canon canon: התייחס לרמת הקאנון הכוללת רק את סרט האנימציה Star Wars: The Clone Wars ושתי סדרות הטלוויזיה. מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים ומורדי מלחמת הכוכבים. עדיפותו על פני הקאנון ברמת C אושרה על ידי צ'י.

C-canon היה קנון המשכיות: המורכב מחומרים מהיקום המורחב של מלחמת הכוכבים כולל ספרים, קומיקס ומשחקים הנושאים את התווית "מלחמת הכוכבים". משחקים וספרי מקור של RPG היו מקרה מיוחד; הסיפורים ומידע הרקע הכללי היו עצמם C-canon במלואם, אך שאר האלמנטים כגון סטטיסטיקה של אופי / פריט ומשחק היו, למעט יוצאים מן הכלל, N-canon.

S-canon היה קאנון משני: כיסוי אותו המדיום כמו C-canon, הוא הוחלף מיד על ידי כל דבר ברמות קנון גבוהות יותר בכל מקום בו שני יסודות סותרים זה את זה. האלמנטים הלא סותרים היו עדיין חלק קנוני ביקום מלחמת הכוכבים. זה כלל אלמנטים מסוימים בכמה סיפורי N-canon.

N-canon היה Non-canon: סיפורי "מה-אם" (כמו סיפורים שפורסמו תחת הכיתוב "מלחמת הכוכבים: אינסוף"), הופעות מוצלבות (כמו הופעות אופי של מלחמת הכוכבים בסולקאליבר הרביעי), סטטיסטיקה של משחקים ו כל דבר אחר שסותר ישירות על ידי קנון גבוה יותר מסתיים כאן. N-canon היה הרמה היחידה שלא נחשבה לקאנון רשמי על ידי לוקאספילם. כל חומר שפורסם שסותר דברים שהוקמו ב- G-canon ו- T-canon נחשב ל- N-canon.

אז לסיכום - התותח הרשמי הוא סרטי מלחמת הכוכבים והרומנים המיידיים שלהם. . החל מ 25 באפריל 2014 כל העבודות למעט הסרטים ותוכניות הטלוויזיה "מלחמת המשובטים" מסווגות כעת כאגדות מלחמת הכוכבים. כל סיפורי מלחמת הכוכבים העתידיים ייחשבו ברמת קאנון שווה לסרטים.

פוסט -2014

ב- 25 באפריל 2014, לוקאספילם תיקן ומיצב רשמית את הקאנון, וקבע כי כל עבודות היקום המורחב ששוחררו בעבר להיות ממותג מחדש תחת הכיתוב החדש של אגדות מלחמת הכוכבים, על מנת להבטיח ציר זמן זורם עם צאת טרילוגיית ההמשך של מלחמת הכוכבים. הם גם הודיעו כי סיפורי העתיד של מלחמת הכוכבים ייחשבו ברמת קנון שווה לסרטים, עם הנחייה שתגיע מקבוצת הסיפורים של מלחמת הכוכבים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...