שְׁאֵלָה:
האם באמת ארתור סי קלארק המציא את רעיון הלוויין?
Wazery
2011-01-12 04:37:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי שארתור סי קלארק היה ממציא הרעיון של הלוויינים.

אם זה נכון, אתה יכול בבקשה להגיד לי היכן או באיזו עבודה הוא מציג את רעיון הלוויין?

סר ארתור לא נחשב כממציא לוויינים, אלא לוויינים במסלול גיאו-סינכרוני. עם זאת, כפי שציין cp21yos להלן, הרמן פוטוצ'ניק כבר חישב את המסלול הגיאו-סינכרוני בשנת 1928. ארתור סי קלארק העלה את אותו הרעיון באופן עצמאי בשנת 1945.
שמעתי אותו רק המכונה "ממציא לוויין התקשורת", מונח ספציפי יותר.
הוא פרסם מאמר שהעלה השערות לגבי יכולתם של שלושה לוויינים שמקיפים את היכולת לאפשר לאנשים ברחבי העולם לתקשר זה עם זה (רק שלושה נדרשו בתוכנית זו), אני לא מאמין שהוא המציא שום דבר.
האדם היחיד שאנחנו יכולים לקרוא לו ממציא הלוויינים הוא סר אייזק ניוטון.
לוויני @Beta קדמו לניוטון.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+44
Craig
2011-01-12 05:04:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא לא היה המקור המקורי לרעיון / הממציא בפועל של הרעיון, אך החל מהמאמר שהוזכר על ידי ביל ומאוחר יותר הוא היה תומך גדול בשימושים שבהם אתה יכול לשים לוויינים גיאוסטציוניים ל. במיוחד מושג התקשורת וההשפעה על החברה. לא מפתיע מכיוון שהיה מדריך בבית ספר לרדיו ומומחה לרדאר במהלך מלחמת העולם השנייה (ראה ArthurCClarke.net).

ההשפעה שלו מוכרת על ידי העובדה שהגיאוסטציונאי מסלול של 36000 ק"מ סביב קו המשווה נקרא "מסלול קלארק" והוא מוכר על ידי האיחוד האסטרונומי הבינלאומי.

הרעיון ל לוויינים גאוסטציונריים היה במקור פורסם על ידי הרמן פוטוצ'ניק בשנת 1928 בספרו Das Problem der Befahrung des Weltraums - der Raketen-Motor (בעיית המסע בחלל - מנוע הרקטות). עם זאת, במאמר של ויקיפדיה על פוטוצ'ניק נאמר שהרעיון הועלה

לראשונה על ידי קונסטנטין ציולקובסקי

הוא תורגם לאנגלית בשפה האנגלית. סיפורי פלא מדע בשנת 1929 (ראה 1, 2 & 3).

הקשר נשבר: [פוטוצ'ניק מת מדלקת ריאות בגיל 36 בעוני רב בווינה, אוסטריה, ונקבר שם.הודעת הספד על מותו הודפסה בעיתון יומי אחד של מאריבור, שהזכירה את שורותיו (מהנדסים וקפטן), את מחלתו, אך שום דבר על עבודתו בנוגע לחלל.] (Https://en.wikipedia.org/wiki/Herman_Poto%C4% 8Dnik)
#2
+18
Bill the Lizard
2011-01-12 04:40:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא פרסם את ההצעה במגזין Wireless World בשנת 1945.

#3
+2
user14111
2019-01-05 10:32:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הקרדיט על המצאת הרעיון של לוויין (כלומר, לווין מלאכותי במסלול כדור הארץ) אינו מגיע לקלארק אלא ל אדוארד אוורט הייל ולרומן שלו מ- 1869 "לבנה הירח" / a> אשר זמין, יחד עם סרט ההמשך שלו "החיים בירח הלבנה" משנת 1870, ב פרויקט גוטנברג.


מאת Wikipedia:

"The Brick Moon" הוא נובלה מאת הסופר האמריקאי אדוארד אוורט הייל, פורסם סדרתי ב- החודש האטלנטי החל משנת 1869. זוהי יצירה של פיקציה ספקולטיבית המכילה את התיאור הידוע הראשון של מלאכותי לווין.

תקציר

"ירח הלבנים" מוצג ככתב עת. הוא מתאר בנייה ושיגור ל מסלול של כדור, בקוטר 200 מטר, בנוי לבנים. המכשיר מיועד ככלי עזר לניווט, אך הוא הושק בטעות עם אנשים על סיפונו. הם שורדים, ולכן הסיפור מספק גם את התיאור הבדיוני הידוע הראשון של תחנת חלל.

היסטוריית הפרסום

"הבריק ירח "שוחרר לראשונה באופן סדרתי בשלושה חלקים ב החודש האטלנטי בשנת 1869. חלק רביעי שכותרתו" החיים על הלבנה הלבנה ", פורסם גם ב החודש החופשי של האוקיינוס ​​האטלנטי בשנת 1870. הוא נאסף כיצירת הכותרת באנתולוגיה של הייל "לבנה הירח וסיפורים אחרים" בשנת 1899.


הקטע הבא מתאר את הלוויין המוצע . (נראה שהמחבר חושב שלוויין שמשוגר לאורך מרידיאן ישאר על אותו מרידיאן, ומסלולו מסתובב עם כדור הארץ.)

משלא, לאחר הצעות שונות, הוא הציע את לבנה מון. התוכנית הייתה כזו: אם מעל פני האדמה, על ידי פיסטה ענקית, היית יכול לירות אפונה כלפי מעלה מגריניץ ', מכוון צפונה כמו גם כלפי מעלה; אם הסעתם אותו כל כך מהר והרחוק שכאשר מיצוי כוח העלייה שלו, והוא התחיל ליפול, עליו לנקות את האדמה ולעבור מחוץ לקוטב הצפוני; אם היית נותן לו כוח מספיק בכדי להחליף אותו סביב כדור הארץ מבלי לגעת, האפונה הזו תנקה את האדמה לנצח. הוא ימשיך להסתובב מעל הקוטב הצפוני, מעל מקום האי פיג'י, מעל הקוטב הדרומי וגריניץ ', לנצח, עם הדחף שבעבר פינה את האווירה והמשיכה שלנו. אם רק היינו יכולים לראות את האפונה הזו כפי שהיא סובבת במסלול הנוח ההוא, היינו יכולים למדוד את האורך מזה, ברגע שנדע כמה המסלול גבוה, כמו גם אם זו טבעת שבתאי.
"אבל אפונה כל כך קטנה!"

"כן," אמר ש ', "אבל אנחנו חייבים להכין אפונה גדולה." ואז נפלנו לעבוד על תוכניות להפיכת האפונה לגדולה ומאוד קלה. גדול, - שאולי ניתן לראות את זה רחוק על ידי נווטים המפליגים בסערה: קל, - אולי זה יהיה קל יותר שנושף לאוויר ארבעת אלפים ומשונים; שמא הוא ייפול על ראשיהם של הגרינלנדים או הפטגונים; שמא יפגעו והעולם יאבד את ירחו החדש. אבל, כמובן, היה צריך לוותר על כל המחרטת והטיח הזו. כי התנועה דרך האוויר תבעיר את הירח הזה בדיוק כמו שעושה אווירוליטים אחרים, וכל המלטה והטיח שלך היו מתאספים לכמה טיפות לבנות, שאף טלסקופ רוזה לא יכול היה להבחין בהן. "לא," אמר ש 'באומץ, "לפחות זה חייב להיות משמעותי מאוד. הוא חייב לעמוד באש היטב, טוב מאוד. ברזל לא יענה. זה חייב להיות לבנים; עלינו להיות לבנה ירח."שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...