שְׁאֵלָה:
האם יש תת-ז'אנרים למדע בדיוני עם מדע מדויק לעומת מדע מורכב?
Slick23
2011-01-21 08:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם ישנם מונחים המתארים סיפור מדע בדיוני המקפיד, אני מניח, על מושגי מדע סבירים וטכנולוגיה לעומת מדע בדיוני אם המדע באמת מורכב והוא בלתי אפשרי תיאורטית? אני מכיר הרבה תוכניות טלוויזיה מדעיות, כמו Battlestar Galactica, העסיקו פיזיקאים ומדענים אחרים כיועצים כדי לוודא שהדברים היו מדויקים, ואילו תוכניות אחרות שלא אציין שם מועסקים אך ורק כדי למלא צלילים טכניים ומדעיים. מילים בתסריט.

להפניה, שאלה קשורה: http://scifi.stackexchange.com/questions/675/what-are-the-criteria-for-defining-hard-science-fiction
אולי שמעתם על סולם הקשיות של המוהקים עבור מינרלים.באתר TV Tropes (אזהרה! יכול להיות ממכר ובזבוז זמן!) יש דף בשם The Mohs Scale of Science Fiction Hardness, שנותן מספרים מ -1 עד 6 שעוברים מ- SF הכי פחות מדעי ועד לחיים האמיתיים.http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/MohsScaleOfScienceFictionHardness
תגובה כפולה.סולם הקשיות של מוה למינרלים עורר השראה לאתר TV Tropes הממכר להכין דף המכונה קנה המידה של קשיות מדע בדיוני המספר עבודות שונות מ 1 ל 6 על פי קשיות המדע שלהם.http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/MohsScaleOfScienceFictionHardness
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+21
Dori
2011-01-21 08:21:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המונח המקובל הוא " מדע קשה ."

אם זה לא מה שאתה מחפש, תוכל לצמצם את המשמעות של הכוונה במושגים וטכנולוגיה מתקבלים על הדעת. "? לדוגמה, כונני FTL אינם מבוססים על מושגים מדעיים ידועים כלשהם, אז האם אתה שולל את כל ה- SF עם נסיעות FTL?

זו ההבנה שלי שהתיאוריה הנוכחית מציבה מהר יותר מנסיעה קלה כאי אפשר, אז ... אני מניח, כן. או, שוב עם Battlestar - הם שילבו נסיעות FTL ותורת היחסות (הזמן האט לסיום הגמר 5 כשנסעו להזהיר את 12 המושבות). אז זו תהיה דוגמה שהיא בסדר.
FTL הוא לא לעתים קרובות 'מדע בדיוני קשה' לדעתי, אלא אם כן המחבר עושה עבודה טובה באמת בהסברתו.
אני חושב שאתה מתכוון ** מדע קשה * בדיוני ***.:)
#2
+10
gerikson
2011-01-22 00:56:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"SF קשה" הוא תת-ז'אנר שמנסה בעצם לשמור על הפרמטרים המקובלים של המדע הידוע.

אבל זה עדיין יכול להיות די שם בחוץ. שקול את יקום מרחב ההתגלות של אליסדייר ריינולד. נסיעה ב- FTL היא בלתי אפשרית, אך דברים רחוקים כמו ננוטק, הארכת חיים ו- AI אינם.

אני מניח שההבדל הוא ש- FTL בהחלט מנוגד לחוקי הפיזיקה כפי שאנו מכירים אותם, בעוד שננו-טכנולוגיה, הארכת חיים ו- AI תואמים לחוקים כאלה.
FTL לא נשלל בהחלט. מחברי SF קשים בדרך כלל עוקפים את המגבלה על ידי הצעתם כי ממדי החלל של זמן החלל שלנו מגולגלים במקרו-ממדי גבוה יותר ונוכל להשתמש בממדים הגבוהים יותר כדי לבצע קיצורי דרך. קוראי SF מכירים היטב את התרחיש הזה, אנו קוראים לו היפר-מרחב. או שהמחבר יכול להניח שחומר אקזוטי נמצא עם צפיפות אנרגיה שלילית, מה שיאפשר להחזיק חורי תולעת פתוחים. ראה את _Timemaster_ של רוברט פורוורד לחקר זה. המחברים הטובים אינם מתעלמים מיחסיות מיוחדת, הם מחפשים פרצות.
האל קלמנט נחשב לסופר SF הקשיח המהותי.עם זאת יש נסיעות FTL ברבים מהרומנים שלו.ל- SF קשה בדרך כלל יש רגישות מדעית, אך זה אינו מונע כמה מושגים של דרך כמו מסע בזמן, טלפורטציה ותופעות אקזוטיות אחרות.אין חתך פשוט.
#3
+3
RichS
2017-05-10 08:29:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תת-ז'אנר אחר נקרא מותחן טכנו. סיפורים בז'אנר זה כוללים פרטים טכניים רבים (יחסית לז'אנרים אחרים). היכולות הספציפיות של הטכנולוגיה מניעות לעתים קרובות את העלילה. יש דגש גדול על טכנולוגיה של עולם אמיתי או סביר לעתיד. ז'אנר זה חופף לעיתים קרובות מדע בדיוני קשה, סיפורת צבאית וסיפורת ריגול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...