שְׁאֵלָה:
מה סדר הקריאה המומלץ של ספרי Ender Wiggin?
Bill the Lizard
2011-01-12 04:51:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לסדרה שמתחילה ב משחק של אנדר יש סדרה מקבילה שמתחילה ב צל של אנדר . הגרף של ציר הזמן הוא ... ובכן ... מסובך.

Ender Series Timeline

האם זה הגיוני יותר אם תקרא אותם בסדר שבו הם פורסמו לראשונה, או אם תנסה לקרוא אותם לפי הסדר הכרונולוגי של הסיפור?

הפניה לתמונה: המשחק של אנדר (סדרה)

הייתי מתחיל עם המשחק של אנדר, ואז מסתעף ומשם. לאחר מכן תאבד עניין. אף אחד לא באמת עומד במשחק של אנדר.
דובר המתים, הקסנוצייד וילדי הנפש שונים מאוד משאר הספרים בסדרה. הם רק תלויים ממשחק של אנדר והם יכולים אפילו להיות מהנים מאוד אם אתה לא אוהב את המשחק של אנדר. (ואנשים שאוהבים את המשחק של אנדר לפעמים לא אוהבים את טרילוגיית הרמקולים).
המשחק של @DampeS8N: Ender היה אחד הספרים האהובים עלי שגדלתי ולאחרונה קראתי אותו שוב לאחר יותר מ -20 שנה. זה עדיין מחזיק מעמד. זו נקודה כל כך גבוהה להתחיל ממה שאני מאמין לך כשאתה אומר שאף אחד מהאחרים לא עומד בזה.
כמובן, יש גם אנשים שאוהבים את שני המשחק של אנדר, ואת ספרי הצללים ואת טרילוגיית הרמקולים / הקסנוסייד / ילדים. לא הייתי ממליץ לפגוע במוחך באף אחד מהם רק בגלל שדעה סובייקטיבית של מישהו אחר היא כך. +1 לגרף!
וואו. קראתי את סדרת Ender הראשית, וחתיכה טובה מסדרת Shadow, אבל לא הבנתי שאף אחד מהספרים האחרים האלה לא קיים!
אני אחד מאלו שאוהבים את המשחק של אנדר ואת טרילוגיית הרמקול / שנאת הזרים / ילדים .. ואני * אוהב * את ספרי הצל .. אבל אני מוצא שהם מורידים את ספרי האנדר, על ידי חיסור ממשמעותו בכך שנתן בין ייבוא ​​רב יותר מחובר. אני עדיין אוהב אותם, אבל מוצא אותם לא נעימים מבחינות מסוימות.
@Bill - ייתכן שתרצה לעדכן את ההודעה שלך עם הספרים האחרונים - למשל. 'צללים חיים'.
אהבתי את הצל של אנדר קצת יותר מהמשחק של אנדר
אני ממליץ בחום לקרוא את המשחק של אנדר והרמקול למתים, ואז ** להעמיד פנים שכל שאר הספרים לא קיימים **.
לא בטוח אם ראית את [התשובה שלי] (http://scifi.stackexchange.com/a/108130/55866) מתחת לכל השאר, אך היא מתעדכנת לעתים קרובות לכלול כל רומן, סיפור קצר וקומיקס.
ראה גם את הכפילות המאוחרת הרבה יותר http://literature.stackexchange.com/q/28/139 "באיזה סדר עלי לקרוא את הסדרה" המשחק של אנדר? "
@Valorum והחמצת צל של הענק !?
@Valorum אתה נדיב מדי;להישאר עם הרומן מספר 1977.
עשר תשובות:
#1
+91
thelsdj
2011-01-12 04:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמי שקרא כל ספר אני חושב שסדר ההוצאה הוא הסדר הטוב ביותר לקרוא אותו מכיוון שזה הסדר שהסופר הוסיף ליקום. כל אחד מהם מתבסס על כל מה שפורסם לפניהם ואם אתה קורא אותם בסדר אחר אתה לא מקבל את אותה הצטברות ותחושת גילוי שהיית מקבל מכך שדברים שייתם תהית עליהם בספרים קודמים יתגלו בספרים מאוחרים יותר. .

@BilltheLizard ו- thelsdj - כדי לבנות על המלצה זו (שאני מסכים איתה בלב שלם), אם אתה יכול לשים את ידיך על הרומן המקורי "Ender's Game" משנת 1977, קרא זאת ראשונה.
הייתי מציע לקרוא את הרומן המשחק של אנדר ואז לעולם לא לקרוא ספרים אחרים שלו.
#2
+43
Tony Meyer
2011-01-27 13:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה "הרשמית" מכרטיס אורסון סקוט היא:

למען האמת, זה לא משנה, אלא שאתה צריך לקרוא קסנוצייד ממש לפני ילדי שים לב, מכיוון שהם באמת שני חצאים של סיפור רציף אחד. ברוב ספרי אני כולל את כל המידע הדרוש לך.

ובכן, אני ממליץ בחום שלא לקרוא את ספרי הצללים לפי הסדר הטבעי שלהם. או קסנוציד לפני EG + רמקול
כמובן שלא הייתי מצפה שהתשובה הרשמית תהיה "ובכן, אמנם הגיוני מבחינה טכנית לקרוא את הרומנים שלי בסדר כרונולוגי והקפדתי שתבינו אותם, אבל הקדם שלי הוא ממש מבאס וחבל אם תתן לפני שקראתי את המשחק של אנדר. " אז אמנם מצאתי את התשובה הרשמית הזו לפני שהגעתי לכאן, אבל זה ממש לא מה שחיפשתי;)
זוהי הגרסה המקוצרת שלדעתו של קארד.את תשובתו הארוכה יותר [ניתן למצוא כאן] (http://www.hatrack.com/research/questions/q0125.shtml).
#3
+33
ewindisch
2011-01-19 09:57:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סדרת Ender מכילה שלוש קשתות עיקריות. אלה, לפי סדר ההוצאה: סדרות אנדר, סדרת הצללים ומלחמת המתנות.

בדרך כלל היה קורא בסדר ההוצאה, אך אתה יכול לקרוא את הקשתות האלה בכל סדר. המשחק של אנדר, הצל של אנדר ומלחמת המתנות הם רומנים מקבילים המתרחשים באותה נקודת זמן, מנקודות מבט שונות. הקשתות שלהם סטות אז מאותה נקודה, מנקודות מבט ייחודיות אלה. למעשה, בהחלט תוכלו לקרוא בצורה כרונולוגית פחות או יותר:

משחק של אנדר, מלחמת המתנות, סדרת צללים, סדרות אנדר.

היתרון של קריאה ב סדר כרונולוגי הוא שההמשכים הישירים של המשחק של אנדר מתרחשים אלפי שנים בעתיד והם רחוקים למדי ממשחקו של אנדר מבחינת עלילה. בעת קריאה כרונולוגית, הסיפור מתפתח בצורה ישירה יותר.

הספרים שמתחת לכל קשת הם כדלקמן ...

סדרת צללים:

 • הצל של אנדר
 • צל ההגמון
 • בובות הצל
 • צל הענק
 • צללים בטיסה

סדרת אנדר:

 • המשחק של אנדר
 • אנדר בגלות (רק מבחינה כרונולוגית, זה הספר שפורסם לאחרונה) למתים
 • קסנוציד
 • ילדי הנפש

מלחמת מתנות:

 • מלחמת מתנות: סיפור אנדר
אני מסכים, למעט החריג הזה: לא משנה במה אתה מעוניין, קרא קודם את המשחק של אנדר. זה נותן כל כך הרבה מידע לשאר היקום, עד שבאמת צריך לראות אותו כ"צומת השורש "של עץ הסיפור. "רמקול", "קסנוצייד", "ילדים" הם באמת טרילוגיה נפרדת לחלוטין, וצריך לקרוא אותם יחד - אבל זה באמת לא צריך להיות מיד אחרי שקראתם את "המשחק של אנדר"; אתה יכול להמשיך משם לכל סיפורים אחרים - הייתי קורא את "צל" בהמשך.
אני לא בטוח שאאפיין את "מלחמת המתנות" כ"קשת גדולה ". זהו סיפור קצר המציג את אנדר רק כדמות מקרית למדי (עד הסוף).
ישנם מספר סיפורים אחרים שלא מופיעים בתשובה זו. חלקם פריקוולים ל- E.G.
מלחמת המתנות הוא סיפור חד פעמי.(כמו עשרת הסיפורים הקצרים האחרים שהשארת מחוץ לרשימה זו.) זה בשום אופן לא "קשת גדולה".
#4
+21
Allen Gould
2011-06-27 20:05:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, קרא את "המשחק של אנדר" - זהו ספר הליבה וקובע את ההגדרה.

ואז הייתי קורא את "הצל של אנדר", המכסה את אותה פרק זמן מנקודות מבט חלופיות.

לאחר מכן, זה באמת תלוי באיזו עלילה אתה רוצה לעקוב. ישנן שתי טרילוגיות, והן הולכות לכיוונים שונים מאוד.

טרילוגיית הרמקולים (דובר המתים, קסנוצייד, ילדי התודעה):

עוקב אחר אנדר לאחר שהוא עוזב את כדור הארץ ומתרחש בעתיד הרחוק. הוא נוטה להתמקד בנושאי "משמעות החיים והיקום".

ספרי הצללים:

הישארו ב"הווה " על כדור הארץ, בעקבות שעועית, פיטר, ולנטיין ודמויות המשנה האחרות, וחוקר את ההשלכות של "מה קורה כשחבורה של בני נוער מצילים את העולם". ספרים אלה הם קצת יותר פוליטיים ומציאותיים.

הסיפורים הקצרים נוטים להיות תצלומים בזמן, ואינם ממש נחוצים עד שהתחברתם היטב. >

למשל, "יועץ השקעות" מציג בפניך את ה- AI של אנדר, אבל זה עובד בצורה מושלמת כפלשבק במקום לקרוא את זה בסדר הכרונולוגי. מלחמת המתנות דומה, בכך שהיא ממלאת היסטוריה מבלי לקדם את העלילה.

`(ומסביר בעקיפין` ... מה?
וואו. כמעט ארבע שנים ואף אחד לא שם לב לכך קודם. ולצערי אני לא זוכר בדיוק מה חשבתי אז הוצאתי את קטע המשפט. תודה על המלכוד!
#5
+21
ibid
2015-11-18 13:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעודכן בתרשים חדש, עליכם להיות מדויקים החל משנת 2020

באופן כללי, הספרים מניחים שקראתם את כל מה שפורסם בעבר. המינוח התפתח גם לאורך הסדרה, ויציאה מסדר הפרסום תפחית את חווית הקריאה של האדם. זה לא משנה כל כך לגבי הסיפורים הקצרים, אך באופן אידיאלי יש לעקוב אחריו בספרים העיקריים.

התרשים שלמטה הכנתי מראה אילו ספרים יש לקרוא לפני כל ספר אחר.

enter image description here

צריך להדגיש כי כמעט כל ספר בסדרה הוא בעל גוון וסגנון שונה בתכלית. לאהוב (או לא לאהוב) ספר אחד לא אומר שתאהב או לא אוהב ספר אחר. אם אתה מוצא שאתה לא אוהב את מה שאתה קורא פשוט הניח אותו וקפוץ למדור אחר.

המשחק של אנדר היה הספר הראשון, והוא ללא ספק הספר הכי מפורסם. זה בהחלט המקום המומלץ להתחיל לקרוא. עם זאת, הצל של אנדר ו Earth Unawares כל אחד יכול לתפקד כנקודת התחלה בפני עצמו.

טרילוגיית הדובר לטרילוג המתים / חזק>

 • דובר המתים
 • קסנוסייד
 • ילדי הנפש
 • יועץ השקעות (סיפור קצר)

זהו ההמשך המקורי למשחק של אנדר, אם כי יש פער זמן של 3,000 שנה, ולספרים יש גוון שונה לגמרי וצוות דמויות שונה. ניתן לקרוא את הסיפור הקצר "יועץ השקעות" מיד לאחר רמקול .

סאגת צל

 • הצל של אנדר
 • צל ההגמון
 • בובות צל
 • צל הענק
 • צללים בטיסה
 • מסנג'ר (קצר סיפור)
 • הצל האחרון (TBA)

הצל של אנדר הוא רומן מקביל ל משחק של אנדר , ומספר הרבה מאותם אירועים מנקודת מבטו של בין. למעשה ניתן לקרוא את זה לפני המשחק של אנדר, אם כי עדיף אחר כך. הגמון , בובות ו ענק יוצרים טרילוגיה המתרחשת על פני כדור הארץ בעקבות הרבה דמויות מהמשחק של אנדר וצל של אנדר. זהו מותחן גיאו-פוליטי כמו משחק סיכון גדול.

ישנם שני חוטים עלילתיים פתוחים בסוף צל הענק . אחד מהם נמצא במעקב ב צללים בטיסה , והשני מתייחס ב אנדר בגלות . Messenger ו- (הקרוב) The Last Shadow עוקבים אחר Shadows in Flight ו- Children of the Mind תוך כדי ערבוב של כמה אלמנטים מ Ender in Exile .

Ender in Exil

 • Ender in Exil
 • The Gold Bug (סיפור קצר)
 • מושל וויגין (סיפור קצר)

אנדר בגלות הוא גרסה מורחבת מאוד והמשך לשני הפרקים האחרונים של משחק אנדר . הספר גם עוטף ומקלקל חלק מהעלילה מ צל הענק , כך שמומלץ לקרוא אותה קודם. ישנם כמה סיפורים קצרים החופפים ל Ender in Exile אך רובם כלולים לחלוטין בתוך הספר עצמו ולכן לא כדאי לקרוא באופן עצמאי. היוצא מן הכלל הוא "באג הזהב", אשר מבוא ארוך אינו נכלל בספר. "מושל וויגין" הוא סיפור קצר שכתב כרטיס מספר שנים אחר כך, אשר נקבע באותה פרק זמן של גלות ויש לקרוא אותו לאחר מכן.

מלחמות פורמיות

 • כדור הארץ לא מודע
 • כדור הארץ בערה
 • כדור הארץ מתעורר
 • הנחיל
 • כוורת
 • קווינס (TBA)
 • טרילוגיה שלישית (TBA)

ששת הספרים האלה הם פריקוולים ומכסים את הפלישה הראשונה והשנייה. אלה לא נכתבו על ידי אורסון סקוט קארד, אלא על ידי חברו ומשתף פעולה אהרון ג'ונסטון. (כרטיס משמש תפקיד יעוץ יותר ועוזר לעבד את העלילה.) ג'ונסטון אמר כי הוא מתכנן לכתוב טרילוגיה שלישית לאחר סיום השנייה שתמשיך לעקוב אחר הדמויות בספרים ההם.

בית ספר צי

 • ילדי הצי
 • Renegat (סיפור קצר)

ספר זה עוקב אחר דמות חדשה והיא מוגדרת במידה רבה בבית הספר הקרב לאחר אירועי המשחק של אנדר. זה נכתב כקשר למשחק וידיאו שמעולם לא התרחש בסופו של דבר, ולכן אין זה סביר מאוד שקארד יכתוב ספרים נוספים עם הדמות. ילדי הצי כוללים גם כמה אלמנטים עלילתיים מ צל של הגמון ו אנדר בגלות , וכך יש לקרוא רק אחרי שני הספרים האלה. יש בו גם כמה אלמנטים קלים לבניית עולם מספרי המלחמות הפורמיות, אבל צריך להיות מובן גם בלי. הסיפור הקצר "Renegat" ממשיך את הדמות שנים רבות אחר כך, אך אין לקרוא אותו לאחר דובר המתים.

סיפורים קצרים

 • הילד הפולני (אחרי צל ההגמון)
 • מזיק המורה (אחרי הילד הפולני)
 • מלחמת המתנות
 • גרב אנדר
 • מאזר בכלא
 • ילד יפה
 • רמאי

"הילד הפולני" ו"מזיק המורה "עוסקים בהורים של אנדר כדאי לקרוא אותם לאחר שהדמויות שלהם מתרחבות ב צל של ההגמון . למלחמת מתנות ולגרב של אנדר יש חפיפה כלשהי, ושניהם סיפורי חג המולד. את שלושת הנותרים ניתן לקרוא בכל מקום ובכל סדר, ורק לתת רקע מקדים מראש לשלוש תווים מ משחק של אנדר .


התשובה הרשמית של אורסון סקוט קארד (נכון לשנת 2009, כך שאינה מכסה את מלחמות פורמיות ו בית הספר לציי ) היא די דומה לזה. הוא ממליץ על סדר הפרסום לרומנים, אך ממליץ לקוראים הצעירים לדחות את קריאת טרילוגיית הרמקולים. הוא אומר להשהות את הסיפורים הקצרים עד אחרי המשחק של אנדר.

הצעת המחיר המלאה באה (בטקסט הספוילר כי התשובה הזו כבר ארוכה וכמה מכשירים קוטמים גושי טקסט ספוילרים שלא נפתחו.)

"הסדר המועדף" תלוי במה שאתה מתכוון במילה "מועדף", ומי עושה את ההעדפה.

ישנם שני חוטי סיפור עיקריים. אחד מתחיל במשחק של אנדר, וממשיך ל- Ender in Exile (החופף עם EG) ואז ל Speaker for the Dead, Xenocide ו- Children of the Mind.

חוט הסיפור השני מתחיל ב- Ender's צל (שמקביל למשחק של אנדר), וממשיך לצל ההגמון, לבובות צל ולצל הענק. בסופו של דבר שני האשכולות מתאחדים עם הספר צללים בטיסה.

הסיפורים הקצרים הופכים את הדברים למסובכים עוד יותר. על אין לקרוא אותם בסדר כרונולוגי מכיוון שלמרות שרבים הם פריקוולים, הם מקבלים את מלוא חשיבותם אם כבר קראת EG או ES.

הילד הפולני ותרזה (במפגשים ראשונים) הם סיפוריהם של הוריו של אנדר - מי הם ואיך הם נפגשים. מאזר בכלא (IGMS) הוא סיפור גיוסו של מאזר רקאם על ידי גרף להיות חלק מהכשרתו של מפקד הצי העתידי.

הסיפורים רמאי ונער יפה הם סיפוריו של האן צו ( מרק חם) ובונזו מדריד כשהיו ילדים על כדור הארץ, לפני שהלכו לבית הספר לקרב.

גולדבאג (קומיקס עצמאי וסיפור IGMS) מתרחש בעולם הראשון אליו הולך אנדר, שם הוא מגלה את הכוורת מַלכָּה. הוא גולש לאמצע אנדר בגלות ... איפשהו ...

יועץ השקעות (פגישות ראשונות) מתרחש לאחר EG ו- Ender בגלות, ולפני Speaker for the Dead.

הסיפור War of Gifts (נובלה) מתרחש בעיצומו של המשחק של Ender - מעין סיפור צדדי. זה יכול לעמוד לבד. יש גם סיפור IGMS שנקרא Ender's Stocking החופף למלחמת המתנות אך מתמקד בתקופה מכריעה בחייו של פיטר.

הסיפורים צעיר עם סיכויים ואנדר בטיסה הם שניהם חלק מ- Ender in גלות, אז אם קראת את הרומן ההוא, קראת את הסיפורים האלה.

אתה יכול לקרוא את הרומנים לפי סדר ההרכב: המשחק של אנדר, דובר המתים, קסנוסייד, ילדי הנפש, הצל של אנדר, צל ההגמון, בובות הצל, צל הענק ואנדר בגלות. (זה מהווה אתגר עבור הקוראים הצעירים של הדובר, הפילוסופיה והבוגרת מאוד, הקסנוצייד וילדי הנפש.)

תוכלו לקרוא את הרומנים כשני שרשורים נפרדים ברצף. . עבור קוראים צעירים יותר, התוכנית הטובה ביותר היא לקרוא את המשחק של אנדר ואת הצל של אנדר בכל סדר שהוא, ואז להמשיך בספרי הצל ואז בכל העבודות הקצרות יותר, תוך שמירת הרמקול, הקסנוסייד וילדי הנפש עד שאתה ישן יותר.

לחלופין, תוכלו לקרוא אותם בסדר הכרונולוגי של הסיפור, כמתואר לעיל.

ואז, ספרי האימפריה, סדרת השיבה הביתה. , וספרי אלווין מייקר הם בסדר כרונולוגי לחלוטין והם מאוד ברורים. אין להם שום קשר עם אנדר וויגין או ג'וליאן "שעועית" דלפיקי, אבל לפחות אתה יודע באיזה סדר הם נמצאים!


קומיקס

אני יודע, נראה שהשאלה ממוקדת ביצירות הכתובות, אבל חשבתי שאוכל לכסות גם את הקומיקס. הקומיקס נוצר לאחר שהספרים כבר נכתבו, ולכן סדר הפרסום לא ממש משנה. עבור הקומיקס הייתי הולך לפי סדר כרונולוגי שונה המתחיל ב משחק של אנדר . שים לב כי קשת הצל של אנדר אינה הכרחית להבנת אף אחד מהקומיקס האחרים.

 1. המשחק של אנדר: בית הספר לקרב
 2. גיוס ולנטיין 2
 3. המשחק של אנדר: בית ספר לפיקוד
 4. הצל של אנדר: בית הספר לקרב
 5. הצל של אנדר: בית הספר לפיקוד
 6. War of Gifts 2
 7. מלחמת הליגה 2
 8. Mazer in Prison 2
 9. Ender in Exile
 10. באג זהב 2
 11. דובר המתים
 12. מלחמות פורמיות: כדור הארץ הבוער
 13. מלחמות פורמיות: שקט שביתה

2 אלה הם זריקות חד פעמיות וניתן לדלג עליהן בקלות.

#6
+6
PearsonArtPhoto
2011-01-12 05:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי ממליץ לקרוא אותם בסדר הפרסום, או לקרוא את ספרי הסדרה של אנדר ואחריהם את סדרת הצל. לא כואב לעבור מדי פעם גם לספרים להיות כרונולוגיים, אך באופן כללי, הסדר שפורסם הוא כנראה הטוב ביותר. יש מעט מאוד אינטראקציות בין שתי הסטים (צל ואנדר), כך שהסדר הכרונולוגי בין הסט לא ממש משנה מעבר לספר הראשון של כל אחת (המשחק של אנדר והצל של אנדר)

#7
+4
booth
2013-05-08 11:42:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קרא אותם בסדר שפורסם, כפי שצוין קודם לכן סביר להניח שתפספס את פלא הסדרה על ידי קריאתם לראשונה באופן כרונולוגי. אם אתה מכור מספיק כדי לסיים אותם פעם אחת אז חזור וקרא אותם כרונולוגית! אני בקריאה שלישית וקורא אותם בסדר פרסום שוב כי גיליתי שהסיפור פשוט מרגיש טוב יותר ככה. הכתיבה של קארד מתפתחת בצורה עדינה אך עדיין מורגשת ככל שעובר הזמן ואם אתה באמת נהנה מהסדרה בהחלט עדיף "להרגיש" את האבולוציה ככל שהסיפור מתקדם.

#8
+2
Brandon
2013-11-03 22:56:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב את סדרת משחקי Enders ובהתייחס לרומנים, בכל פעם שאני מציע לקרוא אותם, אני אומר לאנשים להיצמד לציר הזמן. קארד הודה שכשכתב את ההמשכים המקוריים, הוא עדיין היה צעיר וחסר ניסיון. אם אתה קורא את "Enders Game", אז את ספרי "הצל" דרך "Shadow of the Giant", ואז "Ender in Exile" ואז "Speaker for the Dead" וכן הלאה, זה גורם לקריאה הטובה ביותר לדעתי. באופן ספציפי מכיוון שיש באנדר בגלות דמויות מוכרות שהיית מזהה רק לאחר קריאת ספרי הצללים ובאופן טכני "אנדר בגלות" קורה לפני סיום הספר המקורי "משחק סוף".

#9
+1
chx
2017-07-24 15:21:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו אולי יכולה להיות תגובה, אבל היא אולי קצת יותר גדולה מזה אז אני אעזוב לתשובה - תשובה שהיא מאוד אישית.

כשהייתי ילד קטן קראתי מִגרָשׁ. פליט כמו, באמת, לא היו לי בעצם חברים (ואויבים רבים - אני עדיין נושא את הצלקות הפיזיות והרגשיות שלושים ועוד שנים אחר כך) בקרב בני גילי. במתמטיקה, הייתי הרבה לפניהם, בנושאים רבים אחרים, הייתי מספיק לפני כדי להשתעמם בלי בית ספר אבל אני סוטה. המחשב שלי והספרים שלי היו הרבה יותר טובים. ממש קראתי כל ספר במדור הילדים בספרייה המקומית. למותר לציין שרובם לא עשו רושם עמוק. כמה שנים אחרי הקריאה הבלתי נגמרת הזו, עם זאת, עלה שקראתי ספר טוב ביניהם. אפילו לא הייתי בטוח במה מדובר אבל הוא היה טוב מאוד.

אז חזרתי ומצאתי את הספר רק בזיהיתי את הכיסוי . זה היה המשחק של אנדר. בקריאה שנייה, עמוקה הרבה יותר כטרום-עשרה, עיגן אותי ונתן לי תקווה שאני לא פריקית ואולי יהיו אחרים כמוני. אין ספר כזה. עכשיו יש לי תואר מורה ובעוד שאני לא מלמד, אני ממייסדי ומממנים קבועים של בית ספר קטן מאוד. הספר אף פעם לא רחוק ממחשבותי.

קראתי את טרילוגיית הרמקולים. דובר המתים היה בסדר, קסנוציד היה מוזר וילדי המוח בקושי הצלחתי לסיים. קלף עבר בזווית פילוסופית לגבי, מה, אני אפילו לא יודע מה. זה בהחלט לא מהדהד איתי.

כמעט עשר שנים אחר כך יצא הצל של אנדר. ממש אהבתי את זה כל כך שניסיתי לתרגם את זה להונגרית כדי שאחרים יוכלו לקרוא את זה. הגעתי רק לפרק אנטון ולא יכולתי להמשיך, לקרוא ולקרוא מחדש את זה היה לי יותר מדי רגשית. אבל הספר מאוד מאוד טוב ומבחינתי בעוד המשחק של אנדר אמר לי שיש אחרים כמוני, הצל של אנדר הראה שיש הרבה אחרים אכזריים בדיוק כמו חברי. זה בהחלט עוזר להתאים את הגישה הצעירה "כל האנשים נחמדים" לעולם האמיתי. זה אכזרי. אבל מנה של מציאות, אפילו אם היא מרה מאוד, מועילה.

עוד כמה שנים אחר כך הייתי האירופית היחידה ב- EnderCon ביוטה בשנת 2002. עדיין לא הייתי המטייל העולמי שאחר כך אהיה, זה הייתה הרפתקה די גדולה בשבילי.

קראתי את שאר ספרי הצל. הם היו צריכים להיקרא Shallow not Shadow. בכנות, אני בקושי זוכר שום דבר מהם. אני מודה שלא התעסקתי אפילו בפריקוולים.

עצתי המבוססת על קרוב לשלושים שנה של קריאתם והגדרתי את עצמי באופן חלקי היא זו: קרא את המשחק של אנדר ואת הצל של אנדר. קרא במיוחד אותם אם אתה טרום-עשרה (12-13) או נער. עזוב את השאר.

#10
  0
regionalsky
2020-04-07 23:36:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמתבקש, הועבר משכפול: עכשיו התמזל מזלי לראות את שאלתך פעמיים! תודה על תוכן ה- OSC.

זו שאלה מהנה שעליה מתווכחים הרבה וממש לא מוסכמים. כדי לענות בפשטות, לא, אינך זקוק למרבית הספרים כדי להבין את קסנוסייד . כדי להשיג באמת את המתרחש, הייתי מציע את המשחק של אנדר , Ender in Exile ו- Speaker for the Dead בסדר זה. כל דבר אחר הוא רק בשביל הנאה נוספת.

הסדר הכרונולוגי של הספרים מפותל מאוד. הנה תרשים עם מרבית הספרים והסיפורים הקצרים: Chronological Order

עם זאת, אני ממליץ שלפני שאתה מתחיל במשהו באנדרדרס, יהיה זה פריקוולים או רומנים נלווים, שאתה קורא את משחק של אנדר . זה מוזכר כל הזמן ברומנים המאוחרים, וזה מה שכל ששת הפריקוולים בונים אליו. (כן, יש שישה פריקוולים, שלושה לכל מלחמה פורמלית.)

מעבר לפריקוולים ולחמישיית אנדר, יש את הסדרה הנלווית המכונה בדרך כלל סדרת הצללים. הספר הראשון, הצל של אנדר , מתרחש במקביל ל משחק של אנדר , ומתמקד בשני המפקד של אנדר, בין. סדרת הצל עוקבת אחר סיפור העלילה של אחיו של אנדר, חברי הכיתה ואחד הנבלים האנושיים היחידים באנדרדרס, אכילס. סדרת הצללים תהיה הרבה יותר הגיונית אם תקרא את משחק של אנדר כי כל הדמויות הן ממנה וחלק ניכר מהעלילה נובעת מהעובדה שהם למדו בבית ספר קרב עם אנדר. אנדר באמת אינו נפרד מסדרת הצללים מעבר לספר הראשון, אולם יש את הספר הקרוב צללים חיים (הכל TBA) שיש להניח שהוא יערב אותו (או "צאצאיו", פיטר וג'יין / Val.)

אתר הכרטיס, Hatrack River, מיושן ויש בו רק מאמר מעורפל. קישרתי את זה לכאן אם אתה רוצה לבדוק זאת.

ייתכן שתרצה לציין ולייחס את העובדה שתרשים זה נוצר ככל הנראה עבור אתר זה ממש בתשובה [שם] (https://scifi.stackexchange.com/a/108130/98028) לשאלה זו ממש.
ברוסקי, אתה יכול להוסיף שאם אתה רוצה, עניתי רק על שאלה שמתחת לאחד מהתגיות הנצפות שלי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...