שְׁאֵלָה:
טורפדו פוטון לעומת פאזרים - מה השימוש בשני היקום
Maciej Piechotka
2011-01-20 00:55:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צפייה ב מסע בין כוכבים הבחנתי כי משתמשים בפסבים ובטורפדו פוטונים בערבוביה, ולעתים קרובות באופן אקראי. אני יודע שסופרים כנראה לא חשבו / אכפת להם אבל אני מחפש הסברים ביקום.

נוכחות של שני כלי נשק ברכב יחיד מוצדקת בדרך כלל על ידי מטרות ושימושים שונים, למשל מקלע לריכוך מטרות (חי"ר) ואקדח ראשי לקשיחים (טנקים אחרים). אחרת זה רק מגביר את הבעיות (תחמושת לא תואמת, עלויות תחזוקה מוגדלות וכו ').

אז מה ההבדלים בין שני אלה?

שְׁלוֹשׁ עֶשׂרֵה תשובות:
#1
+33
Rodger Cooley
2011-01-20 01:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האחד מבוסס אנרגיה (פאזרים) והשני מבוסס חומר (טורפדו) עם תפוקה נפיצה. אני זוכר שקראתי פעם את זה שבמצב עימות, הפאזרים בדרך כלל היו משמשים להחלשת מגיני הספינה אחרת ואז הטורפדות היו מסיימות את המטרה.
כמו כן, הפאזרים שימשו יותר להשבתת ספינות מאשר להשמדתן, שכן הם יכולים למקד ביתר דיוק.

כן. אל תשכח את המטרה העיקרית של מגן הסטה, להסיט חפצים מנתיב הספינה בזמן שהיא נוסעת. (לא היית רוצה כי חלוק נחל יפגע בגוף בעיוות 7, הוא יעבור דרך הספינה) טורפדו בוודאי ייעצר על ידי המגן אם פאזים לא יחלישו אותו תחילה.
@Jonny Blaze: זה נכון רק באופן חלקי. בעוד בזבזני, טורפדות יכולות להיות ומשמשות להפלת מגנים. ככל הנראה על ידי פיצוץ לפני הפגיעה במגן. הכוח ההרסני של הטורפדו הוא גם אנרגיה.
זו הייתה כנראה כוונתם המקורית של המחברים, אך ככל הנראה היא נחלשה על ידי סופרים שלא הצליחו לזכור אותה, או נאלצו לשנות אותה כך שתתאים לסיפורם.
כמו כן יש לציין כי phaser הם כלי נשק של קרני חלקיקים, וככזה "קרן האנרגיה" יכולה להיחשב לאובייקט. למרות, כפי שמוצג בפרקים רבים, חלקיקי הנדיון אינם רק חלקיקים בעלי אנרגיה קינטית גבוהה, מכיוון שיש להם סוג של "מובנה במודיעין". לדוגמא, ניתן בהחלט להגדיר פאזרר "להתאדות" ולסבול מהן את החפץ או הגוף, ולפרק אותו באופן מלא מבלי לפגוע בסביבה כמו להשאיר סימן חריכה (גם כאשר משמידים שיבוט בגודל רייקר בתוך צמוד אמבט זכוכית).
סיכום פשוט טוב של ההבדלים.
פאזות = דיוק, הרס מיקום ספציפי, או ניקוז גנים / הרס יעד קטן טורפדות = הרס בעל שריפה גבוהה, הרס חלק גדול ממטרה / יעד מוחק ללא תשומת לב לדיוק.
מוסכם.פאזות בעצם כדי לנקז מגנים ולבצע שביתות מדויקות כנגד רכיבי ספינות האויב (נניח שאתה רוצה להשבית כלי נשק אבל לחסוך את שאר הספינה, כך שתמקד בבנקים של אויב או צינורות טורפדו של האויב).טורפדות בעצם לעשות נזק גדול כנגד גוף הספינה הפיזי המשוריין עצמו להרוס, נקודה.פאזות = אקדח מדויק, טורפדות = אקדח חצץ / נזק.
#2
+24
Matthew Nichols
2011-01-20 08:55:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי המדריך הטכני, פאזים מוגבלים למהירות האור ולכן משתמשים בהם פחות בעימותים המתרחשים תחת כונן עיוות. לטורפדות פוטון יכולת עיוות (אם כי לא כונני עיוות מלאים) ולכן יכולות לעבור מהר יותר ממהירות האור ומפעילה ספינות שעושות זאת גם כן.

כמו כן, טורפדות פוטונים יכולות לשמש כמכרות אשר פאזות אינן יכולות.

כדי להיות ברור, הם יכולים לשמור על בועת עיוות אבל לא יכולים ליצור אחת. ברגע שהם נופלים מעיוות, הם רק יכולים להיכנס אליו מחדש על ידי פיטוריהם שוב.
ב- ST: TMP הוזמן השימוש בפאזרים להשמדת אסטרואיד בדרך של חור תולעת שנוצר על ידי כונן העיוות הלא תקין של האנטרפרייז, ואז הושהה רק בגלל שהפאזרים שאבו כוח מליבת העיוות, לא בגלל שהם היו מוגבלים למהירות האור. .
@DampeS8N: בועת עיוות זו מזכירה לי את הטכנולוגיה האמיתית המכונה "cavitation" המאפשרת בתיאוריה טורפדו, אך אני חושב שפולט זרם חזק של בועות להגיע ל 200 קמ"ש מתחת למים.
@releseabe ההבנה שלך לגבי גליון-על אינה נכונה.זה לא רלוונטי לשאלה / תשובה זו, אז אני אשאיר את זה.
#3
+14
Omega Centauri
2011-01-21 10:56:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושד שיש רצון מצד הכותבים לקבל אנלוגיה ללחימה קרבית של נושאת המטוסים. פאזות הם כמו אקדחי סיפון, וטורפדו הם כמו שמם. לאחד יש טווח ארוך יותר, ומהיר יותר לכוון, והשני איטי יותר, אך גורם נזק רב יותר. רוב הדברים במלחמת החלל, רוצים לשחזר את מלחמת העולם השנייה, קרבות ימיים או מפציצים לעומת מטוסי קרב.

רודנברי היה וטרינר במלחמת העולם השנייה, לאחר שטס הרבה משימות באוקיאנוס השקט. הפרק "מאזן הטרור" התבסס היטב על לוחמה נגד הצוללות של מלחמת העולם השנייה.
#4
+7
Robert Brim
2011-02-23 20:47:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיבה טובה נוספת להשתמש בהם באופן שונה היא שטורפדות יכולות לעקוב אחר מטרה שבה כשפייסר יורה ישירות. אם זה מתגעגע, זה מתגעגע. אם אתה זוכר, אחד הסרטים, ספינה קלינגונית נעטה אך חלקיקים דולפים (פוטונים זה היה?) והם שינו טורפדו כדי להעביר את החלקיקים למקור כדי להרוג את הספינה.

זו הייתה מדינה שלא התגלתה.
רוב הטורפדות ביקום מסע בין כוכבים אולם אינן "מחפשות"; הם עובדים יותר כמו טורפדות לא מודרכות (מתקופת מלחמת העולם השנייה), בהן ניתן להגדיר את ה"קצץ "של סנפירי הטורפדו כך שהוא עוקב אחר מסלול עקום אל המטרה. זה אומר שאתה לא צריך להיות מופנה ממש אל היעד שלך, אבל זה גם אומר שמטרה שמשנה במהירות מסלול או מהירות עלולה לגרום לטורפדו להחמיץ, מכיוון שהוא מוגדר ליירט יעד שנוסע במסלול ובמהירות קבועים.
#5
+7
KeithS
2011-11-01 21:07:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פאזות וטרפדות דומים, כאמור, בדומה לאקדחי סיפון ו טורפדו במלחמה ימית של תקופת מלחמת העולם השנייה. הרעיון שציפורי הקרב הקלינגונים והרומולאניים יוכלו לעטות ובכך להיות מוסתר היה אנלוגי ישיר לסירות ה- U הגרמניות.

מבחינה טקטית, אתה רוצה כמה שיותר סוגים של כלי נשק שאתה יכול להשיג כשאתה נמצאים במאבק. זה חל כמעט על כל הלוחות, בכל המצבים. אם נשק אחד לא מתאים למצב, אתה מביא אחר. זו הסיבה שלשוטרים אין רק אקדחים, אלא גם אלות, טאסרים וריסוס פלפל. פאזות מבוססות אנרגיה, כלומר כל עוד יש לך כוח מספיק אתה יכול להמשיך לפטר אותם. הם חזקים מאוד כנגד היעדים הלא מוגנים ביותר, וניתן להביא אותם לכמעט 360 מעלות (בתנאי שכל בנקי הפייזרים פועלים באופן סמלי). לבסוף, בהיותם קרן, הם בדרך כלל יכולים להיות מכוונים ויורים די מהר לעבר מטרה כמעט לכל קנה שבו הנשק יעיל (אפילו ממש מקרוב). עם זאת, תלוי ברמת ההתקדמות הטכנולוגית של המירוץ, לרוב יש פאזות השפעה מינימלית על מגינים או אפילו על קליפות הספינה. הם מוגבלים גם על ידי מהירות האור, ולכן לא ניתן להשתמש בהם בזמן נסיעה בעיוות.

טורפדו הם מסע בין כוכבים המקביל לאותו כלי נשק בקרב ימי, או לטילים נגד ספינות כמו הרפון או אקסוצט. חטף מכה עם אחד כזה כשהמגנים שלך למטה והספינה שלך כוללת חור פעור גדול. הפיצוץ דורש גם הרבה כוח מגן כדי להדוף ועלול לגרום נזק גם עם מגינים למעלה. הם גם דורשים כוח מינימלי כדי לירות, מה שהופך אותם לכלי הנשק העיקרי של ספינות גלימות כמו ציפור הטרף הקלינגונית, וניתן להשתמש בהן בזמן שהספינה נוסעת בעיוות, מכיוון שהן שומרות על "בועת עיוות" שנוצרת על ידי ספינת הירי. עם זאת, הם נשק מתכלה; משתמע כי טורפדו הם מכונה מורכבת מכדי לשכפל אותה, גם ללא המטען האנטי-חומר שלהם. הם גם לרוב אינם מחפשים; יש לתת להם את ההנחיה הראשונית מהספינה היורה, ואם "תמונת הראייה" משתנה (הספינה משנה באופן קיצוני מסלול או מהירות) הטורפדו יכול להחמיץ. לטורפים קצב סיבוב מקסימלי ויוצאים מהמשגר ​​לאורך הציר הקדמי לאחורי של רוב הספינות ביקום (יש כמה משגרי צריחים כמו אלה המותקנים על DS9), כלומר יעילותם ב"צד רחב " "העימות מצטמצם. זה הופך את הטורפדו לכלי נשק שאתה משתמש בו בלחימה חזיתית כשאתה די בטוח שתפגע במטרה שלך, בדרך כלל משמעות יחסית קרובה.

#6
+5
Timwi
2011-02-27 05:35:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מוזכר מספר פעמים ב וויאג'ר כי טורפדות הפוטונים אינן ניתנות להחלפה. למרות שהמעריצים ספרו את מספר טורפדות הפוטונים שנורו לאורך הסדרה כולה ומצאו שהיא גבוהה בהרבה מהמספר שניתן במפורש באחד הפרקים הראשונים, זה בכל זאת מספק סיבה ביקום לא לרצות לבזבז אותם.

ב- ST: נמסיס הארגון ממצה את כל ההשלמה שלו בקרב יחיד (אם כי ארוך).
טורפדות באופן כללי ניתנות להחלפה. לוויאג'ר לא היו מתקנים לבנות טורפדו חלופי על סיפונה. בפרק דרדנוט הם דיברו על התאמת הטורפדו על טיל העל להחליף את מה שהשתמשו בו. ברבע האלפא, ספינה של כוכב-כוכב יכולה להכניס מחדש את מחמאת הטורפדו שלה בכל עת.
כדי להבהיר, ספינות כוכבים באופן כללי, אל תבנה טורפדו על סיפונה - לא רק וויאג'ר.
#7
+3
scope_creep
2011-01-20 09:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מכיר את זה דיון טכני על יכולות שונות, אך פאזות הפכו להיות פחות ויותר חזקות ככל שהסדרה עברה ממסע בין כוכבים לוויאג'ר. בסדרה המקורית, שבה העלילות נכתבו על ידי סופרי sf קלאסיים מתקופת הזהב של sf, וככאלה היו צפופים עם מושגים חדשים של sf, יש דיון מסוים על מידת העוצמה העצומה שלהם. אני לא מכיר את הפרק, אבל הוא מדבר על שני בני אדם שהתרסקו נחתו ונפגעו קשות והחייזרים מאפשרים לראותם שלמים ובלתי נשברים.

בפרק ההוא הם צריכים לפרוץ למבצר התת קרקעי (זה היה הפרק עם המעלית המחתרתית); הם משתמשים בפייזר חצובה שהוא ממש חזק. הם אומרים שזה 'היה צריך לפוצץ את הגבעה בשניות' למרות שהחייזרים הטלפתיים מייצרים בראשם של הצוות תמונה של גבעה לא שבורה באותה נקודה. מהחלל, אבל הם מודאגים (אם אתה קורא את התסריט) שהפאזרים הולכים להרוס הכל, לחתוך לכדור הארץ עד הליבה, ואפילו להרוס אותו, לחתוך אותו לחצי. אלה היו קורות חיתוך כוח סופר חזקות מאוד, המוזנות ללא דמיון על ידי מנועי אנטי-חומר.

תבדיל זאת בזמן של וויאג'ר. פאזות אינן יכולות אפילו לחדור לקליפות מוגנות או לבורג. אני יודע שאני נבל, אבל באופן יחסי, אם האנטרפרייז יפגוש את הבורג, הם היו פורסים את הקוביה לחתיכות.

כל התקדמות הסדרה ריככה אותה מסדרת sf לתסריט עם רווחים למילים sf. בחר מילה.

האמת, הם כנראה הבינו "אופס, זה מגוחך באופן מגוחך ולא מציאותי. אולי עלינו לחזור על זה ..." זו לא תהיה הפעם הראשונה.
כל מה שעלה לי בראש עם עלילה כזו (לא צפיתי בכל TNG ו- DS9 ולא ראיתי אף פרק של VOY ו- ENT) הוא Cage.
@MaciejPiechotka ראיתי את כל הסדרות, והכלוב / המנג'ר הוא כל מה שעולה בראשך. הקייג 'היה הטייס המקורי והבלתי מנוצל של TOS, שצילומים אלה שימשו לשימוש ב- The Menagerie, והוא מכיל -טונות- של חוסר עקביות עם שאר ה- TOS.
#8
+3
PCSgtL
2016-06-29 19:27:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מופתע שאיש לא דן בכך מנקודת מבט של 'קרבות צי הכוכבים'. זוהי מערכת משחקי הלוח / מיניאטורות המיועדת לטפל בדברים אלו ממש.

פאזרים הם אידיאליים כנשק לטווח קצר עד בינוני (כולם מלבד הכבדים ביותר אינם גורמים נזק ניכר למרחוק).

 1. יש להם את הדיוק הטוב ביותר מכל מערכות הנשק ביקום.

 2. יש להם צריכת אנרגיה נמוכה, כך שהם יכולים להמשיך לירות גם לאחר שהספינה ומקורות הכוח שלה (מנועים וסוללות) נפגעו משמעותית.

 3. צריכת האנרגיה הנמוכה והגודל הכללי הקטן שלהם מאפשרים להפעיל מספר בנקים של פאזרים על ספינה.

  א. זה נותן פוטנציאל לקבלת קשת ירי יעילה גדולה יותר (Gorn שבה היה יוצא דופן בבניית ספינות שהיו קטלניות מכל זווית)

  b. ומשמעותו היא כי האויב חייב להיות ממוקד על ידי מספר האויב בכדי להשבית את המיקומים המרובים בהם הם נמצאים.

 4. יש להם גם זמן טעינה / טעינה מהיר יחסית.
  א. זה מאפשר לפטר כמה פאזרים מבלי להפחית משמעותית את יכולת ה אלפא סטרייקה.

 5. ניתן להשתמש בהם בהגנה.

  א. פאזות משמשות לעיתים קרובות ככלי נשק נגד טילים.

  ב. פאזות אידיאליות להוצאת מלאכות שביתה / מלאכת הסעות / לוחמים ומכרות. (כמה בנקים phaser [Phaser G של אם הזיכרון משרת] תוכננו במיוחד לתפקיד זה)

ספינה מעוצבת ותמרון היטב הנשלטת על ידי רב חובל ואנשי צוות יכול היה להוציא אש רציפה של פאזרים על ידי סיבוב ספינתם ופקקי פקקים סביב נתיב יריביהם תוך סיבוב מתמיד של המגנים הציגו את אויביהם.

 1. יש להם אחד הטווחים הארוכים ביקום.

 2. הם מכים בכבדות, והם גורמים לנזק משמעותי בכל טווח.

 3. ניתן לשנות אותם כך שהם יורים לטווחים ארוכים עוד יותר כנשק קרבה. נזק מופחת אך זה מגדיל את הדיוק והטווח)

 4. הם אינם פגיעים לירי טילים נגד פאזים (וגם לא ניתן להעביר אותם מהמטרה).

 5. כאשר הם פוגעים הם לעתים קרובות גורמים נזק למספר מערכות בבת אחת וגורמים לכשלים רחבים בספינה.

 6. הם משמשים הרחבה לספינה. בדרכים הרבות בהן ניתן לשנות אותם ללא שימוש קרבי.

ספינה מעוצבת ומהירה יכולה להישאר מחוץ לטווח האויב ולהוציא מטח איטי אך יציב של טורפדות פוטון. הכריח את ספינות האויב לברוח או להשמיד אותן בלי לפגוע בנזק חזרה.

לפדרציה הייתה פילוסופיה של ספינות רב תכליתיות. כל כך מעט ספינות הוקמו כדי להתמקד באחת מהפעילות, אולם הקמה זו אפשרה כמעט לכל ספינה לקבל אפשרויות בכל מצב.

שביתת אלפא

שביתת האלפא היא הרעיון של טעינת נשק מכל הספינות ואז המתנה עד לטווח ריק ושחרור כולם בבת אחת או ברצף מהיר. כדי שספינה של הפדרציה תנהל את המטען המלא הזה הם היו זקוקים לעיתים קרובות להפחתת המהירות המקסימלית שלהם או להסתכן בפגיעה במנועים שלהם. אלפא סטרייקה שבוצעה היטב עלולה להפשיט מגזר מגן באמצעות כל הפאזרים ואז לפרוק טורפדות פוטון עמוסות (מותאמות להגדיל את הנזק אבל להפחית את הדיוק) דרך אותו מגן שהופלה ולהשמיד או לשבש את רוב האוניות ממעמד דומה.

הוביל עם טורפדות פוטון להוציא כמעט את כל המגנים ואז לשחרר פאזות ממוקדות ותוכל לשתות ספינה עם דיוק, חיתוך כונני עיוות או כלי נשק, אך שמירה על שלמות הספינה, הצוות והתכולה.

שימוש בכוח

כל מה שהוזמן אי פעם בתוכנית לוקח אנרגיה. לספינה אין אנרגיה לעשות הכל בבת אחת. אז אלה חייבים להיות מאוזנים על סמך המצב הטקטי.

מהירות : מהירות מהירה יותר פירושה פחות כוח עבור מערכות אחרות.

הרמת מגן : נעשה בהתראה צהובה

חיזוק מגן : לעיתים קרובות נראה בתערוכות, זה מפנה אנרגיה נוספת לחלק ספציפי של המגנים . אתה יכול לשקוע בזה את כל האנרגיה שלך. זה הופך את המגן הזה למעט חזק יותר.

סריקות שטח עמוק / ספינות אויב סריקות : נותן לך מידע נוסף במחיר האנרגיה.

טעינת נשק: חיוב בסיסי. (בין מגנים ומהירות שלושת כיורי הכוח הגדולים ביותר)

כלי נשק מיוחדים: בדרך כלל מדובר על טעינת יתר של כלי נשק לטווח או כוח רב יותר.

טעינה מובילים: חיילי יבשה, חילוץ אנשי צוות או שחרור מוקשים וכו ',

הכנת כלי שיט: לאחר שיגורם הם רצים בכוחות עצמם, אך נדרש אנרגיה בכדי להשיג אותם .

בדיקות טעינה / הפעלה: יכול לשמש לסריקת האויב או להמרה כדי להתמודד עם נזק נשק נוסף.

Drive Warp: רוצה לברוח / לברוח? למרות שגרעין העיוות מספק אנרגיה לספינה הוא עדיין דורש כמות מסוימת של אנרגיה כדי להוציא גם אותך.

קרן טרקטורים: שימושי בכל מיני תמרונים צבאיים.

אזהרה אלקטרונית: משמש כדי להגדיל את הסיכוי שלך להכות, או כדי להקטין את האויבים להכות אותך, אם יש לך את האנרגיה.

אין ספינה ב ליקום יש את הכוח לעשות הכל בבת אחת. אני מקווה שזה מספק מדריך שימושי לשימושים טקטיים ספציפיים של פאזרים וטורפדות פוטונים.

הבעיה עם SFB היא שהיא קיימת מחוץ לכל דבר מסע בין כוכבים מאז TOS.זה לא לוקח בחשבון שום דבר מאף סרט או תוכנית מאז, ושני היקומים התבדלו באופן משמעותי.בטח כיף אם כי!(ובכן, אני מעדיף את גרסאות Starmada או Fed Commander).
מבחינה היסטורית הגבול כן, אך היסודות המכניים של יחסי הגומלין של מערכות הנשק זהים.
#9
+2
jtb
2013-06-24 11:14:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טורפדות פוטון הגיעו מאוחר בעונה הראשונה של טרק. אם אתה זוכר את איזון הטרור, הפייזרים פוטרו באמצעות "פיצוציות קירבה;" אלה הובילו ככל הנראה לכך שהכותבים הגיעו לכלי נשק נשמע אחר שהעניק אמינות למופע. הטורפדות נראו קשות יותר לפגיעה במטרה, אך ככל הנראה היו מסוגלות להפיג / להרוס כלי אחר עם כמה פגיעות בלבד. נראה היה שכותבים רבים ככל הנראה לא היו מודעים לטורפדות הפוטונים - במכונת DOOMSDAY נעשה שימוש בפאזרים אך ורק במקום בו טורפדות היו יכולות להיות יעילות יותר מבלי שדקר & שקבוצת הכוכבים הקריבה. לשני כלי הנשק היו אפקטים קוליים מגניבים ביותר שנשמעו מהגשר בעת הירי.

מחדש "מאוחר בעונה הראשונה" - באופן ספציפי, חיפוש ב- chakoteya.net/StarTrek עם "טורפדות פוטון" הראה כי במונחים של [צו ייצור] (http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Star_Trek:_The_Original_Series), ["ארנה"] (http://www.chakoteya.net/StarTrek/19.htm) היה הפרק הראשון בו הם הוזכרו, השתמשו שניסו לפגוע בספינה תוקפת עם פאזות אך הפאזרים היו "שליליים נגדאת מסך הסטה שלו. "
#10
+1
sporkstar
2014-04-29 01:19:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פאזות יעילות הרבה יותר נגד מגנים מאשר טורפדו. אם כנגד מגן הספינה פגיעת פאז'ר ופגיעת טורפדו גורמות לאותו נזק, האם לא היית מעדיף להשתמש בזה שתוכל להמשיך בזבל?

בהפעלה מחדש של מסע בין כוכבים (2009), במהלך הדמיית kobayashi-maru קירק כיוון את ספינות האויב בטורפדו, בידיעה שמגניהן ירדו בגלל פריצה שהכניס לתוכנית.

המגן סופג, חוסם ומשקף את מרבית האנרגיה ומפיץ אותה מחדש. על פני כל כולו. אם אנרגיה כלשהי עוברת אז המגן שלה בדרך כלל לא היה חוסם בכל מקרה (למשל, סוגים מסוימים של קרינה וזריקות שמווסתות לעקוף ולהתאים לתדר המגן). כל נזק שהספינה נגרמת ממכה למגנים הוא ככל הנראה מזעזע מהמגן שדוחף את פולטות המגן ואז מעביר חלק מאותה אנרגיה למבנה הספינה (בערך כמו טראומת כוח קהה ברמת הספינה).

כנגד ספינה לא מוגנת, פאזות גורמות נזק הגון לספינה בפני עצמן אך טורפדו פוגע כל כך חזק שהוא יכול לשתק או להרוס את הספינה בצורה קשה אחת. כמובן שזה תלוי בגודל הספינה - קוביית התבוללות בורג היא בגודל 6000 מטר לכל צד, והיא מתחדשת, אבל לפחות אין לה מגנים.

(אם כי זה גורם לי לתהות מדוע לא רק לגרום לטורפדות בעלות יכולת עיוות לפגוע בספינת הבורג במהירות עיוות או משהו קרוב ל- C ... אז כוח הנפץ של זה מחוויר בהשוואה לכוח המכה הקינטי. אבל נו טוב).

טורפדות יכול להיות גם שימושי אם אתה נתקל בבעיות בפגיעה במטרה, אבל אני חושב שהשימוש בטורפדו בדרך זו אינו מציאותי ושימש לביצועים תיאטרליים בתערוכה. הרעיון לירות התפשטות טורפדות יהיה להגיע לפחות אחד מהטורפדות קרוב מספיק לעבריין כך שהוא ייפגע בגל אנרגיה-הלם.

אבל ... אם זה יכול לקחת יותר מזריקה אחת כדי לפוצץ ספינה מוגנת על מכה ישירה (או אפילו עם פיצוץ פנימי במקרים מסוימים) אז אנחנו לא מדברים כאן בדיוק על תשואות גרעיניות, בניגוד למה שטוענים כמה כוכבי מסע בין כוכבים.

אם טורפדו רשום כבעל תשואת איזוטון 25 אז אני אומר שזה כנראה יותר כמו 25 טונות נפץ נמרצים מודרניים. זה כמו 10 טילי שיוט מודרניים במכה אחת, והטורפדו עצמו הוא חלק קטן מגודלו. נשק חזק להפליא לראש קרב שאתה יכול כנראה לשאת במזוודה. אבל זה לא תיק תיקים בשום מידה. זה נמצא אי שם באזור האפור שבין חומרי נפץ קונבנציונליים לבין גרעין.

כן, הוא עשוי להשתמש באנטי-חומר, אך כמותו זעירה או אפילו מולקולרית, הכלולה במספר "תאים" של בקבוקים מגנטיים קטנים. בסופו של דבר מגיב עם (פירוק של חומר ביחס 1: 1) בכל פעם שהם נשברים. באופן אישי הייתי חושב שהכמויות המעורבות יהיו קטנות ביותר, מטעמי בטיחות, כך שניתן יהיה לבנות יתר על המידה את מודולי הבלימה כדי לוודא שהם לא יאבדו בלימה או בסופו של דבר עם טורפדו שמתפוצץ כשאתה מזרז יורה אותו משגר הטורפדו .

במקרה כזה טורפדות הקוואנטים החזקות מאוד שפותחו בהמשך, כל אחת מכה בכוח הדומה לגרעין טקטי (300 איזוטונים = 300 טון TNT = בערך 1/3 קילוטון).

סיבה נוספת שאני אומר שטורפדות אינן מתפוצצות בתחום הגרעין היא משום שהן שימשו יעדים פלנטריים המון פעמים והן גורמות לנזק מקומי בלבד, ולא לפיצוץ עצום של הריגת עיר. אם טורפדו יכול לפגוע איפשהו בקרבת מקום ולא להרוג את צוות האורח, בוודאי שהוא לא נשק גרעיני, אפילו לא בתחום הקילוטון, והרבה פחות בתחום המגטון.

האם יש לך הפניות לקאנון לכל הטענות שהועלו כאן? תודה!
הצבעה למטה בגלל התייחסות לקאנון.פיזור המגן שגוי.מערכת הנשק היא זו שקובעת את מזג האוויר שפניה מסוימת של המגן נחלשת או את כולם.לא המגן עצמו.
#11
+1
Deks
2015-09-12 05:21:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שצוין, נראה כי פאזות מכוונות כלי נשק אנרגטיים. המדריך הטכני נותן אומדן תפוקה נמוך מאוד עבור פאזים על ספינת כוכבים בכיתה גלקסי ... אך למספר זה אין שום היגיון בהשוואה לטרפדות הפוטונים אשר אמורים לשאת 1.5 ק"ג חומר ו- 1.5 ק"ג אנטי חומר - מה שיביא להמרה אנרגטית של 100% של 64 מגה טון - אם כי נתונים אלה נאמרו ככל הנראה עבור TOS / TMP, ולא TNG.

אבל , בואו 'להעריך נתונים אלה הם עבור TNG ... ובמקרה זה, תפוקה מרבית של 1.2 GW לפאזרים אינה הגיונית מכיוון שהם בסופו של דבר פחות חזקים אלפי פעמים לעומת טורפדו. הערכה אחרת מציינת כי פאזות על מעמד הגלקסיה ( סוג X) דורגו בטווח של 100 000 TW תפוקת אש מקסימלית - שהם כ- 23.9 מגה טון (כל שנייה).

100 000 TW עבור פאזות מסוג X (מעונה 1 עד עונה) 3 למשל של TNG) הגיוני הרבה יותר ומשאיר מקום לשיפור בתפוקת האש. Phasers ca לא יכול להיות יותר תכליתי מכיוון שתוכל לשנות אותם על מנת לטפל במונחים של תדרים ולעשות כל מיני דברים שימושיים אחרים. לכאורה ניתן גם לטפל בטורפדו באופן טס והם תכליתי ככלי, אך לפאזרים יש מאגר גדול יותר של משאבים לצייר מכמות ואינה מוגבלת כמות כמו טורפדות פוטון.

כמו כן, טורפדות פוטון הגיוניות יותר להיות יותר כמו מטענים מעוצבים (מה שעשוי להסביר את חוסר העקביות כיצד מחלקת המט"ח החליטה להראות להם - אגב, נראה כי העונות המוקדמות של מרבית המופעים של המאה ה -24 מציגות דפוס פיזור נפץ על כוכבי הלכת באופן עקבי יותר עם טורפדו בהשוואה לכמה אחרות - ומכאן שאין להתייחס למטבע הערך הנקוב כל הזמן - יש להבדיל את מה שנראה סביר. במונחים של מספרים).

ניתן להשתמש בטורפדו להפלת מגיני ספינות אויב במהירות ושימוש בפאזות ליתר דיוק / ניתוחים. אמנם, טורפדו יכול לשמש גם לאלה, אבל אני מתאר לעצמי שהם מסתכנים בהשמדת ספינות אם הן פוגעות במערכות חלשות במיוחד).

הייתי מתאר לעצמי שתפוקות הכוח הפייזריות גדלו ככל שהזמן עבר עם זאת מעבר ל 100 000 TW. טורפדו יגדל גם בתשואות הנפץ, כך שייתכן שהם הצליחו לארוז הרבה יותר חומר ואנטי חומר בתוך טורפדו למשל, והחלו לעבור לטורפדות קוונטיות בגלל שיש להם כפליים בממוצע תשואת פוטונים ... אך מבחינת אספקת אנרגיה ודיוק, הם עשויים להיות טובים בהרבה גם מפוטונים (בנוסף, יתכן שהם כלל לא משתמשים באנטי-חומר - יש מקורות שמציעים אנרגיה של 0 נקודות, אבל זה לא תותח - יכול להיות שיש מאפיינים אחרים לטורפדות קוונטיות - אולי יותר מבוסס על עקרון אי הוודאות הטמון במכניקת הקוונטום שמניב גם תוצאות טובות יותר מאשר טורפדות פוטון קונבנציונליות?).

הוזכר עם זאת כי פיצוץ 54 איזוטון. מ- gr שונה טורפדו אווימטרי (שמבוסס על תכנון טורפדו פוטון) מסוגל להרוס כוכב לכת קטן, ותפוקה זו הוגדלה ל -80 איזוטונים). טורפדות הפוטון של וויאג'ר (שהיו אז סוג VI) הוזכרו על ידי הבורג שיש להם תשואה נפיצה של 200 איזוטונים.

זה אמנם הגיוני, אך SF לעתים רחוקות אם בכלל ישתמש ביכולות אלה בכדי להשמיד באופן פעיל את כוכבי הלכת על הסף. ... המטח הראשון הצליח להרוס 30% מהקרום הפלנטרי בשניות (אגב, ה- Enterprise-D הצליח לגרום לבדו נזק פלנטרי דומה), אך יתכן וזה תואם יותר לתפיסת משאבים פוטנציאליים שכוכב עלול לאחר ש"ערפו את ראשם "את השלטון של" מנהיגיו ". אפילו הקארדאסים והרומולנים עשויים לא להיות" פזיזים "עד כדי כך שהם רוצים להרוס פשוט כוכב לכת שלם. עד כמה שהם היו אלימים, אף אחד מהם לא היה טיפש. אפשר להבהיר מידע רב ערך מכוכב של כוח מנוגד או לתפוס כמה משאבים מעניינים ... או מספר דברים שונים.

#12
  0
John Wright
2016-08-18 23:58:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המחשבה שלי היא ששלבים דורשים כוח רב אך יש להם "תחמושת" בלתי מוגבלת כל עוד כוח זמין. הטורפדות מוגבלות במספרן אך דורשות מעט כוח להפעלה.

אני רואה גם טורפדות מוציאות מגן ואז פאזות מהוות את האיום שמכריח כניעה.

כאן ב- SFF.se, אנו מעדיפים תשובות שאינן מבוססות דעה המבוססות על קאנון.אנא ערוך זאת כדי לתת דוגמאות או הוכחות למה שאתה מדבר.
#13
  0
Jeff Pierce
2016-11-26 07:12:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פרק הסדרה המקורי "טעימה של ארמגדון" שופך מעט אור על הבדל נוסף בין טורפדו פוטונים לעומת פאזות, ניתן לפטר טורפדות פוטון כאשר מסכי הסטה למעלה לגמרי ואילו פאזרים לא יכולים להיות. כיוון שהמהנדס סקוט מזכיר כי הוא אינו מסוגל לפטר את בנקי הפאזרים המופעלים לחלוטין שלו בשל העובדה שהמסכים נמצאים למעלה המגנים עליהם מפני בנקים המשבשים הפלנטריים שמפנים לעבר המיזם. הוא אומר בתגובה לשאלה למקווי על פעולה פוגענית אפשרית כמעט מילולית של ת'ה שהוא יכול "עדיין לירות חצי תריסר טורפדות פוטון ..." על עמיניאר. מכיוון שהם מחזיקים את קפטן קירק ושאר מפלגת העלייה לבני ערובה כדי לנסות לאלץ את צוות הארגון להיהרס באמצעות זריקה מכדור הארץ או להערים להעביר את כל הצוות אל אייניאר כדי להשמידו. "הטעם של ארמגדון", שם שני כוכבי לכת נלחמים במלחמה כמעט -מחשבים ואז מקרי המוות שנרשמו באקראי באזור מוקצים לאנשים ואותם אנשים צריכים להיכנס למכונת פירוק ובעצם להרוג את עצמם. זה למעשה אחד הפרקים המגניבים יותר בסדרה לדעתי. הייתי מעלה את הפרק הזה כנראה עם 10-15 הפרקים המועדפים עלי. אם כי, בהחלט יש הרבה כאלה שאפשר לבחור בהם. ואז הפרק מעלה גם שאלה נוספת ... יש את כל הרעיון של משבשים (גם נשק כף יד כמו פאזות כף יד וגם נשק משבש פלנטרי חזק מספיק כדי להרוס את המיזם אם לא היה לו המסך. חולצה אדומה אקראית אומרת משהו להשפעה. של "אדוני, המסכים שלנו לא היו למעלה, היינו משובשים לגמרי!" חחח עכשיו יש לנו את השאלה של פאזות לעומת משבשים. אני משתמש בנאום האייפד לטקסט ולכן אני מתנצל מראש על כל שגיאות בדקדוק, מילים מחוץ להקשר, או איות.

ברוך הבא לאתר ג'ף פירס.תשובה זו די פטפטנית, אולי זה יעזור אם תהיה לך שיא מהיר ב [הסיור] (http://scifi.stackexchange.com/tour).אנחנו עושים דברים קצת אחרת כאן, אנחנו לא ממש פורום או לוח מודעות.אנחנו אתר שאלות ותשובות, זה בדיוק מה שאנחנו עושים.לכן חשוב להקפיד לענות על השאלה ולספק כמה שיותר הפניות.דעתך על פרקים שונים - אם כי תקפה לחלוטין - היא סוג הדברים שאתה באמת רוצה להחליף לקבלת הצעות מחיר והפניות באתר המסוים הזה.אנחנו לוקחים את המדע בדיוני שלנו די ברצינות כאן, אתה מבין: עמ '
ובכן בהחלט יכולתי לקצר את הפוסט.ערכתי כדי לתקן כמה שגיאות הקלדה מהנאום שלי לטקסט.עם זאת, אני מאמין שהוספתי ציטוט ישיר שמראה הבדל מובהק בין פאזות לטורפדות פוטון.כן צירפתי ציטוט ישירות מהפרק טעימה של ארמגדון שאומרת שאפשר לירות בטורפדו פוטונים בזמן שמגני ההסטה למעלה.לא ניתן לפטר פאזות ובאותה מצב.זה מוזכר בבירור בפרק.אני אשאיר מידע על איך זה אחד הפרקים האהובים עלי למשל.אם מדובר במידע מוחלט שצריך לפרסם.
תודה, אני לא באמת יודע הרבה על מסע בין כוכבים אז אני לא אגיב יותר, אבל זה בהחלט נראה הרבה יותר כמו הטון הנכון לאתר זה.זה יכול להיות קשה לתלות את Stackexchange, שהוא קצת שונה באופן העבודה.זו הסיבה שהם גורמים לנו חברים מבוגרים להעיף מבט מהיר בפוסטים של חברים חדשים ולראות אם אנחנו לא יכולים לעזור להם :) ובכל זאת, חשוב להימנע מצ'ט צ'יטים.תחשוב על שאלות ותשובות רציניות יותר, או אנציקלופדיה, סוג כזה של דברים - ופחות פורום אינטרנט :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...