שְׁאֵלָה:
המשמעות של אוריגמי דקארד שנמצא בבלייד ראנר
Brenton Taylor
2011-01-28 20:37:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה הייתה המשמעות של דמות האוריגמי שארד מצא בסוף בלייד ראנר? מה זה יכול היה לסמל?

אני מאמין שהיו שתי דמויות אוריגמי (או יותר): חד הקרן (מצוין למטה), ושנייה שדומה לגבר. לאיזה אחד אתה מתייחס?
האוריגמי של האיש הושאר למציאתו של לאון המשכפל. זה כנראה ייצג זיכרון כלשהו שהושתל בו והם כנראה רוצים להציע שהוא יעבור אליו.
מדוע גאף ישאיר ליאון הודעה לומר לו "אנחנו בך"? אני חושב שאיש האוריגמי שהשאיר לליאון היה פשוט דרך של Gaffs להצביע על כך שליאון היה "איש נייר", כלומר מעשה ידי אדם, ולכן לא אדם אמיתי.
משהו שהרבה אנשים מתגעגעים אליו הוא שגף אומר לדקארד "עשית עבודה של גבר, אדוני", ביטוי מעניין ומוסיף להנחת היסוד שדקרד הוא למעשה שכפול. גם אני אוהב שבראיינט אומר שאתה לא שוטר אתה אנשים קטנים ... שוב אולי איזו הסקה עדינה הוא איכשהו פחות מגבר.
כדי לענות על שאלתך ישירות - זה לא מסמל שום דבר - זו הדרך של גאף לומר לדקרד שהוא גם שכפול.
המשמעות היחידה היא שגף אהב להכין אותם, ולכן זה שהיה אומר שגף היה שם ... ולא רייצ'ל "פרשה".
אחת עשרה תשובות:
#1
+51
Nellius
2011-01-28 20:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חד קרן האוריגמי הושאר לדיקארד למצוא על ידי גאף.

הסמליות לכך משתנה, תלוי באיזו גרסת הסרט אתה צופה. אם אתה צופה בגזרת הבמאי משנת 1992, זה מרמז שגף ידע על חלום חד הקרן של דקארד מוקדם יותר בסרט; רומז עוד כי דקארד הוא שכפול, וכי גאף ידע על חלומו של דקארד מכיוון שזה היה זיכרון מושתל. תיאוריה זו נתמכת בהמשך על ידי קו הפרידה של גאף "חבל שהיא לא תחיה. אבל אז שוב מי כן?"
בנוסף לכך, חד הקרן, יחד עם קו הפרידה של גאף, מראה שגף מצא את רחל ב דירתו של דקארד, אך החליטה לחסוך ממנה ולאפשר לדקרד לברוח איתה.

המכשיר האמנותי שימש היטב בסרט, במיוחד לאחר שחתך הבמאי זמין באופן נרחב. השאלה המתמשכת של אנושיותו של דקארד סיפקה, מבחינתי ברצועה, מוטיבציה לצפות בסרט מספר פעמים.
רידלי סקוט אישר שדקרד הוא שכפול בראיון שדן בין השאר בחלום חד הקרן ומדוע גף יודע על כך
רק שני הסנטים שלי: רידלי סקוט "אישר" רק את דקרד כמשכפל שנים רבות לאחר מעשה וכשהסרט נוצר במקור, הריסון פורד ורידלי סקוט הסכימו שדקרד לא היה רפליקט. כמו כן, אני מוצא את הרעיון של בלש קשוח שחולם על חדי קרן מעט מחוץ לאופיו. אולי דקארד מהרהר בחלומות הילדות של רחל. אולי גאף קרא גם את אותם קבצים.
@user1796 בלש קשוח שחולם על חדי קרן לא בא באופיו. אבל זה קצת הגיוני אם אתה קונה את הרעיון "דקארד היה רפליקטנט". הרעיון, לפי הבנתי, הוא זה: כמו שרחל קיבלה סט של זיכרונות שקריים, כך גם דקארד. הייתה סצנה בה דקארד סיפר לה כמה זיכרונות שמעולם לא סיפרה לאיש, כהוכחה לה שהם שתלים כוזבים והוא הקריא להם את התסריט. חלום חד הקרן הוא משהו המושתל בדקרד, וגף השאיר את האוריגמי כדרכו לומר "אני יודע על החלומות שלך, אתה משכפל." אני עדיין לא קונה את זה בעצמי.
זכרו גם שיש כבר המון רמזים עדינים שדקרד הוא שכפול עוד לפני שנוסף רצף החלומות של חד הקרן בגזרת הבמאי. הסרט מתאר במיוחד רפליקנטים בעלי עיניים אדומות זוהרות ומפחידות, כולל דקארד בסצנה עם רייצ'ל. גרושתו של דקארד כינה אותו "דג קר", והדגישה את אחיזתו הילדית של רגשות אנושיים המשותפים לשכפולים אחרים. גופתו של דקארד עלולה לגזור עונש לא אנושי. והקסם המוזר של טיירל לדקרד להעניק לרייצ'ל את מבחן ווייט-קמפף הגיוני אם דקארד הוא שכפול.
הדברים מסתדרים יפה עוד יותר אם אתה מניח שהזיכרונות של דקארד התבססו על זה של גאף, כמו של רייצ'ל על האחיינית של טיירל.
אם גאף ניסה לומר שהוא יודע שגם דקארד וגם רייצ'ל היו רפליקנטים, זה לא הגיוני שהוא יגיד "חבל שהיא לא תחיה" על רייצ'ל.בעיניי, קו זה מסמל שרחל שונה מדקארד.אם הוא היה מנסה לומר שהם אותו הדבר הייתי רוצה לחשוב שהוא היה בוחר את דבריו אחרת
@Drkawashima אבל אז, מיד אחר כך, הוא אומר "אבל אז שוב, מי כן?"רומז כי הם ביסודם זהים
@Nellius: זה מרמז על כך שבני אדם והעתקים זהים ביסודם.ובעיניי, העובדה שגף אפילו מצהיר את ההצהרה הזו, היא מסר לדקארד שהוא לא משכפל.
#2
+23
Dave Jacoby
2011-08-19 09:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש בהם רצף.

במשרדו של בראיינט הכין גאף עוף, מה שאומר שהוא חושב שדקרד מסרב לחזור ללהב פועל בגלל פחדנות. איש גפרורים. גוגל מהירה הראתה שגאף העמיד לאיש הגפרורים זקפה, ואמר שהוא יודע שדקארד נמשך אל רחל. זה לא עלה על דעתי: ראיתי את הסרט הזה מספר פעמים ובבעלותי את גזרת הבמאי ואת מהדורתו המחודשת של ארבעת הדיסק עם הגזרה הסופית, ומעולם לא הבחנתי בהיבט ההוא של איש הגפרורים לפני כן. פירשתי את זה ככך שדקארד התחיל "לגבר", או כעלבון.

השלישי הוא חד הקרן, ומה זה אומר תלוי באיזו גרסת הסרט אתה צופה. Blade Runner היה הראשון בסרטים עם "חתך של במאי", ובעוד זה התחיל להיות שתי דקות העירום שהם לא יכלו לעבור את ה- MPAA, עם Blade Runner ההבדלים בין שני הקיצוצים מובילים לנרטיבים שונים במהותם.

עבור הדמויות המשכפלות, כמו פריז, לאון, רחל וז'ורה, יש לך דמויות הידועות בעיקר בשמות הפרטיים שלהם. . עבור הדמויות האנושיות, כמו בראיינט, גאף, טיירל, הדמויות ידועות בעיקר בשם המשפחה שלהן. ואז יש לך את ריק דקארד ורועי באטי. רוי באטי הוא משכפל, אך מלא ברגש אנושי ותאוות חיים. ריק דקארד הוא אנושי, אך מנותק, לא רגשי וקר.

ישנם הרבה דברים שמסמל חד הקרן. אחת מהן קשורה לרגש, וניתן לראות בכך סוף המסע של דקארד. זה דבר פנטסטי, וזה יכול להיות שגף חושב שדקארד בורח עם רחל אומר שהוא חי בפנטזיה עם זה, לא עם המציאות.

או, עם חתך הבמאי, אתה רואה שלגף יש את קבצים לזיכרונותיו של דקארד, מכיוון שדקארד מחזיק את הקבצים עבור רחל, וזה אומר שהוא שכפול. אבל רק בגזרת הבמאי.

+1 צפיתי לראשונה בגזרת התיאטרון כילד, והמשמעות היחידה שקיבלתי מגף וחד הקרן שלו הייתה "הייתי כאן והחלטתי לחסוך ממנה". אבל גם הפרשנויות האחרות הגיוניות.
יש תיאוריה כי יותר מגאף שיש גישה לזיכרונות המושתלים, הזיכרונות המושתלים * הם * גאפים (http://www.gavinrothery.com/my-blog/2011/10/1/a-matter-of-electric -שפה.html)
רק הערה: איש הגפרורים הושם בדירתו של לאון, לא במהלך הראיון עם רייצ'ל - גאף מעולם לא ראה את רייצ'ל על המסך.תמיד הנחתי שזו עלבון אילם כלפי ליאון (בתור "הוא זין")
יאסקייר, מכיוון שהעוף והחד-קרן הם הערות לגבי דקארד, עלינו להניח שאיש הגפרורים מופנה גם לעבר דקארד.
וכן, זה הגיע במהלך הביקור בדירה.אני זוכר את המתרחש בסדר הזה - ראיון עם רחל, דירתו של ליאון - אבל זה התרחש במהלך סצנת הדירה.ישתנה.
אבל איזה עלבון?אני לא בטוח.
הוא קרא לו זין, זין וכו '- בחר ברשימה לגבי עלבונות הקשורים לאברי המין.כמו כן, אנחנו לא "חייבים להניח" שהוא הופנה כלפי דקארד - זה היה זמן מה אבל בעל הבית של ליאון לא היה קצת נקיצה כלפי גאף ודקארד?
עלינו להניח מכיוון שגף הולך על אזרחים אקראיים אינו מניע את הנרטיב.
לא אנחנו לא.[הנה הסצנה המורחבת] (https://www.youtube.com/watch?v=TJ0NYLjNfi0) שמראה את הצבע שלה כלפי ליאון - גאף פשוט העליב אותו (הוא השתמש בעמל ולא שטף למשל).זה כמו לומר "היינו כאן, [email protected]!"
#3
+19
user296
2011-02-11 14:10:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעולם לא קניתי את הרעיון של דקארד הוא משכפל, אלא במקום זאת תמיד חשבתי ששני הגברים רואים את רייצ'ל יפה, בלתי אפשרית, ייחודית וקסומה, המיוצגת היטב על ידי הסמל של חד קרן.

לדעתי, גף עוזב את חד הקרן לדקרד למצוא אומר לדקרד שני דברים.

  1. החלטתי לחסוך ממנה, לקחת וללכת.
  2. אני מבין את הקסם שלך איתו.

שני הסנטים שלי.

זהו הסבר תקף לחלוטין לגזרת התיאטרון :) עבור גזרת הבמאי, רידלי סקוט עצמו טוען שראיות לכך שדקרד הוא רפליקציה. עם זאת, אתה חופשי להאמין אחרת - אני מאמין שמשמעות באמנות ממילא חורגת מכוונותיו המקוריות של האמן.
#4
+4
M. Ronky
2012-12-27 08:02:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי קלט על חלום חד הקרן. אני היסטוריון אמנות, ולאחרונה עשיתי מחקר על הסימבולוגיה של חד קרן בימי הביניים. חד הקרן הוא סמל כריסטולוגי. בספר פיזיולוג (ספר פופולרי בימי הביניים על יצורים קסומים וכן הלאה) מתואר חד הקרן כקשה לתפיסה. רק בתולה יכלה לעשות זאת. מיתוס חד קרן זה שימש כסמל (גלגול) של ישו, שנולד על ידי מריה הבתולה.

יתר על כן, האמינו כי לחד הקרן יש כוחות מאגיים. חד הקרן יכול להחזיר מתים לחיים, והאדם ששותה את דמו הופך לאלמותי.

אז לשני הסנטים שלי על החדקרן בסרט: למייב דקארד ולרחאל אין אורך חיים קצר כמו לשאר ההעתקים האחרים. אולי זה יכול גם להיות שדקר ורחאל מקבלים את ההזדמנות לברוח ולהקים משפחה. הם יכלו להביא ילד יחד ולהיות מייסדים של תרבות משיבים (התייחסות למרי שילדה את ישו).

אתה יכול לענות גם על זה? http://christianity.stackexchange.com/questions/12336/the-unicorn-as-a-christological-figure
קצת מאוחר: דקארד ורחל אכן הקימו משפחה ויש להם ילד.
#5
+3
Kingerz
2012-11-09 18:31:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה עונה במידה מסוימת על השאלה בכותרת הרומן של דיק, 'האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות?', ומוביל אותנו לתהות, מה בדיוק זה שעושה אותנו אנושיים. אפשר לומר, 'אני חולם לכן אני', או שאפשר פשוט לחשוב שמכיוון שבני אדם אמיתיים צריכים לחלום כדי לשמור על שפיות (Griffin, Dreaming Reality 2004), חלומו של דקארד הוא פשוט תוצר לוואי הכרחי של מוחו המשוכפל. / p>

דקארד חולם על חדי קרן ובכל זאת זהו זיכרון מושתל. אתה עשוי לתהות מדוע טיירל קורפ טורח בכלל להשתיל חלומות. הם יצטרכו לפחות שש בלילה וזה יסתכם באלפים בסך הכל. אז מדוע החלום הזה הוא זה שבולט? "לראות חד קרן בחלום שלך מסמל אידיאלים גבוהים, תקווה ותובנה במצב הנוכחי. זה גם מסמל כוח, עדינות וטוהר" - מצב רוח חלומי. האם זה, אני תוהה, במה תת-המודע של דקארד מוקסם?

#6
+3
BobJ
2013-11-27 05:32:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צפיתי לאחרונה בגזרת הבמאי ואחרי שקראתי פוסטים אחרים לגבי היותו של ריקרד, אני באופן אישי לא חושב שהוא היה (למרות שסימנים רבים מצביעים עליו שהוא אחד). אני חושב שזה בעיקר מכיוון שבכל פעם שהוא ניגש פיזית נגד שכפול (שהיה לפחות 3 פעמים בסרט) הוא תמיד היה נחות מהם והפסיד אלא אם כן השתמש באקדחו. יכול להיות שאני טועה, זו רק דעתי.

אני אוהב את הרעיון הבסיסי שגף השאיר את האוריגמי כדי ליידע את דקארד שהוא ראה את רחל ונתן לה לחיות. הסיבה שהוא הפך לחד קרן הייתה להודיע ​​לדקרד שעליו לעקוב אחר חלומו, שהיה להיות עם רחל. ואז שוב איך גף ידע על החלום. זה רק שני הסנטים שלי.

P.S אהבתי לקרוא את כל הדעות השונות. כמה דברים נהדרים כאן!

#7
  0
rob
2013-04-27 03:57:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שחד הקרן יכול רק אומר שגאף ידע מה נמצא בחלום של דקר, ולכן הוא אומר שהוא משכפל. העובדה שיש לו את קולו של גאף שאומר 'היא לא תחיה, אבל אז מי כן' מלווה אותו מחזקת את זה.

בנוסף שאלת את ראקל את דקר מוקדם יותר בסרט אם אי פעם עשה את בדיקת העיניים על עצמו, ובירר על זיכרונותיו, מה שיעיד שהיא חושדת גם בכך.

בראיינט לא לא יודע על רחל, ואני גם לא חושב שהוא ידע על דקר. אני לא מאמין שהיה אומר משהו מהבחינה הזו בהערת 'האנשים הקטנים' שלו, רק שהוא היה עושה לו חיים קשים אם הוא לא יעזור.

אני חושב שהיה הרבה יותר לגאף ממה שפגש את העין, וידע יותר ממה שקורה מכולם. הוא ידע שגם דקר וגם רחל היו רפליקנטים מההתחלה, והסיק שהם מאוהבים. הוא ידע איפה רחל נמצאת אבל נתן לה לחיות, להיות עם דקר. החד-קרן אמר שניהם לדקר שהוא משכפל ומסמן שיש לו את ברכתו לברוח עם רחל.

הדבר היחיד שלא הגיוני הוא שאם דקר היה רפליקט, מדוע הוא לא יש את התכונות הפיזיות שלהם? הוא לא הצליח לבצע את הקפיצה מבניין אחד לבניין אחר ובילה חצי מהבעיטה בתחת. כמו כן, אם נקסוס נועד להיות כל כך מושלם, מדוע ליאון היה מכוער כל כך ??

על פי פרשנויות מסוימות, לדקרד יש כמה מהתכונות הפיזיות שלהם: כיצד הוא יכול לתלות בבניין באמצעות קצה אצבעותיו בלבד? ולאון לא היה בנוי לאטרקטיביות (או אינטליגנציה) פיזית.
לגבי דקארד (לא דקר!) שאין לו כוחות על אנושיים כמו שאר ההעתקים: גם רייצ'ל לא. סוג זה של רפליקנט נבנה כדי להידמות יותר לבני אדם. זה כלל זיכרונות מושתלים ורמות ביצועיות אנושיות יותר. "הנר הבוער בוהק כפליים נשרף חצי זמן"; מכשירי ה- Nexus 6 ממש שרפו את עצמם. אולי ה"נקסוס 7 "הללו יעלו על טווח הארבע שנים. בגרסת הסרט עם הקול האחרון, דקארד מתאר את האפשרות הזו. כדי להיות ברור, לרועי באטי ולחברים לא היו זיכרונות מושתלים. טיירל מסביר לרועי את זה
אם אתה נותן לתכונות פיזיקליות סופר-אנושיות משכפלות, הם יבינו מה הם.לכן הם נאלצו להגביל את דקארד ורצ'אל.
#8
  0
SamoanPride
2013-10-11 21:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שרידלי סקוט הוסיף את החלק של דקר בהעתקה, כך שלסרט יהיו משמעויות שונות לכולם ויגרום לדיון גדול בנושא. אבל בעיני, חד הקרן שנשאר מאחור פירושו דבר אחד - שאחרים כבר אמרו.

  1. גף יודע שהיא רפליקציה ויודע שדקר מאוהב בה, ומחליט לחסוך. אותה.

  2. כשגף אומר "חבל שהיא לא תחיה, אבל שוב מי כן" פירושו שיש לה רק ארבע שנות חיים ושדקר הופך להיות מאוהב מדי. איתה. אבל אז שוב, היא מתה, ולא משנה עם מי הוא בסופו של דבר גם תמות.

זה רק אני. אני גם קצת שונא את הרעיון שהוא משכפל. הסרט בעיניי עוסק ביכולתו של האדם לשרוד גם נגד דברים חזקים כמו שכפול. אני חושב שקיצוצי הבמאי עושים זאת יותר מדי. זה חוזר למלחמת הכוכבים. מי ירה ראשון, האן או גרידו ... הדמויות של הריסון פורד רק צריכות להישאר לבד, חחח.

#9
  0
McDuck
2015-02-23 19:20:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהרעיון המרכזי של הסרט היה שכמעט כולם שנשארו על כדור הארץ היו העתקים. זה מסביר מדוע כל המשכפלים חוזרים לכדור הארץ. הם תוכנתו לעשות זאת. כשהם חוזרים הם בפנסיה (כך או אחרת). לא נותרו חיים והכל מלאכותי. כל בני האדם האמיתיים הלכו לעולמות חוץ. חלקם עזבו לייצר רפליקנטים חדשים. זה כמו מפעל גדול. אלה שמסתובבים רק בודקים את כדור הארץ עדיין מיושב. וכך חלקם הבינו שהם משכפלים וחיים עם זה. חלקם עדיין לא יודעים זאת. אז השאלות העיקריות הן: מה הופך אותנו לאנושיים כל כך? מה יש לנו מה שאין חכמה מלאכותית?

#10
  0
Peter Winther
2015-03-20 14:00:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שני הסנטים שלי

דקארד, בהיותו בליידרונר, יכול היה להתרועע עם רפליקנטים. זה נפוץ אצל אנשים שיש להם כוח על "נושאים". גף, בידיעה זאת, יכול לשחק בטרק באומרו: אני יודע שאתה מרגיש חסר ביטחון לגבי מה שאתה, אז אני אדביק לך את זה. איך גף יודע שלדקרד יש את חלום חד הקרן? החלום יכול להיות חוזר חלום שמקובל אצל Bladerunners. כקצין בית סוהר אני יודע שהחלום הנפוץ ביותר והמדובר ביותר הוא על היותו כלוא.

מבחינתי מהות הסרט היא שדקארד בוחר בחיים, אהבה והזדמנות, ללא קשר מוצאה של רחל (ושל עצמו). זכור את מילותיו הגוועות של רוי "כל אותם רגעים, יאבדו בזמן" המשמעות: יש לך רק את החיים שאתה חי עכשיו, אז תיהנה מהם עכשיו. זה שווה לבני אדם ולהעתקים.

הסרט מבחינתי הוא גם הערה על גזענות ומאבק דתי. "כולנו שווים"

#11
-1
Dante D'Anthony
2013-01-02 03:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שחד הקרן לא היה בסרט המקורי, ראיתי בו היבט של מורשתו של גאף, יצירות אמנות קטנות שעליו השאיר. בין אם הוא התכוון לדקר למצוא אותו ובין אם לא שקלתי, רק שגאף החליט שלא להרוס את רייצ'ל.

רידלי סקוט התראיין ואמר כי חד הקרן בחלום הוא משהו שגף ידע עליו הושתל לכאורה, וכי חד קרן האוריגמי היה מסר לדקרד שחשף את מוצאו כמשכפל.

ברוך הבא ל- Stack Exchange. זהו [אתר שאלות ותשובות] (http://scifi.stackexchange.com/about), לא פורום דיונים או פלטפורמת פרסום. אנא היצמד לתשובות בתשובותיך. אתה יכול לכתוב מה שאתה אוהב (כולל פרסום) בפרופיל שלך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...