שְׁאֵלָה:
מתי נודע לאובי-וואן קנובי שאנקין "מת"?
MatthewMartin
2011-01-12 04:01:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אובי-ואן עזב את אנאקין למוות, וסרט אחד מאוחר יותר (ב תקווה חדשה ) הוא אמר שאנאקין נהרג על ידי דארת 'ויידר.

מה בדיוק עשה אובי -אם לדעת על אנאקין ועל דארת 'ויידר לפני ש תקווה חדשה התחילה?

אחת הסיבות שאובי-וואן לא אמר "אנאקין הרג את פדמה" היא שאנאקין לא הרג את פדמה (למעט במובן העקיף).
התשובה הנכונה היא שג'ורג 'לוקאס לא כתב את "אביו של וויידר הוא לוק" אלא אחרי * מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה *, אז הוא שינה את הדברים.
כמובן שהוא * ידע * עד שהסרט יצא לאקרנים מחדש והיו שינויים שונים בגרסה זו.אז העריכה יכולה להציג יותר רמזים לכך (אני לא מכיר את ההבדלים מספיק כדי לומר אם זה כן, אבל זה אפשרי) יותר מהמקור.
@TonyMeyer ההבדל המשמעותי היחיד בין הגרסה המקורית של 1977 לבין המהדורה המחודשת של 1980 היה הוספת "EPISODE IV: A NEW HOPE" לסריקת הפתיחה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+61
DampeS8N
2011-01-12 04:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אובי-ואן שיקר ללוק. הוא ידע היטב כי ויידר הוא אנאקין. אתה יכול לראות את זה בצ'אט שלהם במהלך הדו קרב שלהם בהמשך הסרט.

(ולוק קורא לו בסרט האחרון. אבל השטן הערמומי מסובב את המילים כדי להישמע כאילו הוא לא היה משקר.)

אפילו דודו ודודתו של לוק ידעו.
@Jeremy French: מדהים שוידר לא ידע ...: /
אובי-ואן לא שיקר - מה שהוא אמר היה נכון, מנקודת מבט מסוימת.
@Iceman: נכון, נקודת מבטם של האשליות העצמיות. אחד שמשקר לעצמו.
@DampeS8N, אתה הולך לגלות שרבים מהאמיתות שאנחנו נאחזים בהן תלויות מאוד בנקודת המבט שלנו.
אמיתות @Iceman: שחייבים להיאחז בהן הן האשליות העצמיות הברורות ביותר. האמת האובייקטיבית היא תמיד העמדה הטובה ביותר, ומשם יש הפלטפורמה המאובטחת היחידה לבחור טוב מרע. אחרת, אתה לא יכול להיות בטוח אם הסית 'נכונים או לא. סוג זה של עיוורון סלקטיבי יכול להוביל קבוצה כמו הג'די להיות רעה מבלי לדעת שהם רשעים.
@DampeS8N האם אתה משחק או פשוט מפספס שוב את ההתייחסות?
@MGOwen. קיבלתי את כל הפניות. :)
אחד הרומנים המאוחרים מציין כי ויידר היה חייב לדעת על לוק. לוק פנה לאקדמיה הקיסרית, למען פיט. הם השאירו אותו בעולם הבית של ויידר, בהשגחת אמו, עם שמו שלו. הם תמיד אמרו לו רק מספיק כדי לגרום לו לצאת לקרב, ומעולם לא אמרו לו את מלוא האמת אלא אם כן לא הייתה להם ברירה. לוק לא היה 'שובו' של הג'די, הוא היה ביתו של הג'די.
@Jeff לוק היה צריך לבלבל את כולם ולתפוס את השלטון בסוף _החזרת הג'די_. הוא היה האדם היחיד שהוכשר בכוח שנשאר, והאימפריה הייתה עוברת ואקום כוח עצום לאחר שפלפטין ויידר מתו. לוק יכול היה לשלוט עם לייה או להרוג אותה ולגבש לעצמו את הכוח הכולל. עכשיו _זה_ היה סרט שהסתיים לדורות.
@KyleJones: זה לא היה מצליח. "היי, שוטרי סופה! אני הבחור שרק צפה באמפורר ובוויידר מתים, אני הבוס שלך עכשיו. מדוע, כן, אני הבחור שפוצץ את כוכב המוות הראשון, יחד עם מיליון אנשי חמושים כוחות. " השאר פשוט פיצוץ ובסופו של דבר שתיקה.
למעשה, זה אפילו לא הוחלט במהלך הסרט הראשון, אז שום דבר לא נחשף במהלך הצ'אט שלהם.
@Jeff למעשה היו אנשי הסערה מאומנים לעקוב אחר הקיסר.זה לא אומר בהכרח פלפטין.אם לוק היה מחליט היה לו די והותר תביעה להיות הקיסר החדש.מאז שהוריד את הקסדה של ויידר הוא הרג אותו מבחינה טכנית, כלומר הוא יכול לטעון שהוא לקח את כס המלוכה על ידי הריגה.הוא היה בנו של ויידר, כלומר הוא יכול היה לתבוע את כס המלכות באמצעים תורשתיים והקיסר ניסה לפתות את לוק לצד האפל כדי שיוכל לטעון טכנית שהוא החניך שלו, כלומר הוא יטבע את מעטפת הקיסר.
@MatthewStevenson: כן, לא.זו לא הדרך שבה התרבויות פועלות, לא פעם שהתקדמו מספיק שתנועה המונעת על ידי בעלי חיים היא דרך הנסיעה המהירה ביותר שלהן.אפילו *** אם *** יש אנשים שבחרו לעקוב אחר לוק בהיפותטי, יש מספר עצום של ביורוקרטיה מושרשת שלא יכירו בו.זה פשוט לא יעבוד.אלא אם כן אתה יכול להצביע לי על חוק אימפריאלי שאומר, "אם אתה הורג את המלך, אתה נהיה המלך", אין שום סיבה לצפות שהוא יעבוד ככה.ואם היה חוק כזה, רק הטיפשים היו מחפשים עמדות מנהיגות.
@Jeff בסדר הוגן, בכל מקרה הייתי רק חצי רציני.
@Jeff "אחד להפעיל את הכוח, השני לחשוק בזה" אני מאמין שפלפטין פועלת על פי כלל מסוים שבו "אם אתה הורג את המאסטר, אתה הופך למאסטר" ואני בטוח שהממשלה כולה יודעת את זה גם כן
#2
+33
Bill the Lizard
2011-01-12 04:06:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא ידע שאנאקין נצרך על ידי הצד האפל של הכוח. אני חושב שהוא דיבר בצורה מטפורית. בוודאי שהוא ידע ש דארת 'ויידר לא ממש מת, אבל אנאקין סקייווקר כן.

מה שהוא לא היה. כפי שמראה גאולת ויידר בסוף RotJ. אופס, אובי וואן קפץ על האקדח, אני מניח. : פ
@DampeS8N: בשלב הקודם של הסדרה נראה שאובי-ואן חושב שווידר הוא מעבר לגאולה. לפחות הם יכולים להיות שוב חברים ברגע שכולם רוחות רפאים כחולות זוהרות. :)
מכאן, כמובן, מגיע השורה "מנקודת מבט מסוימת". אבל המציאות היא שאובי-וואן פוצץ עשן על ישבנו של לוק.
בתולדות הג'די היו רבים שנפלו לצד האפל; ויידר היה רק ​​הדוגמה האחרונה, אך תורתו של יודה מסיקה שהיו הרבה אחרות. איש מעולם לא "חזר" עד שדרת 'ויידר הפעיל את אדונו כדי להציל את בנו. אתה יכול לטעון די בהצלחה שזה לא היה מעשה אלטרואיסטי ("המשפחה באה קודם" היא בעצם די אנוכית בתכנית הגדולה), אבל התוצאה נטו היא בעצם כי ויידר בחר לנצח את הרוע במחיר אישי גדול (האימפריה הרוסה, ויידר מת , הקיסר מת).
#3
+15
gnovice
2011-09-16 23:42:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על פי Wookieepedia, אובי-ואן חשב בתחילה שאנקין / ויידר מת, אך ספקותיו היו:

במהלך בימים הראשונים לגלותו ביקר קנובי בכל יום בבית הארס לארס, תוך שהוא תמיד מנסה להתרחק מאואן וברו כדי שלא יראו אותו ויביטו בלוק מרחוק. במהלך הביקורים הללו הוא חשב על "מותו" של סקייווקר, אם כי עדיין היה לו מושג שהוא למעשה חי, כמו גם תוהה מדוע אדוניו לשעבר, ג'ין, טרם יצר איתו קשר מעבר למוות.

ספקות אלה אומתו אחר כך:

במשך החודשים הראשונים של גלותו שהוטל על עצמו, לקנובי לא היה מושג מה עלה בגורלו של ויידר לאחר שעזב אותו. לגורלו על מוסטפאר, אבל יום אחד בקנטינה קנובי סוף סוף שמע שהוא חי כשהגיעו אליו ידיעות על הניצחון של ויידר ב קרב קאשיייק. הוא היה המום מכך שהג'דיי שנותרו חשבו שהם יכולים להתאגד כדי להביס את לורד סית '. הוא קיווה שהם יסתתרו כמוהו ויודה. (מקור)

אז למה אובי-ואן אמר שאנאקין נהרג על ידי ויידר? ובכן, מטפורית אנקין נפטר ונולד מחדש בתור ויידר, אבל אני בספק אם אובי-ואן אמר שאיידר הרג אותו רק כדי שעווה פואטית. במקום לומר ללוק את האמת ה מדויקת, אובי-ואן אמר לו את מה שהוא צריך לשמוע כדי לעזור להנחות את לוק בדרך להפוך לג'די. לספר ללוק שאביו היה אביר ג'די גדול שמת בקרב בקרב שנלחם נגד האימפריה היה בדיוק סוג הדבר שיכול לעזור להניע את לוק לעזוב את טטואין ובסופו של דבר להצטרף להתנגדות.

דמיין אם הוא אמר לוק בדיוק מה שקרה ...

היי, ילד. אבא שלך עדיין חי. אה, ואגב, הוא מכת הגלקסיה. כמו כן, הוא הרג את אמא שלך.

זה אולי לא היה משחק טוב מאוד. זה לא היה מניע במיוחד עבור לוק צעיר וחושש ללמוד אמת כהה וקשה לקבל. יתכן שהוא ויתר על כל המחשבות על הצטרפותו לאקדמיה, או מאוחר יותר להתנגדות, בידיעה שאולי יום אחד יצטרך להתנגד לאביו.

שלילי, זה היה רטקון אחרי תקווה חדשה.
* אובי-ואן * "לוק, הוא * הוא אביך." * לוק * "Nooooooo!" ... ולהחמיץ את הסצנה הגדולה ההיא בעיר הענן. אל תדפקו טוויסט עלילתי טוב.
הדף לקישור קרב קאשייק נמחק.
יש לסמן זאת כתשובה הנכונה.
#4
+7
Nellius
2011-01-12 15:53:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא מוזכר במפורש בסרטים. אבל אני חושב שהמשמעות היא ש- Obi-wan, Yoda, Bail Organa, et. אל. כולם ידעו את האמת המלאה על מה שקרה.

ב מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה השקר של אובי-וואן על כך שאנקין "נהרג" על ידי ויידר בהחלט מרמז שהוא יודע במפורש ש אנאקין הפך ל דארת 'ויידר. אם באותו שלב בחייו היה מאמין שהוא עוזב את אנקין למוות הרג אותו, הוא היה אומר זאת.

במילים אחרות, בשלב כלשהו בינו לבין השארתו של אנאקין חצי מת. ולוק מצא אותו בקעקוע, הוא (וככל הנראה יודה ובני בריתו האחרים) גילה את גורלו של אנאקין.

#5
+5
Douglas
2012-09-02 13:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אובי-וואן היה יכול לנהל את ההפיכה, וכנראה בעט בעצמו שוב ושוב לאורך השנים על כך שלא היה לו אומץ לעשות זאת. אובי-וואן היה מותש ומלב לב על שחיטת מסדר הג'די וצעירים, והבין כי החניך שלו הוא האחראי. אבל גם לאחר שראה את מקדשי המקדש של הג'די מראה מה ויידר עשה, וראה אותו אדם כמעט הורג את פאדמה (שלא רק בגלל הערצה עמוקה וידידות, אלא אולי גם באהבתו הבלתי נשכחת לסירי טאצ'י ו / או לדוכסית סאטין). כשהוא נושא לפיד גם כן), אובי-וואן לא הצליח להביא את עצמו לשלוח את הצעיר שהוא חשב כאח. אובי-וואן, בהלם ובצערו, השאיר את חניכו למות מפצעיו וכוויותיו, והוא היה צריך לטפל גם בפאדמה המוכה. הוא לא הבין שפלפטין יבוא להצלתו של ויידר, ואת הסיבולת העל אנושית של ויידר שלא להיכנע לפציעות שהיו מסיימות כמעט אף אחד אחר. אפילו ג'די חזק כמו אובי-וואן הוא "אנושי" ויש לו תקלות. אם היה מעסיק את לימודי הרפואה, וניסה להסיר את הונאתו את מעמדו של ויידר כאב ללוק עם אותה שטויות "נקודת מבט", לפחות תבין שהבדידות שלו על טטואטין, בלי שום דבר מלבד אותו זיכרון נורא להתמודד, כנראה הניעה את אובי. -רצה לסף טירוף. אין פלא שהוא הלך ביודעין לפטירתו בכוכב המוות ברצון; זה היה הקלה בכאב שלו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...